قبض برق ۱۰ میلیونی درانتظار لاکچری نشین‌ها مدیرعامل ایران خودرو: موتور سیکلت صادر می‌کنیم فروش فوق العاده بدون قرعه کشی ام وی ام X۵۵ مدیران خودرو + جزئیات و بخشنامه (۸ تیر ۱۴۰۱) شاخص کل بورس امروز ۸ تیرماه ۱۴۰۱| کاهش ۷۱۶ واحدی در آخرین روز هفته معاملاتی جزئیات سانحه هواپیمای مشهد - مسقط قشم‌ایر| سازمان هواپیمایی: دلیل سانحه به‌زودی اعلام می‌شود تزریق ۵ هزار میلیارد تومان به بورس کدام خودروهای روسی به کشورمان می‌آیند؟ سیمان ارزان شد(۸ تیرماه ۱۴۰۱) کلنگ‌زنی «پتروپالایشگاه شهید سلیمانی» در بندرعباس تا چند روز آینده پاسخ وزیر کشاورزی به ابهامات در واردات نهاده‌‌ها توسط یک شرکت سفارشی: هیچ فساد یا رانتی رخ نداده است دریافت دلاری بلیت هواپیما از اتباع خارجی قطعی شد وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط شهر‌های جدید گزارشی از تقلب در عرضه گوشت و تهیه گوشت چرخ‌کرده با استفاده از آلایش مرغ برق صنایع مشهد به طور کامل قطع نمی‌شود خرید اقساطی خودرو صفر و کارکرده + بدون ضامن مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی: در صورت رعایت‌نکردن نرخ اجاره، با متخلف برخورد قانونی می‌شود رعایت افزایش اجاره‌بها تا سقف ۲۰ درصد از امروز در مشهد لازم‌الاجراست (۷ تیرماه ۱۴۰۱) هیچ ابهام و اشکالی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود ندارد |مسئولیت انجام قرعه‌کشی به وزارت صمت واگذار می‌شود قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز سه‌شنبه (۷ تیرماه ۱۴۰۱) بازگشت قیمت دلار در صرافی‌ها به کانال ۲۸ هزار تومان (۷ تیرماه ۱۴۰۱)
خبر فوری
ایجاد میز «گفتگو»؛ تقاضای جامعه کارگری از استاندار خراسان رضوی در روز کارگر
جلسه هم اندیشی کارگری به مناسبت ۱۱اردیبهشت روز جهانی کارگر با حضور تشکل‌های کارگری استان خراسان رضوی در استانداری برگزار شد.

طنین همتی|شهرآرانیوز، استاندار خراسان رضوی در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌های کارگری استان که به مناسبت روز کارگر در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: جامعه کارگری درخواست ایجاد میز گفتگو برای تعامل بیشتر دارند، ما هم از این میز کارگری استقبال می‌کنیم؛ اگر صرف نشست و برخاست باشد ارزشی ندارد باید کاربردی و عملیاتی باشد باید سازو‌کار آن مشخص شود و همه جامعه کارگری را پوشش دهد. اگر با نگاه صرف خدمت به کارگر باشد ما آمادگی داریم زمینه مداوم این گفتگو را فراهم کنیم.

به گفته نظری، مسکن یکی از مولفه‌های اصلی در زندگی  همه و از جمله جامعه کارگری است. ما تعاونی‌ها کارگری را باید دوباره قوت بخشیم و باید اجرا را غیر متمرکز کنیم.

وی تصریح کرد: اگر اقتصاد کشور گردش طبیعی و جاری خودش را نداشته باشد اشتغال و‌ تولید زیر سوال می‌رود، نمیتوان از یک زاویه به مشکلات نگاه کنیم و به رفع آن بپردازیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه قائده چرخش و جوشش در همه عرصه‌ها را نیروی انسانی می‌دانیم، افزود: نظام مقدس اسلامی برای این تشکیل شده که در همه شمول و عرصه‌ها نگاه تعالی به این بخش داشته باشد.

به گفته وی، نگاه به کار و کارگری که صرفا بحث معیشت نیست و باید از دریچه‌های دیگر به موضوع کار و کارگری هم نگاه کنیم، کارگر در عین حال که نقش خود در تولید ایفا می‌کند کارش و خدمت رسانی آن ارزش معنوی هم دارد پس نگاه نظام به جامعه کار و‌کارگری چند بعدی است.

استاندار خراسان رضوی به این نکته اشاره دارد که باید از حالت انفعال خارج شویم و مشکلات را جریانی حل کنیم پس جامعه کارگری باید انسجام بهتری در بیان مشکلاتشان داشته باشند تا به گوش ما هم برسد

وی افزود: در حوزه مسکن کارفرما‌ها باید پای کار بیابند و در امر ساخت و ساز برای مسکن و باکمک خدمات دولتی که ما در اختیارشان قرار می‌دهیم این مشکل را رفع کنند اگر این حرکت در بخش‌های مختلف استان انجام شود دغدغه تامین مسکن در استان مرتفع می‌شود

وی تصریح کرد: ما آمادگی داریم برای رفع مشکلات بازنشستگان در حوزه درمان ظرفیت‌ها را افزایش دهیم کارخانه‌ها باید از تجرییات بازشنستگان برای اشتغال گیری ان‌ها استفاده کنند تا از گردنه تولید به راحتی حذف نشوند.

