موذن:شکست برابر ژاپن یک اتفاق بود| از کسب مقام سومی آسیا خوشحالم طلوع‌کیان: قراردادم با شهداب به پایان رسید|در ۶ ماه فقط دو باخت داشتیم سیمون امتیازآورترین بازیکن دیدار شهداب و تاراز مدال برنز آسیا برای یزدی‌ها در اولین حضور حسینی رکورد کلین شیت را شکست طلوع‌کیان: نتوانستیم موزیرسکی را متوقف کنیم|۷۰ درصد توپ‌های سیمون در زمین حریف خوابید عطایی: بازیکنان باتجربه والیبال را نباید فرسوده کنیم| عبادی پور امروز در اردو حضور خواهد داشت شاهمیری: داور بی طرف می‌خواهیم|وجود سیستم ویدیوچک به داوران کمک کرد مجیدی: به خیلی‌ها اهمیت ندادم، تیمم قهرمان شد! پرسپولیسی‌ها از تبریز جان سالم به در بردند| هیچ کس آسیب جدی ندیده است استیلی: فیفا اجازه نداد با روسیه بازی تدارکاتی انجام دهیم| اکوادور نشود شاید با سنگال در تهران بازی کنیم| برای دیدار با کانادا پول گرفتیم پاسخ سازمان لیگ به تراکتور: ظرفیت ورزشگاه حداکثر ۳۰ درصد است| تصمیمات در تبریز عجولانه بود مدیرعامل تراکتور: عالیشاه هواداران را تحریک کرد| ترابی با سنگ به پای بازیکن ما زد| ۴۵ درصد ظرفیت ورزشگاه پر شده بود دومین مرحله مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا(ع) در مشهد برگزار می‌شود شناسایی عوامل حمله به گل‌محمدی| پرسپولیس از تراکتور شکایت می‌کند اسکوچیچ در انتظار پاسخ کریم باقری| زمان حضور دستیاران جدید مشخص شد نتایج هفته ۲۸ لیگ برتر+ جدول| گره کور پایین لیگ برای سقوط ویدئو خلاصه بازی استقلال و آلومینیوم در دور برگشت لیگ برتر نتیجه بازی استقلال و آلومینیوم| توقف قهرمان در تهران مقابل رحمتی یحیی‌گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در تبریز کتک خورد!+ ویدئو
خبر فوری
ذوب‌آهن برنده دربی نصف‌جهان/کاظمی تاثیرگذارترین و سلمانی پرامتیازترین
تیم بسکتبال ذوب آهن توانست از سد سپاهان در دربی اصفهان بگذرد.

یاسر سماوات/شهرآرانیوز، در ادامه رقابت‌های مرحله دوم مقدماتی لیگ برتر بسکتبال تیم‌های ذوب آهن و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان به مصاف هم رفتند و در نهایت ذوب‌آهن اصفهان ۹۶ - ۷۹ پس از دو دهه و اندی دریی نصف جهان را از سپاهان برد.

آغازگران ذوب‌آهن: سجاد مشایخی، فرید اصلانی، آرمان زنگنه، ارسلان کاظمی و علیرضا مرتضوی
سرمربی: فرزاد کوهیان

آغازگران سپاهان: محمدرضا بهرام‌زاد، عماد سلمانی، فرهاد صبوری، پیام کیانی و شارا زادوریان
سرمربی: علی خسروی

کوارتر نخست/شروع کوبنده ذوب
در ابتدای بازی فرید اصلانی سبد اول را گرفت، ولی شاید کسی فکرش را نمی‌کرد، ذوبی‌ها ۵ دقیقه بدون آنکه امتیازی بدهند پیاپی از همشهری سبد بگیرند! ۵ امتیاز آرمان، ۴ امتیاز دیگر فرید اصلانی، لی‌آپ مشایخی و این بار ۳ امتیازی آرمان، ذوب را ۱۵ - ۰ پیش انداخت. نیمی از کوارتر نخست گذشته که عماد سلمانی با خطای ارسلان پشت خط پرتاب آزاد می‌رود. دست عماد، اما می‌لغزد! پرتال دوم او، ولی طلسم سبد ذوب را می‌شکند، ۱۵ - ۱. سجاد مشایخی، اما جفت پرتاب موفق دارد. عماد این بار با لی‌آپ برای سپاهان سبد می‌گیرد. حالا موتور زرد‌ها روشن می‌شود! امیرحسین مجیری اولین ۳ سپاهان را می‌زند و اندوان عماد آن‌ها را به ۹ می‌رساند. ۳ امتیازی اصلانی را هم معین خرسندی پاسخ می‌دهد. ذوب‌آهن دست بردار نیست و این بار با مشایخی ۳ می‌زند، اما عماد سلمانی، ستاره وقت اول سپاهان تلافی می‌کند. تک پرتاب آزاد عدد اختلاف را به ۱۰ می‌رساند. سبد بعدی سهم آقاجانی است و سلمانی‌با ۳ امتیازی‌اش هم سپاهان را به ۲۰ می‌رساند هم بازی خوبش زا تکمیل می. کند. ۲۵ - ۲۰ به سود ذوب.

