شایعه بمب گذاری مجتمع تجاری پروما مشهد را تخلیه کرد سقوط هواپیما در خارکوف اوکراین | ۲۰ کشته و ۲ زخمی+فیلم جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش شنبه ۵ مهر وقوع زمین‌لرزه در استان خراسان رضوی آغاز انتخاب رشته کنکور ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی عرضه واکسن آنفلوآنزا به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه‌ها + فیلم دومین واکسن کرونای روسیه در یک قدمی تایید استفاده از سگ‌ها برای تشخیص مبتلایان به کرونا در فرودگاه فنلاند + فیلم انتشار فیلمی جدید از حمله تروریستی به رژه نیرو‌های مسلح در اهواز (۱۸+) نفوذ سامانه بارشی به هفت استان کشور آخرین آمار کرونا در ایران ۴ مهر| فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته کلیپ‌های آموزش شبکه شاد منتشر شد پروازهای خارجی افزایش یافت پلاسمادرمانی ۷۰ درصد از بیماران کرونایی در مشهد آخرین آمار جهانی کرونا تا ۴ مهر آخرین خبرها از واکسن آنفلوانزا پیش بینی مرگ بیماران کرونایی با یک آزمایش خون ساده جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش جمعه ۴ مهر ۹۹ مرگ حشرات حیاتی با امواج گوشی‌های هوشمند و وای فای آتش سوزی مهیب شرکت مواد شوینده در شهرک صنعتی اشتهارد + فیلم
خبر ویژه

جزئیات جدیدترین دادگاه پرونده جنجالی آرمان و غزاله

  • کد خبر: ۴۲۷۶۳
  • ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  • ۶
جزئیات جدیدترین دادگاه پرونده جنجالی آرمان و غزاله
آرمان عبدالمعالی متهم به قتل روز گذشته (۲۲ شهریور ۹۹) در حالی پای میز محاکمه رفت که ادعا کرد قتل را قبول ندارد.

به گزارش شهرآرانیوز، آرمان که در اسفند سال ۹۲  دانش‌آموز سال آخر دبیرستان بود، به اتهام قتل دختری دانشجو به نام غزاله ۱۹ ساله دستگیر شد.

 

وی در مراحل اولیه دستگیری به قتل دختر مورد علاقه‌اش اعتراف کرد. با آنکه جسد غزاله با گذشت ۷ سال هنوز  پیدا نشده، آرمان محاکمه و به قصاص محکوم شد اما در حالی که حدود یک سال قبل برای اجرای حکم پای چوبه دار رفته بود، پدر و مادر غزاله به او مهلت دادند تا به آنها بگوید با جسد دخترشان چه کرده است.

 

اما بعد از این مرحله بود که دیوان عالی کشور حکم قصاص را نقض کرد چرا که دو نفر از قضات رأی دهنده حکم قصاص اعلام کرده بودند با توجه به مدارکی که وکیل آرمان ارائه داده، ممکن است غزاله زنده باشد بنابراین بهتر است درباره مدارک تحقیقات بیشتری شود. سپس درخواست اعاده دادرسی پذیرفته شده و آرمان یک بار دیگر در شعبه پنجم دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت.

 

 

جزئیات جدیدترین دادگاه پرونده جنجالی آرمان و غزاله

 

در جلسه‌ای که صبح دیروز به ریاست قاضی بابایی و با حضور رضایی قاضی مستشار برگزار شد، ابتدا اختیاری، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و ضمن شرح کاملی از پرونده گفت: آرمان متهم به مباشرت در قتل غزاله با کوبیدن سر وی به تخت و با میله بارفیکس است.  او به قتل اعتراف کرده و به یکی از دوستانش هم گفته است که مرتکب قتل شده اما از آنجایی که جسدی از غزاله پیدا نشده است، در پرونده شبهه ایجاد شد. البته پرونده‌های قتل زیادی داشته‌ایم که با وجود پیدا نشدن جسد با توجه به متقن بودن دلایل، قتل عمد محرز و فرد محکوم نیز شده است.


وی در توضیح پس گرفتن رأی دو نفر از قضات هم گفت: آنها رأی خود را پس نگرفتند بلکه به دلیل اینکه وکیل سابق متهم مدعی شده بود مدارک جدیدی در پرونده پیدا شده خواستار بررسی بیشتر پرونده شدند. دو موضوع به عنوان مدرک جدید مطرح شد؛ یکی تمدید دفترچه بیمه غزاله بود و دیگری تمدید مرخصی دانشگاه او. هر دو مورد به دقت مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که هیچ کدام دلیلی بر زنده بودن غزاله نبوده است. همچنان با توجه به مدارک موجود در پرونده بر مجرم بودن متهم اصرار و برایش درخواست قصاص دارم.

