آماده‌سازی کیک ۶۹ متری به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) در مشهد+ فیلم و تصاویر السودانی، نخست وزیر عراق وارد مشهد شد ۳۵ درصد از مراجعین به درمانگاه‌های شهرداری مشهد از شهروندان هستند استاندار خراسان رضوی: پیگیری مشکلات پرستاران در اولویت است  سرقت بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال کابل مخابراتی در خراسان رضوی شهروند خبرنگار | گلایه شهروند از هزینه آبونمان تلفن ثابت در مشهد + پاسخ شهر مشهد نیازمند منابع مالی جدید است اجرای طرح هماهنگ جمع آوری زباله تر و خشک در مشهد تقدیر مدیریت شهری از پرستاران اختصاص اعتبار برای رفع آب گرفتگی‌ها در خیابان  «مهر مادر» مشهد در حسرت سرپناه|مادر باردار با فرزند خردسال و همسرش از ۳ شب گذشته در حاشیه شهر مشهد چادرخواب شدند کارخانه نوآوری باید به اداره ارزان‌تر و خلاقانه‌تر شهر کمک کند خدمات‌رسانی به بیش از یک میلیون و ۶۴۵ هزار زائر و مجاور ویدئو | حل معضل ترافیک دوربرگردان شهید میرزایی آمار، پژوهش و توجه به سرمایه انسانی مطالبات شورای شهر مشهد از حوزه برنامه‌ریزی آیت‌الله علم‌الهدی: رسالت پرستاری، حیات بخشی به جامعه است| ایثار پرستاران با هیچ پاداشی قابل جبران نیست پیش بینی حرکت ۲۵ کاروان خودرویی از ۲۵ مسجد محوری سطح شهر مشهد  برپایی جشن میلاد حضرت زینب (س) در نقاط مختلف شهر مشهد|امیدواریم جشن صعود تیم ملی با جشن شب میلاد به یکدیگر پیوند بخورد شهروند خبرنگار | درخواست شهروند برای احداث پل عابر پیاده در بلوار دلاوران مشهد+ پاسخ
خبر فوری
پاکبانان مشهدالرضا: خدمت به زائران امام رضا (ع) را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنیم
پاکبانان فیروزه‌ای در سرزمین مشهد الرضا (ع) در روز‌های دهه پایانی صفر خاک پای زائر امام رضا (ع) را توتیای چشم کرده و تلاش می‌کنند تا تمام ظرفیت فضای حریم رضوی در این روز‌ها تمیزتر و نظیف‌تر از همیشه برای زائران بارگاه منور رضوی فراهم باشد.

به گزارش شهرآرانیوز، این روز‌ها سرزمین خورشید شاهد حضور چند میلیونی زائران و عزاداران است، زائرانی که فوج فوج از اقصی نقاط کشور خود را به مشهدالرضا می‌رسانند تا در این ایام در جوار بارگاه نور، عشق و ارادت خود را به حضرت ثامن الحجج (ع) و ائمه اطهار به تصویر بکشند.

خادمان رضوی نیز در این ایام برای خدمت رسانی به زائران رضوی بسیج شده و تمام ظرفیت خود را در حوزه‌های مختلف به کار بسته اند، در این میان خادمان فیروزه‌ای تلاشی مضاعف دارند و عشق و ارادت خود به امام مهربانی‌ها را با جاروکشی و تنظیف زیر پای زائران حضرتش نشان می‌دهند.

پیش بینی می‌شود در ایام دهه پایان صفر و روز‌های پیش رو، میزبان بین ۶ تا هشت میلیون نفر در مشهد باشیم و بیش از ۶ هزار پاکبان در این ایام در نقاط مختلف شهر فعال هستند تا غبار زیر پای زائران و عزاداران را بزدایند.

یکی از خادمان و پاکبانان مشهد، عشق به امام هشتم و زائرانش را اصلی‌ترین انگیزه خدمت در این ایام بیان و خاطر نشان کرد: طبق تجربه سال‌های گذشته فشار کار در این ایام بسیار بیشتر می‌شود، اما انرژی خدمت به زائران امام رضا (ع) بر تمام خستگی‌ها و فشار‌ها غالب است.

احمدی اضافه کرد: جاروکشی زیر پای خادم امام رضا (ع) توفیقی است که نصیب ما شده و آنرا با هیچ چیز عوض نمی‌کنم.

وی بیان کرد: در این ایام تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به عنوان میزبانان مشهد الرضا در ایام شهادت شاه این سرزمین، بهترین خدمت را ارائه دهیم.
یکی دیگر از پاکبانان رضوی نیز اظهار کرد: در این روز‌ها خدمت و کارکردن شور خاصی دارد که قابل توصیف نیست.

