دموکرات‌ها از نامزدی بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ حمایت کردند فرمانده کل ارتش: برای دفاع از کشور، هر آنچه از سلاح و تجهیزات لازم باشد، تهیه کردیم| هیچ نیازی به بیرون از مرز‌ها نداریم ساماندهی کارکنان دولت و پاسخگویی وزرای آموزش و پرورش و ورزش در دستور کار این هفته مجلس (۱۵ بهمن ۱۴۰۱) بازدید مخبر از چند فروشگاه زنجیره‌ای تهران و بررسی میدانی بازار مواد غذایی و طرح «فجر تا فطر» رایزنی وزرای خارجه فرانسه و امارات درباره ایران و بحران اوکراین ماجرای جذب ۲ نفر از نزدیکان وزیر بهداشت در دانشگاه شهید بهشتی چیست؟ ساماندهی بازار اجاره‌بها و حضور ۶ وزیر در دستور کار هفته جاری کمیسیون‌های مجلس (۱۵ بهمن ۱۴۰۱)+ برنامه کامل اسلامی: غرب ایرانِ هسته‌ای را نمی‌خواهد| مدیرکل آژانس انرژی اتمی حرفه‌ای نیست وزیر بهداشت: دنبال رایگان‌شدن خدمات بستری هستیم| تولید ۹۸ درصد داروی مورد نیاز در داخل کشور رژیم صهیونیستی: عربستان می‌داند که ما شریکیم نه دشمن! اختصاص سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی به‌کجا رسید؟ تلاش کمیسیون تلفیق مجلس برای مهار نرخ تورم در سال ۱۴۰۲ دخترانی که در جشن تکلیف همراه رهبر انقلاب وارد حسینیه شدند را بشناسید+ عکس دریادار سیاری: توان دفاعی ارتش در مرز‌ها آن‌قدر بالاست که در مقابل هر تهدیدی می‌ایستیم پیام تبریک ولایتی به سیدحسن نصرالله در پی استخراج نفت و گاز جزئیات افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی با حضور رئیس‌جمهور  جشن میلاد امام علی(ع) و روز پدر در تاجیکستان+ فیلم و تصاویر رئیس‌جمهور وارد پرند شد| افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی و اهدای کلید به مالک توسط رئیسی+ عکس و جزئیات فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق ارتش: فتنه‌ها نشان از اراده نظام سلطه برای حذف جمهوری اسلامی ایران دارد مسکو: شمخانی برای حضور در نشست امنیت افغانستان به روسیه می‌رود
خبر فوری
زارع‌پور: تبدیل وضعیت بیش از ۲۳۰۰ ایثارگر در وزارت ارتباطات| شرکت مخابرات در آستانه ورشکشتگی است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارتخانه متبوعش در بخش‌های مختلف کار تبدیل وضعیت ایثارگران را در ۹ دستگاه تابع این وزارتخانه شروع کرد، گفت: تا به امروز این وزارتخانه ۲۳۷۳ نفر از عزیزانی که مشمول این قانون می‌شدند را تبدیل وضعیت کرده است.

به گزارش شهرآرانیوز، عیسی زارع‌پور در نشست علنی امروز (سه شنبه ۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال نماینده مردم اصفهان در مجلس از خود مبنی بر علت عدم اجرای قانون درخصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات گفت: حلول ماه رجب و ایام ولادت امام باقر (ع) را خدمت عزیزان تبریک می‌گویم. خدا را شاکرم که امروز در این جلسه حاضر شدم تا اقداماتی که برای ایثارگران در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده را گزارش کنم.

وی افزود: ما در وزارت ارتباطات بعد از تصویب بودجه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و پیرو تبصره ۲۰ و بند (د) و (و) برای تبدیل وضعیت ایثارگران اقدامات گسترده‌ای را شروع کردیم. این وزارتخانه در بخش‌های مختلف کار تبدیل وضعیت ایثارگران را در ۹ دستگاه تابع این وزارتخانه شروع کرد، از این رو تا به امروز که بنده در خدمت شما هستم، این وزارتخانه ۲۳۷۳ نفر از عزیزانی که مشمول این قانون می‌شدند را تبدیل وضعیت کرده است.

