استقرار تیپ مکانیزه نیروی زمینی سپاه پاسداران در مرزهای شمال غربی کشور دستگیری دو سرکرده داعش در بغداد ارمنستان: روسیه میانجی قابل اعتمادی برای پایان جنگ قره باغ است واکنش ذوالنوری به تذکر رهبر انقلاب وزیر بهداشت چک، بدون ماسک در رستوران حاضر شد| نخست‌وزیر: برکنارش می‌کنم انتقاد شدید و صریح رهبر معظم انقلاب از هتک حرمت به رئیس جمهور حماس: عادی سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی دردناک است ترامپ: عربستان سعودی روابط عادی با اسرائیل برقرار خواهد کرد موضع گیری رژیم صهیونیستی درباره فروش سلاح به امارات واکنش سفیر ایران به پیروزی آذربایجان در جنگ قره باغ امام جمعه مشهد: جامعه‌ای که در آن ابتذال باشد، امنیت نخواهد بود بایدن، پیروز مناظره دستور دادستان کل کشور ‌برای پیگیری ‌فوری ضرب‌وشتم زن جوان در آبادان نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم! + فیلم روحانی در گفتگو با اردوغان: بحران قره باغ باید از طریق مذاکره حل شود رئیس دفتر رئیس جمهور به قرنطینه رفت اعمال محدودیت‌های شدید در ۴۳ شهر با وضعیت بحرانی با دستور رئیس جمهور رئیس جمهور: در طرح ملی مسکن، مردم خانه می‌سازند نه دولت محدودیت جدید کرونایی در ۵ شهر خراسان رضوی اعمال می‌شود سه‌شنبه مرگبار در قره‌باغ
خبر ویژه
قالیباف: نمایندگان مجلس یازدهم هرگز به حاشیه‌های ناحق توجهی ندارند
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاهی به دست دشمن نداریم و مقابل آن می‌ایستیم، گفت: این پهپاد‌هایی که امروز دیدیم به جایی رسیده که می‌تواند در دورترین نقاط با تداوم پروازی و در هر شرایط آب و هوایی اهداف را هدف قرار دهد.
به گزارش شهرآرانیوز، محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح نمایشگاه دایمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوا و فضای سپاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و ایثارگری ملت ایران می‌باشد و من این هفته را به یکایک ملت عزیز ایران و همه رزمندگان، جانبازان و ایثارگران به ویژه خانواده معظم شهدا که همیشه سایه سر ما بودند تبریک می‌گویم. امروز در جریان بازدید از این نمایشگاه بنده از جهات مختلف به یاد تاریخ دفاع مقدس از آن مقطع تا به امروز افتادم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز در این نمایشگاه شاهد رونمایی از دستاورد‌هایی بودیم که پس از ۲۴ ساعت پرواز و در هر شرایط آب و هوایی می‌تواند هر هدفی را در هر نقطه‌ای انتخاب کرده و آن را بزنند. در یک کلام می‌توان گفت که هفته دفاع مقدس ایام الله است. خداوند در قرآن هم در روز‌هایی که بر بندگان‌اش نعمت نازل کرده و هم در روز‌هایی که بلا بر مردم نازل شده است را ایام الله در نظر گرفته است چرا که در هر دو بعد درس عبرت و یادآوری برای مومنان است. در جنگ بدر، حنین، خیبر و احزاب همگی شامل ایام‌الله می‌شود. دفاع مقدس نیز برای ما ایام‌الله است، اما شیطان سعی دارد این ایام را از ذهن ما پاک کند تا از آن درس عبرت نگیریم.

