محدودیت‌ها هوشمندانه در هر منطقه اعمال و اجرا شود رئیس جمهور: یکی از علت‌های گرانی ارز، بسته بودن مرز‌ها در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت بود وزیر کار و رفاه اجتماعی: از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی غافل نبوده و نیستیم خداحافظی اجباری تاجگردون با مجلس مردم را به فروش سهام عدالت تشویق نکنیم | بانک مرکزی به پشتوانه سهام مردم، به میزان ۸۰ درصد ارزش سهام تسهیلات می‌دهد توئیت متفاوت واعظی به سه زبان چینی، فارسی و انگلیسی درباره برنامه همکاری ۲۵ ساله دستگاه‌های مسئول «کودکان کار» پای کار بیایند چین: از تحقیق درباره منشأ کرونا استقبال می‌کنیم معاون وزیر بهداشت وارد مشهد شد | بازدید از روند خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های مشهد اعلام وضعیت قرمز در چند شهر مازندران| مسافران سفر نکنند تاکید ستاد مقابله با کرونا با دورکاری و کاهش ساعت کار کارکنان |بازنگری در اعمال محدودیت‌ها مسئولان درباره حواشی قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین چه گفتند؟! تازه‌ترین استفتاء از رهبر معظم انقلاب درمورد «خمس سهام » پاسخ عضو هیئت رئیسه مجلس به گمانه‌زنی‌ها درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین سخن‌گوی وزارت امور خارجه با اشاره به ادعا‌ها درباره «سند ۲۵ ساله»: هیچ متنی تا قبل از نهایی‌شدن مذاکرات اعتبار ندارد چند ادعا درباره حادثه نطنز روح‌الله زم به حکم اعدام اعتراض کرد تصویب یک فوریت طرح اصلاح قانون استخدامی معلمان حق‌التدریس آخرین خبرها درباره کنکور سراسری و اصلاح سهمیه ورود به دانشگاه‌ها به روایت وزیر علوم نماینده مشهد: خیلی از نمایندگان نتوانستند با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان خانه‌ای در اطراف مجلس پیدا کنند!
خبر ویژه
پیشنهاد طرح ازدواج اجباری تا ۲۸ سالگی به مجلس و دولت ارائه شد!
روز گذشته حجت‌الاسلام محمد ادریسی، سردبیر نشریه سراج، پیشنهادی درباره ازدواج اجباری جوانان به مجلس ارائه کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، حجت‌الاسلام محمد ادریسی، سردبیر نشریه سراج، در یادداشتی با عنوان «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» این‌گونه آورده است:


بیشتر بخوانید: بهمن خاوری: قبل از رومینا دختر دیگری را فراری داده بودم/ پدرم نیز مادرم را فراری داده بود! +عکس


ازدواج یک راه‌حل در متن مقاله مذهب است. دو روز مهم و نفس‌گیر وجود دارد: یک، روزی که ازدواج می کنیم و دو، روزی که دلیل ازدواج خود را درک می‌کنیم. هر کس به دلیلی ازدواج می‌کند، یکی برای آرامش، دیگری برای نیاز جسمی، شخصی دیگر برای توالد و تناسل یا تکامل و اکمال نصف دین و لباسی نو به تن کردن یا حضانت و پرورش و امتحان و فردی دیگر برای تجربه جدید و عشق و ماجراجویی یا به هر دلیل درست یا غلط دیگر تن به ازدواج می‌دهد.


بیشتر بخوانید: اولین گفت‌وگو با پدر رومینا اشرفی: دخترم را دوست داشتم، عصبی شدم+عکس


با روح‌های خواب آلود به واقعیات نگاه نکنیم که فعلاً تنها راه علاج و جلوگیری از انحراف جوانان، ازدواج است؛ مابقی راه‌های پیشنهادی شما اعم از فرهنگ‌سازی، فکر نکردن به جنس مخالف، کم‌خوری و ورزش و… حکم مُسکّن برای درد را دارد.


بیشتر بخوانید: قتل دو کودک کرمانی به دست مادرشان


چهار گروه هستند که در ازدواج‌های اجباری و اختیاری نقش مهمی دارند:

اول: خانواده‌ها و نزدیکان ؛
دوم: مسلمانان و هم‌دینان ؛
سوم: دولت‌ها و دولتمردان ؛
چهارم: دختران و پسران .

نخستین گروه یعنی نزدیکان و خانواده در مسئله ازدواج دو وظیفه دارند: یک، ترغیب، دو، تسهیل و اگر در فرد چهارشرط :قدرت عقلی و جسمی و کفویت و وضعیت مالی را مهیا دید به سمت تشکیل خانواده جدید، فرزندان خود را حرکت بدهند و مقدمات آن را هر آنچه هست فراهم کنند تا اینکه قبول مسئولیت کنند که اگر با بهترین احتمالات ممکن ازدواج موفقی حاصل شد دختر و پسر جدیدی بدست می آوردند پس بنابراین سزاوار است همانگونه که برای رفع مشکلات تحصیل فرزندان تلاش می کردند برای رفع مشکلات تزویج فرزندان خود هم تلاش کنند.


 بیشتر بخوانید: مهمترین اخبار روز را در تلگرام خود دریافت کنید ( اینجا کلیک کنید)


گروه دوم که هم‌دینان و مسلمان هستند، اگر می خواهند که خانه ها و خیابانها بیشتر از این از مجردهای شورانگیز پر نشود باید نگاه به جمال و مال و نگاه به طبقه بالا تر و ما فوق را کنار بگذارند و به پایین ترها و مادون خود نگاه کنند و از چشم و هم چشمی ها در دور همی ها دوری کند و گرنه برفرض تشکیل زندگی دونفره جز اینکه به طلاق ها اضافه کنند کاری از پیش نمی برند و دود کارهایشان و عدم قدم و اقدام مثبتشان در چشم خودشان است که اسلام از بعضی مسلمان بیشتر ضربه خورده است تا از دشمنان اسلام و این خنده دار نیست یک واقعیت تلخ است پس بنابراین مسلمانان و هم دین ها به چند نکته توجه داشته باشند که:

اولاً: تفقد احوال و مساعدت در حد استطاعت ضروری است.
ثانیاً:آنها که اشک بر چشم ها را جاری کردند به راحتی می توانند لبخند بر لبان را هم جاری کنند.
ثالثاً: حوادث و اتفاقات را آن طور بینند که واقعاً هست نه آنچه که خودشان می خواهند باشد.


بیشتر بخوانید: مهلا، مادر بنیامین، قربانی هک اینستاگرام و اخاذی/مادر کودک‌آزار هنوز بازداشت است


قانون دوازده گانه ازدواج برای تسریع و شتاب ازدواج

گروه سوم که دولتمردان و دولت ها می باشند لازم است که «قانون تسریع و شتاب ازدواج »را حمایت یا اصلاح و تدوین و تصویب و اجرا کنند که این بهترین خدمت به جامعه و افراد و خود آنها است و حفظ امنیت ازدواج ها را نیز بعدها در نظر داشته باشند که برای توسعه اقتصادی که هدف دولت ها و حکومت ها است، ازدواج یک اصل اساسی و ضروری است .چون باب های رزق بیشتری برای افراد جامعه به واسطه ازدواج گشود می شود و این حلقه های ازدواج در فراق انگشتان جوانان است که روز به روز به دلیل کم کاری ها گران تر و دست نیافتنی می شوند پس بنابراین یکی از مهم ترین زمینه های رشد و بهبود وضعیت اقتصادی ازدواج است و در اینجا قانون های برای شتاب و تسریع ازدواج پیشنهاد می شود واین قانون دوازده گانه ازدواج عبارتند از:

قانون اول: ابتدای دوره ازدواج اختیاری ۱۷ سال و انتهای آن ۲۸ است و اگر کسی ازدواج نکرد باید ازدواج اجباری داشته باشد.

قانون دوم: اگر کسی بعد از سن ۲۸ سالگی از ازدواج امتناع کرد از او ربع درآمد کسب و کار و صنعت یا مالیات از تجارت او گرفته می شود و به آن‌ها که می خواهند ازدواج کنند و گرفتار فقر هستند داده می شود.

قانون سوم: اگر فرد در این دوره سنی ازدواج نکرد اگر بیمار بود، معالجه او مجانی است و اگر بیماری بدون علاج داشت از ازدواج او امتناع شود و اگر بیماری او معالجه شد و ازدواج نکرد باید تمام هزینه های ازدواج یک زوج را پرداخت کند.

قانون چهارم: اگر پس از دوره ازدواج اختیاری فرد ازدواج نکرد از او در مناصب مدریتی و تدریس و عضویت در هیئت علمی و کارهای کلیدی هرگز استفاده نمی شود.

قانون پنجم: اگر صاحبان مشاغل و کسب و کار به تعداد تعیین شده از جوانان که در دوره ازداوج اختیاری هستند چه دختر باشد و چه پسر وام خودکفایی و ازدواج بدهند از دو تا سه سال معاف از هرگونه مالیات و عوارض می شوند.


بیشتر بخوانید: فاضل میبدی: وای به حال مجلسی که می‌گوید ازدواج اجباری شود


قانون ششم: کسی که سن او بالایی چهل سال است و فرزندی ندارد اگر به لحاظ جسمی و مالی، شرایط اش را داشته باشد موظف است که باتوجه به توانایی‌های او از یک تا چهار یتیم از کودکان کار یا شیرخوارگاه یا یتیم‌خانه‌های کشور فرزند تقبل کند.

قانون هفتم: هرکس در این دوره ازدواج کرد و برادر بزرگ‌تری ندارد که به والدینش خدمت کند استخدام رسمی ادارات دولتی می شود و همچنین یک دختر اگر برادر بزرگ تر ندارد که از والدینش مراقبت کند شوهر او معاف از مالیات و سربازی تا زمان پایان حیات والدین است.

قانون هشتم: کسی که در دوره ازدواج اختیاری ازدواج کرد اگر فقیر بود به او در نزدیک ترین محل سکونت والدین در شهر خود زمینی یا منزل مسکونی یا مغازه ای برای کسب و کار که قابل برگشت باشد از طرف دولت ها و حکومت داده می شود.

قانون نهم: کسی که در دوره ازدواج اختیاری و قبل از ۲۸ سالگی ازدواج کرد و صاحب چهار فرزند شد از سربازی معاف می شود و یارانه بیشتری از دولت ها دریافت می کند.

قانون دهم: کسی که بدون ازدواج به سفرهای خارجی غیر زیارتی و علمی می رود عوارض خروج بیشتری باید بدهد واگر بدون عذر معقول همسر خود را با خود نبرد یا در خارج ازدواج کند نصف دارایی های او برای همسر اول و فرزندان است.

قانون یازدهم: دانشجویان و طلاب تنها به دلیل تحصیل علم در داخل یا خارج از کشور تنها دو سال می توانند تاخیر در ازدواج داشته باشند.

قانون دوازدهم: گواهی گذراندن حداقل دو دوره رایگان «حقوق متقابل و مترابط زن و شوهر» و «روش تعامل و آموزش تربیت فرزندان» قبل از ازدواج اختیاری یا ازدواج اجباری باید توسط دختر و پسر ارائه گردد تا پنج درصد به وام ازدواج آنها اضافه شود.

و اما گروه چهارم که دختران و پسران متفاوت و مرموز که از آنها خواندیم و شنیدیم و بسیار هم دیده ایم که نزدیک ازدواج و حتی قبل آن که می شود بدون قصد دوست داشتن پسرها بیشتر به دختران دروغ می گویند و دخترها بهتر به پسران دروغ می گویند پس یکی در کمیت ها و دیگری در کیفیت ها اول است یا اینکه دختر می خواهد ازدواج کند اما پسر نمی خواهد و او مشغول شارلاتان بازی است و یا بالعکس.

دختر و پسر می خواهند ازدواج کنند اما پدر و مادر نمی پسندند و عیبجویی می کنند و هزار بهانه کوچک و بزرگ می آوردند و یا اینکه هم دختران و پسران و پدران و مادران و نزدیکان و مسلمانان و هم دینان می خواهند که وصلت ها و ازدواج ها صورت بگیرد اما دولت ها و دولتمردان نمی خواهند یا نمی گذارند.

همه نفس ها را به امید هم فرو می بریم ، فرشته نجات هم نمی شویم و کی نوبت حرکت ما می شود خدا می داند، هم را می شناسیم که اهل کارستانیم اما مقصر تراش ایم و تقصیر ها را به گردن هم می اندازیم و در آخر با بی انصافی می گوییم بخت و اقبال و قسمت نیست و نبود و نشد و این یک درد کوچک نیست، داستان نیست، واقعیت است وشاید هم یک عادت که عادی شده است!

 

منبع: شفقنا


بیشتر بخوانید:

 

اسامی متهمان اقتصادی که از کشور فرار کرده‌اند+لیست

 

اکبر طبری کیست؟ دادگاه طبری و پرده‌برداری از فعالیت‌های او

 

نظر متفاوت سه فقیه درباره مجازات پدر رومینا/حبس کافی است!

 

فروش کد ملی برای ثبت‌نام خودرو از ۳ تا ۵ میلیون!

 

افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی منتظر تصویب هیئت وزیران! /اعمال تغییرات پایه دستمزد کارگران از اول تیر

 

آخرین اخبار روز را در این صفحه اینستاگرام دنبال كنيد(کلیک کنید)

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱۲۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۹۵
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
26
336
با چ عقلی توی این اوضاع مملکت همچین طرحی میدین ارهه؟؟؟ بچه های خودتو پول مفت میگیرن عشق حال میکنن با پولای ما
ولمان کن نمیخوام ازدواج کنم
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
یک مشت احمق ناقص العقل هستن که گوه زدن به دین و مملکت
دیگه همین مونده قانون بزارن چه موقع باید برای بچه دار شدن حتما اقدام کنی اگر زنت حامله نشه اعدام بشی احمقا
تو که نوشتی همه نظرات گذاشته نمیشه غلط می کنی وقتی جرات نداری همچین چیزی رو نشر می کنی
محمد
-
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
▪️‏این طرح ازدواج اجباری رو یه آدم نادان و گمنام واسه‌ خودش نوشته، نه مقام و مسئولی.
جالب اینه که دو سال پیش بدون اسم نویسنده توی سایت پارسینه منتشر شده و هیچکس ندیده بود، حالا مجلس جدید اومده یهو با تیتر بی‌ربط «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» بازنشر می‌شه!

