۱۵ درصد بلیت‌های اتوبوس بازگشت از مشهد با سامانه فهرست انتظار به فروش رفت هوای مشهد سالم شد (۶ مهرماه ۱۴۰۱) فرماندار مشهد: لیدرها و افراد تأثیرگذار در ناآرامی‌های مشهد دستگیر شدند + فیلم استاندار خراسان رضوی از مامور انتظامی مجروح شده در اغتشاشات اخیر عیادت کرد+ عکس ترافیک سنگین در محور‌های خروجی شهر مشهد (۵ مهرماه ۱۴۰۱) معاون استاندار خراسان رضوی: نیازمند مشارکت بیشتر بین استان‌ها برای خدمت به زائران هستیم تمیهدات ویژه برای بازگشت زائران تا سه روز آینده ادامه دارد رضایت شهروندان و زائران پیاده امام رضا(ع) از کیفیت خدمات مدیریت شهری در دهه پایانی صفر رییس سازمان راهداری: جابجایی زائران رضوی در دهه پایانی صفر در مشهد رکورد زد افزایش ترافیک مبادی خروجی شهر مشهد در ساعات پایانی سه‌شنبه | جاده مشهد به ملک آباد یک طرفه می‌شود وضعیت شهر در روز شهادت امام رضا (ع) از زبان شهردار مشهد مقدس عیادت وزیر بهداشت از مامور انتظامی مجروح شده در اغتشاشات مشهد نماز ظهر شهادت امام رضا (ع) اقامه شد معاون اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: مشکلی بابت اسکان زائران در مشهد نداریم ۱۲ استان کشور در خدمت رسانی به زائران با دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری دارند اجرای سنت ۱۲۰۰ ساله زنان نوغان در مشهد سر‌ها به آستان تو فرود می‌آید، یا امام رضا (ع) دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور پیدا کنید
خبر فوری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: صنعت دفاعی نماد خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی است
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز ۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی است، صنعت دفاعی در حقیقت رکن اصلی بازدارندگی موثر و نماد شکوهمند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی است.

همتی|شهرآرانیوز، حسن موحدیان، در پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن گرامیداشت ۳۱ مرداد ماه و روز صنعت دفاعی، گفت: این صنعت یکی از ارکان موثر در بازدارندگی و نماد شکوهمند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی است و یاد و خاطره شهدای این صنعت، به ویژه شهید «طهرانی مقدم» را گرامی باد.

وی در ادامه با تبریک اول شهریورماه و روز پزشک خاطرنشان کرد: انصافا از زمان شیوع کرونا خدمات این عزیزان بیش از پیش به چشم امده و یاد شهدای گرانقدر سلامت را گرامی می‌داریم.
به گفته وی، یکی از کار‌هایی که در شورای شهر مشهد انجام شد، نامگذاری یک بولوار به نام شهدای سلامت بود، اما ما باید المان دائمی شهدای سلامت را در یک جای مناسب نصب کنیم که کمیسیون فرهنگی این موضوع را دنبال می‌کنند‌.
وی تصریح کرد: در مناسبت های پیش رو هفته دولت را هم داریم که یادآور مظلومیت شهدای بزرگی مثل رجایی و باهنر است و یادشان را گرامی می‌داریم. از خصوصیات این دو ساده زیستی و تلاش شبانه روزی برای حل و گره گشایی از کار مردم است که این دو موضوع سرلوحه کار شورای ششم نیز هست و خواهد بود.

به گفته وی،در هفته دولت روز کارمند را هم پیش رو داریم. کارمندان به عنوان رکن اصلی اجرای سیاست های دولت به عنوان منابع انسانی شناخته می شوند و هرچقدر به نیروی انسانی توجه کنیم به بالندگی و شکوفایی هر چه بیشتر منابع انسانی و در نتیجه اجرای بهتر سیاست ها و مصوبات نهادها کمک کرده ایم.