 

سپس پدر و مادر مقتول در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. پدر غزاله در توضیح تمدید دفترچه بیمه دخترش گفت: همسر من بیمه خویش‌فرماست، غزاله را هم خودش بیمه کرده بود. بعد از قتل غزاله وقتی همسرم برای واریز حق بیمه و تمدید دفترچه رفته بود به صورت خودکار دفترچه غزاله هم تمدید شده بود.

 

جزئیات جدیدترین دادگاه پرونده جنجالی آرمان و غزاله

 

مادر غزاله هم در توضیح مرخصی دانشگاه دخترش گفت: غزاله از دانشگاه مرخصی گرفته بود چرا که می‌خواست در خارج از کشور درس بخواند و برای این ‌کار آماده می‌شد، وقتی این حادثه رخ داد، چون من هنوز باور نداشتم دخترم مرده باشد، وقتی از دانشگاه با من تماس گرفتند و گفتند که مرخصی تحصیلی غزاله تمام شده من موضوع را تعریف کردم و گفتم باور ندارم دخترم مرده باشد، آنها هم دل‌شان سوخت و یک ترم دیگر مرخصی غزاله را تمدید کردند، در واقع به خاطر همدردی با من این کار را کردند.  بعد از حادثه من روزهای سختی را گذراندم تا وقتی آرمان به قتل غزاله اعتراف کند من شب و روز در خیابان‌ها دنبال دخترم می‌گشتم به هر دختری که شبیه غزاله بود می‌رسیدم جلویش را می‌گرفتم و فکر می‌کردم بچه  خودم است.

 

در ادامه، زمانی علویجه وکیل اولیای دم در جایگاه قرار گرفت و گفت: ما براساس مدارک پرونده درخواست صدور حکم قانونی داریم.

 

در ادامه آرمان در جایگاه قرار گرفت و گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم. من و غزاله مشکل خاصی با هم نداشتیم. او به خانه ما آمد و با هم صحبت کردیم و بعد رفت. من صدایی شنیدم، وقتی در را باز کردم غزاله را دیدم که در راه‌پله افتاده است. خیلی ترسیدم او را به داخل خانه کشیدم و بعد سعی کردم کمکش کنم. آنقدر ترسیده بودم که نمی دانستم چه می‌کنم. من خیلی بچه بودم. غزاله را داخل کیسه گذاشتم، متوجه شدم نفس می‌کشد اما ترسیده بودم و فقط می‌خواستم او را از خانه دور کنم بعد کیسه را به نزدیکی سطل زباله در میدان مینا بردم .

 

قاضی گفت: چرا با اورژانس تماس نگرفتی؟

 

متهم گفت: به فکرم نرسید با اورژانس تماس بگیرم. من اصلاً متوجه کارهایم نبودم.

 

قاضی: لکه‌های خون غزاله روی در و دیوار خانه شما پیدا شده است.

 

متهم گفت: من دقیقاً نمی‌دانم از چه صحبت می‌کنید در جریان نیستم.

 

قاضی پرسید: تو به دوستت گفته‌ای که غزاله را کشته‌ای و از او درخواست کمک کردی؟

 

متهم: من اول گفتم غزاله زمین خورده اما او حرفم را باور نکرد، بعد گفتم او را کشتم که حرفم را باور کند و به کمک بیاید.

 

قاضی: از غزاله نامه‌ای به جا مانده که در آن به تو اشاره کرده و گفته از دست آزارهای تو خسته شده است.

 

متهم: از نامه خبر ندارم. من و غزاله هیچ مشکلی با هم نداشتیم.

 

قاضی: اگر قتل کار تو نبود، چرا اعتراف کردی؟

 

متهم: بعد از بازداشت به من خیلی سخت گذشت، به من می‌گفتند پدر و مادرت را بازداشت کرده‌ایم و در حال بازجویی هستند. من بچه بودم، ترسیدم، اذیت می‌ شدم، به همین خاطر اعتراف دروغ کردم.

 

سپس وکلای متهم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار برائت موکل‌شان از قتل عمدی با توجه به پیدا نشدن جسد و سایر مدارک موجود در پرونده شدند.

