منتخبان ملت به بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) توجه کنند بیش از ۶۰ درصد افراد بستری شده دارای بیماری زمینه‌ای هستند کرونا، ابزار کینه‌توزی دشمن خارجی و مال‌اندوزی دزد داخلی! / با همدلی مشکلات حل می‌شود مشهد گرم می‌شود هوای مشهد سالم است عمارت تاریخی رئیس التجار نیشابور تخریب شد وقوع ۶تصادف جرحی و فوتی در جاده های خراسان رضوی لغو مراسم اعتکاف رجبیه در حرم رضوی کاهش فشار آب در مشهد وجود ندارد نشست مشترک ستاد تدبیر استان با پزشکان متخصص عفونی و ریه برای کنترل ویروس کرونا تمام امکانات خراسان رضوی در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است تمام آزمایشات مشکوک به کرونا در مشهد منفی بوده است خبری مبنی بر تعطیلی نماز جمعه فردا در مشهد و شهرهای استان نداریم تقاطع غیرهمسطح ابوطالب شنبه ۱۰ اسفند افتتاح می‌شود بارش برف هوای مشهد را سالم کرد تصفیه خانه به دباغ خانه رسید شهرداری پای کار شهربازی مشهد درهای مترو به صورت خودکار باز و بسته می‌شوند/ دکمه را فشار ندهید آماده باش نیرو‌های خدمات شهری مشهد در پی آغاز بارندگی‌ها اعلام آمادگی۷۰ پزشک برای درمان کرونا در مشهد
خبر ویژه
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:

تلاش خراسان رضوی برای ایجاد قطب‌های درمانی در کشور

  • کد خبر: ۱۵۲۶۱
  • ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
استاندار خراسان رضوی گفت: برای ارتقاء حوزه بهداشت و سلامت در سراسر خراسان رضوی باید توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در استان رعایت شود.
به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار اعضای هیأت مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایتمندی مردم را در پی خواهد شد.
وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقا پیدا خواهد کرد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تأثیر خشونت در وقوع جرایم، افزود: در قالب مراکز روان پزشکی، کارشناسان و متخصصان این حوزه می‌توانند با فراهم کردن زمینه بالاتر رفتن آستانه تحمل مردم، در میزان ارتکاب جرم و سلامت تأثیر مثبت داشته باشند.
رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با رؤسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد.
وی بخش سلامت را تأثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.
در این دیدار مشهد محمدحسین بحرینی‌طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و افزود: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته، اما به نتیجه نرسیده است، لذا درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}