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
تورو خدا ازدواج کن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
من خودم ازدواج کردم مثل خر تو گل کیر کردم تو پیش خونه کرایه خرجی موندیم کی به دادما میرسه
آیمیک
Netherlands
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
36
294
واقعا خااااک بر سر همچین کشوری....
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
26
314
مزخرفترین طرح بشریت میباشدامیدوارم توآتیش جهنم بخاطرطرح های اجباریتون بسوزیدکه مدام باعث استرس جوانان میباشیدوهیچ حرکتی درجهت آرامش جوانان نمیکنیدمن ازحق خودم دراین دنیاازشمانمیگذرم واگرحق الناس رامیشناسیدهمین است،آرامش روشماازمردم وجوانان گرفتیدنه ازدواج
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آرامش جوانان در گرو پارتی و کنسرت و آزادی روابط نامشروع لابد!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
21
275
واقعا که شعور قانون نوشتن هم ندارید آخر چیکار کردید برای این جوانان که میخواید مجبورش کنید ازدواج کنند شما شرایط اقتصادی و اجتماعی و آموزشی فراهم‌کنید نیاز به این کارها نیست خاک براتون وقوانیین که میگید یکم شعور و فهم خوبه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
فقط قانون ١ رو خوندی
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
18
201
ازداج اجباری شاید یکی نخواد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
یک چهارم درآمد
س-ع-ا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
23
248
مسخره ترین زطرح که فقط از مغز یک بیمار روانی تراوش می کند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دقیقا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نظرات حاوی توهین پخش نمی شوند!
ناشناس
Finland
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
54
110
دقیقا درست است د ختر و پسر می خواهند ازدواج کنند اما پدر و مادر نمی پسندند و عیبجویی می کنند و هزار بهانه کوچک و بزرگ می آوردند، همه جای دنیا فقر است و آدم‌ها زندگی مشترک با کم شروع می کنند. فقط تو ایران است که اجازه ازدواج جوان‌ها دست اولیاست نتیجه اش هم شده چشم و هم چشمی درخواست مهریه عروسی و جهزیه های آنچنانی است. با این قوانین موانع ازدواج ۱۳ میلیون مجرد به گروگان گرفته شده اند.
یک عده کم هم که به دنبال فرار از ازدواج اجباری می روند به سرنوشت رومینا دچار می شوند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
با ازدواج سفید موافقید؟ نه قید و بندی نه رابطه پایداری.
از همونا که ختم به خیانت می شه!
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
یووووووه
بیخیال بابا
تا وقتی دین رو چسبوندن به سیاست همین آشه و همین کاسه
کیانا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
29
161
زااااارت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
18
143
اول فکر کن بعد حرف بزن
نرجس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
34
124
کاش اسم اجبار برداشته می شد طرحی که دیدم گزینه های خوبی برای تشویق به ازدواج داشت! کاش به جای کلمه ی اجبار تشویق جایگزین می شد.
Amir
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
کجای این طرح خوبه مشخصه دولت بودجه کم اورده میخواد از این طریق از مردم بگیره حالا اسمش عوض شه ماهیتش که عوض نمیشه به قول معروف خر همون خره پالونش عوض شده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
کی گفته اسمش رو اینا اجباری گذاشتن؟ این اجباری بودن تفسیر شهر آرا میتونه باشه
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خیلی ببخشیدا دقیقا میشه بگی کجاش تشویق بود کدوم پسری شاغله یا اون که شاغله با دومیلیون برای خودش لباس بخره یادختره پوله بشه خرج کرایه سرکار رفتنش بشه کرایه خونه بشه غذا فازتون چیه مگه اوضاع مملکت رو نمیبینی ازدواجی که بخوای از صبح تاشب سگ دو بزنه ادم غذاشو هم نتونه تامین کنه کله روز هم سرکار باشه حتی روزهای تعطیل شب هم بیا از خستگی بیهوش بشه نتونه بازنش وقت بگذرونه و.... هزارو یک عامل دیگه اصلا دیدتون به زندگی چیه داخل این زندگی مرد میشه حمال که غذای روزانه یه زن رو بده زن هم یه غذا درست کنه هر دو داخل فقر زجر بکشن وهر روز باهم دعوا کنن اره بیان خونه در اختیار جوون ها قرار بدن وام بدون سود بدن کار براشون فراهم کنن بعد ببینم کیه که از تشکیل خانواده بدش بیاد ایرانی میره انگلیس پناهنده میشه تازمانی که زبون اونا رو یاد نگرفته ماهانه حقوق میدن بهشون خونه میدن بهشون وقتی زبون یاد گرفتن کار میدن بهشون ازشون اجاره میگیرن اونم حقوق اونا من آشنا دارم که دارم زندگیش رو میبینم اون وقت داخل مملکت ما میان جوون رو تیغ میزنن بچه های خودشون کمتر دزدی کنن کله جوون های ایران به راحتی میتونن ازدواج کنن وام ازدواج که میدن مال دونفر به اندازه یک سوم ساعت مارک پوش آقازاده ها نیست ماشینای میلیاردیشون آغاز زندگی هزارن جوون هست مملکت ما از شما ها تشکیل شده که قدرت تحلیل کوچکترین مسائل رو ندارید بایدم این آقازاده ها اینجو از جون وخون مردم بگیرن با اعتقادهای مسخرت ن فرض کنین 50نفر انسان بیشتر روی زمین الان نمونده من میام به همه میگم این مایع که الان بهش میگید آب از این به بعد بهش میگید آتش دیگه نسل های آینده بهش میگن آتش هیچ کس نمیگه آب اگه یکی هم بگه یا یه اسم دیگه بگه بهش میگن دیوونت یا بهش میگن چرت نگو ولی کی درست و غلط بودن رو تعیین میکنه؟؟؟؟؟ معلومه دیگه ما انسان ها که قانون میزاره معلومه ما انسان ها مردم ما یک ذره تفکر ندارن فقط کور کورانه پیروی میکنن چون از کوچیکی داخل مغزشون فرو کردن کجا خدا گفته ازدواج اجباری خدا قوانینی رو گذاشت برای رفاه مردم اسلام اومد که مردم در آرامش باشن الان آرامش ما کجاست از صبح تاشب جون میکنیم تا فقط زنده بمونیم یه عده هم با قانون های اینجوری و قانون مالیاتی ذره ذره همین درآمد زنده موندن رو میچاپن میخورن خخخخخ واقعا آدم نمیدونه چی بگه به این مردم
شروین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
تو حاظری دخترتو به یک معتاد بدی یا که خودت با یه معتاد ازدواج کنی یاکه پسرت با یه دختر هرزه ازداج کنه خدایی یکم با اون مغز کار بکن
ام البنین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
18
149
یعنی چی ؟؟؟
چه مسخره ؟؟؟
اینجوری باید بریم بمیریم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
10
161
سرایط ازدواج روفراهم کنن ببینن کی ازدواج نمیکنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خب بخشی از اون شرایط اینجا فراهم شد
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
10
163
اولا این قانون از لحاظ اسلامی مشکل داره و عقد اجباری حرام است و هیچ جا نیومده که به اجبار کسی رو به عقد کسی در بیارن و یا در غیر این صورت او را جریمه کنند؛ از شما که حجت الاسلام هستید بعیده. دومن ازدواج اجباری= طلاق اجباری. در پی این روابط اجباری عدم پایبندی به تعهدات زناشویی در نتیجه رابطه ها سرد شده و خیانت ها و نا هنجاری ها زیاد میشود و باعث و بانی آن، شخص تدوین کننده و تصویب کننده این قانون است. بهتر است بجای اجبار و افزایش فشار روانی روی مردم کمی از مشکلات اقتصادی رو حل کنید تا همه جوان ها با رضایت قلبی خودشون تن به این کار بدهند. اینکه باید ازدواج کنی وگرنه باید مالیات و جریمه بدی ظلمه و مردم ناراضی ناچار به اطاعت هستند و پول اخذ شده حرام بوده و زندگی زوج های کم توان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. لطفا برای موضوع مهمی مثل قانون گذاری کمی تعمق کنید و با بی فکری جامعه را به آشوب نکشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اجبار نیست. یک چهارم درآمد
بی نام
United Arab Emirates
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
14
148
یعنی این دیگه از اون طرحهاست واقعا مسخره اس مردم در فقر و فلاکت و بدبختی و کرونا دارن میمیرن اینا افتادن دنبال اینکه جمعیت زیاد کنن بس به خدا خجالت بکشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شدن عین ضحاک جمعیت میخوان تا بخورنشون فقط دنبال سربازن
ادم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
10
109
مردم از خنده میگم یه فکری برا بهشت جهنم کنید اما قبلش به یک روان شناس نابغه مراجعه کنید
ادم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
13
66
مردم از خنده میگم یه فکری برا بهشت جهنم کنید اما قبلش به یک روان شناس نابغه مراجعه کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
8
91
خخخخ فکر کردین تو این قرنطینه داشتن به مغزشون فشار میاوردن که یه طرح بدن و مشکلات مملکت رو حل کنن؟
اگه بخوایم یه لیست از مشکلات غیر سیاسی درست کنیم, مسئله جمعیت توی هزارتای اول هم نیست
ناشناس
Romania
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
6
115
سریعا به روانشناس مراجعه نمایید. اینم اجبار ما برای ایده پرداز این طرح. راه دیگه‌ای برای رفع کسری بودجه تون نیافتید. دست توی جیب مردم کردن به بهانه های مختلف کافی نبود. ازدواج؟ امر کاملا شخصی!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
6
70
بعضی گزینه هاش اگر بدون اجبار در ازدواج از طرف دولت اجرا بشه باعث تسهیل ازدواج میشه ولی اجبار خیلی مسخره س
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
10
90
خاک بر فرق سرتان
رسول
United Arab Emirates
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
10
108
ببین مملکتو کیا دارن اداره میکنن!!!این طرح رو یکی ارائه داده بعد دویست نفر بیسواد تر از خودش قبول کردن
هدیه
Japan
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
27
66
به نظر من باید بررسی کنند که مشکل ازدواج نکردن چیه بعد تصمیم بگیرن و ازدواج اجباری بیارن. عده ای بخاطر اینکه سن دختر بزرگتر از پسر هست خانواده ها نمیزارن باهم ازدواج کنند. یه قانون بیارن که دخترا بتونن سن شناسنامه ای شونو تغییر بدن اگه اینکارو کنن خیلیا ازدواج میکنن.
منا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
افرین گل گفتی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مثلاً ینفر ۶۰ساله خودش رو ۲۰ساله قالب کنه
ارزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
احسنت برشما حرف دل اکثر دختر خانمها رازدین قانونش مزخرفه واقعا که! ازدواج اجباری؟ ! شما پیش خودتون چه فکر کردین؟ کاش به جای اجبار تشویق قرار میدادند ‌
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شوگر ماميا خخخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
این کار مصداق خیانت است شایدم شروعش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
13
55
تأسف بر شعور مجموعه ای که ازین قبیل طرح هارو مطرح میکنن
خیلی مضحکه این جملات
.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
30
یک یک یمون
آیه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
68
این چه قانونیه؟ چرا از اسم اسلام سوء استفاده میکنید؟ ازدواج اجباری تو اسلام حرامه
لطفا شعور داشته باشید و از اسم دین سو استفاده نکنید
آخه به چه قیمتی میخواین جمعیت رو افزایش بدین؟ خیلی ها تو چه از نظر فکری چه فرهنگی چه اخلاقی و چه اقتصادی تو شرایطی نیستن که ازدواج کنن یا بچه دار بشن اگه تعداد جمعیت کم باشه اما جمعیت مسئول و متفکر باشن هزارانبرابر بهتر از یه جمعیت زیاد اما پر از کمبود و غیر مسئوله
:/
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
1
44
واقعیه یا یه چیزی الکی نوشتید؟
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خخخخخخخخ به همین خیال باش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
افرین ولی اینم بایدمیگفتی ک اگ شما خودتون ارزون کنی هرچیزی بیاری پایین دیگ باقیشو بسپاربخودشون اخه چه اجباری خداااااا
:/
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
23
واقعیه یا یه چیزی الکی نوشتید؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
حرفه مفته توزندگیتوبکن ☹☹
:/
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
20
واقعیه یا یه چیزی الکی نوشتید؟
:/
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
15
واقعیه یا یه چیزی الکی نوشتید؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
42
میدونید معنی این چیه
خخخخخخخخخخخخخ
یعنی خیلی خندیدم خیلی خوب بود خدا عمرتون بده خوشحالم کردید با این قانونتون لطیفه ادا کردید مقصر ماییم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
9
73
دهنت سرویس حجتلواسلاممم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آییی گفتین خخخخخخخخ کلی خندیدم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
9
41
دهنت سرویس حجتلواسلاممم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
7
36
دهنت سرویس حجتلواسلاممم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
یه کم تربیت
علی
Germany
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
5
38
جای میشه اگه تصویب بشه.
داریم روز به روز پس رفت میکنیم.مردم بدبخت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
74
دولت و حکومت وظیفه دارندتا بیست سالگلی به هر فرد مسلمان ایرانی خانه ماشین و شغل ابرومند بدهند.تا تشکیل خانواده بدهد.درغیر اینصورت نباید طرحی را در اینمورد تصویب کنند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بله دقیقن ولی بااین کارشون فکرکنم پس فرداش یه جبهه درست میکنن ک جنگ جهانی راه بندازن اخه این چکاریه مردم دارن دستاپامیزنن دارن میمیرن تواینجاجامعه فکرزیادکردن جماعتن اونم به اجبارپس فردااجبارمیکنن بایدهرزوجی ۵تابچه داشته باشه اگ نه جریمه بشه والا خودتون فکرکنین بدبیایین بزارین ب اجبارمگ خوابشوببینین
