خبر فوری

اردبیل، پاک‌ترین شهر کشور شناخته شد

  • کد خبر: ۱۵۲۳۹
  • ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
اردبیل، پاک‌ترین شهر کشور شناخته شد
مدیر کل محیط زیست استان اردبیل گفت: این استان به عنوان شهر پاک کشور انتخاب شده و هیچ آلاینده‌ای که سلامت مردم را به خطر بیندازد ندارد.

به گزارش شهرآرانیوز، سعید شهند در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت ۲۹ دی ماه هوای پاک برگزار شد، اظهار کرد: براساس مطالعات سه منبع به عنوان منابع آلاینده شناسایی شده که ۶۰ تا ۸۰ درصد آلودگی هوا براساس خودرو‌ها و حمل و نقل اتفاق می‌افتد که اکثر خودرو‌ها تک سرنشین هستند.

وی با بیان اینکه صنایع آلاینده دومین منبع آلودگی هوا هستند، بیان کرد: ما به دنبال استفاده از صنایع پاک و سبز هستیم و صنایع موجود در استان را پایش می‌کنیم و در جهت توسعه پایدار هستیم.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: ۷۸۰ واحد صنعتی فعال که مورد پایش محیط زیست قرار گرفتند و منجر به صدور ۳۹۵ اخطاریه زیست محیطی شده و ۱۴ واحد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

۸۰ درصد آلودگی هوا از طریق خودرو‌ها ایجاد می‌شود

 

سعید شهند گفت: براساس مطالعات سه منبع به عنوان منابع آلاینده شناسایی شده که ۶۰ تا ۸۰ درصد آلودگی هوا براساس خودرو‌ها و حمل و نقل اتفاق می‌افتد که اکثر خودرو‌ها تک سرنشین هستند.

وی یادآور شد: براساس آمارمرکز سنجش آلایندکی ۲۵۴ روز پاک و ۵۴ روز سالم برای بلد نمودن وضعیت استان اردبیل برای جذب گردشگر پتاسیل خوبی هست که می‌توانیم در این راستاموفق عمل کنیم.

مدیر کل محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه کارگروهی برای پیگیری وضعیت استان براساس آلودکی هوا تشگیل شده است، افزود: کانون داخلی ایجاد گرد و غبار در روستای نمین در مساحتی در حدود ۱۰۰۰ هکتار که قبلا مرتع بوده توانستیم با کاشت گیاهان مقاوم به خشکی کاهش گرد و غبار را در این زمینه انجام دهیم.

شهند با اشاره به اینکه اردبیل به عنوان قطب کشاورزی است، عنوان کرد: آتش زدن پسماند‌ها و خصوصا پسماند‌های کشاورزی باعث آلودگی هوا می‌شود که متاسفانه به مرور حاصلخیزی خاک از بین میبرد.

وی تصریح کرد: اداره کل محیط زیست آماده همکاری با واحد تولیدی صنعتی استان و صنایع پاک و عاری از هرگونه آلایندگی هستیم.

 

۴۰ درصد تخفیف مراکز معاینه فنی خودرو

 

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه براساس برنامه ریزی و در جهت گرامیداشت هفته هوای پاک جلسه‌ای که با مراکز معاینه فنی خودرو انجام دادیم فردا ۲۹ دی ماه مراکز خدماتی معاینه فنی خودرو ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}