همایش خیرین نیک‌اندیش رضوی در مشهد برگزار می‌شود عدم توجه به مدیریت شهری و روستایی در برنامه هفتم توسعه | کارگروه ارائه پیشنهادات اصلاحی برنامه هفتم توسعه ایجاد می‌شود بهره‌مندی بیش از ۱۰۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری از سفره کرامت رضوی نگاهی به تاریخ تشکیل مجلس شورای اسلامی و راهیابی منتخبان مردمی به آن | مشهد و نخستین نمایندگانش سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد منصوب شد ۴۵ پروژه عمرانی شهرداری مشهد در سال ۱۴۰۱ به اتمام رسید + فیلم طرح تفصیلی توس تا پایان شهریور نهایی می‌شود شهرداری مشهد ۳ درمانگاه جدید در حاشیه شهر می‌سازد بررسی وضعیت مقابله با ساختمان‌های نا ایمن مشهد | معرفی ساختمان‌های ناایمن، حق مردم است متکدیان مانع ساخت ۳۲ زمین ورزشی در مشهد شهروند خبرنگار | درخواست نصب نیمکت و سایبان برای ایستگاه تاکسی بلوار فرامرز در مشهد فرماندار مشهد: بدنبال استفاده از ظرفیت کوهستان پارک هستیم | بیمارستان مهرگان مجوز یکساله دارد + فیلم شهروند خبرنگار | گلایه از وضعیت پارک در مجتمع های مسکونی پانصد‌دستگاه و ششصد‌دستگاه مشهد + پاسخ بیش از ۹ هزار نفر در برنامه‌های دهه حماسه ایران اسلامی شرکت کردند کاشت رایگان نهال مقابل منازل شهروندان معاون شهردار مشهد: بیش از ۳.۵ میلیون بوته گل زینت‌بخش تابستان مشهد می‌شود بهره برداری کامل تقاطع آزادگان مشهد در شهریور ماه ۱۴۰۲ حاشیه‌نشینی در گذر زمان
خبر فوری

فرماندار مشهد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم است

  • کد خبر: ۱۴۸۷۲۵
  • ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
فرماندار مشهد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم است
فرماندار مشهد تاکید کرد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم دولت سیزدهم است.

به گزارش شهرآرانیوز، محسن داوری فرماندار مشهد صبح امروز، ۱۵ بهمن ماه، در آیین افتتاح رسمی پروژه بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب اظهار کرد: خداوند را شاکریم ما را در زمانی آفرید که بهترین مخلوقات خداوند حضور دارند و تمام قوای آن‌ها در این راه است که برای رسیدن به خدایی خود تلاش کنند. امروز در این محفل با این عنوان هستیم تا بار دیگر اعلام کنیم ما شیعه کسی هستیم که گفتمانش خدمت به مردم است. ما به دینی اعتقاد داریم که اصول آن خدمت‌رسانی است.

فرماندار مشهد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم است

وی ادامه داد: ما تمام وجودمان را گذاشتیم تا خادم باشیم. ما نوکران مردم وقتی می‌بینیم مردم اینگونه خالصانه و با تمام وجود مال، جان و آبروی خود را می‌گذارند تا خدمتگزار مردم باشند به این موضوع می‌بالیم و کمی هم خجالت‌زده هستیم که کوتاهی‌های ما در مقابل چنین مردمی باعث شده آن‌ها رنجیده شوند.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: ما این اقدام مهم و موثری که در بیمارستان شهید کامیاب انجام شده را ارج می‌نهیم. با این کار نیاز افراد نیازمند به کمک در بحرانی‌ترین روز‌های زندگی آن‌ها برطرف می‌شود و قطعا این تاثیر از حضرت علی (ع) است که همیشه کمک می‌کردند. از خانواده علیزاده تشکر می‌کنم که همیشه با فکر، نگاه و بینش خوب اثرگذار بودند.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب نیز در این مراسم اظهار کرد: حدود ۵ سال پیش که به این بیمارستان آمدیم، دیدگاه مردم این بود که این بیمارستان کشتارگاه است، اما امروز به همت خیرین که ۸۰ درصد اقدامات توسط آن‌ها انجام شده، بیمارستان امدادی جزو بهترین بیمارستان‌های کشور از نظر ارائه خدمات است. اگر گردش مالی ما در سال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان باشد، از ابتدای سال تاکنون از مجموع قرارداد‌ها و اقداماتی که انجام شده حدود ۵۰ میلیارد تومان توسط خیرین انجام شده است.  