ع.اَ
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
70
باسلام واحترام.نظرشخصی من اینه ک اصلاازدواج چیزی نیست ک ریسک پذیرباشه اونم تواین اضاع من وهمسرم13سال ازدواج کردیم والان تواضاع سخت کشورمون فقط گرفتاریم حتی2ماهه دنبال خونه میگردیم واس اجاره خداییش قیمتهای رهن اجاره مثل قیمت خریدخونه شده جوونهاخواهشاخودتونابدبخت نکنیدبچه8ساله ماتوگرونی بی خونه گی دردمیکشه وهم سالهای مامجردن وحداقل دغدغه ندارن ماتوسن30خورده سال همش فکربیچارگی توسرمونه.خواهشاباشرایط سخت کشوری چراازدواج اجباربشه.....کی خرج بده جوونهاتوخرج خودشونم موندن
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
88
طراح کی بودی تو؟
نیان مراکز علمیتو بدزدن.
تو این وضعیت اقتصادی از بی پولی من دستشویی نمیرم تا شکمم خالی نشه دوباره غذا بخورم بعد ازدواج اجباری چجوری کنم؟ خونه از کجام بیارم. شبا باید بریم گرم خونه. اگه به منم از جیب مردم پول مفت میدادن و زیر زبونم مزه میکرد طرح های متنوع بیشتری برای خالی کردن جیبشون ارائه میدادم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دقیقن ملت فقط سرخودشوشیره میزاره اگ این ترفندوقبول کنه بسلام
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
47
وای یا خدا این دیگه چیهههه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
افرین دقیقان هم نطرم
AMIR
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
5
53
کم کم داریم مثل کره شمالی میشیم
Raha
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
20
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
صدرحمت به کره شمالی
ناشناس
-
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
50
همینو کم داشتیم این دیگه چه وضعیه کم تو جامعه فساد و طلاق هست اینا میخوان بیشترشم کنن ازدواج یه موضوع کاملا شخصی و به گرایشات هر فرد ربط داره...
من نمی دونم کی همچین طرحی پیشنهاد کرده فقط میدونم مطمئنا تو جمجمه ش به جای مغز گچ کار گذاشتن ....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
6
58
خاک تو سر من که تو این خراب شده زندگی میکنم!!
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
7
62
یه مشت بیسوادِ احمقِ اسکل واقعا شدن مسئول.با زور پارتی و دانشگاه ازاد شده تصمیم گیر مملکت.میخوای وضع بهتر از این باشه؟
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
48
برای خنداندن و شادابی بخشیدن به حوزوی ها بدرد می خوره
M
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
8
56
شماها که میگویید بچه داربشین خودتان بروید چهار تا زن بگیریداز هر کدوم هم چند تا بچه بیارین تا جلوی انقراض بشر گرفته بشه الان زمین از زیادی بشر در حال منفجر شدنه بیشتر اونها هم تربیت درست وحسابی ندارن جمعیت زیاد بی بخار فقط باعث گناهان جدید میشه که باعث میشه خدا هم بیماری وگرفتاریهای جدید بفرسته چه بسا گروه اندک با دین از گروه زیاد ولی بی دین برتری داره
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
47
22
ازدواج دوم راهم اجباری کنید ما که حاضریم زن دوم هم بگیریم
شاهرخ علی بیگی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
8
31
خداوکیلی شما انقدر جوجه ومرغ میخورین این فکرارو میکنین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
برای شمامتاسفیم ک این حرفو زدین شماهم عین همی اقایی هستین ک اجبارکردی وقتی شمااینجوری هستین دیگ بماندب طرف ما بابادرست بشین مهرومحبت زن وشوهریعنی چی زن دوم اجباربشه اقابروخودت درست کن
زهرا
Romania
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
56
وقتی به یه مشت خر رای میدیم اوضاعمون همینه‌. اونایئ که ۲۸ سال به بالان چیکار کنن؟ با کی ازدواج کنن؟ هر نری باشه خرم باشه باید ازدواج کرد؟ چرا مغز ندارین؟ چرا انقد بیشعورنننننن، واقعا کاش خدایی باشه ک جوابتونو بده
میثم
United States
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
0
61
یعنی ما جوونا نمیخواییم ازدواج کنیم و سامون بگیریم ؟! این شمایید که شرایطی درست کردین که ازدواج نکردن رو برای ما اجباری کردین حالا هم همزمان ازدواج رو اجباری میکنین ؟ با این شرایط اقتصادی چرا یکی دیگه رو هم به پای خودمون بسوزیم ؟ انصافه ؟ شما شرایط رو درست کن ما خودمون ازدواج میکنیم
میثم
United States
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
0
42
یعنی ما جوونا نمیخواییم ازدواج کنیم و سامون بگیریم ؟! این شمایید که شرایطی درست کردین که ازدواج نکردن رو برای ما اجباری کردین حالا هم همزمان ازدواج رو اجباری میکنین ؟ با این شرایط اقتصادی چرا یکی دیگه رو هم به پای خودمون بسوزیم ؟ انصافه ؟ شما شرایط رو درست کن ما خودمون ازدواج میکنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دمت گرم زدی توخال
میثم
United States
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
1
28
یعنی ما جوونا نمیخواییم ازدواج کنیم و سامون بگیریم ؟! این شمایید که شرایطی درست کردین که ازدواج نکردن رو برای ما اجباری کردین حالا هم همزمان ازدواج رو اجباری میکنین ؟ با این شرایط اقتصادی چرا یکی دیگه رو هم به پای خودمون بسوزیم ؟ انصافه ؟ شما شرایط رو درست کن ما خودمون ازدواج میکنیم
ن
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
42
عقل که نباشد جان در عذاب است.
خودشدن تو زندگیشون گند زدن می خوان جوونارم بدبخت کنن
s
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
42
خدا ازتون نگذره
s
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
36
خدا ازتون نگذره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
عامین
مجرد قطعی
United Arab Emirates
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
40
شل مغز ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
39
واقعا مزخرفه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
42
خدا لعنتتون کنهدفقط همین
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
2
48
در کشور های پیشرفته برای ازدواج مردم را تشویق میکنند، در کشور های عقب افتاده به فکر تنبیه و حل مشکل از جیب مردم و با تشر و جبر هستند.
خجالت بکشید.
بی بند
Sweden
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
32
آیته الله طرحی که دادی و اجباریش کردی ازدواج رو فک کردی ما از سر سیری ازدواج نمیکنیم؟یا پول داریم ؟قربون شکلت ما اقتصاد نداریم..طرح دادن شغل مناسب با این رشته های تحصیلی که بچهای مردم رو چند سال از بهترین زمان زندگیشون رو پاش دادن برای دولت اجباری کن کار که باشه همه چی خوب میشه نگران هیچی نشو قربون عمامت
منا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
15
21
چرا برعکس ب قضیه نگاه میکنید شما که همتون دارید از بی پولی مینالید خب به نفع خودتونه مالیات از کله گنده ها میگیرن ب شما میدن بنظرم ازدواج کنید خخخخخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دمت گرم موافقم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
5
29
حرص نخورید همچین طرحی وجود نداره بچها دروغه
ریحانه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
34
سواره چه خبر از حال پیاده.آخه بی شعور نفهم کوری یا کر؟کو کار؟کو پول؟کو خونه؟
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
35
خدا را شکر پول نداریم که مجبور باشیم دخترمون شوهر بپعیم زمان خودمون پدر ها مجبورمون میکردن شوهرکنیم حالا که نمیخواهیم دخنرانمون شوهر بدهیم حکومت دخترانمون مجبور میکنن واقعا متاسفم که حکومت در خصوصی ترین کار ملت هم دخالت میکند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خخخخخخخخخخخخ
pm
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
4
42
خب خوبه به شرطی که اول خونه و ماشین و کار مناسب و بیمه برای افراد ۱۷ سال به بالا از طرف حکومت به شکل اجباری تامین بشه اونوقت اگه کسی ازدواج نکرد اعدامش کنن و همه اموال خودش و هفتاد جدش رو بگیرن
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
1
34
به زور میندازین تو چاه
بابا ما خیلی وقته مردیم چه زنی چه کشکی این چه مملکتیه که با اسم خدا ظلم میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نه بابا شماک دیگ بدترکردی
استقلال فردی
-
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
3
31
برو بابااااااا، نظرتو با ۱۲ بندش راس ساعت ۹ شب بزار کنار تیر چراغ برق سر کوچه تون.
محترم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
احسمت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
1
8
۹
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
0
7
۹
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اگر آدم کیس مناسبش پیدا نکنه چجوری اجباری ازدواج کنه؟ اگه هزارتا مشکل داشته باشه چجوری ازدواج کنه؟؟
شما ها روانی طرح مسخره می‌ریزید از جیب و دردهای مردم خبر دارید؟؟ میخواهید مردم قربانی افکار مسخره خودتون کنید چون جمعیت پیر یا کم از این طریق میخواید جبران کنید مثل همه کارهای مسخرتون
شرایط فراهم کنید تا جوانان بتونن اختیاری ازدواج کنن نه اجباری
کلمه اجبار وقتی بکار ببرین که آدم همه شرایطش فراهم ولی خودش ازدواج نمیکنه هر چند بارم نمیشه اجبار کرد چون ازدواج امری شخصی و انسان موجودی مختار
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
21
ای چیزه واقعاک چه کشوربی دروپیکریه باوشایدکسی نخاست عروسی کنه مگ میشع بزارینش مزایده مگ خانه یاویلاس هی ای مانده دولت بگه مردمگه خانه هاتان خالی کنین برای مه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
34
کرونا همه رو دیوونه کرده قانون ازدواج اجباری!؟. ازدواج اجباری ‌من بمیرمم ازدواج اجباری نمیکنم . یکی رو دوست داری یه سال بعد پشیمون میشی . ببین اجباریش چیه
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بااین بی پولی کی میتونه دخترشوهربده یازن بده پسرطلابخره جهازبگیره یاخونه بااین چندرغازحقوق وگرونی پولی میمونه شماکمک کنیدهمه جوان هاازدواج میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خاک تو سرشون با این راه حل شون ،اگه راست میگین این همه بودجه ای که صرف مجلس میکنین به صورت وام با شرایط آسان بدین به جووانا تا کارشون راه بیفته خودشون ازدواج میکنن نیازی نیست اجباری کننین ،توی مجلس چه کار مفیدی انجام میدین مفت خورای دزد ،واقعأ نمیدونم چرا اینقد خدا از دست ما ناراحت شد که اینا را کرد رییس و کدخدامون،با این مغز ای گندیده شون ،البته چون اینایی که تصمیم میگیرن بالای نود سال دارن اگه توجه کنین انسانها موقعی که سنشون زیاد میشه برمیگردن به حال بچگی ،اینو میشه گفت بچه کوچولو ها تصمیم گرفتن شاید موقع بازی کردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اجبارم خوبه ها امابراترشیدها خخخخخخخ ولی اجباریم نیست حتی اونام توقعه دارن
محترم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ازدواج اجباری اخرش به جدایی ختم میشه قانون ‌ مزخرفبه همینجوری امتر طلاق بالاست حتلت شما می خواهید بدترش گنید
روا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
12
خجالت هم خوب چیزی هستش صاحب خونه تاسرماه فرصت داده خونشوتحویل بدم دوماه خونه پیدانمیکنم یاهم پیدامیکنم اینگاری طرف خونشومیفروشه اینقداجاره رابالامیگه ایکاش یه فکری به اینجورچیزامیکردین خودمم بیکارم نه اینکه مردم بدبخت کنین
حسن..
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
9
به قول خودتون یه ازدواج آسون آسون الان 150ملیون آب میخوره یه خونه الان با این شرایط که بخای توش بخابی نه اینکه زندگی کنی رهنش 80ملیون بقیشم که همه میدونن آب برق گاز تلفن خوراک و.......که جای خود.من نمیدونم این طرحها رو از کجاشون در میارن لابد کلی هم پول گرفتن برای این طرح.خخخخخ خدایا شکرت
Aaaaa
United States
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
15
حجت الاسلام زرت و پرت منقلی کردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
11
فقط میشه خندید آخه مگه میشه کسی را مجبوربه ازدواج کرد
رقیه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
8
خوب حالا که خواستیم ازدواج کنیم دخترا که نمیتونن برن خواستگاری باید یکی باشه که مناسب ازدواج باشه وبیاد خواستگاری
امیر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
5
15
سرباز کم آوردند
جوانان ازدواج کنن بچه بیارن این اقایون ببرن بکشن و اسمشو بزارن شهید حرم مسخره جوانان ایران رو کشتید تموم کردید دیگه دست از سرمون بردارید برید ب جهنم
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
8
قانون نوشتن بلد نیستین ایا ننوشتن هم بلد نیستین ؟ اجنبی ها
زیبا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
7
وقتی پسرای جوان دنبال زن متاهل هستند چه طور می تونند فردا پدر باشند و مسئولیت یه زندگی مشترک رو قبول کنند
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
كاملا درسته البته دخترا هم دنبال مرد متاهل اند كه خرج كنه
زیبا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
مردای متاهل اگه پول دارند واسه زنشون خرج کنند شما به دل نگیر این حرفمو .دلم از یکی پر بود واسه اون نوشتم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
