هیچ‌کدام از کنکورهای ۹۹ تعلیق و یا تعویق نمی‌شود ضدعفونی نقاط حساس شهری همچنان ادامه دارد منشور بدون مطالبه مردم نتیجه‌ای ندارد ارتقای کیفیت خدمات تاکسیرانی با هوشمندسازی مطالعات راهبردی حریم، ۲ ماه آینده روی میز شورای شهر مشهد آزمایش بالینی واکسن کرونا آغاز می‌شود اعمال ممنوعیت تردد گردشگران به کلات منشور شهرنشینی؛ هدیه مشهد به کشور هوای مشهد امروز ۱۷تیرماه سالم است سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد منصوب شد تدوین نمای خاص برای ساختمان‌های اطراف حرم اجرای طرح انضباط ترافیکی در مشهد مصوبات نود و هفتمین صحن علنی شورای شهر مشهد رفع عوارض پیرامونی اطراف حرم به کمک مصوبه تهاتر با بنیاد تعاون ناجا طرح تفصیلی حوزه‌های ۷گانه شهر مشهد به صحن علنی شورا رسید موج دوم کرونا در مشهد | حضور عضو علی البدل شورا در صحن علنی کاربری کمربند جنوبی مشهد تغییر می‌کند؟ کیفیت هوای مشهد در وضعیت سالم تشدید مجازات ساخت و سازهای غیرمجاز در مشهد توافق برای تخریب «دیوار نامهربانی»
خبر ویژه

اسکان یک سوم جمعیت مشهد در ۱۲درصد مساحت شهر

  • کد خبر: ۲۲۰۶۲
  • ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
اسکان یک سوم جمعیت مشهد در ۱۲درصد مساحت شهر
رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حال حاضر یک سوم جمعیت مشهد در ۱۲ درصد از مساحت شهر زندگی می‌کنند لذا ریز دانگی و تراکم جمعیتی در این مناطق بسیار بالا است.

به گزارش شهرآرانیوز، رمضانعلی فیضی، در برنامه تلویزیونی بهار فیروزه‌ای افزود: تراکم جمعیتی منطقه چهار شهرداری مشهد ۳.۵ برابر سایر نقاط شهر است و برابر ۳۰۱ نفر در هکتار درحالی که متوسط تراکم باید ۸۶ نفر در هکتار باشد.


وی خاطرنشان کرد: منطقه دو شهرداری نیز با ۵۱۴هزار نفر جمعیت پرجمعیت ترین منطقه مشهد است و این درحالی است که ۷۰ درصد از بافت منطقه شش مشهد نیز بافت‌های فرسوده وناکارآمداست.


فیضی گفت: جمعیت مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر مشهد با یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر از ۶۲ کشور جهان و ۹ استان کشور بیشتر است که باید به این موضوع توجه شود.


عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در بحث مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز این مناطق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند زیرا به دلیل متراکم بودن بافت و عرض کم معبر، مناطقی کم نفوذ هستند و نمی‌توان مانند سایر نقاط با تجهیزات سنگین نسبت به مه پاشی و ضد عفونی کردن آن اقدام کرد.


وی گفت: با توجه به این موضوع تدابیری برای ضد عفونی کردن این مناطق اندیشیده شده است، البته باید این تدابیر با استفاده بیشتر از ظرفیت شورای اجتماعی محلات و سمن‌ها افزایش پیدا کند، دربازدیدی که از این مناطق داشتیم شاهد توزیع ماسک رایگان وضد عفونی محلات با شوق ونوع دوستی بودیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}