ویدئو | فساد سبب کاهش اعتماد عمومی خواهد شد پیوند قلب جوان مشهدی، جانی دوباره به بیمار تهرانی داد + عکس ابتلای ۲ نفر به تب کریمه کنگو در خراسان رضوی تایید شد + جزئیات توصیه‌های بهداشتی مهم برای پیشگیری از تب کنگو بیمار مرگ مغزی در مشهد جان سه نفر را نجات داد آمار کرونا در ایران ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ | ادامه روند صعودی با شناسایی ۱۲۷۱ مبتلای جدید رتبه اول فوتی‌های روزانه کرونا | جایگاه ایران در جهان افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان با نرخ تورم متناسب نیست قتل همسر و مادر زن پای معامله ملک در بنگاه | سوءقصد نافرجام به جان فرزند خود زن قاتل خواهرزاده‌ی خود بعد از ۱۴ سال آزاد شد جزییات تازه درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی (۱۵ تیرماه ۱۴۰۱) محدودیت ترافیکی جاده‌های کشور تا دوشنبه آینده پرداخت خسارت به ۱۳۰۰ خانه روستایی زلزله‌زده هرمزگان حقوق «معلمان» در مدارس غیردولتی چقدر است؟ زیرسویه جدید کرونا در ایران | احتمال دو رقمی شدن فوتی‌ها آغاز موج جدید کرونا | صحبت های نگران کننده متخصص عفونی + فیلم ضمانت اجرای ثبت نکردن چک در سامانه صیاد رشوه برای قاچاق محموله شیشه درباره نیم خیز شدن ویروس منحوس کرونا و اهمیت رعایت پروتکل‌ها
خبر فوری
متولدین ۳۰ مهر ۹۵ و قبل از آن می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند
 امسال کودکانی که متولد ۱۳۹۵.۰۷.۳۰ و قبل از آن هستند، می‌توانند در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.

به گزارش شهرآرانیوز، به گفته رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، مدارس ابتدایی امسال می‌توانند کودکان متولد ۳۰ مهر سال ۱۳۹۵ را در کلاس اول ثبت‌نام کنند.

نوآموزانی که متولد ۱۳۹۵.۰۷.۳۰ و قبل از آن هستند، می‌توانند در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. در سال‌های قبل چنانچه دانش‌آموزی متولد نیمه دوم، حتی در روز دوم مهر، ۶ سال تمام بود نمی‌توانست در کلاس اول ثبت‌نام کند.

طبق آیین‌نامه اجرایی مدارس (مصوب ۱۴۰۰ شورای‌عالی آموزش‌وپرورش) این محدودیت برداشته شده و دانش‌آموزی که تا ۳۰ مهرماه ۶ سال داشته باشد، در صورت وجود شرایط تبصره ۱ ماده ۲۹ آیین‌نامه اجرایی مدارس، می‌تواند در کلاس اول ثبت‌نام شود.

در آیین‌نامه جدید اجرایی مدارس درباره شرایط ثبت‌نام دوره ابتدایی در ماده ۲۹ آمده است:حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی ۶ سال تمام است.

ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی برای متولدین مهرماه با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش بلامانع است.

منبع:تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}