15
ناموسا ساقیتون کیه آدرس بدید
رهام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
8
گفتنش براتون راحت میاد اما خیلیا توان مالیشو ندارن برای ازدواج وقتی تو مملکت کار نیست اقصاد نیست چه ازدواجیه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
چرته خیلی چرت!
عمرا اجرابشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
13
واقعا میخوان حرفای این احمقو تصویب کنن؟
به زندگی خصوصی مردم چکار دارین
حقوق بازنشتگان تامین اجتماعی رو پرداخت کنین نمیخواد گوه زیادی بخورین
خخخ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
11
خخخخ خاک بر سر مبارکتان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
6
واقعا خجالت نمی‌کشید؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
6
واقعا این یاد دولتمردان سریال بربره افتادم خدا خودش مجازاتشون کنه با وجود این همه مشکل اقتصادی ملتو میخوان از چاله به چاه بندازن.انسان ازاد هست و باید برای مسائل خصوصی خودش خودش تصمیم بگیره نه تحت دیکتاتوری زندگی کنه ازدواج اجباری این سیاستی که ما اینقد در گیر مشکلات بشیم که وقت نکنیم به دزدیا و اختلاص ها فکر کنیم
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
6
3
عالیه اونایی که کاردارن زن نمیگیرن کارشون بدهندبه من همین الان زن میگیرم
هههه
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
کم کرسی شعربگین.شماکجااجرای قوانین کجا.آخه مال این حرفایین؟؟؟
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
7
من الان۳۰سال دارم خواستگار ندارم،خوب من وامثال مابایدچیکار کنند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
8
خاک برسرتون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
7
اینا اسگولن به خدا
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
6
اول برای جوان مملکت کار و اشتغال زایی درست کن دوما به هر جوان سن ازدواج مسکن رایگان بده .---سوما جهیزیه پسر ودختر رو تمام وکمال بدهند .تا یک جوون بتونه ازدواج کنه.من خودم شخصا ۴ بار ازدواج کردم هر ۴ مرتبه هم به خاطر فقر وبیکاری و اجاره سنگین خونه .آقا دخل و خرج زندگی یک جوون رو درستش کن به جای یکی ده تا میگیرم آقای عزیز من بریدم دیوانه شدم .میدونی حقوق یک کارگر چقده .میدونی رهن و اجاره یک خونه ۴۰ متری چنده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
فعلاکه همه چی رومنتشرمیکنیدچی مونده که..... خاک ب سرتو خونوادت که بهت یا ندادن یک نفریک کشورنیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
4
اخه دیگ این چه قانونی هست ک میذاریم شاید یکی شرایطشو نداشت دلش نخواست ازدواج کنه الان تمام بچه های خودتون تو این سن ازدواج کردن بعدم فک نمیکنن ملت از ترس این حذف یک چهارم حق و حقوق ازدواج سریع و بی فکر بکنن چقدر طلاق ب دنبال داره خدایا این چه مملکتی هسن ک ماداریم چرا تو ایران ب دنیا اومدیک نه چرا دارن مارو تو خاک خودمون زنده ب گور میکنن نکنین این کارا رو با ما
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
اهای اونی که این طرح رو درست کرده برو شبا با صیغه ات بخواب تا جمعیت رو کنترل کنی
Kimia
United Arab Emirates
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
9
وقتی یه دختر خاستگار نداره با چی ازدواج کنه
نیک
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
7
واقعا عقل هم دارین؟
نه خدایی عقل هم دارین؟
نکنه دوربین مخفیه......
واقعا خجالت هم خوب چیزی هست، البته برای کسی که بفهمه....
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
دختراخیری ناراحت میشن آخه دیگه کسی نمیمونه کرم بریزن جیبشون. خالی کنن برن سراغ یکی دیگهخخخخخخخخههااااااااال
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
اون بیماران و زوجهایی که مشکلاتشان قراره با پولی که کلی آه پشتشه حل بشه به هیچی جز بدبختی نمی‌رسن
الهه
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
8
اگه جوانان پول و کار داشته باشند خودشان هم عقلشان میرسد که ازدواج کنند . نیازی نیست مجلس مجبور کند . لطفا طرحی ندهید که به عقلتان مشکوک شویم
جوان ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
7
شما به وضعیت شغل جوان سامان بدین گند زدین به مملکت و بازار کار و معیشت
مردم خودشون میرن ازدواج میکنن هیچکس از تنهایی خوشش نمیاد
جوان چقد باید کار کنه بتونه پول پیش خونه جور کنه تازه اگر کار داشته باشه
خداوند به حق آقا امام زمان ریشه ظلم و ریاکاری و دروغ رو میسوزونه اینطوری هم نخواهد ماند
در همیشه رو یه پاشنه نمیچرخه مسئولین گرامی به فکر آخرت خودتون هم باشید که دنیا دارفانی و آزمایشه
معلومه شما تظاهر به مسلمانی میکنید وگرنه اثری از مسلمانی در شما دیده نمیشه چون راه خدا و قرآن قطعا" این نیست
ن
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
9
آشغالهای عوضی، حجاب اجباری..ازدواج اجباری... پس راجع به چی مون خودمون حق تصمیم داریم؟ مرگ بر همه کسانی که روز به روز عرصه رو بر ما تنگ تر می کنن و زندگی رو تبدیل به جهنم. بعد میگن چرا همه دارن از این مملکت میرن! مرگ بر استبداد. مرگ بر مستبد.
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
اول تحقیق بعدنظردادن لطفا اصل خبربه نماینده مجلس مربوط نمیشه فعال فرهنگی نظرشود اده فرهنگ خودتونو درست کنیدلطفاقضاوت ممنوع اگه اسمتون مسلمون می زارید عفت کلام ورعایت کنید شماکه فکرمیکنی بی عیبی یا ازمریخ اومدی
ن
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
وقتی آمار طلاق در نتیجۀ این قانون مستبدانه چند برابر شد ملاقاتتون می کنیم. چیزی که در این مملکت انتها نداره سفاهته.
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
ناموسا اینا ساقیشون کیه؟خیلی کارش درسته!
امین جباری
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
4
مملکتی که دست آخوندها باشه همینه، کجای قرآن نوشته ازدواج زوری؟؟ اگر واقعا شیعه ای نهج البلاغه رو بخونید نوشته دوره آخرالزمان زمانیه که هرکی قرآن رو به شیوه خودش تفسیرو معنا کنه الانم دقیقا همینه
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
4
6
آقا والا درستش هم همینه میبینی طرف کارداره خونه داره ماشین داره شده 40 سالش ولی ازدواج نمیکنه درعوض چشمش به زنای شوهر داره یا برعکس چشمش به مردای زن دار اونوقت باازدواج نکردن خودش چندنفر هم بدبخت میکنه یااینکه خودش به گناه میفته این عروسیارم خود ماها اینجوربرا جوونا سخت کردیم باید یه قانون هم بزارن این بریز بپاشای الکی هم ممنوع بشه تاانقد چشم وهم چشمی ازدواج جووناروعقب نندازه
Reza
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
5
اول یه تست سلامت عقلانی از پیشنهاد دهنده طرح بگیرن بعد در مورد طرح مزخرفش فکر کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
5
وای خدای من باورش سخته،،بخدا فکر میکنم دارم تو یه کشور با انسانهای اولیه زندگی میکنم با این قوانین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
4
چه غلطا مگه میشه
zz
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
WTF؟؟
شوخی میکنین؟ اسکلین؟ اینم ی بازیه جدیده؟ یهو روحانی برگرده بگ من جمعه فهمیدم ؟ این ظلمه ب قرآن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
5
ناموسا این دیگه چه طرحیه اگه اینطوریه من میخوام دینمو عوض کنم.
Shiva
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
امیدوارم رد بشه
خیلی بی رحمانه قانون طرح کردین! با اوضاع اقتصادی و درآمد پایین امروزه و حتی بیکاری اکثر جوونا زندگی مشترک با کیفیت که چه عرض کنم معمولی رو به ضعیف هم نمیشه ساخت... بجای فکر کردن به این قوانین راه چاره ای برای بیکاری پیدا کنید که منه جوان 27ساله فارغ التحصیل فوق لیسانس فیزیک اتمی دچار افسردگی ناشی از ناکار آمد بودن و بیکاری نشم!
Amin
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
جناب اقای ادریسی
مگر دین اسلام دین ازادی نیس ؟
و این ک مردم رو نمیشه به زور وادار به کاری کرد
ازدواجی ک اجباری باشه دو روز نکشیده به طلاق ختم میشه
شما نمیتونین به جای این همه ادم تصمیم گیری کنید
بله ماهم میدونیم ازدواج سنت پیامبر اما نه به زور راه و منش پیامبر رو پیش بگیرید نه زور شما تو قبر بقیه نمیخوابید
مسائل مهم مردم در این دوره ازدواج نیست اگر قراره تسحیلات بدین بدین کار کنن کارافرین باشن سودای بانک هارو کم کنید صادرات رو زیاد کنید راه هاشو ساده تر کنید.
جلوی ایرانخودرو و سایپا رو بگیرید ما انقدر مشکل داریم ک ازدواج کمترینش هست .
صدای مردم رو میخواین بشنوین که مشکلشون چیه بین مردم باشین
یبار خودتون خرید کنید ببینین قیمت هارو بعد از جوون ها بخواین ازدواج کنن
اسم اجبار روی این قضیه غلطه بند های اجبار رو حذف کنید قانون های اجبار رو حذف کنید بجاش به مردم تسحیلات بدین خونه یا ملک یا هر چیزی به نام دولت برای کار رفاه مردم بدین اونا خودشون ازدواج میکنن اما این که بیایم بگیم شما ۳۰ سالته ازدواج نکردی ربع درامدتو باید بدی یه کم در امد ازدواج کنه این غلطه مگه ما رابین هودیم ؟
و من الله توفیق
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
اگر وضع اقتصاد و درست کنید و دست از دزدیاتون بردارین نیازی به این قوانین چرند نیست ما آدمیم کسی نمیتونه به زور مجبور به ازدواجمون کنه اتفاقی که تو آبان ۹۸ افتادو بیاد بیارید و از این غلطا نکنین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
غلط کردن با این قانونشون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
اينجا ديگه جاى موندن نيست مثل اينكه بايد پناهنده شم كشوراى ديگه البته اگه تو اين مملكت زنده بمونم
Ebi
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
ما که از خدامونه ازدواج کنیم. ولی با این وضع بیکاری و بی پولی عمرا ازدواج کنم. کی می خواد زور کنه دستشو بیاره بالا تا با تانک از روش رد بشم
نیلو
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
6
من ازدواج نمیکنم ..هرچی هم میخواد بشه ،بشه ..زندگی خودمه میخوام کیفشو ببرم .مگه پادگانه همه چی اجباری ..خودمون بدبخت شدیم ..بچه بیاریم بدبخت شه عمرااااااا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
سلام طرح باید کارشناسی بشه و اجباری نباشه زمینه را بوجود بیاریم آخه خیلیا هستن تو جامعه سنشون بالا رفته خصوصا پسرا شغل رسمی و درامد و مدرک دکترا هم دارن حالشو ندارن به اینا نباید منصب داد و اینها رو یکی باید هل بده
چرا شروع به فحاشی می کنیم اگه یه قدمی هم میخوان بردارن کلا لهشون می کنیم
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بابا چتونه فشار همتون افتاده؟مگه قراره همه قانونا اجرا بشن؟بودجه نمیدن براش،باید قانون سال ۸۲ که دادن خونه و جهیزیه و کار شغله رو اجرا کنم که عمرا اجرا نمیشه
Nastaran Yousefzehi
United Kingdom
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
مجلس ك نيست سيركه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
هی عمو باتوام....اولا برو یه بار دیگه شرایطا بخون ببین اصلا این دولت بی عرزه توانایی فراهم کردنشونا داره یا تو نعشه گی وپامنقلی یه چیزی گفتی....دوما چرا شما همش تو فکر کمر به پاییند...سوما به قول دوستان شما شرایط ازدواج را مهیا کنید..البته اگه تونستید...مردم خودشون عقل دارن نیازی نی ست شما جای اونا تصمیم بگیری...واما چهارما...دخترتا با این شرایط جامع خودت به کسی میدی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
یک نوع کار افرینی مذهبی به حساب میاد
با این تفاوت که پول مردم
و خدا میدونه میدن یانه این کارها درست نیست
امام زمان خودت بیا ، خودت بیا که تو چه وضعیتی داریم پیش میریم بیا نجاتمون بده از این افکار پوسیده
نوید
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
7
1
این پیشنهاد خوبیه به شرطی که ازدواج با همجنس رو آزاد کنن
یکی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
بعد الان افرادی که بالای سن بیست و هشت هستن و مجردن چی؟اونا هم جریمه میشن یا از این قانون مسخره نجات پیدا کردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ
ف
Canada
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
واقعا میخوان مسائل فرهنگی رو‌ با اجبار حل کنن ؟ اون از حجاب اجباری ک دیدین چه نتیجه ای داد.
....
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
همین کم بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
آقا شما اسم محمد ادریسی رو سرچ بزنید ببینید. قشنگ معلومه یارو اوسکوله. خودتون رو ناراحت نکنید. احتمالا هدفش این بوده که یکم معروف بشه.
گمنام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
بجای اینکه هر روز یه خزعبلات تحویل مردم بدید کارهای دیه هم میشه کرد
بجای این طرح مسخره یه طرح به مجلس بدید که هر کی تا 28 سالگی کار پیدا نکرد ما کار براش فراهم میکنیم
بجای این طرح به فکر رفاه و آسایش مردمی باشید که برای این انقلاب خونها دادن
به جای این طرح اقتصاد داغون مملکت رو درست کنید
بجای این طرح حق شهروندی مردم رو فریاد بزنید
بجای اینکه دلیل ازدواج نکردن رو جویا بشید دلیل این همه گرانی و بدبختی مردم رو جویا بشید
چرا فک میکنید همه مردم عین شماها آقا زاده هستن
چرا فک میکنید مردم هیچی نمیدونن و آگاهی ندارن
چرا فک میکنید شماها سالمید و مردم ناسالم
چرا فک میکنید شماها باید تو زندگی شخصی مردم سرک بکشید و دخالت کنید


