میزان عیدی سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت تعیین شد درخواست عجیب وزیر نفت و بی‌اطلاعی وزارت نیرو منطق اطلاعات سپاه در برخورد با عوامل نفوذی در چارچوب وظایف قانونی است گزارش تخلفات مراکز و مدارس خارج از کشور به قوه قضائیه ارجاع شد ممنوعیت ورود موادغذایی همراه مسافر از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به کشور بررسی طرح اعمال بیش از یکبار مدرک تحصیلی کارمندان با اولویت در صحن علنی مجلس مجازات تخلف در هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی مجلس تعیین شد ثبت مصارف و مخارج داوطلبان نمایندگی مجلس در سامانه مالی انتخابات داوطلبان انتخابات باید حساب بانکی خود را معرفی کنند دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است تبریک دکتر روحانی به نخست وزیر ورئیس جمهور هند به مناسبت روز جمهوری هند اعلام وصول استعفای داریوش اسماعیلی، نماینده سروستان شرایط هزینه‌های انتخاباتی هر داوطلب مشخص شد هویت پرداخت و دریافت‌کننده کمک مالی در فعالیت‌های انتخاباتی باید شفاف شود هزینه‌های نامزدهای انتخاباتی باید به تایید هیات مرکزی نظارت برسد ظریف: ترامپ سیاست خارجی‌اش را بر مبنای واقعیت‌ها پایه‌گذاری کند تعیین امکانات و منابع قانونی تامین مالی تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس واکنش نوبخت به سوزاندن کتاب طب «هاریسون» نه، مرسی!؛ واکنش ترامپ به اظهارات ظریف+ عکس دکتر روحانی جان باختن عده ای از مردم ترکیه در حادثه زلزله را تسلیت گفت
خبر ویژه
رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت خطاب به رئیس قوّه قضائیه نوشت: به دادستانی کل کشور مأموریت دهید تا نمایندگان رد صلاحیت شده در هر سطح و در هر لباس و جناح پیگرد قضایی شوند.
به گزارش شهرآرانیوز؛ احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به آیت الله سیّد ابراهیم رئیسی خواستار پیگرد قضایی نمایندگانی شد که توسط شورای نگهبان به دلایل انحراف مالی و سوء استفاده از جایگاه رد صلاحیت شده اند.

وی همچنین طی نامه دیگری از شورای نگهبان به منظور اهتمام و جدیت در بررسی اسناد و مدارک تخلفات مالی برخی از نمایندگان و رد صلاحیت آنان حمایت و قدردانی کرد.

متن نامه‌ها بدین شرح است:

برادر ارجمند حضرت آیت‌الله رئیسی

رئیس محترم قوه قضاییه

سلام علیکم

چنانچه مستحضرید نزدیک به ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلایل مختلف که مهم‌ترین آن‌ها انحرافات مالی و سوءاستفاده از جایگاه نمایندگی است رد صلاحیت شده‌اند.

کوتاه کردن دست خائنان از بیت‌المال و جلوگیری از ورود آن‌ها به خانه ملت اقدام قابل تقدیر و امیدبخش شورای محترم نگهبان است؛ اما این خیانت‌ها به هیچ وجه نباید فراموش شود و دیگر نباید اجازه داد نمایندگان رد صلاحیت شده بعد از دوره نمایندگی به حال خود رها شوند یا در مسئولیت‌های دیگری به بیت‌المال نزدیک گردند.

نظر به مسئولیت و رویکرد عدالت‌طلبانه جدید قوه قضائیه دیده‌بان شفافیت و عدالت درخواست می‌کند به دادستانی کل کشور مأموریت دهید تا نمایندگان رد صلاحیت شده در هر سطح و در هر لباس و جناح پیگرد قضایی شوند.

دیده‌بان شفافیت و عدالت آمادگی دارد مدارک لازم را برای نمایندگانی که به دلایل اقتصادی رد صلاحیت شده و چند نماینده دیگر که هنوز رد صلاحیت نشده‌اند در اختیار دادستانی محترم قرار دهد.

با احترام

احمد توکلی.

اعضای محترم شورای نگهبان قانون اساسی

سلام علیکم

بدین‌وسیله از اهتمام و جدیت شما در بررسی اسناد و مدارک تخلفات مالی برخی از نمایندگان خیانت‌کار به بیت‌المال قدردانی و از رد صلاحیت این دسته از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قویاً حمایت می‌کنیم.

پایداری شما بر موضوع‌ها و جلوگیری از ورود همه نمایندگان آلوده‌شده و ایستادگی پرصلابت در برابر فشار‌های منتقدین، خواست عمومی و مورد تائید مردم فداکار و نجیب ایران است.

همین‌جا به رئیس محترم مجلس و صاحب‌منصبان دیگری که تلاش دارند با فشار بر شورای محترم نگهبان برخی از مفسدان بی‌صلاحیت تائید شوند هشدار می‌دهیم که مبادا مصداق حدیث رسول اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم شوند که فرمودند بدترین مردمان کسی است که آخرت خویش را به دنیای خود بفروشد و بدتر از او کسی است که آخرتش را به دنیای دیگران می‌فروشد.

