تصاویر ۳۲ شهید ترور در مشهد اکران شد پیشرفت ۴۵درصدی پروژه احداث ۴۵متری بولوار مصلی‌شرقی تا بولوار حر رتبه چهارم خراسان‌رضوی در مهاجرپذیری بین استانی کشور تولیت آستان قدس رضوی: وجود جانبازان شیمیایی رسوا کننده تمدن غربی است افزایش دو برابری روز‌های ناسالم مشهد در بهار ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل کاهش فوتی‌های عابرپیاده در مشهد با اجرای کلان‌پروژه «خط عابر _خط زندگی» قطعی برق دوباره در مشهد از سرگرفته شده است؟ + فیلم ششمین رویداد پیشگام در خراسان رضوی برگزار می‌شود اجتماع مردمی شهادت امام جواد (ع) در عرصه میدان شهدا مشهد ساعت کار مترو در روز جمعه ۱۰تیرماه از ۶ صبح آغاز می‌شود قانونی برای حفظ ایمنی شهر‌ها نگاهی به پیشه سنگ‌تراشی در مشهد قدیم به روایت یک مقاله قدیمی حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار با همکاری شهرداری مشهد و آموزش پرورش یادی از بازار سنگ‌تراشان مشهد که روزگاری همسایه حرم بوده است گذری بر تاریخ صنعت هرکاره تراشی در مشهد | سنگی که آیینه برکت شد حمایت مدیریت شهری مشهد از رونق کسب‌وکار‌های خرد در حاشیه شهر پایان زود هنگام بلوار «بصیرت» مشهد در کمتر از ۳ ماه معابر فرعی مشهد در اولویت اصلی پیاده روسازی
خبر فوری
علت بارش های کم در مشهد چیست؟ | «جزیره‌ای گرمایی» به نام مشهد
درحالی که بارش نزولات آسمانی در غرب کشور و بارندگی مداوم در شمال کشور به حسرت مشهدی‌ها تبدیل شده است، انگار سامانه‌های بارشی همچنان قصد ندارند روی خوش به مشهدی‌ها نشان بدهند؛

به گزارش شهرآرانیوز؛ درحالی که بارش نزولات آسمانی در غرب کشور و بارندگی مداوم در شمال کشور به حسرت مشهدی‌ها تبدیل شده است، انگار سامانه‌های بارشی همچنان قصد ندارند روی خوش به مشهدی‌ها نشان بدهند؛ به ویژه اینکه بارش برف و باران حتی تا قوچان و چناران هم رسیده است، اما قصد ورود به مشهد را ندارد.

این مسئله باعث شده است تا مشهد روز‌های بی آبی را پشت سر بگذارد و این بی آبی بی شک در تابستان گریبان شهر را خواهد گرفت.

در این باره رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: مشهد به علت زیادی خودرو‌ها و کارخانه‌ها تقریبا به جزیره گرمایی تبدیل شده و سامانه‌های بارشی که به مشهد وارد می‌شوند، ضعیف‌تر عمل می‌کنند. چ

یحیی قائنی پور در گفتگو با ایسنا درباره کمبود بارش‌ها در مشهد با وجود سامانه‌های بارشی اخیر که استان را تحت تأثیر قرار دادند، گفت: این سامانه ها، سامانه‌های جریان جنوبی بودند و شمال استان را کمتر تحت تأثیر قرار دادند. انتظار بارش برای مشهد را از این سامانه‌ها نداشتیم، اما مشهد به علت فراوانی خودرو‌ها و کارخانه‌ها تقریبا به جزیره گرمایی تبدیل شده است و سامانه‌های بارشی که به مشهد وارد می‌شوند، ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

ضعف سامانه‌های بارشی خاورمیانه

وی ادامه داد: درمجموع سامانه‌های بارشی که به خاورمیانه وارد می‌شوند، به دلایل مختلف ضعیف‌تر شده اند. وضعیت جوی کل دنیا تغییر کرده و برعکس کشور ما در بعضی کشورها، سامانه‌ها فعال‌تر شده اند.

وی ادامه داد: علت تغییر در وضعیت جوی، تغییر اقلیم جهانی است که به فعالیت‌های بشر مانند سوخت‌های فسیلی و افزایش گرمای جهانی برمی گردد و این تغییر بر بارش‌های کل جهان اثر گذاشته است.

۱۰ روز آینده بدون بارش درخور توجه

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: براساس پیش بینی‌های پژوهشکده اقلیم شناسی، بارش‌ها در استان تا اردیبهشت طبیعی است. در ۱۰روز آینده بارش درخور ملاحظه‌ای در استان نداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}