بیشتر بازنشستگان تامین اجتماعی زیر خط فقر هستند

علی اصغر رضایی، مسئول کانون بازنشستگان خراسان رضوی در این نشست گفت: در حال حاضر۲۵۰هزار بازنشسته در استان و حدود ۱۷۰هزار بازنشسته در مشهد وجود دارند که وظیفه ما پیگیری حق و حقوق این قشر از جامعه است. خواسته ما صنفی است ما باید کار صنفی انجام دهیم و درگیر مسایل سیاسی نباشیم.
وی افزود: سال گذشته همسان‌سازی خوبی انجام شد، اما متاسفانه نرخ‌ها کنترل نشد و شیرینی این افزایش به کاممان تلخ شد.
وی با بیان اینکه بیشتر بازنشستگان تامین اجتماعی زیر خط فقر هستند، افزود: یک درد دیگر، تبعیض ما با بازنشستگان کشوری است، برای آن‌ها از منابع عمومی هزینه می‌شود، اما ما وقتی شاغلیم، عیدی پاداش می‌گیریم و، اما وقتی بازنشسته می‌شویم بازنشسته کارمندی و حداقل پاداش و عیدی دریافت می‌کنیم.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت کامل اجرا شود

همچنین رمضانی، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در این نشست خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: ما نماینده یک میلیون جامعه هستیم باید راحت بتوانیم با مسئولان صحبت کنیم. من‌کارگر که ۳۰سال حق بیمه پرداخت کرده‌ام، وقتی بازنشسته می‌شوم نباید مشکل درمان و معیشت داشته باشم، متاسفانه بستر درمان برای این جمعیت آماده نیست و نمی‌تواند پاسخگوی نیاز این تعداد از بازنشستگان شود.  

به گفته وی، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سرانجام به تصویب رسید، اما ۲۵ درصد از این متناسب‌ سازی باقی‌ماند که از دولت قبل به دولت فعلی رسید. ۴۰۰هزار میلیارد تومان، بدهی دولت قبلی برای این دولت نیز باقی ماند که متاسفانه این به ضرر جامعه کارگری و بازنشستگان است.
به گفته وی، کارگران ما به حدی نرسیده اند که متناسب با تورم، زندگی‌شان بهبود یابد.

کارگران تریبون ندارند تا مشکلاتشان گفته شود  

همچنین ابوی، دبیر  انجمن صنفی جامعه کارگران در این مراسم گفت: در خراسان رضوی در حال حاضر ۲۰ انجمن و ۵ کانون تخصصی وجود دارد که در حوزه صنعت و اصناف و … مختلف فعالیت می‌کنند، مشکلات جامعه کارگری  که در استان ما به چشم می‌خورد، خارج از مشکلات کشور نیست. ما بعد تهران ببشتر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را داریم که این‌ها ضربه‌گیر‌هایی هستند که نگذارند به دولت آسیبی وارد شود  و از تنش‌های کارکری و تجمعات این جامعه جلوگیری کنند.
وی با تاکید بر اینکه امنیت شغلی و معیشت مشکل ماست، افزود: کارگران تریبون ندارند تا مشکلاتشان گفته شود و نیاز است میز گفتگو راه‌اندازی شود تا مشکلات و خواسته‌های  کارگران بیان شود.
وی ادامه داد: در کمسیون‌ کارگری که برای کارگر تصمیم‌گیری می‌کنند هیچ نماینده‌ای از سمت ما وجود ندارد؛ در بحث رفاهی و مجموعه‌های ورزشی که در اختیار کارگران قرار دارد نیز همینطور و فقط به اسم ماست و به کام پیمانکار! دو بانک اختصاصی داریم، اما کارگر برای ۱۰میلیون تومان، مشکل دریافت دارد کارگر تامین‌اجتماعی مشکل خدمات دارد و ... که این موارد در شان کارگران نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه ما با حضور اتباع بیگانه مخالف نیستیم، اما فضای اشتغال سرگذر را برای کارگران مختل شده است، افزود: امسال کارگر نمونه، واحد نمونه و گروه نمونه در کشور از خراسان رصوی بودند. تقاضا داریم از تمثال کرگران در شهر استفاده شود، طی دو سال کرونا، پرستاران و مدافعان سلامت را به مردم معرفی کردیم. اما سربازان جبهه اقتصادی را معرفی نکردیم، شهدای مدافع تولید را در کرونا نادیده گرفتیم و از آن‌ها یادی نشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}