وی در ادامه اظهار کرد: رونمایی از این نمایشگاه در هفته دفاع مقدس که جوان‌ها می‌توانند در آن حضور یافته و دستاورد‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در آن ببینند گام بلندی است. این نمایشگاه در حوزه هوا فضا دستاورد‌های دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده است و می‌توان آن را مقدس نامید، چرا که تاریخ یک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت در راه خدا به تصویر می‌کشد. این نمایشگاه و دستاورد‌های امروز حوزه دفاعی کشور نشان می‌دهد هرجا که به سنت‌های الهی باور داشته باشیم و سعی و تلاش خود را با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها به کار گیریم پیروز خواهیم شد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مفهوم خودباوری خاطر نشان کرد: این نمایشگاه سنبلی از خودباوری است و «ما می‌توانیم» را به تصویر کشید. این دو شعار یعنی ایمان به سنت‌های الهی و تلاش و مجاهدت در راه پیروزی است و قطع امید از دشمنان می‌باشد. با این باور ما می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم و استقلال کشور را حفظ کنیم و شکوه را به مردم عزیز ایران دهیم. این نمایشگاه نشان داد که جوانان با اراده ما با ایمان به وعده الهی می‌توانند موفق شوند. این نمایشگاه شعار «ما می‌توانیم» را در همه ابعاد چه در حوزه راهداری و مدیریتی و چه در حوزه تکنولوژی و استراتژیک‌ها و تجهیزات به تصویر کشید. این نمایشگاه تبلور عینی ایمان به سنت‌های الهی و جوانگرایی است.

وی در ادامه تاکید کرد: در روز‌های ابتدایی جنگ و حتی در روز‌های آخر جنگ ما حتی در مهمات ساده نیز دچار مشکل بودیم در آن روز‌ها ما برای شلیک یک موشک توانایی کافی را نداشتیم، اما امروز با اراده و باور به سنت‌های الهی و تلاش در این مسیر توانستیم و موفق شدیم و امروز ماهواره نور را در مدار قرار می‌دهیم که دشمنان ما را سرافکنده می‌کند.

قالیباف ادامه داد: همه پروژه‌ها و طرح‌ها دارای راه‌های میانبر است و راه میانبر آن‌ها تکیه بر جوانان و افراد شجاع است که جسورانه تصمیم می‌گیرند. امروز ما به ابتکارات شجاعانه نیاز داریم که تنها با اتکاء به اراده خداوند در این مسیر موفق می‌شویم. ما نیاز به استراتژیک‌های خلاقانه داریم و با تبعیت کورکورانه موفق نمی‌شویم. دفاع مقدس یک گنجینه است که در همه دوره‌ها قابل استفاده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: سردار حاجی‌زاده در صحبت‌های خود به موضوعی اشاره کردند که در برهه‌ای از زمان دشمنان ما قصد داشتند تا تجهیزات دفاعی را ارزان‌قیمت به ما دهند، اما با تدبیر رهبری این امر را ما قبول نکردیم. پیروزی‌های امروز ما نشان می‌دهد که چه میزان تدبیر رهبری حکیمانه بوده و تبعیت از ایشان ما را امروز به این دستاورد‌ها رسانده است. امروز ما افسوس می‌خوریم علی‌رغم این همه قدرت در حوزه دفاعی، اما در حوزه اقتصاد ضعیف هستیم. دشمن توانست در حوزه اقتصادی به ما فشار بیاورد و متاسفانه ما در این حلقه از زنجیره قوی بودن دچار اشکالاتی هستیم.

قالیباف ادامه داد: متاسفانه ما به اقتصاد مردمی اعتقاد نداریم و فرصت را به جوانان نمی‌دهیم. نگاه‌مان به بیرون است و در این مسیر دنبال راه‌حل می‌گردیم وگرنه خدای دفاع، خدای اقتصاد و معیشت نیز هست و ما در این حوزه نیز با تکیه بر جوانان می‌توانیم مستقل و مقتدر شویم. ما نیاز به رفتار مومنانه و اخلاق‌مداری داریم. باید در عرصه‌ی اقتصاد نیز از دوران دفاع مقدس درس بگیریم. مردم ما در دوران دفاع مقدس به میدان جنگ آمدند و از جان خود و فرزندانشان گذشتند. امروز ناکارآمدی مدیران برای حفظ انقلاب‌شان تحمل می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: مجلس یازدهم می‌کوشد تا در چارچوب وظایف خود با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کرده و گره از مشکلات مردم بگشاید. نمایندگان مجلس یازدهم هرگز به حاشیه‌هایی که در مجلس به ناحق برای آن‌ها ایجاد می‌کنند و افرادی که خود اهل کار نبوده و اکنون قصد دارند کوتاهی‌های خود را به گردن دیگران بیندازند توجهی ندارند. شعار «مرگ بر آمریکا» جز کار، تلاش و خدمت‌رسانی به مردم نیست و لحظه‌ای از ذهن نمایندگان مردم در خانه ملت خارج نمی‌شود. مجلس یازدهم تمام سعی خود را برای خدمت‌رسانی به مردم به کار می‌گیرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}