با احترام

احمد توکلی

شایان ذکر است که در تاریخ ۲۱/۱۰/۱۳۹۸ احمد توکلی با ارسال نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار دقت بیشتر در بررسی صلاحیت نامزد‌های داوطلب نمایندگی مجلس به منظور عدم ورود مجرمان یقه سفید به این نهاد قانوگذاری شد.

در این نامه وی با بیان اینکه یقه‌سفید‌ها صاحب نفوذ و به ظاهر محترم هستند به تعریف این قشر از مفسدان اشاره نمود: آن‌ها آموخته‌اند که چگونه از موقعیت خویش در حاکمیت یا عرصه کسب‌وکار برای انباشت ثروت استفاده کرده و توانایی آن را دارند تا خود یا شرکایشان را در سمت‌های نزدیک به ثروت بنشانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جرم یقه‌سفیدان "غارت بدون خشونت" و سرقت اموال مردم از خانه هایشان بدون ورود به خانه است به بیان برخی از مفاسد این قشر پرداخت و ادامه داد: تقلب در عملیات بانکی و تشکیل شرکت‌های صوری و کاغدی، در اعلان ورشکستگی ساختگی، جعل اسناد، پولشویی، تقلب در بیمه سلامت، بیمه‌های تجاری، اسناد حسابداری شرکت‌ها، بازار سهام، معاملات داخلی شرکت‌ها و جنایات پیچیده مالی دیگر از جمله جرائمی است که مجرمان یقه سفید مرتکب می‌شوند.

توکلی در ادامه نفوذ یقه سفیدان، از جمله نفوذ نمایندگان فاسد، در دولت و مجلس را مصداق خیانت شمرد و اذعان داشت: نمایندگانی که در معاونت‌های سازمان‌های دولتی و یا ریاست کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، بستگان و دوستان خویش را در مصادر مهم می‌گمارند و با تأمین بخشی از بودجه مورد نیاز دستگاه‌های خاص نفوذ را می‌خرند قطعاً در توزیع "ثروت و قدرت، خائن در امانت هستند

وی ادامه داد: شاید ظاهر کار این مجرمان چندان مهم به نظر نرسد و نوعی کارراه‌اندازی تلقی گردد، اما آنان همانند دیگر مجرمان قدرت و ثروت متعلق به مردم را برای خود و خویشان و همگنان خود تضمین می‌کنند.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به احراز صلاحیت نامزد‌های نمایندگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خطر فساد پیچیده و رو به رشد در مجلس از هر بلیه دیگری بیشتر بوده و شورای محترم نگهبان می‌بایست نهایت دقت را در صلاحیت اینکونه افراد داشته باشد.

توکلی اظهار داشت: چرا باید شورای نگهبان نسبت به خطر بزرگ و کشنده فساد و تمایلات زرپرستانه و رانت‌خواری برخی از داوطلبان در قیاس با کج‌اندیشی برخی دیگر از آن‌ها حساسیت کمتری داشته باشد؛ آنچه سرمایه اجتماعی را مانند خوره می‌خورد و مردم را از حاکمیت دور می‌سازد و جمهوری اسلامی را در خطر سقوط قرار می‌دهد همین فساد مجرمان یقه‌سفید است. این ویژگی آنقدر مخرب است که حتی می‌تواند چهره ولایت فقیه را نیز مخدوش نماید. در حالیکه جهت گیری‌های نادرست و بی منطق سیاسی داوطلبان نمایندگی یک چندم آثار تخریبی آنرا ندارد.

وی ادامه داد: خودتان را جای کسانی بگذارید که عمری را با شهرت مذهبی بودن و با سلامت و قناعت زیستند، مدیر بودند، ولی دست در جیب ملت نکردند، در دفاع مقدس نیز کم نگذاشتند و علیرغم اعتقاد به ولایت فقیه بعضاً از سر کج فهمی به رهبری نیز انتقاد کردند. حال عدم احراز صلاحیت اینگونه افراد ممکن است آن‌ها را به عناصری معاند تبدیل نماید که به صورت بالقوه می‌تواند خطری برای نظام باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برای تشخیص اعتقادات داوطلبان که امری درونی است و با وجود اهمیت بسیار، قابل رؤیت نیست، با سماحت بیشتر قاعده احراز را بکار بگیرید و آنجا که بحث از التزام به پاک دستی است، سخت‌گیرانه عمل نمایید.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای مترصدند تا مشارکت در انتخابات کم باشد و بهانه‌ای کنند که اعتراض به حق مردم را به آشوب بدل کنند، نوشت: دو سال پیش به سران قوا نوشتم اگر به داد اقتصاد کشور و معیشت مستضعفان نرسید و همچنان عدالت را نادیده بگیرید، منتظر طغیان خشم تهیدستان باشید. البته باید خدا را از صمیم جان سپاس گفت که معجزه وحدت و همدلی ملی حاصل از شهادت سردار پاک‌باخته حاج قاسم سلیمانی در ایران و منطقه بر مشارکت انتخاباتی اثر مثبت خواد گذاشت.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}