شناسایی ۱۶ هزار و ۹۶۶ هکتار بافت ناکارآمد در خراسان رضوی گزارشی از نشست شهردار مشهد با فعالان اکوسیستم نوآوری | شهرداری مشهد بسترساز جامعه خلاق و نوآور در شهر باشد + فیلم معاون فرهنگی استانداری خراسان رضوی: رتبه نخست کشور در پرداخت وام ازدواج را داریم شهردار مشهد مقدس: در امر خلاقیت و نوآوری رتبه یک را در کشور داریم | راه‌اندازی سامانه‌ای برای شناسایی مسائل و مشکلات شهر + فیلم در برنامه میان‌مدت شهرداری مشهدمقدس، نوآوری و هوشمندسازی در اولویت قرار گرفته است دوره ششم مدیریت شهری مشهدمقدس به خلاقیت و نوآوری اهمیت ویژه‌ای می‌دهد باید ظرفیت‌های بسیج را به افراد فعال در عرصه علم و فناوری معرفی کنیم آغاز اولین رویداد خلاقیت و نوآوری در مشهدمقدس از امروز (یکم اردیبهشت ۱۴۰۳) بهره برداری از بوستان‌های ویژه بانوان در مشهدمقدس کشف‌رود، رودی به قدمت میلیون‌‌ها سال آغاز عملیات محلول‌پاشی برگی در فضای سبز شهری مشهد (یکم اردیبهشت ۱۴۰۳) متروی مشهد از واگن‌های ملی بهره‌مند می‌شود خلاقیت و نوآوری ضرورت توسعه شهری قیمت بلیت اتوبوس از امروز در مشهد تغییر یافت + جزئیاتی از تغییر کرایه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی در مشهد (یکم اردیبهشت ۱۴۰۳) اتمام مرمت بازار فرش و برخی پروژه‌های عمرانی منطقه ثامن در سال ۱۴۰۳ آموزش ١٠٠ هزار نفر در فرهنگسراهای سطح مشهد مقدس جوابیه فرودگاه مشهد در پی سرگردانی مسافران دبی (۳۰ فروردین ۱۴۰۳) موفقیت قرارگاه عملیاتی خدمت به زائران نوروزی با همدلی و همکاری تمام دستگاه‌ها مأموریت قرارگاه عملیاتی خدمت به زائران نوروزی چهل‌روزه بود تشرف پنج میلیون زائر به حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر
سرخط خبرها

سیاهه خدمات مدیریت شهری در نوروز خدمت

  • کد خبر: ۲۱۹۵۹۱
  • ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
سیاهه خدمات مدیریت شهری در نوروز خدمت
زائران و مجاوران در عید نوروز از خدمات گسترده مدیریت شهری بهره‌مند شدند.

به گزارش شهرآرانیوز در نوروز امسال با توجه به هم زمانی ماه مبارک رمضان و فرارسیدن سال جدید، مدیریت شهری برای خدمات به زائران و مجاوران، برنامه‌ها و خدمات مختلفی تدارک دید و به انجام رساند که در ادامه مروری بر این اقدامات و رویداد‌ها در نوروز داشته ایم.

یک قدم مانده به بهار با افتتاح دوربرگردان غیرهم سطح شهید میرزایی

دوربرگردان غیرهم سطح شهید میرزایی، ۲۸ اسفندماه افتتاح شد. طبق وعده‌ای که شهردار مشهد به مردم داده بود، در آخرین روز‌های اسفندماه این پروژه مهم شهری بدون افتتاحیه رسمی و توسط تعدادی از زوج‌های جوان به بهره برداری رسید.

در فاصله دو روز مانده تا نوروز، همچنین آخرین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد، بیست و هشتم اسفندماه با دستورکار بررسی تفریغ بودجه شهرداری مشهد برگزار شد که با رأی موافق اعضا، تفریغ بودجه ۱۴۰۲ شهرداری هم تصویب شد.

در آخرین روز سال ۱۴۰۲ نیز با هدف پاسخ گویی به مردم برای استفاده از تخفیف‌های آخرسال شهرداری مشهد، همه مناطق سیزده گانه شهرداری در این روز تعطیل، فعال و میزبان شهروندان بودند.

یک روز مانده تا نوروز همچنین مشهدی ها، رکورد تولید زباله را شکستند. مهدی یعقوبی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد، گفت: همواره میزان متوسط تناژ زباله در شهر مشهد ۲ هزارتن بوده است که در آخرین روز سال این عدد به ۲۴۵۸ تن رسید که در شش سال گذشته بی سابقه بود.

