خودروی اطلس به تولید انبوه رسید مشخصات موتور بنزینی «سایپا آریا هیبرید» اعلام شد توافق اوپک پلاس بر کاهش تولید نفت + جزئیات (۱۴ خرداد ۱۴۰۲) نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ۱۸ درصد شد شناشایی ۱۵۰۶ دارایی مازاد دولت برای مولدسازی ساعت معاملات بورس تغییر می‌کند؟ (۱۳ خرداد ۱۴۰۲) کدام خودرو‌ها با نرخ شورای رقابت در سامانه یکپارچه عرضه می‌شود؟ شرایط ثبت‌نام، میزان سود و تعداد اقساط وام ضروری بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ اعلام شد برق چاه‌های آب کشاورزی خراسان رضوی قطع نمی‌شود میزان کشتار مرغ در خراسان رضوی، بیش از نیاز بازار است ورود ۹ کالای ایرانی به عراق ممنوع شد جزئیات زمان عرضه اولیه و سفارش‌گیری نماد «شهر» در بورس + قیمت شاخص کل بورس سبز شد | افزایش بیش از ۸ هزار واحدی (۱۳ خرداد ۱۴۰۲) بخش تولید مخالف تفکیک وزارت خانه صمت است دپو حجم زیادی از کارت‌های سوخت در دفاتر پستی| جایگزینی کارت بانکی با کارت سوخت در چه مرحله‌ای است؟ سرپرست وزارت صمت در مشهد: بخش تولید یکی از مهمترین اولویت‌های ما است هزینه بالای تولید در شهرک‌های صنعتی موجب افزایش کارگاه‌های بدون جواز در اطراف مشهد شده است قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز شنبه (۱۳ خرداد ۱۴۰۲) شهرک صنعتی رضویه مشهد در فاز اجرا بزرگترین در شرق کشور است بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور در مشهد به بهره‌برداری رسید + فیلم
خبر فوری

آغاز واریز مرحله دوم سود سهام عدالت از شنبه (۲۷ اسفند ۱۴۰۱)| اصلاح دامنه نوسان در بورس ادامه‌دار خواهد بود+ فیلم

  • کد خبر: ۱۵۴۶۹۷
  • ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
  • ۱
آغاز واریز مرحله دوم سود سهام عدالت از شنبه (۲۷ اسفند ۱۴۰۱)| اصلاح دامنه نوسان در بورس ادامه‌دار خواهد بود+ فیلم
رئیس سازمان بورس به زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت اشاره کرد و گفت: اکنون حدود ۶ یا ۷ شرکت یا بخشی از سود خود را واریز نکردند یا سود مدنظر را به صورت کامل پرداخت نکردند که امیدواریم تا روز سه شنبه این سود‌ها واریز شوند.

به گزارش شهرآرانیوز، مجید عشقی در نشست خبری با خبرنگاران به اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ متغیر‌های کلان تغییر جدی داشتند و با وضعیت خاصی در بازار جهانی مواجه بودیم که این امر زمینه ساز ریزش بازار شده بود. نوسانات بازار از طریق صندوق‌های بازارگردانی و نیز صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه کنترل شد و روند بازار نسبتا طبیعی بود.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه برنامه‌هایی را که برای امسال و در راستای بهبود بازار اعلام کرده بودیم را به مرحله اجرا رساندیم، گفت: شکست انحصار در صدور نهاد‌های مالی با روند خوبی ادامه داشت و در حوزه شرکت‌های کارگزاری، سبدگردان، شرکت‌های سرمایه گذاری و صندوق‌های سرمایه گذاری به آمار خوبی دست پیدا کردیم. همچنین شرکت‌های خدمات دهنده در حوزه بازار سرمایه را گسترس دادیم و به سهامداران خدمات خوبی را ارایه دادند.

عشقی توسعه سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار را جزو اهداف سازمان بورس در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد و افزود: در این زمینه صندوق اهرمی، صندوق بهشی، صندوق املام و مستغلات و صندوق اوراق دولتی راه اندازی شد که توسط بخش خصوصی طراحی شدند و دستورالعمل آن نهایی شد. در سال آینده هم توسعه این صندوق‌ها را در دستور کار داریم.

رئیس سازمان بورس اظهار داشت: طیف متنوعی از صندوق‌های سرمایه گذاری را داریم که می‌توانند سلیقه‌های سهامداران را جواب دهند و افراد ریسک پذیر و ریسک گریز می‌توانند وارد این صندوق‌ها شوند که در این راستا افراد حرفه‌ای و ناآشنا به بورس از طریق این صندوق‌ها قادر به سرمایه گذاری در بورس هستند. صندوق اهرمی بزرگترین صندوق بازار در طول کمتر از یکسال اخیر شده است. بحث ارتقای زیرساخت‌های بازار دیگر اقدام سازمان بورس بود که از ایتدای امسال شروع کردیم.

