حجت‌الاسلام مروی: آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد قطع ۱۴ ساعته گاز در مناطقی از مشهد از ساعت ۸ صبح فردا کاهش ۱۰ درصدی استفاده از قطارشهری مشهد در ۳ روز آماده‌باش ۲۰۰۰ تاکسی در مشهد ممنوعیت‌های مربوط به ساخت‌وساز در پهنه گسل‌های مشهد مشخص شد مدیریت شهری مشهد در کنار سایر دستگاه‌ها آماده حمایت از کارگران است تصاویر هوایی از بوستان‌های ملت و وکیل‌آباد مشهد در اولین برف پاییزی اهتمام جدی مدیریت شهر برای سامان‌دهی کارتن‌خواب‌ها بازار سرشور مشهد تا آخر سال احیا می‌شود خیابان‌های خلوت مشهد به وقت ساعت ۲۱ | کاهش چشمگیر تردد پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره اقدامات انجام شده برای کاهش بار ترافیکی مسیرهای منتهی به طرقبه و شاندیز احتمال تغییر در ساعات فعالیت ناوگان حمل و نقل مشهد | تاکسی تلفنی‌ها مجوز بگیرند تاکسی‌های سطح شهر مشهد هوشمند می‌شوند  ۷۵ واحد صنفی متخلف در مشهد پلمب شدند برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی ناچاریم پروژه‌های کلیدی شهر را ادامه دهیم دور زدن قانون پشت کرکره‌های نیمه باز در تعطیلات کرونایی مراسم تودیع و معارفه شهردار منطقه شش با حضور رییس شورای شهر مشهد برگزار گردید ویدئو | همه‌چیز درباره تقاطع غیرهمسطح ابوطالب مشهد فرمانداری مشهد: تردد خودروهای پلاک غیربومی ساکن مشهد در طول روز منعی ندارد امروز اول آذر ۹۹؛ آغاز دور تازه محدودیت‌های کرونایی در مشهد
خبر ویژه
بهره‌برداری ۳ سطح از ۴ سطح تقاطع آزادگان تا پایان سال 99 در میدان نمایشگاه مشهد
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد از پیشرفت ۵۵‌درصدی عملیات ساخت تقاطع ۴‌سطحی آزادگان به عنوان بزرگ‌ترین تقاطع مشهد خبر داد.
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ عملیات ساخت پروژه تـقاطع چـهارسطـحی آزادگان با هدف کاهش بار ترافیکی غرب مشهد از روز ۲۵ مردادماه سال ۱۳۹۸ با حضور استاندار سابق خراسان رضوی، شهردار مشهد و دیگر مدیران استانی و شهری آغاز شد و در همان زمان پایان عملیات این پروژه در سال ۱۴۰۰ بیان شد. اما مسئولان شهری وعده دادند که با هدف رضایتمندی شهروندان مشهدی، ۳ سطح از ۴ سطح این پروژه تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.
 
مدیران شهری مشهد تاکنون پای این وعده بودند و از طرفی پیمانکار پروژه هم که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) است با احداث کارخانه سگمنت سازی خود در مجاورت این پروژه، در راستای تسریع در ساخت تقاطع، اقدامات زیربنایی را با سرعت آغاز کرد و اکنون بنا به گفته معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد، از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است.

خلیل ا... کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت ساخت پروژه چهارسطحی آزادگان در راستای کاهش بار ترافیکی میدان نمایشگاه سابق گفت: عملیات ساختمانی این پروژه که در روز ۲۵ مرداد ماه آغاز شد با هدف کاهش ترافیک و اتصال آزادراه مشهد-چناران-قوچان انجام شد و خوشبختانه پس از آغاز عملیات ساخت، نام میدان نمایشگاه سابق به تقاطع آزادگان نیز تغییر یافت و این تغییر نیز مورد رضایت خانواده شهدا، جانبازان و به ویژه آزادگان عزیز قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه تقاطع آزادگان، به عنوان مدرن‌ترین تقاطع غیرهمسطح شهر مشهد، دارای ۴ سطح است، ادامه داد: سطح منفی یک این تقاطع یا همان زیرگذر آن، محور بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی را به محور شهید برونسی متصل می‌کند و سطح صفر این تقاطع هم میدانی بیضی شکل است. کاظمی افزود: همچنین سطح مثبت یک این تقاطع شرق بزرگ راه امام علی (ع) را به غرب آن و به سوی آزادراه مشهد-چناران-قوچان متصل می‌کند و سطح مثبت ۲ نیز دارای ۲ چپ گرد به ارتفاع ۱۴ متر و طول حدود یک کیلومتر است که یکی از این ۲ چپ گرد بزرگ راه امام علی (ع) را به بولوار شهید برونسی و دیگری غرب بزرگ راه امام علی (ع) از سوی چناران را به بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند.


