تمام معابر خاکی مشهد تا پایان سال آسفالت می‌شود بازگشایی اماکن ورزشی شهرداری مشهد از ۱۷ خرداد ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سایبان ایستگاه اتوبوس در مشهد بودجه ۱۶ میلیاردی برای ساخت پل های عابرپیاده در مشهد چه افرادی نباید بوتاکس کنند؟ قشر متوسط مشهد در حال تبدیل شدن به محروم/افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره بها در مناطق نابرخوردار جابجایی ۳۲۰ هزار مسافر تنها در ۶ روز اولین شهردار زن در مدیریت شهری مشهد منصوب شد/ توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کمربند سبز مشهد مشهدی‌ها فردا از میدان آزادی تا میدان شهدا رکاب می‌زنند اورژانس اجتماعی در بولوار امامت مشهد مستقر می‌شود اعمال «تخفیف تشویقی آبیاری درختان» برای شهروندان/ آبیاری بیش از 2 هزار اصله درخت توسط شهروندان در سال گذشته شاخص کیفی هوای مشهد در وضعیت سالم/ ایستگاه چمن ناسالم است رونمایی از سند «ثبت ملی منظر طبیعی هفت حوض» در فهرست میراث طبیعی ملی رونمایی از سند ملی منظر طبیعی هفت‌حوض خودروهای بدون معاینه تا هفته آینده تعیین تکلیف می‌شوند ۷ جایگاه عرضه بنزین در مشهد به سامانه کهاب تجهیز شد انتظار ۳۵ ساله اهالی جاده میامی به نتیجه رسید؛ بهره‌برداری از پروژه ۷۵ متری رضوی در ابتدای شهریور احداث باغ کتاب مشهد در بوستان وفا/ آغاز عملیات اجرایی در سال جاری فضای ورزشی روباز در زمین‌های رها شده پورسینا برای تفریح بچه‌ها ایجاد می‌شود تبدیل ۲ میلیون متر مربع از حاشیه بزرگرا‌های مشهد به فضای سبز/۴۵۰ هزار مترمربع پارک خطی در حاشیه بزرگراه‌ها
خبر ویژه
مرکز تحقیقات مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد از محصول محفظه بیماران عفونی به‌منظور جلوگیری از انتشار عفونت رونمایی کرد.
به گزارش شهرآرانیوز، اسماعیل خیرخواه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: مرکز تحقیقات مهندسی پزشکی این دانشگاه از محصول محفظه بیماران عفونی به‌منظور جلوگیری از انتشار عفونت رونمایی کرده و یک نمونه از آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذاشته شده است.

وی در خصوص اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از همان ابتدای شیوع ویروس در کشور ستاد پیشگیری و مدیریت تشکیل شد و عملیات ضدعفونی و گندزدایی فضا‌های دانشگاهی با استفاده از مایع ضدعفونی کننده‌ای که توسط گروه شیمی تولید شده بود، صورت گرفت.

وی افزود: همچنین فرآیند تولید ژل‌های ضدعفونی کننده دست با پایه گیاهی در مرکز تحقیقات بیولوژیک کاربردی واحد مشهد شروع شده که با مشارکت اعضای هیئت علمی و پژوهشگران این مرکز نیاز‌های دانشگاه و منطقه برآورده شده است. ژل تولید شده در این مرکز ضمن اینکه هیچ عارضه‌ای برای پوست ندارد بلکه خواص درمانی نیز دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بیان کرد: در ادامه روند خدمات رسانی و با آغاز فعالیت‌های قرارگاه مقابله و پیشگیری از کرونای «شهید سلیمانی» با محوریت بسیج دانشجویی، تولید ماسک، گان و پوشش‌های بیمارستانی نیز شروع شده و برای مقابله با شیوع ویروس در مناطق کمتر برخوردار و حاشیه شهر توزیع شده است.

خیرخواه درخصوص دستیابی پژوهشگران واحد مشهد به روش‌های مکمل درمانی، ادامه داد: پژوهشگران مرکز تحقیقات بیولوژیک کاربردی اخیراً موفق به دستیابی و استخراج و تهیه یک پت‌تیت دارویی از سم عقرب زرد ایرانی شده‌اند که می‌تواند عملکرد مطلوبی در مقابل بیماری‌های ناشی از حملات ویروسی داشته باشد. البته این دارو هنوز مراحل آزمایشات بالینی خود را طی نکرده و صرفاً نتایج امیدبخشی در مرحله پژوهشی داشته است.

وی درباره دستاورد موفق فناوران مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نیز گفت: مرکز تحقیقات مهندسی پزشکی به همت اعضای هیئت علمی دانشگاه از محصول محفظه بیماران عفونی به‌منظور جلوگیری از انتشار عفونت رونمایی کرده است. ارتباط با بیمار داخل محفظه، تهویه هوا و ورود اکسیژن در این محصول به صورت ویژه‌ای طراحی شده و شرایط ایزولاسیون محفظه حفظ شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ادامه داد: محفظه مخصوص بیماران عفونی قابلیت حمل و نصب روی تخت‌های بیمارستانی و اورژانسی را دارد و قابل استفاده در بخش‌های ویژه کرونا در سراسر کشور است. دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز یک دستگاه از این محصول را خریداری کرده و تعدادی از اورژانس‌های استان تهران نیز متقاضی خرید این محصول دانش‌بنیان هستند.

وی افزود: فناوران مرکز رشد واحد قوچان از ماده خروجی پتروشیمی استان خراسان شمالی به نوعی سدیم دی‌کلراید رسیده‌اند که می‌توان به‌عنوان یک ماده ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار داد. این ماده ضدعفونی کننده ماندگاری بسیار بالایی دارد و با ایجاد یک بایوفیلم بهداشتی روی سطوح از ورود ویروس جلوگیری می‌کند
 
منبع:ایسکانیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}