وی به تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این اقدام جزو اتفاقات خوبی بود و باعث افزایش نقدشوندگی بازار سهام شد که سال آینده با ساختار جدیدی آن را در پیش می‌گیریم، اما زمان تغییر دامنه نوسان مشخص نیست و قرار بر این است که تا سقف ۱۰ درصد افزایش دامنه نوسان داشته باشیم. امیدواریم به دنبال تغییرات اعمال شده شاهد دامنه نوسان منطقی در بازار باشیم و از طریق عدم وجود صف‌های خرید و فروش زمینه افزایش میزان نقدشوندگی در بازار را فراهم کنیم.

عشقی به نمایش عمق مظنه تاکید کرد و ادامه داد: این مساله که به یک موضوع چالشی در بازار تبدیل شده بود را در سال جاری برطرف کردیم و به نتایج خوبی دست پیدا کردیم که از این طریق همه دسترسی یکسانی به اطلاعات خواهند داشت.

رئیس سازمان بورس اظهار داشت: یکی از وعده‌هایی که برای امسال داده بودیم، کاهش بسته بودن نماد‌ها بود، در این زمینه با نماد‌هایی همراه بودیم که برای ماه‌ها و سال‌ها بسته بودند. اینگونه نماد‌ها را بازگشایی کردیم، اکنون به ندرت نماد‌هایی در بازار وجود دارند که زمان زیادی از بسته بودن آن‌ها گذشته باشد. نماد‌هایی که اکنون بسته هستند با ابهامات جدی مواجهند که امیدواریم بتوانیم برای آن‌ها تصمیم گیری کنیم.

وی به اتصال بازار سرمایه به بخش واقعی اقتصاد کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ابزار مربوط به شمش طلا یکی از حلقه‌های مفقوده زنجیره طلا و مورد نیاز بازار بود، در این زمینه ابزار لازم راه اندازی شد و این کالا در اجزای کوچک قابل معامله شده است که می‌تواند سرمایه‌های خرد را جذب کند.

عشقی به راه اندازی گواهی سپرده نفت خام تاکید کرد و گفت: گواهی سپرده نفت خام تحول بزرگی بود که در می‌توانند کمک کننده در فروش ریالی نفت باشد، این ایزار به افرادی که به دنبال واردات هستند کمک کننده خواهد بود و قادر به استفاده از این ایزار هستند که این امر نیازمند کمک وزارت نفت است.

رئیس سازمان بورس به تحولات ایجاد شده در بازار‌های کالایی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بیش از هزار همت ارزش معاملات بورس‌های کالایی بوده و در چند روز آینده به آمار دقیق تری دست پیدا می‌کنیم، اعداد به دست آمده بی سابقه بوده و می‌تواند ضمن کمک به شفافیت بازار سرمایه، یک اطمینان قابل قبولی را  در نحوه فروش منصفانه شرکت‌ها به دست خواهیم آورد. سال آینده با همین سیاست پیش خواهیم رفت و کالا‌هایی که قابل عرضه در بورس باشند را وارد این بازار می‌کنیم.

عشقی در ادامه به اجرای حاکمیت شرکتی طی سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: در رعایت حاکمیت شرکتی نقص جدی داریم و باید تمرکز جدی را در این حوزه داشته باشیم.   سال آینده در آموزش مدیران ناشران و نیز اجرای حاکمیت برنامه‌ای را خواهیم داشت که این اقدام به منظور رعایت حقوق سهامداران اقلیتی است.

وی به پرداخت سود‌های نقدی از طریق سجام اشاره و اعلام کرد: این اقدام تجربه خوبی بود که به سهامداران کمک کرد در کمترین زمان به سود خود برسند.

عشقی به پرداخت سود‌های سنواتی تاکید کرد و افزود: برخی از سهامداران رقمی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان یا ۹۰ میلیارد تومان سود رسوب شده از شرکت‌ها طلب داشتند که دریافت نکرده بودند، با توجه به چنین اتفاقی واریزی بیش از ۳۰ میلیون نفر از سهامداران در سال جاری انجام شد.  

رئیس سازمان بورس به زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت اشاره کرد و گفت: اکنون حدود ۶ یا ۷ شرکت یا بخشی از سود خود را واریز نکردند یا سود مدنظر را به صورت کامل پرداخت نکردند که امیدواریم تا روز سه شنبه این سود‌ها واریز شوند. باقی شرکت‌ها سود خود را پرداخت کردند و اکنون ما در حال پیگیری برای واریزی سود از سوی شرکت‌هایی هستیم که تاکنون پرداخت نکردند.

عشقی خاطرنشان کرد: با برخی از شرکت‌ها توافق کردیم که طی امروز یا فردا سود مدنظر را پرداخت کنند، در صورت انجام، این امکان وجود دارد برای روز شنبه یا یکشنبه سود باقیمانده واریز شود.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
0
0
اگر سود مرحله دوم واریز نشدخیلی پخمه و اگر سود مرحله دوم واریز شدخیلی نخبه ای
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}