هر موقع مملکت درست شد
کار برا جونها فراهم شد
اقتصاد داغون رو شکوفا کردید
حق شهروندی هر شخص رو ادعا کردید
مشکل خونه و مسکن رو حل کردید
هر موقه هزینه ها رو کاهش دادید
هر موقع به مردم درآمد دادید
اون موقع بیایید بگید
چرا جوون‌ها ازدواج نمیکنن؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
بزارید فعلا تصویب بشه
چرا الکی خودتونو به ابو اتیش میزنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
یا خدا چی میگن اینا...خب من الان داره 28 سالم میشه وقتی که هیچ امکاناتی ندارم و وضعیتم خرابه باید چکار بکنم
Zahra
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
وای چه قانون مزخرفی!خنده داره
ازدواج اجباری!! یجور خودکشیه
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
باز ساقی این مسعولین عوض شد اخه جوون ۲۸ساله اگ حقوق ثابت و شرایط زندگی داشته باشه مگ مرض داره واسته یه عده شل مغز واس یک چهارم داراییش تصمیم بگیرن
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
چرا بعضی ها این قدر قائل به باید و نباید در جامعه هستند و خود را عقل کل و تصمیم گیرنده برای مردمی که فهمشان به مراتب بیشتر از آنهاست قلمداد میکنند؟ این ا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
مردم دامن نزنید به این خزعبلات ، اونا اول جو رو میسنجن بعد کاری رو انجام میدن پس دامن نزنید
م
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
4
ببخشید اینا واسه پسراس دیگه؟؟
وگرنه دختر که نمیتونه بره جار بزنه که شوهر میخوام....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
چرا این قدر بی دقت مطالب رو می خونید؟؟
اولا کسی که طرح داده اصلا نماینده مجلس نیست، سردبیر یک مجله است!!! پیشنهاد به دولت و مجلس داده
ثانیا منظور این نیست که شخصی به زور با شخصی ازدواج کنه بلکه در صورت عدم ازدواج سخت گیری هایی در حوزه مال و شغل و ... براش در نظر گرفته میشه
این طرح اگرچه مزخرف و چرت است ولی شماها هم ندانسته همه کل مملکت رو زیر سؤال نبرین
ahmaed_
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
5
1
افکار مالیخولیایی و ذهن مریض !
بجای حل مشکلات فرهنگی ، راه حلهای کشکی و افکار پوسیده قرون وسطایی ارائه میدن .
غریب
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
2
یه مشت گوسفند درباری و ریختن تو مجلس دستور میدن اونام بع بع میکنن بعد با کمال وقاحت قانون تصویب میکنن
بخ روی خودشونم نمیارن که عامل بدبختی و فلاکت و بیچارگی جوونهای این کشور خودشونن که بیت المال ملت و میخورن و با وقاحت چرت و پرت میگن
واقعا نیت این حکومت عصبانی تر کردن ملته و مطمعنن روزی این خشم بهشون برمیگرده
چه انتظاری میشه داشت از سلاطینی که شکمبه اونها از بیت المال مردم ناراضی پر شده و با این وقاحت و رذالت بهانه درست کردن برا چپاول بقیه دارو ندار مردم تا بریزن تو شکم فلسطین و عراق و دیکتاتور سوریه و غیره تا شکمشون از مال حروم مردم پر بشه
جهنمی بنام کشور ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
6
خاک بر سر مملکت آخوند زاده اصن شماها میدونین ازدواج چیه یا مثه آخوندا ک روزی صدتا زن و دختر صیغه میکنن ازدواجو جفت گیری میدونید.تو مملکتی که همه دیگه واسه نونشب محتاجن میشه ازدواج کرد؟؟؟؟اونی که وضعش خوبه که وانمیسه شماهای احمق براش تصمیم بگیرید پا میشه میره از این خراب شده.بدید بچه اخوندا جفت گیری کنند مملکت عرب زده رو گسترش بدن.سگ تو این افکار احمقانه.سگ تو مملکتی ک حاکمش شده یه اخوند....
Nastaran
Germany
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
عجب یواش یواش باید اماده بشم واسه زنده به گورشدن چون اینطور که پیش میره جلونمیریم داریم با دویست تا سرعت برمیگردیم عقب.
Benyamin
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
چطور شد که کار به اینجا رسید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
شرم آور است که برای مال و زندگی دیگران قانونی تصویب شود جای حرام و حلال خدا را عوض کردن صحیح نیست!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
0
قشنگ معلومه خودت پول یامفت میگیری
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
خیلی خنده دار بود.
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
این آقا حالش خوبه؟اونایی که با میل ازدواج کردن الان دسته دسته در حال طلاق هستن.بجای این بگیر و ببندا که یاد گرفتین وضع اقتصاد و درست کنین که با رقبت ازدواج کنن
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
کل حقوقم رو هم قطع کنید . ازدواج اجباری نمیشه. بچرخ تا بچرخیم
Unknow
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
شرافت چیز خوبیست . اخه بی شرفا کفتار از شما بهتره. بچه هاتون با پول اختلاس و دزدی بهترین زندگی رو دارند. مردم مسکن ندارند هزینه های آب و برق گزاف شده . مسکن رایگان بدید مردم . حقوق بشه ماهی هشت میلیون تومن تا جوانان خودشون ازدواج میکنن
Unknow
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
شرافت چیز خوبیست . اخه بی شرفا کفتار از شما بهتره. بچه هاتون با پول اختلاس و دزدی بهترین زندگی رو دارند. مردم مسکن ندارند هزینه های آب و برق گزاف شده . مسکن رایگان بدید مردم . حقوق بشه ماهی هشت میلیون تومن تا جوانان خودشون ازدواج میکنن
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
شمایی که ازدواج رو اجباری میکنی خودت برای قشر جوان چیکار کردی تاحالا الان یه جوون میخواد زن بگیره خونه میخواد وسیله خونه میخواد هزینه عروسی میخواد کارباید داشته باشه اونم باحقوق بالا کم کمش با اجاره خونه و ....باید ۲۰۰الی ۳۰۰ میلیون داشته باشه تو این وضعیت مملکتی این پولو ازکجا بیاره من خودم الان متاهلم ۵ساله ازدواج کردم انقد فشارمالی رومه که تواین ۵سال ۵۰۰بار با غلط کردن افتادم شما اول مشکلاته جوونارو حل کن بعد بیا طرح ازدواج اجباری بده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
اخه عقل کل‌.پسریادخترخودت به زورازدواج میدی این قانون ازکجای هیکلت دراوردی اجباری چه صیغه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
حرام و حلال خدا را به میل خود تغییر میدهید؟!؟! دست در جیب دیگران کردن است این قانون! از عقوبت خدا بترسید و شرم کنید!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
جنسش ناب نبوده گویا! مغزو له کرده کلا :)))))) چی زدین داداشا :))))))
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
برادر من ، همه جوانها میخوان ازداوج کنن اما نه شغل دارن نه پول چطور ازدواج کنن من دوتا پسر 25 و 29 ساله دارم لیسانسه اما بیکار و بی پول ،شوهرم معتاد و مستاجریم بسختی زندگی میکنیم چطور پسرهام رو زن بدم اگه میخوای پیشنهاد بدی بگو شغل ایجاد کنن برای جونان و خونه ها رو ارزن کنن همه چی گرونه و پول نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
حالا باید رفت از همین آقا که پیشنهاد داده پرسید تعداد فرزندان خودتون چند تا هست و در چند سالگی ازدواج کردن ،مسلما جوابش دوتا بچه هست و همه هم بالای سن ۲۸ سالگی ازدواج کردن ،واقعا واسه خودمون متاسفم که به کیا رای میدیم و چه احمقهایی قراره مملکت رو واسه ۴ سال اداره کن واقعا خاک بر سر تمام ایرانیا که همچین احمقهایی براشون سرنوشت تعیین میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
1
در کل طرح خوب وعالی است هم باعث میشه جوانان برن دنبال زندگیشون هم بچه مایه های عیاش تاوان کارهای ضد اسلامی خودشونو بپردازن واقعا خوشحالم کسانی که این طرح را ارايه دادن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
اگربحث افزایش جمعیت درمیون باشه و این طرح صرفا بدین منظور باشه اون عقلایی که این طرحو ازخودشون درکردن نمیفهمن که تاوقتی که بیکاری و فقرباشه حالاگیرم ازگردنشون گرفتید نشوندید پای سفره عقد اونوقت بعدش چی طرح بسیارقشنگیه ولی یه اسم تو شناسنامه گذاشتن کاری نداره عواقبش رو باید دید
M
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
خخخخ رابطه جنسی اجباری و بدونید ملت خیلی پوس کلف ترن ک ب شماها باج بدن
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
کیا مسئول بودن...
کیا مسئول شدن...
محمد
United States
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
بازم نفوذیها تحت دستور انگلیس یک طرج جدید مطرح کردن،اول اینکه همچین پیشنهادی اجرا نمیشه، دوم اینکه با این کار مسخره که خارجیها دستور دادن مطرح بشه یک هدف درش هست،بی میل کردن جوانها به ازدواج، این طرح فقط هدفش اینه خداوند انگلیس خبیثو نابود کنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
لا اکراه فدین قدتبین الرشدو من الغیر ،در دین اجباری نیست،چطور در ازدواج اجبار هست؟؟؟؟!!!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
2
به جای این تصمیم گیری های احمقانه به فکر اشتغال و ایجاد شغل باشید ازدواج با میل ورغبت خودش میاد زورکی که نمیشه حتما با دست بند هم میخواهید ببریشان سر سفره عقد و بعد هم حتما به هر کدام هم ماهانه ۱۵ میلیون برای مخارج زندگیشان رایگان بهشان میدهید خدا اینا کی هستند طرح های صد من یک غاز میدهند
به توچه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
قانون بذارید کسی به کار کسی کاری نداشته باش لا اکراه فی الدین ؛؛در دین خدا حتی اجباری وجود نداره آقای خرفت الاسلام شما چه کاری برای جوانان کردین که به خودتون اجازه وضع همچین قانونی میدهید بهتره چند تا؛؛؛ البته بازم حیفه و قطعا شما قادر به انجام دادنش نیستین جوجه ببرین تو یه جا پرورش بدین و واسه شون تصمیم بگیرین که بخوان تخم بذارن یا نذارن ؛؛؛نه برای انسانهای که عقل دارن و بر اساس ذهن مریض و استعمارگرشما عمل نخواهند کرد
صداقت
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
3
0
طرح بسیارخوبیست مسائل اقتصادی بهانه است متاسفانه ایرانی هابسیارتنبل هستندودوست دارن بدون زحمت همه چیزداشته باشندبسیارچشم وهم چشمی دارن نکته دیگراینکه دختران ما بسیاردراین قضیه مقصرهستندچون بافسادودراختیارگذاشتن خودبرای پسرهاوحتی مردان متاهل باعث بی ارزش شدن خودشده اندوپسرهابدون هزینه ومسئولیت نیازشان برطرف میشوداگرفسادازبین برود همه ازدواج خواهندکردوهیچ کس مسائل اقتصادی روبهانه نمیکنه بیاییدحداقل صداقت داشته باشیم واقعیت اینه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
مشکلات جوانان فقطگرانی طلاولوازم خانگی درهرخانه ای بیش ازدونفرمجردبالای بیستسال
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
نه خیلی ارزونی .زمین .ماشین .پشتوانه هست به نظر من همون مالیات کم کنن به صرفه است تا ازدواج
اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
بخدا پسرم را نامزد کردیم. عجب اشتباهی کردم الان یک سرویس طلا نزدیک چهل میلیون تومان است با یک مراسم کوچک نامزدی. یعنی. لباس وشام. خرده خرج. میشه بیست میلیون. با این اوضاع که چهار ماه است سرکار نرفتم تکلیف. چیست
دیده بان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
سلام دوستان .این نظر را یک فرد معمولی داده . چرا بعضی ها دارند توی سایتها و کانالها به پای مجلس می نویسند مثل اینکه خیلی دوست دارند کشور را متشنج و مجلس را همین اول کار تخریب کنند تا مجلس نتواند تصمیمات درست و قانونهای مهمی را تصویب کند. (لطفا نظر مرا سانسور نکنید و پخش کنید)
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
خدا پدر ومادرت را بیامرزد اگر این پیشنهاد تصویب بشه شاید یک مشت الآف وشیاد از خیابان ها جمع بشن و زن وبچه مردم آسایش پیدا کنن
سایتاما
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
0
خب، اگه کسی نخواد ازدواج کنه (دنبال هرزگی باشه)،هزار تا قانون تشویقی هم کارساز نیست.
اگه هنوز فکر می کنید تسهیلات این طرح، کافی نیست باید بدونید که قوانین حمایتی از هر قشر یا گروه خاص، باید مطابق با سرمایه های کشور باشد. نباید با رویا پردازی، قوانین غیر قابل اجرا را تصویب کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
نه‌این‌چه‌قا‌نونیه‌؟‌ ازدواج‌اجباری؟‌ خودشم‌تو‌دین‌‌اسلام؟‌ واقعا‌‌‌این‌کار‌گناه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
حرص نخورید بعضیا عین بیمار روانی تصمیم میگرند
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
خاک عالم بر سرت ای احمق .آخه این چه طرح مزخرفی هستش .خدا این مغز داده ک فکر کنی .از پیری زیاد دیگه مغز کار نمیکنه بابا برو کنار بذار نیروی جوان و پر انرژی بیاد سر کار .بچه های شما هم ک پوکوندن مملکت از عیش و نوش .بروووووووو گمشوووووووو
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
سلام واقعا مرسی حاج اقو دمت گرم هیچکی ب فکر جوونا نیست اگه شما نبودی ما چکار باید میکردیم من ی جوون ۳۰ساله هستم هرجا میرم بهم دختر نمیدن میگن ماشین داری؟ پول چقد داری؟شغل داری؟خونه داری؟بیمه هستی هیچکدومم ندارم شما میتونی برا من دختری پیدا کنی ک از شرایطم راضی باشه با من ازدواج کنه؟؟؟ دختر مجرد نداری خودت عایا ؟؟خداشاهده بدی بهم میگیرم حتی اگه لولو باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
قبوله شما تمام کمال هزینه ازدواج جوانان رو بدین یه شغل خوب هم براشون پیدا کنید اون موقع لعنت به کسی که ازدواج نکنه آخه این چه طرحیه تواین وضع بی پولی وبدبختی
ماجد زبیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
آقای حجت الاسلام و المسلمین و المسلمات نابغه ی روزگار ای عقل کل پارلمان.
سلام علیکم ،
اولا که ازدواج اجباری نشان از دیکتاتوری شماست
دوما اگر نیتتون پاکه اقتصاد و اشتغال جوانان رو سر و سامان ببخشید
سوما استعفا بدهید چرا که شایسته تر است برای مقام مستفیض شما
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
کاش یه طرح اجباری مینوشتن که مسئولینو مجبور کنن خوب کار کنن و پول بیت المال رو هدر ندن
اونیکه این طرح رو داده مثل اصحاب کهف تازه از خواب بیدار شده
م
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
غلط کرده این امل امی عقب مونده
تنها
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
فقط تواین مملکت بی قانون اینو کم داشتیم
تنها
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
فقط تواین مملکت بی قانون اینو کم داشتیم
فرهاد
United Kingdom
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
واسه بهشت و جهنم هم چند قطعه پیش فروش کنید،
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
فقط میتونم سکوت کنم به این همه
بی قانونی این طرح تجاوز کامل به حقوق
ماست
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
واقعا کص ننت با این طرحت
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
مشکلی نیست.زحمت بکشن .خونه .کارـو و ماشین رو اماده کنن .چشب،من هم به دختری علاقه دارم ولی پول ندارم
aytoğmuş
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
چراغ امید و زندگی ما جوانان رو خاموش کردید و حالا در اتاق تاریک بهمون مسیر نشون میدید؟؟؟؟چه بی شرمی بزرگی شما روشنایی و امیدهای مارو پس بدید ما خودمون راهمون رو پیدامیکنیم
هاجر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
چقدر وحشتناک‌.... خداااای‌ من بریم‌ بمیریم‌ اگه درآمد ما رو به متاهل ها بدین یا دانشگاه نزارین‌‌بریم‌ دیگه چه امیدی میمونه‌ برامون
عجججججججب‌
مگه قراره همه ازدواج کنن
این یک امر شخصی است
طنز روز
France
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
یه پیشنهاد : اسم طرح رو بگذارید ،،بمب خنده ،، لیاقت ما همینه که یه همچین به اصطلاح مدیرانی برای ما یه همچین طرحی رو برای ارائه به مجلس بفرستند ،،خلایق هرچه لایق ،،
زیگ زاگ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
اگر اینا هم مثل کشورای دیگه اصلا مثل روسیه برای هر بچه ای هد و ماشین و رفاه رو فراهم کنن همه میرن ازدواج رو با اغوش باز میپزیرن جمعیت هم از پیر میره به سمت جوان شدن.... والا مردم از بی پولی پول ندارن ی شورت بخرن حالا بماااااند ازدواج که یک مسئولیت مهم و صد البته در قران اگر دستکاری نکنن بزرگواران گفته شده که با عشق میباشد با میل خود انسان و نه با زور و اجبار هستش..... مردم برن ازدواج کنن با بچه هاشون کارتن خواب شن اینجوری جمعیت جوان زیاد بشه؟؟؟.... شما که هیچی نمیدید چیزایی رو هم که داریم میگیرید .... حداقل اختیار شومبولمون رو ازمون نگیرید
حسین محرم زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
حداقل یه کار اداری بهش بدین اونم ازدواج کنه
اخع بدبخت کارگر با دو میلیون پول خونه ماشین بخره
اقا زاده ها با پول خودشون که اینقدر زیاده نمی‌دونن پولاشونو کجا بذارن
خدا وکیلی با عقل جور در نمیاد
پسر جوان بنظر من هر وقت عشقش بکشه ازدواج می‌کنه
به هیچ کسی یا دولتی ربطی ندارد بخدا
یکم خجالت بکش اونی میگم که این لایحه رو اورده
جوان الان درس خونده مدرک گرفته الان بیرون بیکار
اونی هم که درس نخونده باز کار می‌کنه پول جیبی نداره
بعد اومده میگه به زور ازدواج کن بعد چند ماه دیگه طلاق اونم بخاطر بی پولی
اونی که پیام متن منو خدا وکیلی قبول داره لایک کنه
ببر تنها
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
عالی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
بسیار عالی
ناشناس
-
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
خاک تو سرتون با این طرز فکرتون
ارام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
واقعا براتون متاسفم دولت احمق تر از این دولت ندیده بودم ،اگر عرضه دارید شرایط مسکن ارزان و وسایل اولیه یه زندگی مهیا کنید،نیاز به ازدواج اجباری نیس.خرزاده های خودتون که هر غلطی میکنند و وادار به ازدواج کنید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
یه نکته رو یادشون رفته(قانون سیزدهم)، هیجان ازدواج با قرعه‌کشی خیلی بیشتر از ازدواج اجباریه.(مثل قرعه کشی سایپا و ایرانخودرو)
کاش اینم اضافه کنن
احتمالا اگه کسی از نتیجه قرعه کشی راضی نبود تا ۲ سال از شرکت در این آیین قرعه کشی محروم میشه.
تازه بعد از برنده شدن توی قرعه کشی اجازه پیدا میکنه که هزینه های مراسمات و مراحل اداری رو به سازمانهای ذیربط پرداخت کنه.
به به الان طرحمون کامل شد
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
شاید فکر میکنن همه مسائل با اجبار حل میشه به جای تدبیر و حل مشکلات و موانعی که باعث شده جوانها نتونن ازدواج کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
لطفا ......زیادی نخورررر
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
پولهایی که دزدیدین و اختلاس کردین رو به مردم برگردونید خودبخود مشکل ازدواج حل میشه.دیگه هم لازم نیست به مغز فندقیت زحمت قانون نوشتن بدین.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
برو اخوند دوزاری. خدا روزیت را جای دیگه حواله کنه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
طبق نوشته ها در واقع اسمش طرح تشویقی ازدواج باید باشه نه اجبار .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
تو مملکتی که عینک طبی و جراحی دندون میشه زیبایی دوست عزیز بهتر نیست بیشتر فکر کنی بعد حرف بزنی همین الان فساد از متاهلا شروع میشه دارین با مردم چیکار میکنید . از کی تا حالا جای خدا تصمیم میگیرید و دینشو بالا پایین میکنید ی کم بترسید از خدا . بهتر نیست برچیده شدن فساد و از آقازاده‌ها شروع کنید نه مردم عادی
ستار
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
با سلام ، من پسری هستم سی و هفت ساله که پدرم هفده سال پیش به رحمت خدا رفته و سه خواهر و برادر معلول دارم و مادری پیر و سالخورده ،و در ارگان دولتی مشغول انجام وظیفه هستم .به هر جا مراجعه کردم جواب گرفتم که شما مجرد هستی ولی در شرایطی هستم که خانواده پنج نفره و به خواست خداوند متعال سرپرستی بهزیستی کوچک را دارم .سوال من از شما که لایحه به مجلس بردی ،بهتر نبود کمی در اجتماع نظاره‌گر بودی و امثال من زیاد به چشم میخورند که به نوعی با کم لطفی دولت و مقامات حکومتی دست به گریبان هستن و هیچ گونه کمکی نمی‌شوند بدلیل نقصان قانون و گاها این چنین خبرها نه اینکه مشکلی حل نمی‌نماید بلکه موجب آزار و دل شکستی اینگونه خبرها میشوند .بقول شعر زیبای مقام معظم رهبری ...گر وا نمیکنی گره ای خود گره مباش ...ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست ...!!!???
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
به خودتون زحمت ندین یه وقت از خودتون مایه بذارین ،اینم که مثل بقیه راه حل هاتون دست تو جیب ملت بیچاره کردین اونم جوونها،خجالت هم خوب چیزیه نمیدونم این اراجیف از ذهن مریض کدوم غیربشری دراومده خدا ذلیل تون کنه
Artin
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
فک کن ۲۴ سالت بشه یع پیامک بت میاد با این موضوع ک : مجرد گرامی شما ۸۰ درصد از بسته مجردی خود را استفاده کرده اید . بسته شما رو به اتمام است .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
اولادر طرح های مهمی مثل ازدواج باید نظر روانشناسان و مشاوران متخصص باید اخذشود.ازدواج یعنی تعیین اینده جوان. ثانیا همین چند روز پیش حداقل حقوق کارگران تعیین شد که با خط فقر 4و نیم میلیون تومانی دیدیم چقدر فاصله زیادی داشت.ثالثا چرا دولت وام ازدواج می دهد که با اوضاع مسکن و تورم و افزایش زیاد نرخ ارز فقط بار سنگین قسط وام وکرایه خانه بر دوش جوانان و پدر و مادرهای کارگر و مستمند می‌افتد و در اخر باید بگویم از خانه های خالی و ویلاهای ثروتمندان به جوانان کارگر و فرزندان مستمری بگیر تامین اجتماعی بخشش انجام بدهیدو سخاوتمندانه بسته حمایتی درست کنید و حقوق پدر ومادرها را بیشتر از نرخ تورم افزایش دهید تا من جوان فرزند مستمری بگیر تامین اجتماعی که حداقل بگیر است و مادر بیمار دارد ازدواج کنم.
خسرو
United States
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
بايد از اين مملكت جمع كرد رفت!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
5
حاکمی به وزیر خود گفت:
قوانینی تنظیم کن تا پدرِ این ملت رو در بیاریم!

فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند…

1.مالیات ۳ برابر فعلی!
2.حقوق، رُبع عُرفِ بقیه کشورها!
3.شاه، صاحب جان و مالِ همه مردم است!
4.آروغ زدن ممنوع!!!

شاه گفت:
بند چهارم چه معنی دارد؟!

وزیر:
بند چهارم سوپاپ اطمینان است، بعدا متوجه معنی آن خواهید شد!

وزرا قوانین را اعلام کردند...

ملت گفتند:
این که جان و مال ما از آن شاه باشد توجیه دارد چون ایشان صاحب قدرت است؛ ولی یعنی چه نتوانیم آروغ بزنیم؟!

مردم برای اینکه از امرِ شاه نافرمانی کرده باشند در کوچه و پس کوچه آروغ می زدند و می گریختند!!!

جلسات شبانه‌ی آروغ برگزار میکردند و هر گاه آروغ می زدند احساس میکردند که کاری سیاسی انجام می دهند!!

ماموران هم مُدام در حال دستگیری افراد آروغ زن!! بودند و گاهی به منازل و رستورانها یورش میبردند و آروغ زنها را دستگیر می کردند!

روزی شاه به وزیر گفت:
الان معنی سوپاپ اطمینانی که گفتی را میفهمم!
چون باعث شده که هیچکس به ۳ قانون اول توجهی نکند!

این داستان آروغ زدن حکایت شعار آزادی ای است که برخی آقایان برای جوانان گذاشته اند...

یعنی شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول اختلاس...

شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول رانت بازی...

شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول جمع کردن ثروت...

از ما شغل و ازدواجتان را نخواهید در عوض اگر خواستید در کوچه و پس کوچه نظربازی کنید کاری می کنیم کسی متعرض شما نشود

مراقبیم کسی کاری نکند که دیگر نتوانید این پری رویان را راحت یک دل سیر نگاه کنید و اگر شد متلکی هم بیاندازید ...

اما از ما نخواهید که من ملزم باشم شرایط فرهنگی و اقتصادی رسیدن تو یه یکی از این پری رویان را فراهم کنم ...

تو فقط دزدکی حال کن و نسیه !!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
حاکمی به وزیر خود گفت:
قوانینی تنظیم کن تا پدرِ این ملت رو در بیاریم!

فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند…

1.مالیات ۳ برابر فعلی!
2.حقوق، رُبع عُرفِ بقیه کشورها!
3.شاه، صاحب جان و مالِ همه مردم است!
4.آروغ زدن ممنوع!!!

شاه گفت:
بند چهارم چه معنی دارد؟!

وزیر:
بند چهارم سوپاپ اطمینان است، بعدا متوجه معنی آن خواهید شد!

وزرا قوانین را اعلام کردند...

ملت گفتند:
این که جان و مال ما از آن شاه باشد توجیه دارد چون ایشان صاحب قدرت است؛ ولی یعنی چه نتوانیم آروغ بزنیم؟!

مردم برای اینکه از امرِ شاه نافرمانی کرده باشند در کوچه و پس کوچه آروغ می زدند و می گریختند!!!

جلسات شبانه‌ی آروغ برگزار میکردند و هر گاه آروغ می زدند احساس میکردند که کاری سیاسی انجام می دهند!!

ماموران هم مُدام در حال دستگیری افراد آروغ زن!! بودند و گاهی به منازل و رستورانها یورش میبردند و آروغ زنها را دستگیر می کردند!

روزی شاه به وزیر گفت:
الان معنی سوپاپ اطمینانی که گفتی را میفهمم!
چون باعث شده که هیچکس به ۳ قانون اول توجهی نکند!

این داستان آروغ زدن حکایت شعار آزادی ای است که برخی آقایان برای جوانان گذاشته اند...

یعنی شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول اختلاس...

شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول رانت بازی...

شما مشغول آزادی باشید و ما مشغول جمع کردن ثروت...

از ما شغل و ازدواجتان را نخواهید در عوض اگر خواستید در کوچه و پس کوچه نظربازی کنید کاری می کنیم کسی متعرض شما نشود

مراقبیم کسی کاری نکند که دیگر نتوانید این پری رویان را راحت یک دل سیر نگاه کنید و اگر شد متلکی هم بیاندازید ...

اما از ما نخواهید که من ملزم باشم شرایط فرهنگی و اقتصادی رسیدن تو یه یکی از این پری رویان را فراهم کنم ...

تو فقط دزدکی حال کن و نسیه !!!
Artin
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
حیف که فوش نبلدم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
آخه اجبار یعنی چی!!!!!!خب شاید یکی روحیه و شرایط اینکارو نداشته باشه!!!!من الان چندین ساله ک بشدت عصبی و افسرده ام،بنظرتون این درسته ک بنده الان به اجبار زن بگیرم؟بچه ی من سالم درمیاد؟یعنی اون از لحاظ ذهنی سالم بدنیا میاد؟ی مشت پیر خرفت نشستن حرف مفت میزننو تز میدن ک چییییی؟؟؟؟تو شلوارتو نمیتونی بالا بکشی میخوای جای یه ملت تصمیم بگیری؟؟اینم یه سیاست دیگه واسه بیشتر بدبخت کردنمونه وگرنه شما دلتون برا ما نسوخته.بعدشم هر زوجی ک باهم نساختن برن دنبال کار طلاقو اینجور کارا ک مردم رو سرگرم کنین واسه دزدیاتون.شرف ندارین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
آخه اجبار یعنی چی!!!!!!خب شاید یکی روحیه و شرایط اینکارو نداشته باشه!!!!من الان چندین ساله ک بشدت عصبی و افسرده ام،بنظرتون این درسته ک بنده الان به اجبار زن بگیرم؟بچه ی من سالم درمیاد؟یعنی اون از لحاظ ذهنی سالم بدنیا میاد؟ی مشت پیر خرفت نشستن حرف مفت میزننو تز میدن ک چییییی؟؟؟؟تو شلوارتو نمیتونی بالا بکشی میخوای جای یه ملت تصمیم بگیری؟؟اینم یه سیاست دیگه واسه بیشتر بدبخت کردنمونه وگرنه شما دلتون برا ما نسوخته.بعدشم هر زوجی ک باهم نساختن برن دنبال کار طلاقو اینجور کارا ک مردم رو سرگرم کنین واسه دزدیاتون.شرف ندارین
خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
خخخخخ
یاسر
France
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
چه جالب! به جای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به فکر ازدواج اجباری و در آینده هم حتما به فکر فرزندآوری اجباری هستید...!
بخاطر زحماتتون بسیار سپاس گذاریم، کاش ما مردم قدر این چنین مسئولین زحمت کشی رو بدونیم.
یاسر
France
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
چه جالب! به جای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به فکر ازدواج اجباری و در آینده هم حتما به فکر فرزندآوری اجباری هستید...!
بخاطر زحماتتون بسیار سپاس گذاریم، کاش ما مردم قدر این چنین مسئولین زحمت کشی رو بدونیم.
یاسر
France
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
چه جالب! به جای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به فکر ازدواج اجباری و در آینده هم حتما به فکر فرزندآوری اجباری هستید...!
بخاطر زحماتتون بسیار سپاس گذاریم، کاش ما مردم قدر این چنین مسئولین زحمت کشی رو بدونیم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
های لای لالالا لای لالا لای لالا لالای
به بیخیالا بگین صبر کنن منم اومدم لا لا لای لالا لالای
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
ولامن33سالمه مجردم شرایط ش نبوده ازدواج کنم ازخدامه یه موردمناسب باشه من سروسامون بگیرم ولی ازدواج اجباری دیگه خیلی شورشودرآوردن کیه که نخادازدواج کنه ولی اینقددزدی کردین ازبیت المال که ایرانوبه خاک سیاه نشوندین واکثریت جوانان مملکت لنگ یه لقمع نون موندن
.خخخخخ شماکمتردزدی وفسادبکنین جوونابه شغل مناسب برسن احبارنمیخادهمه اختیاری تشکیل زندگی میدن
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
داداش خدایی ساقیت کی بود؟!
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
متاسفم برای همه هموطنانم که افرادی این گونه احمقانه برای انان تصمیم میگیرند
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
مسخره ها خودتون زدین به نفهمی یا واقعن نفهمید؟؟؟؟؟
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
به من شغل خونه. ماشین ارزونیشون یه موتور سیکلت بدن ازدواج میکنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
زررررشک .....همینمون کم بود
ناشناس
-
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
ب جای این شعرات وضع اشتغال و اقتصاد خوب کنید نه این چرندیات خورد ملت بدید ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
دمشان گرم
میخوان امار طلاق رو صعودی کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
ای مسئولین محترم ای بندگان مخلص خدا و خدمتگذار مردم شریف ایران خدمتتان عرض کنم که راه های دیگری هم برای خالی کردن جیب مردم برای شما وجود داره ... شما که خودتون بهتر بلدین . لطفا بیشتر از این گند نزنید به زندگیه مردم
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بعضیا چقد جدی گرفتن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
پیشنهاد خوبی نیست، جوون در این سن با کدوم کار وکدوم پول وکی دختر بهش میده،
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
ازدواج نکردم ازاطرافیان کم زخم زبون وطعنه میشنوم حالابایدمالیات هم بدم که ازدواج اجباری نکنم!!!!!
ایناروانی ان به خدابه دکتراحتیاج دارن
علی ار بم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
درسته مساله جمعیت بسیار مهمه ، اما مهم تر از اون دهنتونه که باید سرویس بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
من میترسم میگم نکنه این طرح رواجرایی بکنن
من نون شب ندارم حالامالیات ازدواج ازکجابدیم
وااااای ایناشب میخابن توخواب یه روش جدیدواسه خالی کردن جیب ملت پیدامیکنن
صا حبی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام لطفاً مهریه مشکل جو انان‌است فکری در این بایدکر
برسام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
اینجاکشورایران هستش نه سیرک ایرانوباسیرک اشتباه نگیریدشان این ملت بالاترازاین قوانین سیرکی شماست مشکلات اقتصادی روحل کنیدبعدهمه چیزخودبه خوددرست میشه.
تام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
خودتون و ناراحت نکنین...
داعش درون کشوری هستن ایشون...
اگه یه ذره شعور داشت همچین طرحی نمیداد...
یکی نیست بهش مونگول مشنگ شما یه طرح بده کمتر دزدی کنن تو این مملکت قول میدم هم ما پول ازدواج داشته باشیم هم چهارتا بچه داشته باشیم هم بچه یتیم ها گشنه نمیمونن...
من نمیدونم تو حوزه به اینا چی درس میدن که مغزشون میپوکه....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
واس دخترا خوب شد از ترشیدگی در میان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
اقا اجباری کردن ازدواج که اصلا راه خوبی نیست که بعضی ها به میل خودشون ازدواج میکنن دوماه بعد طلاق میگیرن میره پی کارش دلیلشم اینکه که طرف میاد میبینه نمیتونه از پس مخارج زندگی بر بیاد همه چیز خراب میشه. شما یه لطفی بکن اگر به فکر جوانها هستی یه کاری کن جوون کار داشته باشه خونه ماشین زندگی راحت اونوقت خودشون میرن ازدواج میکنن خیالت راحت اولین چیزی که به ذهنتون میرسه اجباری کردن همه چیزه زور میگی طرف از کجا بیاره زن بگیره
م
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
بااین کار ازدواج اشتباه است خلاصه شده آن میشه اشتباج چه کسی داوام این پیوند را تضمین میکنه داریم بر میگردیم به اون دوره ای که توازدواج تصمیم گیرنده اصلی پدرها بودن نه دختر وپسر
م
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
بااین کار ازدواج اشتباه است خلاصه شده آن میشه اشتباج چه کسی داوام این پیوند را تضمین میکنه داریم بر میگردیم به اون دوره ای که توازدواج تصمیم گیرنده اصلی پدرها بودن نه دختر وپسر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
مزخرف گویی
F.R
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
به قول دکتر مصدق
وظیفه حکومت یک کشور به بهشت بردن مردم نیست
بلکه استفاده صحیح از منابع کشور درجهت رفع فقر پ ایجاد رفاه است.
حالا اینا چی برعکس عمل می کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
واقعا ،ک چه پررو هستن ،در باره ازدواج جوانان حرف میزنن. جوان دیگه کجاس ،همه دیگه میان سال شدن ،چ پسر چ دختر ،بابا با کدوم دلگرمی ،کدوم شغل ،کدوم خونه ،کدوم پول کسی هست بهشون بگه خدا خیرتون نده حداقل دست بدلوم نزنید؟؟؟؟؟؟؟
کارشناس.
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
لام.دست.شما.درد.نکنه.که.استارت.زدید.به.اینکه.مشکل.ازدواج.این.سنت.پیامبر.اعظم.ص..بموقع.اجرا..شود.و.مشکلات.از.سر.راه.برداشته.شود.با.ازدواج.......رحمت.وبرکت.خدا.را.به.خانه.بخت.سرازیر.میکنند....ودیگراینکه.ازدواج.کنندگان.چند.دسته.هستند.باید...سره.از.ناسره.تفکیک.شوند.دسته.اول.با.نیت.خیر.....قدم.برمیدارند.کاری.نداریم.قدم.بردارند.و.ازدواج.کنند.اما.دسته.دیگری.هم.هستند.که.ازاین.گذر.سو.استفاده.میکنند.برای.مهریه.وووو.پس.نیاز.به.اصلاح......پیشنهاد.واضافه.نمودن.شروط.مثلا.مهریه.حد.اکثر.تا.۱۴.سکه.ویا.به.تناسب.مالی.که.دارد.تعین.شود.ما.در..دادگاها.گرفتاران.به.مهریه.ریاد.داریم.باید.بدادشان..رسید.دختران.خوب.هیچوقت.مهربه.را.به.اجرا.نمیگذارند.قبل.از.شروع.رندگی.اما.کسانی.هستند.تا.مهریه.نگیرند.تمکین.نمیکنند.و.حاضر.شدن.زیر.یک.سقف.نیستند.حالا.پیشنهاد.این.است.دختر.در.خانه.پدری..که.هنوز.زندگی.مشترک.را.شروع.نکردند.ومهری.ومحبتی.واقع.نشد.گرفتن.واجرا.گذاشتن.مهریه.ممنوع.شود.دختری.تا.اولاد.دار.نشده.و.تا.۵.سال.اول.حق.اقدام.مهریه.را.نداشته.باشد.تا.کسانی.ازدواج.کنند.که.با.نیت.پاک.وزندگی.کردن.وارد......شوند.وبقیه.که.نیت.خوب.ندارند.حساب.کارشان.اول.بکنند.تا.این.همه.مراجعات.دادگاه.وخشونت.واختلاف.خانوادگی.و.خسارات.ببار.نیاورد.دراین.مورد.هم.نیاز.به.نظر.وفتوای.مرجع.دینی.وتقلید.دارد.وبسیاری.ازین.مسایل.که.انشاالله.در.جهت.حل.مشکل.جوانان.باشد.واسلام.
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
اگه غلط نکنم این بابا دخترش یا خواهرش شایدم مادرش بیوه شده بدون شوهر موندن و ترشیده شدن جون مادراتون برای ثوابش هم شده از این پسرهای دم بخت یکی بره در خونه این بنده خدا رو هم دق الباب کنه شایدم ن ظرتون گرفت، وصلت جور شد.وگر نه این تا همه جوان‌ها رو بدبخت نکنه ول کن ماجرا نیست ها
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
واقعا چقد ب مغزتون فشاراوردید این طرحو دادید....آقای عزیزم شرایط ازدواج رو فراهم کنید مردم آسایش ذهنی داشته باشن ازدواجم میکنن..ی چیزایی میبینیم ازتون ک ادم وا میمونه...تو داری ازدواج کنی ما نداریم پس دخالت ممنوع
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
0
واقعا چقد ب مغزتون فشاراوردید این طرحو دادید....آقای عزیزم شرایط ازدواج رو فراهم کنید مردم آسایش ذهنی داشته باشن ازدواجم میکنن..ی چیزایی میبینیم ازتون ک ادم وا میمونه...تو داری ازدواج کنی ما نداریم پس دخالت ممنوع
Hyper boy
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
تخمی ترین چیزی ک الان دارم میبینم این ازدواج اجباری هستش اخه تو این اوضاع کی میتونه زن بگیره من خودم ۳۳ سالمه مجردم بیکارم با مدرک لیسانس برق اخه بیشرفا شما هم خدارو میخایین هم خرما
Fz
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
:))))))))) چقدر خندیدم با این خبر!
ازدواج اگر اجباری بود توی قران و احادیث هم اجباری میشد.در حالی که ذکر شده عقد اجباری باطله.
حالا چون پیامبر 28 سالگی ازدواج کرده ما هم باید انجام بدیم؟
خدایی ازدواج رو اجباری کنید انقدر طلاق میگیریم که برگاتون بریزه!
مشکلات رو بر طرف کنید ازدواج با میل و عقل جوانان ها صورت میگیره.به طبع رفع مشکلات طلاق هم کم میشه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
احسنت.هر چقدر میتونین سرویس کنین دهن این ملت و.از ماس ک بر ماس
ناشناس
Romania
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
نگران نباشید این طرح مسخره اجراه نمیشه فقط دارن سر ملت گرم میکنن یه گند دیگه بالا بیارین ظلم پایدار نمیمونه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
بهتر هست چند همسری آزاد و رسمی شود تا نگران پیری جمعیت نباشید
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
پوفیوز
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
خخخخخخخخ. خیلی مشتیه هر کی اینو نوشته. خوشمان امد. خخخخخخ. از قیمت مسکن و اموزش و خوراک و پوشاک خبر نداره. آدم فضاییه احتمالا از مریخ اومده. الان که مجردیم. باشکم گشنه میخوابیم وای به روزی که ۴و۵تا بچه ام باشه
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
باز میخان دوباره مردم ب ی چیزی سرگرم کنن کارتونو خووب بلدین، امثال شما ها ماهارو و بدبخت کردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
من خودم متاهلم ما تو ارزانی ازدواج کردیم ،ولی با این تورم روز به روز نمیتونیم نه بچه زیادتر از یکی بیاریم نه از نظر اقتصادی پیشرفت کنیم ،هر وقت تونستین اقتصاد کشور و درست کنین ،جوان ها هم ازدواج میکنن لازم به هیچ اجباری نیست،
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
برین حرومی ها برین بیناموسا
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
میدونی قضیه چیه؟با این مثال قشنگ متوجه میشید که
چرا همچین قانونی رو وضع کردن.