وی با اشاره به آمار تبدیل وضعیت ایثارگران در شرکت‌های تابع وزارت ارتباطات گفت: در ستاد وزارت ارتباطات ۹۰ نفر، شرکت ارتباطات زیرساخت ۷۸۲ نفر، شرکت ملی پست ایران ۷۳۰ نفر، سازمان فناوری اطلاعات ۵۸ نفر، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۱۲۵ نفر، سازمان فضایی ۴۱ نفر، پژوهشگاه فضایی ۹۵ نفر، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ۴۳ نفر، پست بانک ۳۷۴ نفر، شرکت پیام ۳۴ نفر و پارک فناوری اطلاعات ۱۰ نفر به صورت سرجمع تاکنون تبدیل وضعیت شده اند، بنابراین ما آنجایی که وظیفه داشتیم این تکالیف را به درستی انجام دادیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به واقع در مورد شرکت مخابرات ایران که مورد سوال نماینده اصفهان بود، باید بگویم مسئله به گونه دیگری است.

وی ادامه داد: شرکت مخابرات ایران در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر سهامدار عمده آن دولت نیست. طبق قانون تجارت، شرکت مخابرات ایران یک شرکت خصوصی محسوب می‌شود. بنده دو نقش در قبال شرکت مخابرات ایران برعهده دارم؛ نخست اینکه به عنوان وزیر ارتباطات، تنظیم‌گر همه اپراتور‌ها در مقابل کوتاهی‌هایی که شرکت مخابرات در قالب پروانه‌ای به آن داده شده، پاسخگو باشم. به عنوان مثال اگر این شرکت سیستم تلفن به جایی نداده و یا اینترنت بخشی دچار مشکل شده، بنده در قبال همه این موارد پاسخگو هستم، کما اینکه در این بخش‌ها تاکنون سوالات متعددی از سوی نمایندگان مطرح شده و آن‌ها را پیگیری و عملیاتی کرده ام.

وی ادامه داد: بنده در عزل و نسب مدیران شرکت مخابرات، بکارگیری نیروی انسانی، مسئولیتی برعهده ندارم و به‌هرحال این شرکت تابع قانون تجارت فعالیت می‌کند.

زارع پور با اشاره به ترکیب هیات مدیره شرکت مخابرات بیان کرد: تنها یک عضو هیات مدیره شرکت مخابرات از سوی دولت تعیین می‌شود، لذا دولت کمتر از ۲۰ درصد سهام مدیریتی در این شرکت دارد، البته این صندلی دولت و ۲۰ درصد عنوان شده، سهام مدیریتی نیست. همچنین تصمیم گیری‌های کلان با شرکت مخابرات با نظر سهامداران عمده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سهامدار شرکت مخابرات عمدتاً عمومی هستند، بیان کرد: طبق قانون تجارت شرکت مخابرات یک شرکت خصوصی است و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اگر دولت تکلیفی برای بخش خصوصی مشخص کند که بار مالی داشته باشد، حتما باید منابع آن را تامین کند.

زارع پور با بیان اینکه هرجا که قانون تاکید کرده و ابزارش در اختیار بنده بوده، ماموریت خود را انجام داده ام، اظهار کرد: طبق آماری که ارائه کردم، تاکنون بیش از ۲۳۰۰ نفر از همکاران ایثارگر شرکت‌های مختلف وزارت ارتباطات تعیین تکلیف شده و کار تبدیل وضعیت آن‌ها به اتمام رسیده است. درخصوص شرکت مخابرات باید بگویم از ۵ عضو هیات مدیره این شرکت تنها یک عضو را دولت انتخاب می‌کند، و این یک عضو و سهام کمتر از ۲۰ درصدی، سهام مدیریتی نیست. با وجود این موضوع و علی رغم اینکه بنده ابزار اعمال این قانون را در شرکت مخابرات ندارم، با این حال نسبت به مشکلات عزیزان بی تفاوت نبوده و موضوعات را پیگیری کرده ام.