 

وکیل خانواده غزاله با بیان اینکه بعد از این جلسه هیچ شبهه‌ای در پرونده باقی نمانده است، گفت: در این جلسه آخرین دفاعیات متهم گرفته و دو مورد شبهه‌ای که وکیل متهم در پرونده مطرح کرده بود نیز برطرف شد. البته قبلاً با نامه‌ای که معاون دادستان در دو صفحه نوشته و به دادگاه داده بود رفع شبهه شده بود. با این حال پرونده دیگر در مرحله شور قضات برای صدور رأی قرار گرفته است.

 

وی در مورد اینکه آیا خانواده غزاله نمی‌خواهند فرصت دیگری به آرمان بدهند، گفت: فکر نمی‌کنم آنها موافق چنین مهلتی باشند و درخواست قصاص دارند.

 

منبع: روزنامه‌ایران


بیشتر بخوانید:

 

ماجرای جنجالی اعدام آرمان و قتل غزاله

 

جزئیات تلخ قتل «غزاله» بدست آرمان و پاسخ ابهامات پرونده به روایت مادر دخترک+ فیلم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
1
یه جونو براحتی اعدام نکنید اینقدر براحتی پرونده را با اعدام نبندید توروخدا یه نشانه ای ازاین دختر پیدا کنید چرا ازخدانمیترسید ودراین شرایط راحترین کار را که اعدامه انتخاب میکنید حالا چه اشکالی داره بزارید توهمون زندان بمونه به خدا زندان بدترین مجازاته رحم کنیدتوروخدا رحم کنید خانواده شکور توروخدا رحم کنید تا نشونه ای از دخترتون پیدابشه این پسرو اعدام نکنید بزارید بازندان مجازات بشه شده بعضی ها که مفقود بوده اند حتی بعدبیست سال پیداشدن توروخدا رحم کنید رحم داشته باشید زندگی ببحشید تاخداوند به زندگیتون دوباره زندگی ببخشه شک نکنید خداارحم راحمینه .
ناشناس
Netherlands
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
1
امیدوارم همین امروز سکته کنه بمیره جون همه از وجود شر این پسر از خود راضی راحت بشه و خونواده خوب غزاله هم از این.شرایط سخت تصمیم گیری راحت بشن
مینا اشرفی اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
از پرچم بالای پستت بیشترازاین هم انتظار نمیره برات آرزو میکنم که مثل یک انسان واقعی برای هردوخانواده شکور وعبدالعالی که روزهای سختی را میگذرونند زبانت به خیروخوبی بچرخه ونفرین نکنی ان شاالله خداوند مهربان روزهای خوش وشاد به دوخانواده شکور وعبدالعالی هدیه کنه الهی ....
سارا ستاری
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
چرااینقدر باخشنونت نظر میدین مگه جای توروتنگ کرده چیش به تو میرسه مطمئنا این پسر یاخودش یا باباش دشمن داشتن که اینجوری براش پاپوش درس کردن مسلما هر پسر ۱۸ ساله ای تو شرایط بد انفرادی وفشار روانی ممکنه هراعترافی بکنه مثل این بدبخت که مجبور شده اعتراف دروغ بکنه اصلا ماجراخیلی پیچیده تره اخه دختراتواین زمونه بیشترازیه دوست پسر دارن ازاین رو ممکنه به وسیله یکی دیگه ازدوس پسراش مفقودشده یاکلا ازایران خارج شده باید بیشتر این پرونده مورد بررسی قراربگیره تاسریه بیگناه بالای دار نره به خاطر مقتول نامرئی
ناشناس
United States
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
1
بی چاره دو تا خانواده هااااا
بیچاره پدر مادر غزاله
بیچاره پدر و مادر آرمان
چیا بهشون گذشته ....
و الان خانواده آرمان چقدر استرس حکم رو دارن خیلی تو شرایط بدی هستن خدا بهشون رحم کنه .. خدا بهشون آرامش بده ... خدا صبر بده
ایشالا این پرونده ختم به خیر بشه ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
1
با سلام اول برن یقه ی اون دانشگاه رو بگیرن که به چه حقی از سر دلسوزی به قول مادر غزاله البته مرخصی اونو تمدید کرده، مگه الکیه؟ بعدم اصلا امکان نداره وقتی کسی از دنیا رفته و کد ملیش باطل شده بیمه براش خودکار تمدید بشه. یعنی دادگاه و مردم رو چی فرض کردن این دروغها رو بهم بافتن.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}