پرویز پورحسینی درگذشت + علت مرگ ماجرای تبلیغ «سلام، من سیامک انصاری هستم» خانه موسیقی: اول مهر، سالروز تولد شجریان «روز ملی موسیقی» اعلام شود کارتون | وقتی طوفان می‌آید، درخت‌های ریشه‌دار می‌مانند آشنایی با برنامه «ملت شهر» که بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار داده است نگاهی به گسترش کتاب‌های صوتی و الکترونیک در ایران یادی از هنرمند فقید جمشید مشایخی که امروز زادروز اوست بازخوانی روایت هجرت حضرت معصومه (س) و تاریخچه ساخت آرامگاه ایشان در قم صفحه نخست روزنامه‌های کشور - پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ «شهره شهر» کتابی خواندنی درباره تاریخ گردشگری خراسان بزرگ تابش فرهنگ بسیج در آینه رسانه «محروسه» فیلم کوتاهی که قهرمان آن یک زن است پیگیری انجمن هنرمندان پیشکسوت خراسان رضوی برای صدور «هنرکارت» کتاب شعر محسن چاوشی منتشر خواهد شد برای زنده‌یاد احمد حلوی، مرد آرام تئاتر و سینمای مشهد که دیروز بدرود حیات گفت یادداشت ساعد مشکی برای مرتضی ممیز، پیشقراول گرافیک معاصر ایران صفحه نخست روزنامه‌های کشور - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ پنج فیلم درباره پادشاهی‌ها برای رقابت با سریال «تاج» اندر دل خاک‌اند همه پرهنران
خبر ویژه
مافیای سایت‌های شرط‌بندی چرا به‌دنبال جذب خواننده‌هاست؟
درباره کوچ خواننده تازه‌به‌دوران‌رسیده‌ای همچون مهراد جم و سناریوی از پیش نوشته‌شده سایت‌های شرط‌بندی برای جذب دنبال‌کننده بیشتر.
ارژنگ حاتمی | شهرآرانیوز؛ «شما صبح که از خواب بیدار می‌شی، هیچ کس نیستی، بعد یه آهنگ می‌دی بیرون و تا عصر کلی دنبال کننده پیدا می‌کنی. بعد که یکم معروف شدی، شب با یه جادوگر پیر آشنا می‌شی و می‌شی مال اون و این طوری معروفیتت چندبرابر می‌شه.» این توئیت را کاربری با تیتر «داستان زندگی مهراد جم در بیست وسه سالگی» منتشر کرده است. داستان مهراد جم از بهترین نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد این روز‌ها و به کمک فضای مجازی و کمی حاشیه، چگونه می‌توان یک شبه از یک آدم معمولی به فردی معروف تبدیل شد.


مهراد جم کیست؟

مهراد جم از همان ابتدا راه معروف شدن را خوب بلد بود، او در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ فقط با انتشار ۲ تک آهنگ توانست در شبکه‌های اجتماعی به شهرت دست یابد. اولین قطعه او به نام «شمال» و دیگر آهنگ او به نام «غمت نباشه» بود. قدم بعدی در بیشتر معروف شدن مهراد جم را صداوسیما برداشت. او به برنامه «فرمول یک» با مجریگری علی ضیا دعوت شد، آن هم در ویژه برنامه شب عید؛ در ادامه خوانندگی تیتراژ برنامه فرمول یک در شب یلدا به او سپرده شد. او در ادامه حتی به برگزاری کنسرت در کشورمان هم موفق شد، ۲ کنسرت یکی در جزیره کیش و دیگری در محل تولدش، آبادان.
 
ناگفته نماند که کنسرت جم در بهمن ماه ۹۸ در کیش با حواشی زیادی روبه رو شد. این خواننده پرحاشیه تا توانست در این کنسرت حرکات عجیب انجام داد و با دادزدن‌های بسیار سعی کرد جلب توجه کند. تا مدت‌ها پس از اولین کنسرت جم، فضای مجازی پر بود از کلیپ‌هایی با تیتر‌هایی همچون «فریاد‌ها و حرکات عجیب مهراد جم در کنسرت»، «کنسرت مهراد جم با وحشی بازی هاش!» و... که همگی نشان می‌دهد جم از همان ابتدا حاضر بود برای بیشتر دیده شدن به هرکاری دست بزند.


وسوسه‌هایی از جنس سایت‌های شرط بندی

به تازگی محمد اللهیاری، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، درباره مهاجرت مهراد جم به ترکیه صحبت کرده است. او نیز با بیان اینکه ارشاد کمال همکاری را به این خواننده داشته و تقریبا همه کارهایش مجوز گرفته و مشکلی برای برگزاری کنسرت هم نداشته است، این تصمیم جم را به دلیل سن کمش دانست که باعث شده است تصمیمی عجولانه بگیرد. اللهیاری در ادامه گفته است که برخی سایت‌های شرط بندی به حیطه خواننده‌ها وارد می‌شوند و وعده‌هایی درباره درآمد‌های آن چنانی به آن‌ها می‌دهند، سرابی که باعث می‌شود برخی خواننده‌های کم سن وسال و بی تجربه را به آن طرف آب‌ها بکشد.