مصوبات

نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر
۱.نامگذاری معبر فرعی دانشگاه ۳ واقع در خیابان دانشگاه، با حفظ شماره به نام شهید شفیع شفیعی (منطقه۱)
۲. نامگذاری معبر فرعی کوهسنگی ۱۴واقع در خیابان کوهسنگی، با حفظ شماره به نام شهید عباسعلی برومند
۳. نامگذاری معبر فرعی کوهسنگی۱۳ولقع در خیابان کوهسنگی، با حفظ شماره به نام شهید محمد گلچین
۴. نامگذاری معبر فرعی کوهسنگی۲۱واقع در خیابان کوهسنگی. با حفظ شماره به نام شهید. سیدرضا سید حسینی مقدم
۵. نامگذاری معبر فرعی کوهسنگی ۲۵واقع در خیابان کوهسنگی، با حفظ شماره به نام شعید مسعود قریش‌آبادی

تصویب طرح دو فوریتی انتشار اوراق مالی اسلامی برای بافت های فرسوده شهری و ساماندهی حاشینه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی ازمحل بودجه۱۴۰۱کل کشور

ماده واحده: به شهرداری اجازه داده می شود به منظور تامین مالی مورد نیاز برای بازیازی باغت های فرسوده و‌ساماندهی حاشیه نشینی و‌سکونتگاههای غیر رسمی، نسبت به انتشار اوراق مالی با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک‌ مرکزی با تضمین پرداخت ۱۰۰درصد اصل و‌ سود توسط شهرداری به شرح بندها در سال جاری اقدام نمایند.

تبصره۱. اوراق مالی اسلامی می‌بایست از طریق بانک‌های مورد تایید بانک مرکزی منتشر شود.
تبصره۲: شهرداری مشهد مکلف است بر اساس ضوابط و‌ مجوز‌های بانک مرکزی، نسبت به انجام معاملات ثانویه اوراق در بورس و انجام ساز و کار مربوطه طبق قوانین و مقررات بورس اقدام نماید.
تبصره۳: شهرداری مکلف است نسبت به انعقاد قرداد‌های مورد لزوم در چارچوب ضوابط بانک عامل و مجوز‌های بانک مرکزی و سازمان بورس در بازار سرمایه اقدام نماید.
تبصره۴: بر اساس دستورالعمل و مجوز اعطایی بانک مرکزی، شهرداری مشهد مکلف است نسبت به ارائه وثایق و تضامین مورد تایید و قبول بانک ضامن، جهت حقول اطمینان بانک در بازپرداخت اصل و سود‌های علی الحساب اقدام نماید.
تبصره ۵: شهرداری مشهد مکلف است پرداخت۱۰۰درصد سود را در دوره‌های سه ماهه و ۱۰۰درصد اصل مبلغ را در پایان دوره مشارکت تعهد نماید.

نرخ کرایه تاکسی در خطوط مبادی اطراف حرم و مبادی ورودی شهر مشهد به اطراف حرم در سال ۱۴۰۱

ماده ۲: به منظور جبران تاخیر‌های پیش بینی نشده در خطوط مبادی اطراف حرک مطهر رضوی (ع) (شامل خطوط شیرازی، باب الجواد، طبرسی، و نواب صفوی)، ۱۵پالس تاخیر (دقیقه) در کرایه‌ها منظور می‌شود.
ماده ۳: تبصره ۶ مصوبه مشخص شده به شرح زیر اصلاح شود.

ماده۲: تبصره ۱۶اصلاحی به شهرداری (سازمان تاکسیرانی) اجازه داده می‌شود، با توجه به‌الگوی سفر در راه آن، پایانه مسافربری و اطراف حرم مطهر رضوی، برای سفر‌های کمتر از سه کیلومتر (خارج از محدوده پیوست)، معادل سه کیلومتر مسافت آزاد در تاکسیمتر منظور و کرایه مربوطه در ورودی لحاظ شود.

تصویب آیین نامه انضباظی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی
ماده واحده: آیین نامه انضباطی سازمان مدیریت و نظارت شهرداری مشهد بر تاکسیرانی به شرح پیوست تصویب شد.
تبصره: این مصوبه از تاریخ لازم الارجرا شدن، جایگزین بخش مرتبط در مصوبه شماره شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: صنعت دفاعی نماد خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}