مسعود خانی بیان کرد: یک مرکز سوانح و تروما حتی برای بیماران ترومایی که دیالیز می‌شوند بخشی را ساخته که تاکنون این بیماران به بیمارستان امام رضا (ع) اعزام می‌شدند. پیشینه حضور خاندان علیزاده به سال ۹۷ برمی‌گردد و در بسیاری از بخش‌های بیمارستان نام مرحوم علیزاده وجود دارد. خوشحالم که مردم تا این میزان پای کار سلامت هستند.

فرماندار مشهد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم است

وی افزود: در زمان کرونا برای ساخت ICU مجهز از دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف اعتبار جذب کردیم. آزمایشگاه ما توسط خیرین کویتی راه‌اندازی شده که امروز یکی از بهترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های مشهد است. قراردادی به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توسط آقای سزاوار برای اتاق عمل‌های بیمارستان بسته شده است.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب گفت: امروز توریست‌های زیادی در بیمارستان داریم. تنها به درآمد فکر نمی‌کنیم، بلکه روی این کار می‌کنیم که بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم. قدم بعدی ما در زمینه CCU است که تا چند وقت دیگر افتتاح خواهد شد و یکی از نیاز‌های ضروری بیماران ترومایی که مشکل قلبی دارند، برطرف می‌شود.

در بخش دیگری از مراسم مهدی مستشاری که به وزیر خیرین معروف است، عنوان کرد: عشق ماندگار بوده و آنچه ما را جمع می‌کند، عشق است. اگر روزی آقای عدالتیان تصمیم می‌گیرد اورژانس عدالتیان را بسازد و مورد بی‌مهری مسئول دانشگاه قرار می‌گیرد، عشق موجب می‌شود به این کار ادامه دهد.

وی اضافه کرد: یکی از شعار‌های ما این است «وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافری‌ست رنجیدن». یک شعار قرآنی نیز داریم که اگر مسئولان هم داشته باشند مملکت ما بسیار خوب خواهد شد و آن شعار این است «ای کسانی که ایمان آورده‌اید نگویید چیزی را که عمل نمی‌کنید خداوند غضب می‌کند بر کسی که بگوید و عمل نکند». خبرین ما می‌گویند و عمل می‌کنند، امیدواریم مسئولان دولتی ما نیز بگویند و عمل کنند. اگر مردم نباشد، دولت‌ها فشل هستند. دولت وقتی مشروعیت دارد که مردم دنبالش باشند.

فرماندار مشهد: افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب مشهد تداوم گفتمان خدمت به مردم است

مستشاری گفت: کمک به مردم در ذات بشر است. ما نیز از نظر تعالیم مذهبی و فرهنگی در این مورد غنی هستیم. آنچه داریم عشق است و این عشق در همه ما وجود دارد. اگر خیریه‌ها نبودند رییس دانشگاه یا کار قبول نمی‌کرد یا فرار می‌کرد. در دوران کرونا در یک ماه بیمارستان امام رضا (ع)، قائم (عج) و امدادی در مجموع ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر را سی‌تی‌اسکن کردند، اما خیرین توانستند به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر کمک کنند. ما نیاز نداریم مسئولان دولتی از ما تشکر کنند، فقط سنگ‌های جلوی پای ما را بردارند.

به گزارش شهرآرانیوز، بخش دیالیز بیمارستان شهید کامیاب شامل ۱۰ تخت و تجهیزات کامل توسط خیر سلامت محمد علیزاده قناد ساخته شده است. زیربنای این بخش ۳۰۰ متر مربع بوده و هزینه ساخت آن ۱۰ میلیارد تومان بوده است. این بخش به بیماران ترومایی نیازمند دیالیز خدمت‌رسانی می‌کند و بیماران سرپایی نیز می‌توانند برای دریافت خدمات به این بخش مراجعه کنند.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}