ممنوعیت استفاده از مانکن زنده در ویترین فروشگاه‌ها کرونا چیست و چقدر خطرناک است سقوط یک پهپاد در ملاثانی + ویدیو امیر تتلو بازداشت شد برق‌گرفتگی، جان ۳۷ خراسانی را گرفت/ خراسان رضوی، سومین استان بیشترین آمار مرگ ناشی از برق‌گرفتگی  رتبه نخست خراسان رضوی در زایمان اضطراری در آمبولانس‌ پیدا شدن بسته مشکوک در تجریش تهران/ حضور تیم چک و خنثی در محل کنترل کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره)+فیلم فیلم/خودکشی نافرجام دختر مشهدی از پل هوایی پارک ملت مشهد ثبت بیش از ۱۵ هزار مورد مراجعه زنان استان خراسان رضوی به پزشکی قانونی پس از نزاع +جدول  واژگونی اتوبوس تهران - شیراز در اصفهان/ خواب آلودگی راننده علت حادثه بود آخرین آماز از قربانیان ویروس کرونا؛ ۱۰۶ کشته و ۴۵۰۰ مبتلا آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس برای انتقال بیماران احتمالی کرونا سهم سنگین وزن‌ها از بار سنگین ترافیک جریمه و نمره منفی به حساب مالک میرود یا راننده خودرو؟ سرانه مصرف شیر در ایران کمتر از ۸۰ کیلوگرم است ۸ بهمن سومین مرحله حمایت معیشتی واریز می‌شود بوئینگ ام دی در مسیر توپولوف کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت فاقد اعتبار است پالایشگاه نفت کرمانشاه میزبان لک‌لک‌ها
خبر ویژه
آیت‌الله علم‌الهدی:

نمازجمعه تهران به نصف مشهد هم نمی‌رسد

  • کد خبر: ۱۱۰۸۹
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نماز جمعه تهران با جمعیت ۱۲ میلیون نفری به لحاظ جمعیت به نصف مشهد هم نمی‌رسد.
به گزارش شهرآرانیوز؛ آیت الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در نشست صمیمانه با فعالین دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده مهندسی برگزار شد، مسئله نماز جمعه، خصوصیت نمازجمعه، هویت شهر مشهد و مسئله ابتذال در مشهد را جزو نکات مهم دانست.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص عدم جذابیت نماز حمعه برای نسل جوان گفت: اینکه فرمودید نمازجمعه برای نسل جوان جذاب نیست، خود شما برادر جوان که شرکت کردید، ملازم شرکت در نمازجمعه هستید، شما هم جوان هستید، اگر برای نسل جوان جذاب نبود، خود شما هم شرکت نمی‌کردید.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم ارزیابی کنیم جوانان حاضر در نمازجمعه، عددشان کم نیست از نیرو‌های متدین و مقید به حضور در نمازجمعه هستند و نماز جمعه پاتوق اجتماعی بسیاری از جوانان است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه نمازجمعه مشهد امروز بزرگترین نمازجمعه کشور است، گفت: میانگین جمعیت، ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر است، نماز جمعه تهران با جمعیت ۱۲ میلیون نفری به لحاظ جمعیت به نصف مشهد هم نمی‌رسد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: نمازجمعه، نماز عبادی سیاسی است، در خطبه نمازجمعه هم جنبه بنده سازی باید برای خدا باشد و هم جنبه بصیرت افزایی و روشنگری جامعه نسبت به مسائل ریز و درشت اجتماعی سیاسی جامعه باشد.

وی افزود: اینکه برخی عزیزان معتقدند یک طیف خاص در نماز جمعه صحبت می‌کنند، به بنده ربطی ندارد، مدیریتش با خود شما دانشجویان است که تشکل‌های ارزشی بیشتر در برنامه ریزی‌ها دخالت دارند و این به خاطر تناسب با نمازجمعه است، برنامه در جمع دانشجو تصمیم‌گیری و برنامه ریزی می‌شود که امیدواریم عزیزانی که برنامه‌ریزی می‌کنند این جامعیت را در برگزاری نمازجمعه در نظر بگیرند.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: در مسئله هویت مشهد و مسئله کنسرت، متأسفانه این مسئله اختلاط مغرضانه انجام گرفت، در این جا هیچگونه مخالفتی با موسیقی نداشتیم که بگوییم موسیقی‌های زیرزمینی چنین و چنان انجام می‌شود، کنسرت موسیقی نیست و موسیقی هم منحصر به کنسرت نیست.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در تمام کشور کنسرت انجام می‌گیرد، گفت: یک کنسرت در کشور نشان دهید که بگویید کنسرتی در کشور برگزار شد و مبتذل نبود، در مراسم هفته گذشته موسیقی پخش شده و من هم در جلسه نشستم، آیا منظور از موسیقی حتمأ هنر مبتذل است؟

وی با بیان اینکه اجرای کنسرت به شکل مبتذل انجام می‌شود، بیان کرد: ما در این شهر با ابتذال در هر نوع مخالفیم.

آیت الله علم الهدی یادآور شد:، چون مسئله کنسرت، مبتذلی است که در آن وضع درآمد و سودجویی عده‌ای مطرح است که جزو اصحاب موسیقی هستند، قصه را به موسیقی گره زدند، شما در این شهر چند آموزشگاه موسیقی دارید که با تابلو‌های بلند مسائل موسیقی را آموزش می‌دهند و ارشاد هم دارد مجوز می‌دهد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: اگر موسیقی زیرزمینی مضر و مفسد است، باید دستگاه‌های مربوط پیگیری کنند، اگر بنا شد رستورانی غذای فاسد داد باید جلویش را بگیرند؛ موسیقی نیز همینطور است

وی گفت: من هیچ مسؤولیت اجرایی ندارم، استان ما نیز مثل همه استان‌ها دستگاه قضایی، امنیتی، انتظامی دارد و مسؤول امنیت نیز استاندار است، وظیفه بنده به عنوان نماینده رهبری، ارشاد و هدایت است، باید رهنمود دهیم و ارشاد کنیم، نه هیچ امکانات اجرایی در این شهر در دست من است و نه مسؤولیت اجرایی دارم، مسائل اجرایی مسؤول دارد که گاهی با این عزیزان جلسه‌ای می‌گیریم، فرهنگ نیز شورایی به نام شورای فرهنگ عمومی دارد، همه دستگاه‌های وابسته به فرهنگ عضو این شورا هستند.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981109004016
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}