هنوزخبری از تعطیلی ادارات در خراسان رضوی نیست شهرک شهید بهشتی مشهد در مسیر بازآفرینی همراهی ۹۵ درصد از اصناف مشهد با تعطیلی و محدودیت‌های کرونایی پایان روشنِ قصه سیاه | روایت شهرآرا از شبی در میان بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌ها تعطیلات کروناییِ اداری خراسان رضوی، معطل بخشنامه ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای حاشیه زدایی در مشهد پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره روند اجرایی پروژه های غیرهمسطح مشهد ۶۰ تُن مرغ تنظیم بازار روزانه در مشهد توزیع می‌شود بستر کشف رود فضای سبز می‌شود احیای ۲ گذر تاریخی مشهد در دستورکار شهرداری احتمال کاهش فعالیت ناوگان قطارشهری و سرویس‌دهی شبانه اتوبوس‌رانی مشهد نگاه شورای پنجم به توسعه شهر مشهد متوازن و عدالت‌محور است حجت‌الاسلام مروی: آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد قطع ۱۴ ساعته گاز در مناطقی از مشهد از ساعت ۸ صبح فردا کاهش ۱۰ درصدی استفاده از قطارشهری مشهد در ۳ روز آماده‌باش ۲۰۰۰ تاکسی در مشهد ممنوعیت‌های مربوط به ساخت‌وساز در پهنه گسل‌های مشهد مشخص شد مدیریت شهری مشهد در کنار سایر دستگاه‌ها آماده حمایت از کارگران است تصاویر هوایی از بوستان‌های ملت و وکیل‌آباد مشهد در اولین برف پاییزی
خبر ویژه
خبر‌های خوش برای «گودفخار» | بهبود وضعیت گود فخار با هدف انتفاع هرچه بیشتر ساکنان ‌منطقه
برنامه بلندمدت ارتقای وضعیت گود فخار در طرح تفصیلی حوزه میانه شرقی مشهد تدوین می‌شود
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد اعلام کرد که در راستای بهبود وضعیت گود فخار با هدف انتفاع هرچه بیشتر ساکنان این‌منطقه، برنامه بلندمدتی در دست تدوین است که این‌برنامه در طرح تفصیلی حوزه میانه شرقی مشهد گنجانده خواهد شد.

محمدهادی مهدی‌نیا در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به موارد مطرح‌شده در شانزدهمین جلسه کارگروه توانمندسازی، سامان‌دهی و بازآفرینی شهری شورای شهر گفت: در این‌جلسه اعضای دفاتر تسهیلگری شهرک شهید بهشتی و گود فخار و جمعی از مدیران شهری حضور داشتند و مسائل مربوط به این ۲ منطقه شهری ارزیابی شد.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت آخرین اقدامات انجام‌شده در گودفخار و برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت این‌گود بیشترین زمان این‌جلسه را به خود اختصاص داد، تصریح کرد: یکی از معضلات شهر مشهد، موضوع گود فخار است؛ ازاین‌رو وضعیت این‌گود به صورت ویژه در دستورکار ما قرار دارد و در جلسه اخیر کارگروه توانمندسازی، سامان‌دهی و بازآفرینی شورای شهر هم برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در این‌گود بررسی شد.

وی افزود: در بخش برنامه‌های کوتاه‌مدت موضوعاتی نظیر مشارکت مردم که اولویت طرح است با همراهی و همکاری دفاتر تسهیلگری و ارتقای کیفیت محیطی این‌منطقه بررسی شد.


بررسی کلان‌ترین مشکلات گودفخار

مهدی‌نیا افزود: همچنین موضوع پَستی و فرورفتگی گودفخار، خط اگو و قرارداد با آب و فاضلاب برای حل شدن آب‌گرفتگی در این‌گود با هدف بهبود وضعیت زندگی ساکنان بررسی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برای بهبود وضعیت گود فخار به نفع مردم و ساکنان آن نیز برنامه‌های بلندمدتی در دستورکار مدیریت شهری قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: به احتمال زیاد، ماه آینده طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه میانه شرقی مشهد به شورا فرستاده خواهد شد و این‌گود در حوزه این‌طرح تفصیلی قرار دارد. ازاین‌رو در طرح تفصیلی حوزه میانی شرقی مشهد توجه ویژه‌ای به گود فخار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در این‌طرح تفصیلی مشخص خواهد شد که در برنامه‌های بلندمدت چگونه وضعیت این‌گود را به سرانجام خوبی برسانیم، ادامه داد: درهمین‌راستا موضوعات مختلفی نظیر اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری و ساخت مجموعه‌های مسکونی با مشارکت ساکنان یا تملک زمین‌های خالی با کاربری فضای سبز نیز بررسی شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر درباره موضوعات بررسی‌شده شهرک شهید بهشتی گفت: در این‌جلسه تصمیم خاصی برای شهرک شهید بهشتی گرفته نشد. به تازگی شورای شهر مشهد برای انجام اقدامات توسعه‌ای شهرک شهید بهشتی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان مصوب کرده است و اقدامات در این‌شهرک در حال انجام است. درهمین‌راستا دفتر تسهیلگری این‌محله نیز به ارائه اقدامات انجام‌شده پرداخت.


ضرورت توسعه محلات با مشارکت مردم

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر نیز در این‌جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در محله گود فخار و شهرک شهید بهشتی ارائه کرد و گفت: تأکید ما به شهرداری و سازمان بازآفرینی و دفاتر تسهیلگری این است که تدوین برنامه توسعه درازمدت حتما باید با مشارکت مردمی انجام و در آن مسائل و نظرات عمومی لحاظ شود.
احمد نوروزی افزود: اقدامات خوبی از سوی شهرداری منطقه ۵ و دفتر تسهیلگری و سازمان بازآفرینی در گودفخار آغاز شده است تا وضع موجود سامان‌دهی و فضا برای زندگی ساکنان تحمل پذیرتر شود.
وی با بیان اینکه کار اصلی در این‌محله تدوین برنامه توسعه درازمدت است، گفت: دفتر تسهیلگری باید با مشارکت مردمی برای تدوین این‌برنامه اقدام کند و در آن مسائل و نظرات همه افراد ساکن، اعم از مالکان، مستأجران و کسبه را در نظر بگیرد تا با همراهی و مشارکت آن‌ها برای مقاوم‌سازی محل سکونت و سرپناهشان اقدام کند.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر با تأکید بر اینکه فرایند بازآفرینی سخت و زمان‌بر است، تصریح کرد: بخشی از بازآفرینی، کار اجتماعی و تعامل با مردم است و بخش دیگر نیز به فعالیت‌های اجرایی و عمرانی اختصاص می‌یابد.
نوروزی افزود: تدوین برنامه توسعه محله و طی کردن مراحل قانونی آن قدری زمان‌بر است؛ زیرا پس از تهیه سند، باید سازمان بازآفرینی شهرداری آن را از نظر قانونی کنترل کند، سپس به ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد و پس از آن به ستاد بازآفرینی استان فرستاده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}