حذف حصارهای دانشگاه فردوسی تنها پیشنهاد شورای شهر است| تصویب نهایی بر ‌عهده کمیسیون ماده ۵ استانداری داستان گوهرشاد زیر گنبد کبود ایجاد ۸ ره‌باغ با نام بهشت برای دسترسی به ورودی‌های حرم هزار توی ناامیدی در شهرک امید نگرانی برای تامین آب مشهد در تابستان آینده وجود ندارد جمع‌آوری موتورپمپ‌های کشف‌رود در یک ماه آینده برخورد با اداره‌های متخلف کرونایی هوای امروز مشهد۲۲تیر در وضعیت سالم وضعیت طرقبه شاندیز هم قرمز شد برگزاری ۳۷۵ کارگاه زیر طرح سایبان امید در مشهد افزایش ۱۵ تا ۴۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی تا پایان هفته در مشهد سرانه تولید زباله پلاستیکی هر خانواده مشهدی ۹۷ کیلوگرم است انجام ۵۱۲ عملیات آتش‌نشانی از سوی سازمان آتش‌نشانی مشهد مطالعات بر روی علل تصادفات موتور سیکلت در مشهد بهره‌برداری از پارکینگ مجد تا یک ماه آینده هوای امروز۲۱ تیر در ۵ منطقه مشهد ناسالم است دل خونین مردم از قیام خونین«گوهرشاد» شهردار مشهد:️ باور دارم سرمایه هر سازمانى منابع انسانى آن است توييت محمدرضا كلائى، شهردار مشهد درباره اهتمام براى آبادانى توس
خبر ویژه
ورود ۲۲۰۰ دوچرخه نسل چهار و اسکوتر به مشهد در آینده نزدیک
عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به ورود ۲ هزار دوچرخه اشتراکی جدید نسل چهار در آینده نزدیک، گفت: در کنار این دوچرخه‌ها، ۲۰۰ دستگاه اسکوتر نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت تا گام اثرگذار دیگری در جهت توسعه حمل‌ونقل پاک در مشهد برداشته شود.
به گزارش شهرآنیوز، علیرضا شهریاری  گفت: بسیار خرسندیم که به همین مناسبت امروز همایش دوچرخه‌سواری برگزار شد و شاهد حضور و استقبال پرشور شهروندان بودیم.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا، یکی از مسائل و معضلات امروز شهر‌های ماست، گفت: برهمین اساس ما باید به سمت استفاده از وسائل نقلیه برقی و دوچرخه گام برداریم تا به محیط زیست خود کمک کنیم.

شهریاری در ادامه افزود: شورای پنجم شهر مشهد از ابتدای فعالیت خود توجه ویژه‌ای به ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای گسترش دوچرخه‌سواری داشته و تنها در سال ۹۸، ۷۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه احداث شده است.

عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه سرعت تردد خودرو‌ها در شهر‌های ما بالاست، گفت: ایجاد مسیر‌های ویژه دوچرخه‌سواری ضامن سلامت دوچرخه‌سواران است و با چنین اقداماتی میتوان موجب تشویق شهروندان به دوچرخه‌سواری شد.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی برای دوچرخه‌سواری، اظهارکرد: فضا‌های اطلاع‌رسانی شهر می‌تواند به این موضوع اختصاص پیدا کند و در جهت فرهنگ‌سازی اقدامات موثری انجام دهد.

شهریاری در ادامه با اشاره به ورود ۲ هزار دوچرخه اشتراکی جدید نسل چهار، در آینده نزدیک، گفت: در کنار این دوچرخه‌ها، ۲۰۰ دستگاه اسکوتر نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت تا گام اثرگذار دیگری در جهت توسعه حمل‌ونقل پاک در مشهد برداشته شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در پایان گفت: شهرداری قرار است لایحه‌ای را برای جایگزینی موتور‌های برقی برای پیک‌های موتوری اصناف و حمل و نقل درون‌شهری سطح شهر به شورای شهر ارسال کند که شورای پنجم حمایت خواهد کرد ضمن اینکه این ابتکار عمل قابل تقدیر است.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}