نکاتی مهم هنگام خرید گوشی هوشمند ۵G ایلان ماسک دوباره تصمیم گرفت توئیتر را بخرد تصاویر تله متری کاوشگر زیرمداری«سامان» + فیلم اعلام برندگان جایزه شیمی نوبل ۲۰۲۲ رجیستری آیفون ١۴ همچنان در هاله‌ای از ابهام امکان ویرایش توییت برای کاربران سرویس Twitter Blue فعال شد پلی استیشن به دنبال سرمایه‌گذاری بیشتر برای ورود به بازار PC و موبایل پنج شاخص ضروری برای تهیه چک لیست تولید و انتشار محتوا کدام پرنده در دنیا سریع‌ترین است؟ مشوق‌های مالیاتی راهکار دولت برای جبران ضررهای مالی کسب‌وکارهای اینترنتی شواهد جدید از وجود آب مایع در مریخ وزارت ارتباطات: دستوری برای رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام صادر نشده است ۹۰ درصد مردم افغانستان به اینترنت ۲ جی دسترسی دارند آیا واتساپ در برخی اپراتورها رفع فیلتر شده است؟ (۱۰ مهر) قوی‌ترین دوربین‌‌‌های گوشی‌های هوشمند را بشناسید آیا شیائومی رکورد سریع‌ترین شارژ گوشی همراه را شکسته است؟ تیم کوک: حتی یک نفر هم معنای دقیق متاورس را نمی‌داند
خبر فوری
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی تأکید کرد: لزوم توسعه زیست بوم فناوری با «تانا»
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: «تانا» مخفف توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها ست و در حقیقت یک اقدام ملی در حوزه توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان‌ها به شمار می‌آید.

امین عظیمی زاده | شهرآرانیوز - رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: «تانا» مخفف توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها ست و در حقیقت یک اقدام ملی در حوزه توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان‌ها به شمار می‌آید. اگر چه محوریت این رویداد، پارک‌های علم و فناوری است، اما به گونه‌ای طرح ریزی شده که همه اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری استان را به مشارکت فعال می‌گیرد.

مسعود میرزایی شهرابی دیروز در نشست توسعه اکوسیستم نوآوری استان افزود: یکی از زمینه‌های تبلور این طرح، برگزاری رویداد‌های هم افزایی، شبکه سازی و توانمندسازی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی است که نخستین گام آن ۸ تیر آغاز شد و از آن زمان تاکنون تانا با هدف تبیین اهدافش، چندین جلسه با گروه‌های مختلف تخصصی و حتی شهرستان‌های استان برگزار کرده است و پیش رویداد «تانا» در صنایع غذایی، سومین گام فعالیت ماست.

وی بیان کرد: پارک علم و فناوری خراسان برنامه ریزی و طرح ریزی خوبی برای اجرای صحیح اقدام ملی «تانا» در لایه استانی داشته است و این رویداد با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری خراسان رضوی، قرارگاه اقتصاد دانش بنیان، پارک علم و فناوری استان خراسان، مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی، دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، انجمن شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی و با پیگیری ارزشمند مؤسسه پلکان تشکیل می‌شود.

میرزایی بیان کرد: در اکوسیستم دانشی استان، ذی نفعان و بازیگران متفاوتی اعم از ادارات، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های متولی، پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه ها، نخبگان، فناوران، شرکت‌های فناور و دانش بنیان، سرمایه گذاران، شتاب دهنده ها، هسته‌های علمی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیق و توسعه، خانه‌های خالق، مراکز نوآوری، کارخانه نوآوری و موارد مشابه داریم که در دوره‌های قبلی، اتصالشان به یکدیگر و جانمایی شان برای تقسیم کار در زیست بوم به درستی صورت نگرفته بود و جزیره‌های جدا از هم بودند؛ این یعنی کار‌های بعضا ارزشمندشان ضریب نمی‌گرفت و هم افزایی و استفاده از خرد جمعی نهادینه نشده بود و شبکه سازی واقعی در استان را شاهد نبودیم.

مهم‌ترین راهبرد‌های صنعت غذا

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی نیز در این نشست بیان کرد: هدف اصلی رویداد تانا، حل مسائل و پاسخ گویی به نیاز‌های دانشی و فناورانه با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری خواهد بود. قدیر رجب زاده افزود: ایجاد ارزش افزوده برای جلوگیری از خام فروشی، کاهش ضایعات به منظور ارتقای امنیت غذایی، غنی سازی مواد غذایی به منظور بهبود کیفیت و سلامت غذا و کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه در صنعت غذا مهم‌ترین راهبرد‌های پیش رو در این عرصه خواهد بود.

امضای ۴ تفاهم نامه برای توسعه تولید دانش بنیان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این سازمان گام نخست را برای توسعه تولید دانش بنیان و صادرات محور و اتصال بخش صنعت و معدن به دانش و فناوری در قالب انعقاد چهار تفاهم نامه با پارک علم و فناوری استان برداشته است.

امیررضا رجبی افزود: این تفاهم نامه‌ها در چهار موضوع صنایع غذایی، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و معدن دارای ۲۰محور است.

وی بیان کرد: موضوعات تفاهم نامه‌های منعقدشده با پارک علم و فناوری خراسان رضوی، ناظر بر استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور در افزایش سطح فناوری و توسعه زیرساخت‌ها و استفاده از روش‌های نوین در بخش‌های صنایع غذایی، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و معدن است.

چالش‌های برند‌های برتر غذایی استان

در پایان این رویداد، مدیران عامل و صاحبان ۱۴ برند برتر غذایی خراسان رضوی درباره اصلی‌ترین موانع و چالش‌های صنعت خود سخنرانی کردند و بیشتر درخواست‌ها بر رفع موانع اداری و سازمانی به منظور تخصیص مجوز برای تأسیس شرکت‌های دانش بنیان متمرکز بود. بر همین اساس صاحبان ۱۴ برند برتر غذایی استان از روند دریافت مجوز شرکت دانش بنیان گله‌مند بودند و بیان کردند که آن‌ها قصد استفاده از مزایای مالی این دسته از شرکت‌ها را ندارند، بلکه صرفا برای به ثبت رساندن ایده‌های خلاقانه و نوآورانه خود به چنین کاری اقدام می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}