کوارتر دوم/ سلمانی ستاره بی‌چون و چرا
اصلانی بازهم سبد اول را می‌گیرد، اما این کوارتر اوضاع سپاهان بهتر است. کیانی پشت خط پرتاب آزاد بی‌اشتباه است و ۳ امتیازی فرید اصلانی، ذوب را به ۳۰ می‌رساند. سلمانی با دو سبد پیاپی کارش را در این وقت آغاز می‌کند. بهرام زاد هم چند پرتاب آزاد موفق دارد. سپاهان بازی را به دست می‌گیرد و با دو پرتاب علیرضا مرتضوی و ارسلان برتری را پس می‌گیرد و این بار سلمانی بازی را مساوی می‌کند تا نشان دهد ستاره بی‌چون و چرای سپاهان است. ۳ امتیازی موسوی، نیمکت سپاهان را یه آسمان می‌فرستد. آن‌ها برای نخستین بار پیش افتادند. ارسلان سبد بعد را می‌گیرد. کیانی باز هم تک پرتاب آزاد موفق دارد. ۵ امتیاز پیاپی مشایخی پایان‌بخش نیمه اول است. ذوب‌آهن ۴۲ - ۳۹ برنده به رختکن می‌رود.

کوارتر سوم/ گاندوها
نیمه دوم با درخشش ارسلان و امتیازگیری آرمان و مشایخی، ذوب به ۵۰ می‌رسد. مرتضوی و مجیری اختلاف را کمتر می‌کنند، اما ارسلان و مشایخی بازهم برای ذوب سبد می‌گیرند. ۳ پرتاب آزاد سپاهان با بهرام‌زاد و آقاجانی، پاسخش پرتاب پیرامونی ارسلان است تا ذوب‌آهن به ۶۰ برسد. پرتاب ۳ امتیازی مجیری و اندوان ۴ امتیازی آقاجانی اختلاف را به ۴ کاهش می‌دهد. ۶۰ - ۵۶. سلمانی و مشایخی سبد‌های بعدی را می‌گیرند. اصلانی و مشایخی ذوب را به ۶۶ می‌رسانند و پوریا خلیفه سلطان، با سبد دیرهنگامش سپاهان را به ۶۰ می‌رساند. احمدی جوان هم برای ذوب‌آهن سبد می‌گیرد، گاندو‌ها با سبد‌های ارسلان، مرتضوی و اصلانی ۷۳ - ۶۲ پیش می‌افتند.

کوارتر چهارم/ فاتحان نصف جهان
پس از امتیازآوری مرتضوی، مشایخی هم ۳ امتیازی عماد سلمانی را پاسخ می‌دهد و جمع امتیازات ذوب با لی‌آپ مرتضوی ۸۰ می‌شود. عماد یک امتیاز از پرتاب آزاد می‌گیرد. چند رفت و برگشت و لی‌آپ آرمان زنگنه که برخلاف بازی‌های گذشته، این بار ۴۰ دقیقه کامل در میدان نیست. دو لی‌آپ از مرتضوی و اصلانی و در این اثنا عماد سلمانی دوباره موتورش را روشن می‌کند و ۹ امتیاز روی دو‌ پرتاب پیرامونی، دو پرتاب آزاد و یک‌لی‌آپ بگیرد، اما این فقط اختلاف را کمتر می‌کند. ارسلان و مشایخی بازی خوب خود را با دو سبد تکمیل می‌کنند و خرسندی سبد پایانی را برای سپاهان می‌گیرد. ذوب‌آهن ۹۶ - ۷۹ فاتح دربی اصفهان می‌شود.

بهترین‌ها
در این دیدار عماد سمانی با ۳۳ امتیاز و سجاد مشایخی با ۳۱ امتیاز، پرامتیاز‌ترین بازیکنان دو تیم بودند. ارسلان کاظمی نیز با ۱۷ امتیاز، ۲۲ ریباند و ۷ پاس منجربه گل کارآیی ۳۵ را به ثبت رساند و تاثیرگذارترین بازیکن میدان لقب گرفت. فرید اصلانی نیز با کسب ۲۶ امتیاز برای ذوبی‌ها درخشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}