تشابه حاشیه‌نشینی در زاهدان با شهر مشهد معاون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: همکاری مردم با شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی ضرورت دارد تاکید معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بندرعباس بر توسعه مباحث فرهنگی بندرعباس براساس اصالت هرمزگان رایزنی‌های فرهنگی کلان‌شهر‌های ایران در مشهد آیت‌الله‌علم‌الهدی: ترویج دین در فضاسازی‌های شهری مصداق جهاد تبیین است| ترویج بی‌حجابی، محور فعالیت دشمن در جنگ نرم حمیدرضا جعفری، فعال رسانه‌ای مشهدی درگذشت تبادل تجربیات باعث ارتقا کیفیت خدمات فرهنگی خواهد شد لزوم ایجاد بستر‌های مناسب فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهر‌ها شهردار تهران: خودزنی شهردار ناحیه ۳ تهران هنوز اثبات نشده است شهردار مشهد: زمینه حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی باید فراهم شود جای خالی بانوان پشتیبان و همراه جبهه های جنگ در یادمان و نماد‌های مشهد رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: در ساماندهی انتقال پادگان ارتش مشهد کار جمعی صورت گرفت رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت و گردشگری شورای اسلامی مشهد: مشهد اگر به دست جریان‌های غیرتشیع فتح شود، تمام جریان تشیع سقوط خواهد کرد پروژه عمرانی «سارا» مشهد همچنان پر حاشیه رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلان‌شهر‌های ایران در مشهد: یکی از مظاهر تحقق دولت مردمی، شهرداری‌ها هستند روایتی از همسایگی با سیلو‌های گندم مشهد | زندگی‌مان را آرد برمی‌داشت روایتی از تاریخ ساخت سیلو‌های گندم مشهد شهردار تهران در مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران در مشهد: شهرداری‌ها مکلف به فرهم کردن حضور مردم در میدان هستند
خبر فوری
معاون رئیس جمهور: مشهد می تواند قطب زیارت و گردشگری سلامت باشد
سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مشهد با برخورداری از توفیق هم جواری بارگاه منور رضوی می‌تواند قطب زیارت و گردشگری سلامت باشد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ با گذشت دو سال از شیوع کرونا، نوروز امسال مشهدالرضا (ع) دوباره میزبان قدوم زائران بارگاه رضوی بود و بنا به گواه آمار و شواهد، این میزبانی همانند گذشته موفق و با رضایت زائر و مجاور همراه بود.

در همین راستا معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مشهد با برخورداری از توفیق هم جواری بارگاه منور رضوی می‌تواند قطب زیارت و گردشگری سلامت باشد و در صورتی که به مقوله زیارت در آن از ابعاد مختلف نگریسته شود، قطعا این شهر به عنوان ام القرای جهان اسلام اثرات معنوی خود را خواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا، سیدصولت مرتضوی در مراسم قدردانی از دست اندرکاران ستاد خدمات سفر خراسان رضوی افزود: موضوع زیارت از ابعاد مختلف در کشور حائز اهمیت است. در سند چشم انداز توسعه کشور رسیدن به عدد ۲۰میلیون گردشگر خارجی در استان هدف گذاری شده است که یکی از مقاصد مهم سفر این گردشگران می‌تواند مشهد باشد.

میزبانی از ۸.۵ میلیون زائر نوروزی

وی اظهار کرد: نوروز امسال متفاوت از نوروز سال‌های گذشته بود. ۸.۵ میلیون زائر در نوروز امسال به مشهد سفر کردند و این بدان معناست که به ازای یک نفر از جمعیت مشهد ۲.۵ نفر زائر در نوروز امسال وارد مشهد شده و هر شهروند مشهدی میزبان ۲.۵ نفر زائر بوده است.

مرتضوی در ادامه با اشاره به نام گذاری روز قدس توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی افزود: آن روزی که امام راحل (ع) روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نام گذاری کردند، شاید خیلی از ما به این باور نرسیده بودیم که فریاد مظلومیت قدس شریف به سان سوتکی در گوش خمود نابخردان دمیده می‌شود و خواب خفتگان را آشفته و آشفته‌تر می‌سازد.

خدمات رسانی شهروندان به زائران امام رضا (ع) سامان دهی می‌شود

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: درصدد سامان دهی شهروندانی هستیم که مایل به خدمت رسانی به زائران به ویژه در بخش اسکان هستند تا بتوان از طریق این سامان دهی، خدمات بهتری به زائران ارائه داد.

یعقوبعلی نظری با تأکید بر اهمیت موضوع تأمین اسکان زائران در مشهد افزود: توان اقامت رسمی در خراسان رضوی ۱۱۸ هزار نفر است؛ لذا باید برای اسکان باقی زائران تدابیر لازم اتخاذ می‌شد که مردم مشهد همه زائرپذیر بودند و وظیفه خود را به درستی انجام دادند.

وی اسکان اضطراری برای زائر را بسیار مهم دانست و گفت: مدارس، حسینیه ها، مساجد و سالن‌های ورزشی باید در طول سال آماده پذیرش زائر باشند که ستاد خدمات سفر خراسان رضوی درصدد سامان دهی این مراکز اقامتی برای اسکان اضطراری زائران است.

استاندار خراسان رضوی گفت: هر چه برای زائران و مجاوران امام رضا (ع) فعالیت کنیم، باز هم حق را ادا نکرده ایم و به آنان بدهکاریم، هیچ وقت نمی‌توان ادعا کرد که تکلیف خدمت رسانی به زائران و مجاوران آن حضرت (ع) به طو رکامل انجام شده باشد و همیشه بدهکار آن حضرت (ع) خواهیم بود و نخواهیم توانست در شأن ایشان خدمات رسانی را انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: از ۱۰ اسفندماه تا ۱۴ فروردین ماه امسال ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر به استان سفر کردند که این رقم در مقایسه با نوروز سال ۱۳۹۸ که ۷ میلیون و ۴۰۰هزار نفر بود، از افزایش ۱۴ درصدی برخوردار است.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: حمل و نقل زائران در نوروز امسال نسبت به نوروز سال ۱۳۹۸ در ناوگان هوایی ۶۱ درصد، ناوگان ریلی ۶۴ درصد، ناوگان جاده‌ای (اتوبوس) ۳-درصد و در خودرو‌های شخصی ۱۲ درصد افزایش داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}