بیانیه بسیج رسانه در تقدیر از شهردار مشهد

  • کد خبر: ۱۶۳۴
  • ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
درپی موافقت شهردار مشهد با استعفای معاون خاطی فرهنگی به سبب توهین به خبرنگاران، سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی ضمن تقدیر از کلایی، این اقدام وی را ، تکریم عملی اصحاب رسانه در دهه کرامت دانست.

به گزارش شهرآرانیوز،  در جریان نشست خبری صبح دیروز، شهردار مشهد در پاسخ به خبرنگاری که از پاسخگو نبودن مسئولان شهرداری گلایه داشت شخصا با معاون فرهنگی تماس گرفت و درحالیکه گوشی شهردار روی بلندگو بود ، وی در پاسخ به توضیح شهردار، الفاظی رکیک نسبت به خبرنگاران به کار برد.

بسیج رسانه خراسان رضوی به عنوان نهاد صنفی حامی خبرنگاران پس از پیگیری این اقدام ضدفرهنگی و نیز در واکنش به پذیرش استعفای زارعی تاکید کرده است: در این ایام مقارن با دهه کرامت که نگاه عاشقان ولایت معطوف به پایتخت ایران اسلامی است، هتک و توهین جایگاه رفیع اصحاب قلم و رسانه آن‌هم در مشهد مقدس موجب شرمساری و تاسف مضاعف شد اما اقدام قاطع محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در پذیرش استعفای این معاون خاطی نمایانگر شجاعت نقدپذیری و شناخت توجه به جایگاه خطیر رسانه‌ها در عصر جدید و تکریم عملی خبرنگاران است.


این نهاد صنفی همچنین درباره اقدام شهردار مشهد در بازخواست معاون غیرپاسخگو را ستوده و خاطرنشان کرد: شهردار مشهد در نشست خبری به درستی مبتنی بر دین و قانون، پاسخگویی را وظیفه همه مدیران معرفی نمود و پس از بروز رفتار غیرمتناسب ، از رسانه‌ها پوزش خواست و با استعفای زارعی موافقت نمود که همه این موارد ستودنی است.

در این بیانیه یادآوری شده است: همه مسئولان در هر رده و جایگاهی در نظام اسلامی ولایتمدار و مبتنی بر قسط و عدل باید بدانند به فرض فرار از پاسخگویی در مواجهه با مردم و رسانه‌های پرسشگر دیر یا زود در پیشگاه وجدان اجتماعی و در محکمه عدل الهی و بر روی صراط می‌بایست پاسخگو باشیم.

این بیانیه می‌افزاید: حضرت علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف مردم نسبت به مسئولان برشمردند و سزاست تا با تاسی از مولای متقیان در راه خدمت بی‌منت به مردم کوشا باشیم‌.

بسیج رسانه خراسان رضوی همچنین مدیران جراید و مطبوعات و خبرنگاران استان را از اقشار شریف و دغدغه‌مند جامعه عنوان کرد که همواره با وجود انواع سختی ها و مشکلات و نیز ناملایمات معیشتی، دم بر نیاورده و به عنوان نماینده افکار عمومی همواره درپی آگاهی‌بخشی باصداقت و مطالبه مسائل مردم، هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
سرخط خبرها
چندرسانه‌ای 13980426130456
چندرسانه‌ای 13980426111956
ضمائم 13980426085050
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}