۱ فروردین؛ رکورد در سرویس دهی مترو و اتوبوس

اول فروردین ماه، مترو و اتوبوس رانی مشهد رکورد زدند. آن طور که پوریا محمدیان یزدی، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، اعلام کرد؛ بیش از ۶۰۰ هزار نفر از مردم که برای تحویل سال در حرم مطهر رضوی حضور داشتند با وسایل حمل ونقل عمومی به مقاصد خودشان رفتند و ۴۵۰ دستگاه اتوبوس در مسیر‌های منتهی به حرم مطهر رضوی سرویس دهی کردند. همچنین مترو مشهد در اولین روز از سال جدید یک رکورد ثبت کرد و برای اولین بار بیش از چهل ساعت بدون وقفه به مردم خدمات داد.

براساس گزارش‌های معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در شب تحویل سال همه ۱۰ هزار جای پارک دائم و موقت در اطراف حرم مطهر رضوی و هسته مرکزی شهر پر شد.

خبر خوش برای بهره برداری از تعریض پل دهرود

«بهره برداری از تعریض پل دهرود، اولین اقدام عمرانی شهرداری مشهد در سال جدید خواهد بود.» محمدرضا قلندرشریف با اعلام این خبر در دوم فروردین وعده داد که با توجه به پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد این پروژه، پل دهرود در نیمه اول بهار ۱۴۰۳ به روی مردم باز خواهد شد.

۳ فروردین؛ آغاز جشنواره هنر‌های نوری

در این روز جشنواره هنر‌های نوری شهر مشهد در بوستان کوهسنگی به صورت رسمی آغاز به کار کرد. جاوید کیانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: جشنواره هنر‌های نوری در فضایی شش هکتاری احداث شده است و با همکاری ۵۰۰ نفر از دو ماه گذشته، بیش از چهل اثر نوری و ۱۵۰ المان در این جشنواره جانمایی شده است که فعالیت آن تا عید سعید فطر ادامه خواهد داشت.

محمدرضا قلندرشریف، شهردار مشهد هم با بیان اینکه جشنواره هنر‌های نوری سال گذشته برای اولین بار در مشهد اجرا شد، توضیح داد: امسال بیش از ۱۱۰۰ المان گل در شهر مشهد داریم و ۷۰۰ المان هنری هم در ۳۵۰ نقطه زیبایی خاصی به مشهد داده است و سعی کردیم که شهر بانشاطی برای مردم فراهم کنیم.

محسن داوری، فرماندار مشهد هم با تقدیر از اقدامات شهرداری برای نوروز ۱۴۰۳ و برگزاری جشنواره هنر‌های نوری در کوهسنگی تأکید کرد: به اذعان زائران، امسال بهترین سال مدیریت شهری در استقبال از زائران و آمادگی شهر برای نوروز است و برگزاری این جشنواره‌ها موجب ایجاد حال خوب برای زائران و مجاوران می‌شود.

پویش افطاری ساده در ۵۰ نقطه شهر

چهارم فروردین ماه مهدی ابراهیمی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، گفت: در قالب پویش افطاری ساده که با مشارکت تشکل‌های مردمی و مساجد درحال برگزاری است، تاکنون در ۲۷ نقطه شهر با افطاری ساده از مردم پذیرایی شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان این ایستگاه‌های افطاری ساده به ۵۰ نقطه خواهد رسید.

ایجاد غرفه‌های عرضه کالا‌های اساسی به زائران

در راستای خدمات دهی در ایام نوروز به مجاوران و زائران، حسن کلیدری، مدیرعامل سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی، از ایجاد سیزده غرفه عرضه کالا‌های اساسی به زائران در اطراف حرم مطهر رضوی و پنج نانوایی سیار خبر داد. البته طبق گفته‌های کلیدری غیر از این غرفه ها، هفده مکان عرضه مستقیم میوه در شهر دایر شد و همه فروشگاه‌های شهرما، جایگاه‌های عرضه تره بار و بازار‌های پروتئین و آبزیان ۶ تا ۲۵ درصد تخفیف عیدانه روی کالاهایشان اعمال کردند.

مدیرعامل سازمان سامان دهی مشاغل شهری شهرداری مشهد همچنین گفت: هم زمان با ماه مبارک رمضان، بازار موقت کارآفرینان برای عرضه محصولات آن‌ها راه اندازی شد.
احسان نجاری مقدم، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در تشریح اقدامات پاکبانان برای پاک سازی معابر مشهد در نوروز گفت: ۲۲۰۰ نیروی خدمات شهری به همراه هشتاد دستگاه خودرو برای جمع آوری زباله در منطقه ثامن و ۸، فعال هستند.