وقتی یه چوپون گوسفنداش میمیرن،باید برای جلو گیری از ضرر یه کاری بکنه.خب میگه گوسفندای جوان میگیرم زاد و ولد میکنن که هم بچه بیشتر و گوسفند بیشتر هم شیر بیشتر برای دوشیدن.

وضع حال ماست،دیدن کرونا زده ما ملت بدبخت که دقیقا مثل گوسفندیم برای دولت رو کشته خواستن گوسفند زیاد کنن که هم بیشتر بتونن بدوشنمون(با مالیات و حمالی و ...)هم با جمعیت بیشتر تو درآوردن مخارج کم بیارن و یه وقت پیشرفت نداشته باشن.
دیگه بهتر از این نمیتونستم منظورمو بیان کنم.
محمد
United Arab Emirates
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
من ۳۱ سالمه دو سه سالیه ازدواج کردم مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران دارم، به هر دری زدم واسه یه شغل خوب ولی دریغ از یه شغل مناسب، الان دارم کارگری میکنم،به بدبختی دارم زندگیمو اداره میکنم، اجاره نشینم، چی میخواین از جون جوانها؟؟؟؟ هیچ فرصت شغلی که براشون ایجاد نمیکنید! همه جا شده پارتی بازی، حداقل بذارید به حال خودشون باشن
ناشناس
United Arab Emirates
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام چرا آخه این کار ها رو میکنی
درسته که از بی بند باری جامعه و کار های زشت ناپسند جلو گیری میشه ولی باید از اساس جامعه رو درست کنید شما شرایط بدین ببینی کی ازدواج نمیکنه ،من خودم نامزدم وام ازدواج که نمیدن کارمند میخواد من کارمند از کجا بیارم آخه این انصاف نیست که رسیدگی کنید لطفا
محمد
-
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
شایعه است(دو سال پیش پخش شده). من برای این سایت وامثالهم متاسفم که ملت رو سرکار گذاشتن.
مردم هم خدارو شکر سریع واکنش نشون میدن.

▪️‏این طرح ازدواج اجباری رو یه آدم نادان و گمنام واسه‌ خودش نوشته، نه مقام و مسئولی.
جالب اینه که دو سال پیش بدون اسم نویسنده توی سایت پارسینه منتشر شده و هیچکس ندیده بود، حالا مجلس جدید اومده یهو با تیتر بی‌ربط «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» بازنشر می‌شه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
این طرح خیلی پیچیده اس ،اشکالاتی داره و اجرای اون بسیار بسیار سخت خواهد بود و کلی از ادارات و ارگانهای کشوری باید باهم هماهنگ باشن ،که عملا با وضعیت کنونی کشور عملی نیست جز روی کاغذ کردن و شعار .به نظر من اگر مشکل اشتغال و مسکن جوانان به طور جدی کارشناسی بشه وحل بشه ،و همچنین مساله بیمه کردن جوانان حل بشه بیمه درمانی و تامین اجتماعی ،ونیز کارشناسان مشاوره خانواده و روانشناس و مدد کارها ی تربیت شده و گزینش شده در جامعه زیاد بشن برای مشاوره به جوانان با هزینه های مناسب و دولتی، خود به خود مشکلات ازدواج حل میشه و امار ازدواج در جامعه بالا می ره، قوانین جامعه طوری وضع بشه که یک جوان تا سن ۲۸ سالگی حتما باید شغل و بیمه داشته باشد واگر جوانی بیکار باشه دولت و مدد کارها پیگیر باشن که چرا این جوان تا حالا بیکاره ؟؟!
اگر مشکلی داره مشاوره بشه ،من جوانان زیادی را می شناسم که در آرزوی ازدواج هستن ،حتی دختر مورد نظر راهم انتخاب کردن اما چون شغل و بیمه ندارن ،نمیتونن خواستگاری برن واز ازدواج صرفه نظر کردن اونوقت مدام درحال وب گردی و رفاقت با دوستان هستن تا خلا ازدواج نکردن رو پر کنن ،از دولت میخواهم حتما رسیدگی به اشتغال، مسکن و حتما حتما بیمه برای جوانان بکنن اونوقت ببینن چطور آمار ازدواج طرف ۱۰ سال چند برابر میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
ننگ بر تو حجت الاسلام بی مغز بی شرف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
واقعا شرم نمیکنید از پیغمبر و خاندان پاکش
ارمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
یه کم از دزدیاتون کم کنیین جونای بدبخت این مملکتم از این سفره چیزی نصیبشون بشه، جوان بدون مسکن و کار و اینده ازدواج میخواد چیکار، شما مسئولین حروم زادگی رو به معنای واقعی معنی کردین ، بچه های شما تو اروپا و امریکا با پول های همین جوان ها تو رفاه و اسایش ولی جوان های این مملکت برای شما نقش ماشین جوجه کشی رو باید بازی کنن، ما بچه به دنیا بیاریم شما بفرستین جلوی توپ تانک دشمن ، بر پدرتون لعنت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
3
شما کار پول خونه بده ببینم ما ۷تا۷تا نگرفتیم که نیاز به اجباری نباشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
یعقل و.شعور خیلی خوب چیزیه؟ بدون کار و خونه چطوری ازدولج کنیم دولت خونه بیاد بده من زن.میگیرم
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام در کشور اینگونه طرح ها جواب نخواهد داد نباید ملت را در مضیغه و تنگنا و اجبار قرار داد آنهایی که با عشق و علاقه و با التماس خودشان ازدواج میکنند چند درصد به دعوا و طلاق منجر میشود چقدر وقت آنها در دادگاهها و مراکز مصالحه سپری میشود و آخر هم سودی ندارد و از هم جدا میشوند و فرزندان طلاق چه بر سرشان میاید حالا طرح اجباری و جریمه و مالیات و ... با کدام در آمد با کدام شغل با کدام مسکن ؟ مطمئن باشید هر کار اجباری جواب نمیدهد و امکان پیروی از اینگونه قوانین در این کار وجود نخواهد داشت.
هاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
فقط بلدن ماهي ٢٠٠ مليون بگيرن و طرح هاي مسخره با سواد نداشته شون بيرون بدن. مشكل بي كاري و فقرو حل كنيد. حرف مفت رو كه همه بلدن بزنن. انگار شهر هرته. اول بچه هاي خودشونو بزور رن يا شوهر بدن كه تو انگليس و آمريكا دنبال كثافتكاري هستن. نه مردمي كه پول اجاره خونه هم ندارن بدن. ميخوان مردمو باز مشغول كنن كه زير آبي يه غلطايي بكنن طبق معمول و مردم ذهنشون درگير اين اراجيف باشه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
خب نمیشه گفت ازدواج اجباری بعضی چیزهاش خوب بود اما این فکر و نکردین پسر بخواد بره زن بگیره برای اینکه دولت خواسته بعد یک دختر و نشون کنه اما حسی نداشته باشه بهش سمت خیانت و گناه میره و فقط اون دختر بدبخت میشه فقط زمانی این طرح خوبه که خود پسر و دختر همدیگز و بخوان در ضمن هیچ دختری حاضر نمیشه با یک پسر بیکار و بی پول ازدواج کنه
A.n
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
خداوکیل اینا نمیتونن یه کارگاه تولید آفتابه پلاستیکی رو مدیریت کنن حالا به اسم دین میخوان جمعیت رو کنترل کنن
بابا دست خوش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
ازدواج نمیکنم توصیه میکنم هرگز ازدواج نکنید
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام
برو از لباست خجالت بکش احمق آبروی طلاب جماعت رو هم با این طرحت بردی چقدر پول خوردی تا حالا مگه مغز خر خوردی
یکمی از خدا بترسید به خداوند قسم حلالتون نمی کنم
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
سلام حجت السلام
ببندددددد