پیش از این یکی از فعالان رسانه‌ای هم در توئیترش به همین موضوع اشاره کرد: «مهراد جم خواننده پاپ به ترکیه مهاجرت کرد. مافیای سایت‌های شرط بندی در ترکیه توانسته است با توافق کامل این خواننده را به این کشور بکشاند. امسال پس از مانی رهنما، مهدی مدرس و هومن نامداری، «مهراد جم» چهارمین عضو جامعه موسیقی است که از کشور خارج شده است.»
مسعود جهانی، تنظیم کننده نام آشنای ایرانی، هم در واکنش به مهاجرت جم در اینستاگرام خود واکنش قابل توجهی نشان داد و این طور وانمود کرد که دیگر با او همکاری نمی‌کند.


سناریویی برای جذب دنبال کننده بیشتر

همه چیز مانند یک سناریوی از پیش نوشته شده است. جم بعد از وسوسه سایت‌های شرط بندی و توافق با آن ها، به محرکی برای جذب دنبال کننده بیشتر نیاز داشت که بتواند درآمد خوبی از این راه کسب کند. برای جذب دنبال کننده در فضای مجازی نیز بهترین راه ایجاد حاشیه است و چه حاشیه‌ای بهتر از دنیا جهانبخت؟! دنیا جهانبختی که چیزی غیر از حاشیه نیست. جهانبخت در ابتدا غیر از انتشار عکس هایش در اینستاگرام هیچ فعالیت خاصی نداشت.
 
او در سال‌هایی نه چندان دور، با انتشار کلیپی مشمئزکننده از خودکشی اش به دلیل علاقه به یک خواننده دیگر (!) یک شبه به یکی از معروف‌ترین چهره‌های اینستاگرامی بدل شد. او با این نمایش مسخره تا مدت‌ها مضحکه کاربران فضای مجازی بود و درنهایت توانست به هدف خود که جذب دنبال کننده به هر قیمتی بود، برسد و یک باره تعداد دنبال کننده هایش میلیونی شد!

حال، این روز‌ها مهراد جم وارد این داستان شده است که به هر قیمتی دنبال کننده هایش را افزایش دهد. نام جم این روز‌ها وقتی دوباره به سر زبان‌ها افتاد که تصاویر و فیلم‌هایی از این خواننده با دنیا جهانبخت منتشر شد. برای آنکه ماجرا جالب‌تر شود، کمی هم پیازداغش را زیاد کردند و جم تصویر چشم‌های جهانبخت را بر پشتش خال کوبی کرد. کاری مضحک که هر ۲ آن‌ها با علم به اینکه این حرکتشان در فضای مجازی مسخره می‌شود، انجام داده اند، اما درنهایت به هدفشان خواهند رسید، هدفی که چیزی جز جذب دنبال کننده و درنهایت کسب درآمد بیشتر از سایت‌های شرط بندی نیست.


جذب دنبال کننده به هر قیمتی

این برای اولین بار نیست که چهره‌ها برای آنکه دستی به سر و روی تعداد دنبال کننده هایشان بکشند، اقدامات عجیب وغریب انجام می‌دهند. چند سال پیش و قبل از برگزاری جام جهانی، داوود هزینه و وحید‌خزایی در ترکیه برای هم شاخ وشانه کشیدند و حتی جایی در ترکیه قرار گذاشتند که با هم تسویه حساب کنند و هر ثانیه از این اتفاقات را پوشش خبری (!) می‌دادند؛ آخرش هم کمی چاقو خوردند و جای چاقو‌ها خوب شد، ولی تعداد دنبال کننده هایشان زیاد شد!
 
این روز‌ها هم تتلو که احساس می‌کند از قافله جذب دنبال کننده جا مانده، با فردی به نام پویان قرار گذاشته است تا در قفس به مبارزه رودررو و مشت زنی بپردازند. این اتفاق‌ها فقط مختص کاربران ایرانی نیست، همین دیروز هم خبری داشتیم که یک شاخ اینستاگرامی روسی، مرسدس ۱۵۰ هزار دلاری اش را به بهانه خدمات ضعیف مراکز سرویس دهی سوزانده است. رقابت برای جذب دنبال کننده آن قدر این روز‌ها عجیب وغریب شده است که حتی چند وقت پیش وقتی شایعه عمل تغییر جنسیت یکی از بازیگران کشورمان را شنیدیم، اولین چیزی که به ذهنمان رسید، همین تلاش برای جذب دنبال کننده بیشتر بود.


به امید مهاجرت تمام هم نسلات!

در پایان نگاهی می‌کنیم به واکنش برخی کاربران فضای مجازی دراین باره؛ کاربرانی که در بیشتر مواقع به موضوع‌های این چنینی نگاهی طنزآمیز می‌کنند. کاربری دراین باره نوشته است: «همین که مهراد جم دیگه نمی‌تونه برگرده ایران، من از این وصلت راضی ام!» یا کاربر دیگری نوشته است: «ممنونم ازت پسر، به امید مهاجرت تمام هم نسلات!»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}