تاکید بر اختصاص بودجه به حاشیه شهر مشهد ۱۰ هزار «کارت کار» برای کارگران سرگذری مشهد صادر شد خراسان رضوی، سومین استان مبتلا به امیکرون در کشور است ۳۲ پروژه شهری در خدمت شهروندان مشهد پیشرفت ۸۰ درصدی سامان‌دهی «اسماعیل‌آباد» مشهد ۳ بازار در مشهد آماده بهره‌برداری شد دیوار‌های شیشه‌ای در مدیریت شهری | اقدام‌ها و راه‌های ارتباطی مبارزه با فساد در شهرداری مشهد اصلاح ۲ خط اتوبوس‌رانی برای مسیر توس مشهد به میدان آزادی سایه تخریب همچنان بر سر سنگ نگاره‌های «دیزدر» رایزنی برای حل مشکل زمین‌های بزرگ‌مقیاس منطقه گلشهر مشهد فرهنگ سازمانی در سازمان‌های شهر شهردار مشهد: شهرداران از تعریف پروژه‌های غیر ضروری و بدون مطالعه خودداری کنند مشهد، تنها شهر ایران است که قابلیت جهانی شدن دارد تخفیف‌های پرداخت نقدی بدهی‌های ساختمانی در مشهد تا سقف ۲۵ درصد بهره‌برداری بهینه از ظرفیت المان‌های هوشمند شهری در مشهد کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در خراسان رضوی؛ برف و سرما در راه است
خبر فوری
آمار رو به رشد بیماران سرپایی و کرونامثبت‌ها در مشهد
آمار‌های مربوط به کرونا در خراسان رضوی و مشهد به آرامی در حال افزایش است، اما با توجه به قدرت سرایت شدید سویه امیکرون، نگرانیم که این روند به صورت ناگهانی با افزایش روبه رو شود

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ وزارت بهداشت ۴ روز پیش از تغییر مدل رنگ بندی شهر‌های کشور براساس شیوع امیکرون خبر داد و قرار بود تا پایان روزیکشنبه ۵ دی این رنگ بندی فوق العاده به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شود.

اکنون علاوه بر ابلاغ نشدن رنگ بندی‌های جدید، مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در خبری درخور تأمل اعلام کرده که میزان مراجعات سرپایی کرونایی در مشهد حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است تا آرام آرام زنگ حرکت در مسیر موج ششم کرونا به صدا درآید.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در خراسان رضوی در گفتگو با شهرآراو با تأیید روند ملایم افزایش آمار مراجعات سرپایی و کرونامثبت‌ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: آمار‌های مربوط به کرونا در استان و مشهد به آرامی در حال افزایش است، اما با توجه به قدرت سرایت شدید سویه امیکرون، نگرانیم که این روند به صورت ناگهانی با افزایش روبه رو شود و آمار‌ها به شکل تصاعدی و با سرعت شدیدی بالا برود.

محمد پهلوان ادامه داد: میزان بستری‌ها در ۱۰روز گذشته نوسان داشته و بالاترین میزان بستری در ۳۰ آذر ثبت شده است که ۱۵۳ بیمار در بیمارستان‌ها بستری شده اند. اکنون ۳۹۰بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان مشغول طی دوره درمان هستند و از این تعداد ۲۸۳نفر در مراکز درمانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شده اند. همچنین ۱۱۳نفر در بخش مراقبت‌های ویژه با این بیماری دست وپنجه نرم می‌کنند.

افزایش مراجعه برای واکسیناسیون

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به افزایش مراجعه مردم به پایگاه‌های واکسیناسیون بعد ازشناسایی سویه امیکرون در کشور، تصریح کرد: در یک ماه گذشته مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون با کاهش جدی روبه رو بود، اما در روز‌های اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم برای دریافت واکسن یا تکمیل دوره واکسیناسیون با تزریق دز دوم و سوم هستیم.

براساس آخرین آمارها، روزانه ۳۵ هزار دز واکسن در مشهد تزریق می‌شود، ولی ما ظرفیت تزریق بیش از ۱۰۰ هزار دز واکسن در مشهد را داریم.

پهلوان در ادامه افزود: با کاهش سن جمعیت افراد واجد شرایط برای دریافت دز سوم، روند مراجعه مردم و سرعت تزریق در مقایسه با قبل بهتر شده است و تا امروز حدود ۹.۵ درصد از گروه‌های سنی مدنظر این دز را هم دریافت کرده اند.

فقط ۷ درصد آزمایش‌ها مثبت است

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مراجعه کنندگان به مراکز منتخب کرونا، گفت: تعداد مراجعان به مراکز منتخب کرونا به طور متوسط ۵۱۰۰ نفر در هفته بود که در یک هفته اخیر به ۶۲۰۰ نفر رسیده است و در شهرستان‌های خواف، درگز، مشهد، طرقبه، شاندیز، بردسکن، تایباد و باخرز شاهد افزایش میزان مراجعان به مراکز منتخب کرونا هستیم.

محمدحسن درخشان ادامه داد: در منطقه ۵ مشهد افزایش حضور مراجعان مشکوک به کرونا مشهودتر بود، اما همچنان ۷ تا ۸ درصد آزمایش‌های کرونا مثبت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}