بی سواد نفتخور
Erfan09192532450
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
والله آدم میمونه چی بگه
خیلی حرفا دارم وای اینجا جاش نیست
نظرات ملت :دمتون گرم
:/
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
ازدواج بدون دوست داشتن بدون عشق یعنی مرگ تدریجی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
مگ مغز خر خورده جوانی که در امد نداره بیاد زن بگیره اون بچه هزینه نداره زن هزینه نداره باباااا جمع کنید تو درد خودمونم ولمون نمیکنیدددددددددددد
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
اصلا طرح درستی نیست و دخالت در زندگی خصوصی افراد است
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
نمیخاد بفکر ازدواج ما باشین بفکر شغل باشین واسه جوونا جوون اگر خودش سر کار باشه پول داشته باشه میره ازدواج میکنه نیاز نیست شما بخاین بزور هلش بدین سمت ازدواج
گل مراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
عالی مملکت ما فقط یه ازدواج اجباری کم داره..بزور هم که شده باید جوانان خوشبخت کرد
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
بهترین راه برای ازدواج جوانان کمک به تولید داخلی و مبارزه با فحشاست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
چرت و پرت محض
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
همینجوریش با کارهای این به اصلاح روحانیون ، ملت از دین زده شدن ، یه چند تا حماقت دیگه مثل این طرح بکنن خیلیا رسما تغییر دین میدن و میرن سمت ادیان دیگه یا کلا بی دینی
M.
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بابا ما چیز زیادی نمیخایم زیاد به مغز فندقی تون فشار نیارید مشکل بیکاری حل بشه ازدواج درست میشه جمعیتم زیاد میشه.
آتنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
خاک تو سر مسئولا و خاک بر سر اونایی که موافق این طرحن ، البته بعید نیست باز دارن یه گوهی می خورن این مطلبو انداختن سر زبونا حواس مردمه سادرو پرت کنن که از اونور گوه کاریشونو انجام بدن مثل همیشه
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
این یه کم ابرویی ک اسلام بدبخت داشت ک شما با این بی شعور بازیاتون دارین میبرین
صاحبی‌
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام لطفاً تکلیف مانبااین مهریه های نجومی روشن کنید ما چتوری باید زن بگیرم ویا چه جوری ازدواج کنم‌‌من از کجا. ماهی یک سکه بدهم ویا سه ماه یک سکه بدم
عبدالله نامور
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
با سلام و خسته نباشید اگر این طرح اجرا بشه واقعا عالیه از اینکه به فکراین امرمهم که تبدیل به یک معضل اجتماعی شده ممنونم.
عبدالله نامور
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
با سلام و خسته نباشید اگر این طرح اجرا بشه واقعا عالیه از اینکه به فکراین امرمهم که تبدیل به یک معضل اجتماعی شده ممنونم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
آهای ناشناسی که میای جوااب همه رو میدی حالتو میخرم ساقیت کیه؟؟ :)))))
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
خاک بر سر این کشور مردم شده یواش یواش ازادی رو به تمام معنا دارن میگیرن اقای.فهمیده طرحی که دادی همش به نفع دولته دولت اگه گرفت دیگه نمیده جز وعده..برا بچه خودت خونه چندصدمیلیاردی خریدی همه رو هم مثل خودت میبینی.بچه تو استخدامش تضمین بود روزی که دنیا اومده
Milad
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
شمااگرمیخواهیدازدواج برای جوانان آسان شودمشکل مسکن،اشتغال،وضعیت معیشتی ومشکلات اقتصادی آنهارا حل کنید...اصل قضیه اینهاهست شرایطی که برای ازدواج جوانان لازم هست روفراهم کنیداونوقت همه چی حله واقعا کمترکسی هست که از ازدواج و تشکیل خانواده خوشش نیادامابااین شرایط اقتصادی ازدواج تبدیل شده به یک ترس بزرگ برای جوانان...آقایی که برای سرگرمی خودت و تفکرات دینی و سیاسی خودت میخای همچین قانونی گذاشته بشه گیریم جوانی ازدواج کرددست زنش وبگیرو ببره گوشه خیابون یاپارک زندگی بکنه؟؟؟؟آیاواقعااین درسته که دخترمردم راهم واردبدبختی های خودبکنه؟؟؟فقط میگید ازدواج ازدواج امانمیگیدبعدش چی؟؟؟معلومه واقعاازشرایط جامعه ومردم وگرانی مسکن و.......هزارمشکل دیگه بی خبریدوگرنه هیچ وقت همچین چیزمسخره ای رابه نام قانون بررسی نمی‌کردید............
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
باید گفت دوروز مهم: روز ازدواج و روز طلاق
لازم بیشتر فکر کنین به اندازه مدیرانی که ۷ ساعت صرف یه ۲۰۰ تومن اضاف حقوق کردن نه مسئله به این بزرگی تو ۷ دقیقه
ناشناس
Germany
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
هر وقت حقوق همه اندازه توی مفتخور بیسواد شد باشه مشکلی نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
برو بابا...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
شما کشور و اوضاع کشور رو درست کنین ببینید چطور آمار ازدواج بالا میره با این اوضاع کی ازدواج میکنه آخه مگه ازدواج زوری هم میشه!!! آخه احمقا اگه این اتفاق بیوفته که محاله از اون طرف آمار طلاق و خیلی آمارای دیگه فاجعه بار خواهد بود یعنی خاااااکککک بر سر مسولین این کشور که رووووززززز به روززززز بیشتر گوه کاری میکنن و مزحکه دنیامون کردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
این کاراتون فقط باعث بیشتر شدن طلاق میشه همین
بقران ما حلالتون نمیکنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
جنس موادش این دفعه عالی عالی بوده
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بهتر ان است که مانند رفتن به سربازی ازدواج جوانان پس از رسیدن به سن بلوغ اجباری وبه انان ابلاغ شود طی یک بازه زمانی 3ماهه ملزم به انجام امر ازدواج هستند وهیچ ذر وبهانه ای هم پذیرفتنی نمی باشد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
البته نظرات عالی جنابان کاملا درست. اما ما هم نظر داریم .برای جوانان بعد از خدمت سربازی کار بدن .خونه بدن .مطمعا باشید جوانان ازدواج میکنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
البته نظرات عالی جنابان کاملا درست. اما ما هم نظر داریم .برای جوانان بعد از خدمت سربازی کار بدن .خونه بدن .مطمعا باشید جوانان ازدواج میکنن.
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
الان من که ازدواج کردم چی شد غیر از اینکه ازادایم رو از دست دادم و خودم درگیر خرج مخارج خانه، زن ،بچه کردم تازه اقساد بانک تا دو برج عقب میوفته سریع از بانک زنگ میزنن فاتحه میخونن تو اعصاب روان آدم بعدش زررتی از ضامن کسر میکنن انگار که ما فرار کردیم یا من که تازه می‌خوام به خونه برای خودم تو یه جای پرت بسازم باید بیشتر از اون کسی که داره برج میسازه پول پایان کار ، مجوز شهرداری بدم .
هنوز دخالت‌های پدر مادر و خانوادگی بمونه که هیچی نگم بهتر جز اینکه همین دخالتها تا مرز طلاغ داره میبرتم اونم تواین اوضاع تخمی تخیلی اقتصاد مملکت
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
وای مردم از خنده یعنی جک تر از این هم داریم .
وای به حال مجلس و خاک بر سر این مجلس و تاسف بر خودمون به خاطر وجود این آدما که شدن سیاستگذارمون.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
چرا نظرات مردم پخش نمیکنید مگه ایرادشون چیه؟چون به این سگ ولگرد حرف زدن شده توهین؟خب این پدرسگ تقصیرش از روی هوا یه چی از دهنش پریده بیخود میکنه برا مردم تصمیم میگیره بیقل بی شرف کوصکش
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
این دیگه چی میگه
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
بزاریدشون اینجوری پیش برن تعیین تاریخ فوت اجباری هم به مجلس میدن براتون!

از جماعت متعصب بدون اندیشه انتظاری بیشتر نیست..‌.
واقعا جایگاه درست و متناسب تو این مملکت کمتر به دست آدم های درستش میافته...
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
کشور داره رسما تبدیل به یک پادگان میشه ! خدا به خیر کنه
لعنت به اونهایی که کشورو به این وضع انداختن
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
کشور داره رسما تبدیل به یک پادگان میشه ! خدا به خیر کنه
لعنت به اونهایی که کشورو به این وضع انداختن
MAHSA
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
اینجا کم کم داره شبیه دیوونه خونه میشه! خدایا خودت بهمون رحم کن!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
جوک جالبی بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
تو ۲۴ سالگی ازدواج کردم ۴ ساله تو دادگاه دوندگی دارم . رای هم با دختر میدن . هر داشتم و نداشتم فروختم پول تمبر و مالیات دادگاه و اعتراضات دادم . تازه ۵۰۰ میلیون بخاطر فساد همسرم با قاضی که جز اقوامش هست باید پرداخت کنم . ریدین تو مملکت با چند پیک مست کردن تون.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
بدبختای عقده ای میخوان توی این مملکت همه چیز رو اجباری کنن اگه شما نگران دین وخانواده هستین برین طرح ممنوعیت کودک همسری رو بدین تا تصویب بشه
ایرانی
-
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
تا وقتی مردم خرن و خرن و خرن سردسته ای جز خر نمیتونه این خران را در طویله ...
مبارکتون باشه بهشت اجباری
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
آخه آدم نا حسابی تو قرآنم اجباری رو ازدواج نشده!!!!!!!سر یه مشت بچه
حفظ حرمت خصوصی ادمها
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
در زندگی خصوصی آدمها دخالت نکنید
حفظ حرمت خصوصی ادمها
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
در زندگی خصوصی آدمها دخالت نکنید
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
امروز یا فردا باید بریم دنبال گدایی طرح های جالبی میدهید خودتان چون در رفاه هستید زیر دست را نادیده گرفته اید جهاز ماشین خونه هر کدومشون شدن دست نیافتنی
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
امروز یا فردا باید بریم دنبال گدایی طرح های جالبی میدهید خودتان چون در رفاه هستید زیر دست را نادیده گرفته اید جهاز ماشین خونه هر کدومشون شدن دست نیافتنی
رحمان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
خب مبارک باشه اینم از رهاورد و ثمرات مجلس دوازدهم که اینقدر براش دلخوش بودیم.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
به شرط اینکه هزینه ازدواج شغل ومسکن هم اجباری به زوجین داده شود طرح بسیار خوب وخدا پسند انه است
رضا م
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
2
کاملا صحیح و متین فرمودین. تنها راه کنترل فحشا همین ازدواج دائم هستش. واقعا چه بر سر جوانهای ما اومده؟!، زمان ما والا جوانها حمالی و دست به هر کاری میزدن و غیرت داشتن. جوانهای امروزی الکی میگن کار نیست باید بهشون گفت بله برای شما که فقط سرت داخل گوشیته و توی اینستا دنبال زن و دختر مردمی و از ترس سربازی میری دانشگاه و دست به سیاه و سفید نمیزنی. بله برای چشم چرانی و کثافت کاری هزار تا بهانه دارند.حتی برخی مواقع پدرمادرها هم با فرزندانشون هم دست میشن. حال باید دولت دست به کار بشه.
ارمین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
واقعا واسه فکر مریضت متاسفم،
در ضمن بهشت و جهنم هر کسی به خودش مربوطه، ادم هوس باز اگه زن و بچه هم داشته باشه بازم میره سراغ کثافت کاری ، پس اینجور ادما همون بهتر که مجرد بمونن تا حاصل ازدواجشون یه مشت ادم عقده ای و مریض مثل شما بشن که بخوان همه چیز رو با زور به دیگران دیکته کنن، شما خیلی که زرنگ باشی خودت انسان باش ، در همین حد به جامعت خدمت کردی
امیر
Russian Federation
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آقای برادر کدوم جوان رو میگی من 43سالمه شغلم لوله کشی ساختمان با این بازار کساد مسکن یک ساختمان رو لوله کشی می کنم 6ماه بیکاری میکشم ومستاجرم با این تورم وگرانی به غلط کردن افتادم تازه یه بچه دارم چطور توقع داری یه جوان با این شرایط ازدواج کنه دوتا از برادرانم 40ساله و38ساله هم مجرد هستند و بدلیل نداشتن شرایط ازدواج نمی کنند
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
2
قانون اول ، به اجبار به عقد مسئولین و آقازاده ها در اومدن و عوض کردن اسم فحشا به حیله شرعی ،،، قانون دوم ، به اسم کمک به ازدواج فقرا اموال مردم رو به تاراج بردن و تامین خرج آقا زاده ها در خارج ، ووو... اینهمه مغالطه کاری واسه جین راحت بگید می‌خوایم برده کشی رو اجرا کنیم والله اگه کسی از این مردم به شما اعتراض کردن
Nafas
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
هی میگید یک چهارم درآمد بازم میشه اجبار دیگه نخوای ازدواج کنی یا باید از این مملکت فراری شی یا درامدی که جون میکنی چقدر هس یک چهارمشم بدی مالیات مضحکه واقعا!! در کل به فکر جوونا نیستن فقط به این فکر میکنن مملکتو کشور منحدم نشه منقرض نشه با وعده وعید تشویق به بچه دار شدن میکنن انگار ماشین جوجه کشیه...! همینجوریش ازدواج از رو اختیاره به سال نکشیده دم دادگاه صف میکشن وای ب حال اجباری
Xack
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
4
من ۳۴ ساله ازدواج نکردم.،اونوقت حکم من چیه؟؟؟؟
حالا من به همین حکم راضیم....ببخشید اینو میگم من تمام داراییم و درآمدم توی این دنیا یه جفت خایه هستش......داداش یک چهارم چیه.،تمام کمال تقدیم میکنم.
خودت میای ببری یا با پبک برات بفرستم...
....
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
خاک عالم...
من که فرار میکنم یه جایی پناهنده میشم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
واقعا" چه قوانین مسخره ای ؟ اگر واقعا" به فکر جوانان هستید مشکلات جوانان را حل کنید. تورم و گرانی و بیکاری را کنترل کنید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
یک مشت مکتبی بی عقل برای ما راجب ازدواع طرح اجباری گذاشتن ...خدا لعنت کنه شما رو
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
سلام وای برما تاکجا پیش رفته ایم که ازدواجمان هم زوری شده شما همه ضروریات را مهیا کنید ببینید چه می‌شود خداوند درقبول دین خود زور نمیکند ولی متاسفانه بقول خودمان ما مسلمانها پیشترازخدامیتازیم اگراز واج نکندمالش به تاراج می‌رود. نه عرف وعقل می‌پذیرد. نه شرع
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
چقدر احمق هستین بی شعورها جونا اگر مشکل نداشته باشن خودشون سر موقع ازدواج میکنن نیازی به قانون نیست .ببینید چقدر مسولین ما بی شعورن که اینو نمیخوان بفهمن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
هزار افرین❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
هزار افرین❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
اگه این چیزایی که نوشتین دولت انجام بده کارخیلی خوبیه اننجام بدن خوبه.به فکرباشن.به شرطی که دولت شرایطش رو درست کنه
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
اگه این چیزایی که نوشتین دولت انجام بده کارخیلی خوبیه اننجام بدن خوبه.به فکرباشن.به شرطی که دولت شرایطش رو درست کنه
خنده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
این چ قانون مسخره ایه
طرف ۴۵ سالشه کسی هم تا ب حال ب خاستگاریش نیومده دکتر پاک و مومنی هم هس این چکار میکنید


تاسف خوردم ب جای این کارا شما قسمتا رو بیارین پایین خود بالادستیا کم دزدی کنن بقیش درس میشه
H.Kh
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
من انسانم.....یک انسان آزاده........ یک انسان آزاده که با قوانین خودش زندگی میکنه.......یک انسان که هرکی و هرچی سر راهش قرار بگیره مثل غلتک لهش میکنه.......برام مهم نیست قوانین چی میگه..........برام راه درست و غلط مهمه..........راه هایی که درست یا غلط بودنش رو خودم تعیین میکنم نه کس دیگه ای......من انسانم....یک انسان آزاده..................
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
1
من میرم دخترای سران مملکت رو میگیرم خودشون قانون گذاشتن باید دختر بدن تا ازدواج صورت بگیره
سعید
United States
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
تو مملکت ما از دواج نه تنها آرامش نمی آورد بلکه خستگی افسردگی و فقر استرس از اجاره بها ترس از مو جودی به اسم صا حب خانه هیچی ار مغان نمی آورد جدا نان هوشیار با شید
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
نه جون مادرت به من بگو ای جنستو ا کجا تهیه میکنی مام بریم بگیریم اخه مگه میشه اینقدر نفهم باشی دیگه بیشعوری و به حد اعلا رسوندید .من اگه اگه میخواستم ازدواج کنم از لج شمام شده تا اخر عمرم مجرد میمونم دله دزدای بی ناموس
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
ببخشید میشه بگید شما تو کدوم دنیا دارید زندگی میکنید ما هم بیایم پیشتون مرد حسابی گرم طلا ۷۰۰تومن شده خودشماها واسه عقد پوست طرفو میکنید تو کدوم کتاب شریعتی نوشته برای عقد باید ۵۰۰تومن بدیم چرا به همون عقد ۵۰تومنی اکتفا نکردید زن بگیریم چی بهش بدیم سنگ هر چی کاره اشناوپارتی میخواد بچه دارشیم که ی بدبخت به این زندگی نکبت بارمون اضاف کنیم برو بیرون ببین مردم نون ندارن بخوردن تو فکر ازدواجی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
ما که چند سال هست ازدواج کردیم می خواهیم از هم جدا بشیم به علت نداشتن کار و درآمد پول نداریم جدا بشیم بریم خونه بابامون خسته شدیم هر روز همه چی گران می شود بیکار هم هستیم کم اوردیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
2
واقعا که دولت این کار رو باید چند سال جلوتر میکرد ولی بازم دور نشده وخیلی عالیه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
واقعا که دولت این کار رو باید چند سال جلوتر میکرد ولی بازم دور نشده وخیلی عالیه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
واقعا که دولت این کار رو باید چند سال جلوتر میکرد ولی بازم دور نشده وخیلی عالیه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
1
واقعا که دولت این کار رو باید چند سال جلوتر میکرد ولی بازم دور نشده وخیلی عالیه
فردین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
0
قسد ازدواج ندارم اگه قرار مالیات بدم بهتره از این کشور برم
محمد
Romania
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
2
1
واقعا طرح مسخره اییه همینجوری زندگیمون داغونه چطور یکی دیگه رو هم تامین کنیم‌؟ از کجا بیاریم برای ازدواج؟ اقا نداریم دیگه بدبختی هامون زیاده ولمون کنید

تنها امیدم به رفتن از ایران بود که زن نگیرم نمیزارن برم ریدم تو این زندگی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
M
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
1
0
گر نداری معرفت ساکت بشین و دم نزن_
گر سخن نقره ست خاموشی طلاست.
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
شمایی که قانوان واسه جوونا میتراشین
شرایط و ارامش زندگی رو واسشون محیا کنین شما میخواین خرج زندگیشونو بدین با ما۴۵تومم؟؟؟