تشکیل کمیته ملی برای تأمین مالی پروژه‌های سرمایه گذاری در خراسان رضوی برنامه‌های دهه فجر بنیاد شهید خراسان رضوی بر معرفی ۷۲ شهید شاخص متمرکز است بارش‌های پراکنده نیمه جنوبی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد «مهر فاطمی»؛ الگوی موفق وقف مشارکتی در مشهد فضاسازی شهر به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) پلمپ ۲۰ واحد صنفی با تکرار تخلف در مشهد شهروند خبرنگار/ دغدغه‌های مالی و یارانه آموزش زبان خارجی برای رانندگان تاکسی خطوط مبادی ورودی و اطراف حرم فردا اجتماع بزرگ فاطمیون در عرصه میدان شهدا برنامه‌های ارتش در چهل‌ویکمین فجر انقلاب اعزام ۵۲ گروه دانشجویی زائر اولی به مشهد بهره برداری از جلوخان و پیاده روسازی ضلع جنوبی بازار رضا (ع) تا پایان سال ۹۸ خیابان رجب زاده و چندین مشکل سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی منابع بودجه سال آینده شهرداری ۱۲ هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان است تا کنون ۷۷ درصد بودجه سال جاری محقق شده است اصلاح، بستر کاشت گونه‌های فضای سبز تقدیم بودجه ۹۹ مدیریت شهری به شورای شهر مشهد حیدری: انتشار نادرست اخبار در فضای مجازی از مصادیق ضربه به انسجام ملی است شهروندخبرنگار/ کف پوش همه زمین‌های بازی پارکی کودکان در مشهد
خبر ویژه
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به شهرداری در قالب اوراق تسویه می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، حسین امیر رحیمی اظهار داشت: بدهی کل مجموعه دولت به شهرداری حداکثر ۷ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب اوراق به شهرداری تعلق گرفته و مقرر است که این مبلغ در سنوات آتی تسویه شود. باقی مانده نیز حدود ۲ هزار میلیارد تومان است که در پرداخت این رقم با چند محدودیت مواجه هستیم، چرا که دست ما مانند سال گذشته در قبول بدهی‌های شهرداری باز نیست. به بیان دیگر باید بدهی‌ها قبل سال ۹۷ احصا شده باشند.
وی اضافه کرد: دومین موضوعی که شهرداری باید آن را مورد پیگیری قرار دهد یکسری اقدامات انجام شده که ما تسویه حساب آخرین وضعیت پرداختی‌هایی که تاکنون داشتیم را باید از شهرداری دریافت کنیم. به طور مثال اگر برای اداره‌ای ۵۰۰ میلیون تومان بابت یک ملک پرداختی صورت گرفته در حال حاضر باید در آن مقطعی که پرداختی صورت گرفته، تسویه حساب کامل اتفاق بیفتد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی افزود: یک مسئله حل نشده نیز باقی مانده است که وزارت اقتصاد هر دستوری در این حوزه صادر کند ما در استان اجرا خواهیم کرد، آن هم مباحث مربوط به جرایم است، چرا که دولت فقط اصل بدهی‌ها را پرداخت کرده و شهرداری برای ارائه اسنادی همچون پروانه کل بدهی‌ها به اضافه جرایم مطالبه کرده که این بخش هنوز تعیین تکلیف نشده است.
وی با اشاره به اینکه تقریبا دو هفته پیش نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کیش برگزار شد، تصریح کرد: علی رغم این که نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد در مقایسه با آن نمایشگاه برای نخستین بار برگزار می‌شود و تبلیغ گسترده‌ای برای برگزاری آن انجام نگرفته، اما استقبال بی‌نظیری از این نمایشگاه صورت گرفت و همکاری نهاد‌ها و شریک‌های اجتماعی شهرداری در این نمایشگاه بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: چند نکته در برگزاری این نمایشگاه مهم است، نخست آن که این فعالیت باید تداوم داشته باشد، دوم آن که اگر شهرداری برای تامین منابع مالی پروژه‌ها به نتیجه برسد این مهم را باید به عنوان یک الگو در سایر شهر‌های استان و حتی در شهرداری کلانشهر‌ها تداوم دهد.
وی ادامه داد: اگر شهرداری طبق رویه‌ای که در این نمایشگاه در پیش گرفته و در پروژه‌های جدید از روش‌های نوین تامین مالی استفاده کند، این مهم می‌تواند در عملیاتی‌سازی پروژه‌ها بسیار راهگشا باشد.
امیررحیمی با بیان اینکه شهرداری باید بیش از پیش سعی کند که شرکای اجتماعی بخش خصوصی را به کار گیرد، افزود: حضور اداره کل امور اقتصاد و دارایی در این نمایشگاه بابت اوراقی که همه ساله در مقابل بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها صادر می‌شود هم برای ما و هم برای شهرداری ارزش دارد و می‌تواند سبب برنامه‌ریزی برای حضور و تعامل بیشتر بین دو دستگاه شود.
وی ادامه داد: اگر سرمایه‌گذاران را به خارجی و داخلی تقسیم کنیم، استان خراسان رضوی از نظر تعداد طرح مصوب در جذب سرمایه‌گذار خارجی رتبه نخست را در سطح کشور دارد به بیان دیگر از ۲۵ طرح مصوب خارجی قریب به ۲۰ طرح مربوط به شهر مشهد و شهرک‌های صنعتی اطراف آن است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی تصریح کرد: ارزش ۲۵ طرح مصوب ۱۳۵ میلیون دلار است که استان خراسان رضوی به لحاظ ارزش طرح‌های مصوب خارجی جزو ۳ رتبه برتر و از نظر تعداد طرح نخستین رتبه را در کشور به خود اختصاص داده است.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی افزود: در حوزه سرمایهگذاری داخلی باید اذعان کرد که رکود حاکم بر اقتصاد کشور، شهر مشهد را نیز متاثر ساخته است، به طور مثال سرمایه گذاری در حوزه‌هایی همچون اماکن تجاری و مراکز خرید که در گذشته برای سرمایهگذاری جذاب بوده در طی سال‌های اخیر با کمبود تقاضا مواجه بوده است.
امیررحیمی خاطرنشان کرد: بهترین دستاورد‌های که برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برای وزارت امور اقتصاد و دارایی داشت، این بود که توانستیم تامین مالی چند صندوق مشترک بین ایران و افغانستان و مدل سازی آن را انجام دهیم، هر چند که هنوز این مهم به مرحله تفاهم نامه نرسیده، اما توافقات اولیه آن صورت گرفته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981109004016
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}