خبر ویژه
شکست مسی‌ها با ۴۰ اختلاف امتیاز! | مهرام صدرنشین بدون باخت
تیم بسکتبال مهرام در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با نتیجه ۸۶ بر ۴۵ از سد مس کرمان گذشت.
گروه ورزش/شهرآرنیوز، در ادامه رقایت‌های لیگ برتر بسکتبال دیدار تیم‌های مهرام و صنعت مس کرمان در تالار بسکتبال آزادی تهران آغاز و در نهایت به نفع مهرام به پایان رسید.
بازیکنان آغازگر مهرام: مالیک ترنت، مهدی کامرانی، صمد نیکخواه بهرامی، آرمان زنگنه و میثم میرزایی
سرمربی: علی آرزومندی

بازیکنان آغازگر مس کرمان: محمد فلاحت، رامین میرزائی، محسن عابدی، رضا آذرشاه و ابراهیم بیگی
سرمربی: محمد کسائی‌پور

کوارتر اول
امتیازگیری آرمان و میرزائی و ۳ بی‌نقص کامرانی، کسایی‌پور را خیلی زود دست به کار می‌کند تا وقت استراحت بگیرد. در بازگشت فلاحت سبد اول مس را می‌گیرد و صمد پاسخ می‌دهد. شوت ۳ امتیازی صمد و اوپن شات ترنت جمع امتیاز مهرام را به ۱۴ می‌رساند. بیگی سبد بعدی را هم برای مس می‌گیرد، اما ۴ پرتاب آزاد بدون نقص از ترنت اختلاف را بیشتر می‌کند. لمس توپ جعفری در ریباند حمله کافی است تا امتیازات مس، یک سوم مهرام شود و کوارتر اول ۱۸ بر ۶ به سود مهرام تمام شود.

کوارتر دوم
۳ امتیازی روحیه‌بخش عابدی نوید کوارتر بهتری را برای مس می‌دهد، اما کامرانی چند ثانیه بعد جواب این ۳ امتیازی را می‌دهد. خطای فلاحت روی خود کامرانی هم ۳ پرتاب آزاد و ۳ امتیاز دیگر برای مهرام و کامرانی در پی دارد. اوجاقی در زمین مس حی و‌حاضر است تا فست برک سریع مهرام را به سرانجام برساند. حمله بعدی مس هم ناکام است تا دوباره مهرام با صمد به راحتی امتیاز بگیرد. تکنیکال مس با تک پرتاب آزاد موفق کامرانی توام است تا فاصله ۲۰ امتیاز شود! صمد هم یک تنه به دفاع مس می‌زند تا تیمش را از ۳۰ بگذراند. بالاخره مس با پرتاب آزاد فلاحت دورقمی می‌شود، اما حمله برق‌آسای مهرام یا کامرانی و خطای خود فلاحت دو پرتاب آزاد و دو امتیاز دیگر برای مهرام دارد. دو پرتاب آزاد موفق عابدی کمی اختلاف را کمتر می‌کند. تکنیکال مهرامی‌ها، تک پرتاب موفق آذرشاه را در پی دارد. عابدی هم دو پرتاش را گل می‌کند، اما خطای خود او در ریباند توپ گل شده، دو پرتاب به میثم میرزایی می‌دهد و او هم یک امتیاز می‌گیرد. چهار خطایی شدن صمد و فلاحت در نوع خود جالب است. آرمان پشت خط پرتاب آزاد بی‌اشتباه است. اوضاع مس در وقت دوم بهتر شد، اما آن‌ها ۴۳ بر ۱۷ بازنده به رختکن رفتند.

کوارتر سوم
با ورود شایان پورکاوه مس آهنگ روان‌تری می‌گیرد. سبد اول نیمه دوم متعلق به مسی‌هاست. هرچند پس از خطای غیرورزشی مهرامی‌ها دو‌پرتاب بیگی هدر می‌رود، اما در موقعیت مالکیت، عابدی با ریباند حمله سبد بعدی را می‌گیرد. سبدی که خندان‌پور آن را پاسخ می‌دهد. اشتباه فلاحت ترنت را با حلقه خالی روبرو می‌کند تا گارد مهرام دانک بزند! صمد هم با فول گل حمله‌ای ۳ امتیازی دارد. ۵ خطایی شدن بیگی، شادی اوپن شات عابدی را به کام مسی‌ها زهر می‌کند. جعفری جای او را می‌گیرد و دو پرتاب آزاد موفق می‌زند. ۵ خطایی شدن فلاحت آه از نهاد نیمکت مس بلند می‌کند. ریباند حمله بعدی خندان‌پور و ۴ پرتاب آزاد موفق صمد در برابر ۳ امتیازی پورکاوه پایان بخش وقت سوم است. ۶۳ بر ۳۱ به سود مهرام.

کوارتر چهارم
۳ امتیازی متین جلالیان آغازگر وقت چهارم بازی است. پورکاوه این‌طرف سبد می‌گیرد. پرتاب‌های آزاد موفق متین اختلاف را بیشتر و بیشتر می‌کند و خندان‌پور پس از یک امتیازی که رامین میرزایی برای مس می‌گیرد، مهرام را از ۷۰ می‌گذراند. جعفرس سومین بازیکن ۵ خطایی کرمانی‌هاست. ۳ امتیازی پورکاوه کمی زخم‌های مس را التیام می‌بخشد و آدرشاه هم پشت خط پرتاب آزاد موفق است. محسن عسگری‌نیا بلند قدترین گارد ایران با حرکتی تماشایی سبد مس را فرو می‌ریزد و اینطرف مس با آذرشاه اختلاف را به ۳۰ کاهش می‌دهد. مهرامی‌ها میان اعتراضات مسی‌ها با پرتاب‌های آزاد اختلاف زا بیشتر می‌کنند. صارم جعفری، بازیکن ۱۵ ساله مهرام هم سبد می‌گیرد. نخعی مس را به ۴۵ می‌رساند. مسی‌ها توپ صارم رت بلاک می‌کنند، اما توپ او در قوس نزولی سبد قرار داشت تا بازی با نتیجه ۸۶ بر ۴۵ به سود مهرام تمام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}