هوای مشهد امروز ۱۷ تیرسالم است سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد منصوب شد تدوین نمای خاص برای ساختمان‌های اطراف حرم اجرای طرح انضباط ترافیکی در مشهد مصوبات نود و هفتمین صحن علنی شورای شهر مشهد رفع عوارض پیرامونی اطراف حرم به کمک مصوبه تهاتر با بنیاد تعاون ناجا طرح تفصیلی حوزه‌های ۷گانه شهر مشهد به صحن علنی شورا رسید موج دوم کرونا در مشهد | حضور عضو علی البدل شورا در صحن علنی کاربری کمربند جنوبی مشهد تغییر می‌کند؟ کیفیت هوای مشهد در وضعیت سالم تشدید مجازات ساخت و سازهای غیرمجاز در مشهد توافق برای تخریب «دیوار نامهربانی» برداشت آلبالو زن میانسال را به قعر چاه فرستاد! جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن‌دژ متصل می‌شود افزایش ۳۰ درصدی قیمت لوازم یدکی در بازار | لزوم کیفیت‌سنجی از ورودی‌های کشور ورود بدون ماسک مسافر به قطارشهری مشهد ممنوع است/استقرار گروه‌های پایش و نظارت در قطارشهری هیچ بیمارستانی برای دریافت تأییدیه ایمنی به آتش‌نشانی مشهد مراجعه نکرده است استفاده از ماسک برای تاکسیرانان الزامی شد پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی فقط توسط ۴ درصد شهروندان
خبر ویژه
عبور سالانه ۲۵ میلیون مترمکعب روان‌آب از رودپارک چهل‌بازه مشهد
سالانه ۲۵ میلیون مترمکعب روان‌آب از بزرگترین رودپارک مشهد با نام "چهل بازه" عبور می‌کند.
به گزارش شهرآرانیوز، قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات احداث رودپارک در مسیر رودخانه 'چهل بازه' مشهد برای نخستین بار با همکاری شهرداری این شهر و شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

علیرضا طاهری افزود: در بخشی از این رودپارک که به بهره‌برداری رسیده علاوه بر ایجاد یک منطقه تفریحی و گردشگری، عبور ایمن سیلاب‌های رودخانه نیز با استفاده از "روش ساماندهی مطبق" تثبیت شده است.
وی ادامه داد: تاکنون اجرای رودپارک در هزار و ۵۰۰ متر از طول این رودخانه ساماندهی و به مساحت ۱۰ هکتار انجام شده است.

قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی "بوستان و فضای سبز در طول رودخانه، بوستان اختصاصی کودک، دریاچه مصنوعی، آبشار، بوستان شنی ساحلی و فضای مطبق ساحلی" را از ویژگی‌های رودپارک چهل بازه ذکر و بیان کرد این طرح در ضلع جنوبی رودخانه و شرق پل نمایشگاه بین‌المللی مشهد تا نزدیک پل شهید ستاری این شهر اجرا شده است.

وی همچنین با انتقاد از نامگذاری این رودپارک با عنوان "بوستان" گفت: در مشهد ده‌ها بوستان وجود دارد، ولی فقط یک رودخانه زنده و فعال در داخل این شهر جاری می‌باشد که در بخشی از آن "رودپارک" اجرا شده است.

طاهری افزود: برای اصلاح نام این مکان از بوستان به رودپارک که هم‌اینک در حال بهره‌برداری از سوی شهروندان است وعده‌هایی از سوی شهرداری داده شده، اما تاکنون نتیجه نداشته و اصرار برای کاربرد واژه "بوستان" برای آن مایه تعجب و خلف وعده است.

طاهری ادامه داد: درخواست تغییر نام بحثی معمولی، کلیشه‌ای و صرفا یک اصلاح ساده نیست، زیرا مفهوم "رودپارک" پیام زنده و فعال بودن رودخانه گلستان وچهل بازه را دارد، اما عبارت "بوستان" به هیچوجه برای شهروندان به ویژه کودکان و نوجانان تداعیگر نقش زیست محیطی رودخانه‌ای نیست که پیش از بنای شهر مشهد نیز جاری بوده است لذا امیدواریم شهرداری مشهد به وعده و تعهد خود برای اصلاح نام و تغییر آن از بوستان به رودپارک عمل کند.

حفاظت، ایمن‌سازی، بهره‌برداری عمومی، ساخت هرگونه سازه تقاطعی یا موازی با رودخانه، روزآوری، ساماندهی بستر، مراقبت از حریم کمی و کیفی و ساحل‌سازی رودخانه‌ها از وظایف شرکت‌های آب منطقه‌ای است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}