فضاآرایی شهر برای زائران

برنامه ریزی‌ها برای گل کاری شهر و فضا‌های سبز از مهرماه سال گذشته آغاز شده بود که در ایام نوروز در شهر زیبایی‌های این گل کاری‌ها به چشم آمد. در همین باره حامد فیض الهی، مدیرکل بهبود محیط زیست شهرداری مشهد، با اشاره به این موضوع از کاشت ۱۵ میلیون گل فصلی در شهر و ۲۶۰ نوع کار متفاوت برای زیباسازی فضای سبز شهر مشهد برای استقبال از نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

همچنین غرفه‌های چوبی عرضه گل شهرما در شهر مشهد آغاز به کار کردند. کلیدری، مدیرعامل سازمان سامان دهی مشاغل شهری شهرداری مشهد، در این باره گفت: در این غرفه ها، صنایع دستی و گل تازه به صورت حضوری و تلفنی عرضه می‌شود.

سومین دوره پویش مشهد مهربان برای زندانیان

هشتم فروردین ماه، سومین دوره پویش «مشهد مهربان» با هدف آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این پویش از ولادت امام حسن (ع) آغاز و تا ولادت امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت.

آن طور که شهردار مشهد در مراسم آغاز به کار این پویش گفت، در سال اول ۴ هزار نفر و در سال دوم ۲۲ هزار نفر در این پویش شرکت کرده اند.

همچنین هم زمان با شب‌های قدر، اتوبوس رانی، قطارشهری و تاکسی رانی مشهد به صورت ویژه به زائران و مجاوران خدمت رسانی کردند.

اسکان زائران در مراکز اسکان موقت و اضطراری

مدیریت شهری همچنین برای اسکان زائران نوروزی، مراکز اسکان موقت و اضطراری را مهیا کرده بود. در همین باره سیدجلیل بامشکی، معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، گفت: اسکان‌ها شامل بوستان زائرپذیر غدیر، سالن‌های ورزشی، سوله‌های بحران، مراکز فرهنگی و مراکز دیگر بود.

مهدی یعقوبی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در این باره گفت: ۱۷۰ کلبه اسکان با امکانات گرمایش و سرمایش، سوله بحران با مساحت ۱۵۰۰ مترمربع با امکان اسکان ۲۰۰ چادر، حسینیه با مساحت ۲۵۰۰ مترمربع، ۴۵۰ آلاچیق و سکو با امکان نصب چادر، ۱۶۴ چشمه سرویس بهداشتی در یازده ساختمان ثابت و سیار و حمام با ۴۴ دوش از امکانات اسکان و رفاهی برای زائران در بوستان زائرپذیر غدیر است.

ورود بیش از ۷۱۲ هزار مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری به مشهد

سرپرست سازمان پایانه مسافربری مشهد نیز از ورود بیش از ۷۱۲ هزار مسافر به این شهر از طریق پایانه‌های مسافربری در ایام نوروز خبر داد.

سید مهدی امامی میبدی اظهارکرد: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۰ فروردین سال جاری؛ ۷۱۲ هزار و ۵۸۰ مسافر از طریق پایانه‌های مسافری به شهر مشهد سفر کرده اند. وی ادامه داد: این تعداد مسافر با ۴۷هزار و ۶۷۰ ناوگان مسافری اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه وارد شهر مشهد شده اند.

توزیع زائر کارت در باجه‌های اطراف حرم مطهر رضوی

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی شهرداری مشهد گفت: برای خدمت رسانی شایسته به زائران و تسهیل در پرداخت کرایه در استفاده از حمل ونقل عمومی با مشارکت سازمان فاوا در باجه‌های اطراف حرم مطهر رضوی، توزیع زائر کارت انجام شد.

محسن شریعتی افزود: این کارت‌ها ویژه زائران طراحی شده و نسبت به من کارت‌ها ارزان‌تر است و با دو نرخ ۱۰ و ۴۰هزارتومان به فروش می‌رسد که به همین میزان مبلغ پرداخت شده، زائر کارت دارای اعتبار ریالی است و هیچ مبلغی بابت تولید کارت از زائران دریافت نمی‌شود. تاریخ انقضای این کارت‌ها از زمان اولین استفاده (تراکنش) یک ماه است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->