یک عضو شورا: امروز فقط با وحدت می‌توان کارآمدی را افزایش داد تاکید بر اختصاص بودجه به حاشیه شهر مشهد ۱۰ هزار «کارت کار» برای کارگران سرگذری مشهد صادر شد وقتی جزئیات مهم است روز‌های تلخ روستای «حلوایی» در چند قدمی مشهد لایحه حمایتی شهرداری مشهد به نفع کارگران سنگ‌نگاره‌های معدنِ پلمب‌شده دیزدر جهانی می‌شود خراسان رضوی، سومین استان مبتلا به امیکرون در کشور است ۳۲ پروژه شهری در خدمت شهروندان مشهد پیشرفت ۸۰ درصدی سامان‌دهی «اسماعیل‌آباد» مشهد ۳ بازار در مشهد آماده بهره‌برداری شد دیوار‌های شیشه‌ای در مدیریت شهری | اقدام‌ها و راه‌های ارتباطی مبارزه با فساد در شهرداری مشهد اصلاح ۲ خط اتوبوس‌رانی برای مسیر توس مشهد به میدان آزادی سایه تخریب همچنان بر سر سنگ نگاره‌های «دیزدر» رایزنی برای حل مشکل زمین‌های بزرگ‌مقیاس منطقه گلشهر مشهد فرهنگ سازمانی در سازمان‌های شهر شهردار مشهد: شهرداران از تعریف پروژه‌های غیر ضروری و بدون مطالعه خودداری کنند مشهد، تنها شهر ایران است که قابلیت جهانی شدن دارد تخفیف‌های پرداخت نقدی بدهی‌های ساختمانی در مشهد تا سقف ۲۵ درصد بهره‌برداری بهینه از ظرفیت المان‌های هوشمند شهری در مشهد
خبر فوری
بهره برداری از فاز اول «حسینیه میدان شهدا» مشهد تا پایان هفته
به گفته معاون شهردار مشهد و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری قرار است فاز اول حسینیه میدان شهدا تا پایان این هفته به بهره‌برداری برسد.

سعیده آل ابراهیم | شهرآرانیوز؛ چند روز پس از آنکه شهردار مشهد از آمادگی مدیریت شهری برای بهره‌برداری از بزرگ‌ترین حسینیه مسقف در فضایی ۳۸ هزار متر مربعی در طبقه منفی یک میدان شهدا خبر داد، حالابه گفته معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد قرار است فاز اول این حسینیه تا پایان این هفته به بهره‌برداری برسد.

حسین باغ گلی در گفتگو با خبرنگار ما از مراحل نهایی ساخت این حسینیه خبر داد و گفت: برای «حسینیه اعظم میدان شهدا»، مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ایثار، شهادت و موضوعات معنوی برای گروه‌های سنی مختلف زنان، مردان و کودکان طراحی می‌شود.

قسمتی که مربوط به مزار شهداست تا پایان همین هفته به اتمام می‌رسد تا بتواند پیش از اتمام کار کل پروژه، امکان زیارت قبور شهدا و برگزاری مراسمی با تعداد محدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را داشته باشد.

باغ گلی با اشاره به اینکه ایجاد نماد برای میدان شهدا مدت‌ها بود که به عنوان مطالبه گروه‌های مردمی در آمده بود، درباره مبنای راه اندازی این حسینیه، اظهار کرد: در ابتدا محلی برای تدفین شهدا در این میدان، به بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس پیشنهاد داده شد و پس از بررسی کارشناسی مشخص شد که این میدان از استاندارد‌های لازم برای این مسئله برخوردار است.

از سوی دیگر رویکرد شورای اسلامی ششم و شهردار مبنی بر توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. همه این موارد دست به دست هم داد تا این پروژه فرهنگی اجرا شود.

بدون تداخل با فضای تجاری

وی با بیان اینکه فضای تجاری در این طبقه، تداخلی با حسینیه ندارد، افزود: فعالیت مراکز تجاری هم مربوط به موضوعات فرهنگی است و البته این حسینیه به هیئت‌های مذهبی نیز خدمات ارائه می‌دهد. وی ادامه داد: اکنون بیشتر کار‌های زیرساختی حسینیه تکمیل شده است. اکنون نمی‌توان زمان دقیقی برای بهره برداری کامل مشخص کرد، اما بخش دیگری از این حسینیه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

باغ گلی گفت: برای این حسینیه برنامه ریزی جدید و اختصاصی صورت می‌گیرد؛ زیرا ویژگی خاص این حسینیه، پیوند نزدیک آن با حوزه‌های فرهنگی است و تجربه متفاوتی در کشور خواهد بود.

سعی می‌کنیم تا پایان سال برنامه پیشنهادی عملیاتی را برای بهره برداری از این حسینیه به تأیید کمیسیون فرهنگی شورای شهر برسانیم؛ ضمن اینکه از فعالان فرهنگی، تشکل‌ها و هیئت‌های مذهبی می‌خواهیم ایده‌های خود را آماده کنند، زیرا به زودی دبیرخانه این حسینیه برای جمع آوری ایده‌ها تشکیل خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}