محمدی پور افزود: با تلاش همکارانم تمام ظرفیت خود را در این روز‌ها به کار می‌گیریم تا به نحو احسن خدمتگزار عزاداران دهه آخر صفر باشیم و نمونه بی نظیری از خدمت صادقانه را ارائه دهیم.

یکی دیگر از پاکبانان نیز از مجاوران حریم رضوی خواست: پاکبانان و خادمان این شهر را در این ایام برای تنظیف و پاکیزگی شهر کمک و از رها کردن زباله در سطح شهر پرهیز کنند.

امیری افزود: در این ایام نذری زیادی بین مردم و عزاداران توزیع می‌شود، شهروندان پس از صرف نذری ظرف آنرا در محیط رها نکنند و با انداختن ظروف نذری در سطل‌های زباله، ما را در خدمت رسانی بهتر به زائران کمک و یاریگر باشند.

فعالیت ۶ هزار و ۲۰۰ پاکبان در ایام دهه پایان صفر

پاکبانان مشهد الرضا با لباس فیروزه‌ای بر تن، همیشه در خدمت رسانی به زائران و عاشقان اهل بیت در صف جلو بوده اند، به طوریکه در روز‌های قبل و در اربعین حسینی نیز خارج از مرز‌های کشور و در نجف به عاشقان حسینی خدمت کردند، این روز‌ها نیز برای خدمت به زائران امام رضا (ع) تلاشی بی بدیل دارند.

بنا به گفته معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خادمان این شهر باید همیشه آماده باشند، این آمادگی در ایام شهادت امام هشتم به اوج خود رسیده و خادمان این شهر لباس عشق و ارادت به امام رضا (ع) را بر تن کرده اند.

علی نجفی افزود: در این روز‌ها ۶ هزار و ٢٠٠ پاکبان افتخار جارو کردن غبار زیرپای زائران را دارند و بیش از ۳۴۰ دستگاه تجهیزات و ماشین‌آلات که در حوزه خدمات شهری اعم از ماشین آلات عمومی و خاص خدمت‌رسانی به زائران به انجام خواهد شد.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: علاوه بر آماده‌باش ۶ هزار و ۲۰۰ پاکبان مشهدی، پنج هزار باغبان در کنار کار‌های تخصصی خود به پاکبان‌ها در صورت نیاز کمک خواهند کرد.

وی اضافه کرد: هم اینک عملیات پاکسازی هفت محور ورودی شهر مشهد تا عمق ۱۰ کیلومتر توسط بیش از ۶۰۰ نفر از پاکبانان مشهدی انجام شده است.

نجفی گفت: این مسیر‌ها شامل جاده قدیم نیشابور، فریمان، سرخس، میامی، کلات، قوچان و جاده قدیم قوچان است و علاوه بر پاکسازی مسیر‌های ورودی، بیش از ۹۰ مخزن گالوانیزه هزار و ۱۰۰ لیتری جمع‌آوری زباله در محور‌های ورودی شهر جانمایی شده و کار تخلیه مداوم این مخازن توسط ۲۰ دستگاه خودروی حمل پسماند انجام می‌شود.

افزایش ۲ برابری نیرو‌هایی خدمات شهری در اطراف حرم مطهر رضوی

شهردار منطقه ثامن مشهد نیز از آماده باش بیش از ۷۷۰ نیروی خدمات شهری در اطراف حرم مطهر رضوی در ایام دهه آخر صفر خبر داد و افزود: با توجه به پیش‌بینی حضور میلیونی زائران رضوی در روز‌های پایانی ماه صفر در مشهد به ویژه منطقه ثامن، تعداد نیرو‌های خدمات‌شهری به ۲برابر افزایش یافته اند.

ساسان نورین مقدم افزود: بر این اساس تعداد نیرو‌های خدمات شهری منطقه ثامن از ۳۹۰نفر به ۷۷۴ نفر افزایش یافت و نیرو‌های سایر مناطق شهرداری که کمتر درگیر زائر و مسافر هستند، به منطقه ثامن ملحق می‌شوند.

وی اضافه کرد: این نیرو‌ها در حوزه رفت و روب، نگهداری سرویس بهداشتی و جمع‌آوری و حمل زباله، به صورت سه شیفت فعالیت می‌کنند.

شهردار منطقه ثامن مشهد ادامه داد: در شرایط عادی، روزانه ۵۰ تا ۵۵ تن زباله از سطح منطقه جمع‌آوری می‌شود که این میزان در ایام پیک به ۲ برابر افزایش می‌یابد.

طبق اعلام استانداری خراسان رضوی، پیش بینی می‌شود این استان و شهر مشهد در دهه پایانی ماه صفر، میزبان ۶ تا هشت میلیون زائر باشند که دستکم ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد زائران پیاده هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}