وی تاکید کرد: در حال حاضر آقایان مخابرات اعتقاد دارند که مشمول این قانون نمی‌شوند، باید بگویم که در این بخش جلساتی برگزار شد و از اداره قوانین نیز نامه‌ای به هر حال صادر شد که شرکت مخابرات هم مشمول است. با این حال در همان نامه هم گفته شد که این مسئله باید با رعایت قوانین مدنظر قرار گیرد.

زارع پور خطاب به نمایندگان تاکید کرد: شما خودتان هم در بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ و بند (و) همین تبصره در بودجه ۱۴۰۱، منابعی را برای دستگاه‌های مشمول در این بخش مشخص کرده اید، لذا شما گفته اید که دستگاه‌های دولتی اگر می‌خواهند تبدیل وضعیتی در این بخش داشته باشند، باید منابع آن را تامین کنند. این جای سوال است که این منابع در حال حاضر وجود ندارد و این یک تکلیف مالایطاق برای بخش خصوصی قلمداد می‌شود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی هر تکلیفی که دولت برعهده بخش خصوصی می‌گذارد، باید بار مالی آن تامین شود، بنابراین چطور می‌شود ما این مقدمات را فراهم نکرده، فشار بیاوریم که این موضوعات باید اجرایی شود. در حال حاضر بیش از ۶ هزار نفر در شرکت مخابرات حضور دارند که در صورت مدنظر قرار گرفتن این موضوع مشمول تبدیل وضعیت خواهند شد و حتما این مسئله سالانه هزار میلیارد تومان بار مالی در پی خواهد داشت، آنهم برای شرکت مخابراتی که با هزاران مشکل دست و پنجه نرم می‌کند.

وی تصریح کرد: هم اکنون که بنده در محضر شما عزیزان هستم، چندین نماینده به بنده مراجعه کرده اند و تاکید داشته که تلفن ثابت در بسیاری از روستا‌ها با مشکلاتی مواجه است. در این صورت شما باید به بنده بگویید که اولویت با چیست؟

زارع پور با بیان اینکه شرکت مخابرات در آستانه ورشکشتگی است، بیان کرد: در این شرایط این شرکت چطور می‌تواند منابع مورد نیاز برای اجرای قانون تبدیل وضعیت نیرو‌های ایثارگر را تامین کند؟ با این حال بنده شانه خالی نکردم، هر چند که تکلیف و وظیفه‌ای را برعهده نداشتم.

وی تاکید کرد: براساس پیگیری‌هایی که ما انجام دادیم و جلساتی که با سهامداران شرکت مخابرات برگزار کردیم، آن‌ها پذیرفته اند که علی رغم مشکلات عدیده مالی، این فرآیند را شروع کنند، بنابراین این موضوع در هیات مدیره شرکت مخابرات تصویب شد و این مسئله در ۱۱ دی ماه به استان‌ها ابلاغ شد تا لیست افراد مشمول را استخراج کنند تا ان شالله به مرور این تکلیف اجرا شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: طبق نامه‌ای که بنده به نماینده اصفهان ارائه کردم، مدیرعامل شرکت مخابرات مکاتبه‌ای داشته و گفته علی‌رغم اینکه شما یک ریال اعتبارات برای ما در این بخش ندیدید، اما این موضوع را شروع خواهیم کرد، از این رو در سال ۱۴۰۱ حدود یک هزار نفر از این عزیزان و ظرف چند ماه آینده همه این عزیزان تبدیل وضعیت خواهند شد. با این حال ما باید فکری برای منابع این موضوع کنیم.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵
0
0
جالب از ۱۰ الی ۱۲ هزار ۲۳۰۰ نفر را تبدیل وضعیت کرده آنهم گزینشی پستهای کارشناسی وبه بالا این چه نوع و نحوه اجرای قانون است اولا بر اساس سابقه اگر باشد اکثرا دوستان با مدارک پایینتر و سابقه بالاتر پشت این قانون ایثارگری که شاملشان میشود ماندن آقایان با سابقه ۱ الی ۲سال ولی جذب شدن
وزیر همه چیز را ماس مالی داره میکند
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}