۱۶۸ روز تا پایان پروژه

وی با بیان اینکه براساس برنامه زمان بندی حدود ۱۶۸ روز دیگر در سال ۱۴۰۰ عملیات ساخت کل پروژه به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: البته ما وعده داده بودیم که بخشی از پروژه تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد و در اختیار شهروندان قرار گیرد؛ ازاین رو تا پایان امسال سطح منفی یک پروژه با هدف اتصال بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی به بولوار شهید برونسی، سطح صفر که همان میدان است و یکی از چپ گرد‌ها از سوی شرق بزرگ راه امام علی (ع) به سمت بولوار شهید برونسی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در ادامه به آخرین اقدامات انجام شده در این تقاطع اشاره کرد و گفت: اکنون پیشرفت فیزیکی زیرگذر بسیار خوب است و همچنین عملیات سگمنت گذاری یکی از چپ گرد‌ها از سوی بزرگ راه امام علی (ع) به سمت بولوار شهید برونسی در حال تمام شدن است.


حل تعارضات برقی پروژه تا پایان آذر

وی در ادامه به وجود برخی از تعارضات در این پروژه اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین معارضات ما در پروژه آزادگان مربوط به دکل‌ها و کابل‌های برق فشار قوی است. براین اساس تعاملاتی با شرکت برق انجام شده و این شرکت قول داده است که تا پایان آذرماه عملیات انتقال این کابل‌ها را از تقاطع آزادگان به نقطه‌ای دیگر انجام دهد. کاظمی در مورد نوسان‌های قیمتی به وجودآمده و وجود مشکلات بر سرراه این پروژه نیز اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه براساس برنامه در حال انجام است و درباره نوسان‌های قیمتی هم باید اعلام کنیم که در تمام قرارداد‌هایی که شهرداری امضا می‌کند یا حتی دیگرسازمان‌ها منعقد می‌کنند، موضوع نوسانات قیمتی در قرارداد در نظر گرفته می‌شود.


تأثیرات ترافیکی در قلب پروژه‌های حمل ونقلی مشهد

پروژه تقاطع چهارسطحی آزادگان با هدف کاهش ترافیک میدان نمایشگاه سابق از مسیر‌های بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی، بزرگ راه امام علی (ع) و بولوار نمایشگاه اجرایی شده است. براساس برنامه مطالعه شده قرار است حجم ترافیک این مسیر‌ها با ساخت این تقاطع به شکل شایان توجهی مدیریت شود. یکی از گذرگاه‌های اصلی سفر مشهدی‌ها و علاوه برآن زائران بارگاه رضوی و حتی مسافران خارجی که به مشهد سفر می‌کنند بازدید از سایت نمایشگاهی مشهد است. ساخت این تقاطع سبب خواهد شد مسیر دسترسی به نمایشگاه بین المللی مشهد هم با سهولت بیشتری انجام شود.

همچنین تقاطع چهارسطحی آزادگان در قلب مجموعه پروژه‌هایی قرار گرفته است که به صورت متوالی در مشهد در حال اجراست. مدیریت شهری مشهد با اجرای پروژه‌های متعددی از انتهای بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی و بزرگ راه پیامبر اعظم (ص) «آزادی» تا انتهایی بولوار وکیل آباد و بولوار شهید برونسی سعی دارد حجم ترافیک این محدوده‌ها را کنترل کند. اکنون بخشی از این پروژه‌ها نظیر اصلاح هندسی انتهای بولوار وکیل آباد به بهره برداری رسیده است و افتتاح دیگرپروژه‌ها نیز ادامه خواهد یافت.

علاوه بر تأثیر مستقیم پروژه آزادگان بر کاهش بار ترافیکی غرب مشهد، این پروژه به عنوان مدرن‌ترین تقاطع شهر مشهد تأثیر ملی هم خواهد گذاشت؛ زیرا با ساخت آزادراه مشهد-چناران-قوچان عملا تقاطع آزادگان دروازه ورودی به مشهد از سمت مسیر‌های شمال استان و شمال کشور خواهد بود و وجود چنین تقاطع مدرنی می‌تواند در منظر زائران و مسافرانی که وارد مشهد می‌شوند، تصویری از شهرسازی مدرن تداعی کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}