وضعیت سیاه کرونایی در کمین خراسان رضوی کاهش مشکلات ساخت‌وساز با تحقق پهنه‌بندی شهر مشهد مشهدالرضا (ع) آماده استقبال از ماه میهمانی خدا | برنامه های مذهبی ماه رمضان در مشهد بوستان ۶۳ هکتاری ارتفاعات جنوبی مشهد در تابستان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد فضاسازی ویژه ماه رمضان در مشهد انجام شد ساخت مسجد «هفت درب» در مشهد آغاز شد تشدید پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی | برگزارنشدن نماز جماعت در صحن‌های مرکزی و تعطیلی چایخانه‌ها تغییر ساعات کاری ایستگاه‌های مبادله پسماند‌های خشک در ماه رمضان به مناسبت ۵۵ سالگی ثبت آثار تاریخی و میراثی کلات نادر | ز راه کلات است آهنگمان بازخوانی وقف‌نامه‌های برجای‌مانده در آستان‌قدس رضوی درباره ماه رمضان گزارشی از مشکلات محله «خلج» مشهد که کمبودهایش همچنان ادامه دارد مدیریت شهری این دوره توانسته است به خوبی شهر مشهد را اداره کند احسان اصولی: منتقدان حوزه فرهنگی برای ادعاهایشان شاخص بیاورند شهرسازی هوشمند در مشهد به خان آخر رسید آغاز عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس مشهد پس از ۵ سال شهروند خبرنگار| آبیاری فضای سبز بلوار فرامرز عباسی در مشهد خیابانی در مشهد به نام استاد فرشچیان نامگذاری می‌شود  بارش‌های رگباری در راه خراسان رضوی بوستان «مهریز» مشهد؛ تحقق مطالبه ۳۰ ساله ۷۰ درصد بودجه شهر مشهد برای پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود
خبر فوری
۱۵۰ میلیارد تومان برای بهسازی کال و ساخت بوستان خطی در اسماعیل‌آباد
عصر دیروز استاندار خراسان‌رضوی در ادامه بازدید از مناطق محروم مشهد، به همراه شهردار و جمعی از مدیران استانی و شهری، به منطقه اسماعیل‌آباد رفت.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ قرار است در کنار بازسازی و بهسازی کال اسماعیل‌آباد، به کوشش مدیریت شهری و سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، بازسازی و بهسازی منطقه اسماعیل‌آباد به عنوان سریالی ادامه‌دار و همراه با ارائه خدمات گوناگون و ایجاد زیرساخت‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و تفریحی تداوم یابد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد دگرگونی ساختاری و زدوده شدن غبار فقر و محرومیت از این‌منطقه باشیم.
 
در‌این راستا عصر دیروز استاندار خراسان‌رضوی در ادامه بازدید از مناطق محروم مشهد، به همراه شهردار و جمعی از مدیران استانی و شهری، ابتدا به منطقه اسماعیل‌آباد رفت تا از نزدیک بر روند ایجاد تغییرات کلان در این‌منطقه نظارت کند.
محمد صادق معتمدیان، در این‌بازدید میدانی گفت: این‌بازدید‌ها در راستای رسیدگی به مطالبات مردم و ساکنان مناطق حاشیه شهر صورت می‌گیرد و وضعیت مناطق از نزدیک بررسی می‌شود تا بر‌اساس آن برنامه و زیرساخت‌های مناسبی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی شکل گیرد.


تملک‌ها در مراحل پایانی

شهردار مشهد نیز در جریان این‌بازدید با اشاره به اقدامات مدیریت شهری برای محرومیت‌زدایی از منطقه اسماعیل‌آباد گفت: تا پیش‌از‌این، تعداد زیادی خانه در محدوده کال اسماعیل‌آباد قرار داشت که مرکز خرید و فروش موادمخدر بود و جمع‌آوری آن‌ها از لحاظ اجتماعی و پدافندی بسیار دارای اهمیت بود.
محمدرضا کلائی افزود: نیرو‌های سپاه بیش از یک سال شناسایی و آماده‌سازی را انجام دادند. اگر این‌منطقه بازپیرایی نمی‌شد، در عمل چرخه اقتصادی فروش مواد مخدر منهدم نمی‌شد، اما سرانجام مهم‌ترین مرحله کار، یعنی تملک منطقه با کمک دستگاه قضایی و دیگر ارگان‌ها انجام و پاک‌سازی شد.
وی ادامه داد: ۱۳۸ ساختمان در حدود کال اسماعیل‌آباد قرار داشته است که از این‌تعداد ۱۱۷ واحد تملک شده و ۱۱ واحد در حال تکمیل فرایند تملک است و برای بقیه نیز در حال مذاکره هستیم.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ میلیارد تومان برای سامان‌دهی و تبدیل حاشیه کال اسماعیل‌آباد به فضای سبز و پارک خطی در نظر گرفته شده است، افزود: از این‌مبلغ حدود ۴۰ میلیارد تومان برای تملک پلاک‌های در مسیر کال و ۱۱۰ میلیارد تومان نیز برای فضای سبز، بدنه‌سازی و کف‌سازی کال هزینه خواهد شد. شهردار مشهد در تشریح نقشه سامان‌دهی پروژه کال اسماعیل‌آباد اظهار کرد: با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای قرار است مسیل این‌کال بازسازی و اطراف این‌کال نیز فضای سبز و پارک اجرا شود. درهمین‌راستا، سامان‌دهی، بدنه‌سازی و معبر کال تا پایان خرداد به پایان می‌رسد.


ساخت فضای ورزشی، بازی و کتابخانه در دستورکار

وی بیان کرد: فضای ورزشی، فضای بازی، کتابخانه و دیگر امکانات خدماتی در این‌منطقه را در دستور‌کار داریم و معتقدم اگر حمایت‌ها و پیشتیبانی‌های لازم انجام شود، این‌پروژه را می‌توان طی ۵ ماه به سرانجام رساند.
وی تصریح کرد: در موضوع بازآفرینی و سند توسعه محله نیز پیش‌بینی شده که انتقال مرکز دی‌آی‌سی به خارج از محله، اصلاح ورودی محله از سمت خین‌عرب، اختصاص زمین ۱۵۱۰ متری برای ایجاد فضای ورزشی، ایجاد مرکز بهداشتی و درمانی و بخشی مختص فضای آموزش برای جبران کسری سرانه دبستان و هنرستان، احداث مسجد، کتابخانه و فرهنگ‌سرا در دستورکار قرار گیرد.


خروج از بن‌بست با تکمیل پروژه ابوطالب

شهردار مشهد همچنین در جریان بازدید از شهرک قدس و پل ابوطالب گفت: شهرداری معتقد است که باید این‌محدوده را از بن‌بست خارج کرد. به‌همین‌دلیل اجرای پروژه پل ابوطالب در دستور‌کار قرار گرفت که ۱۰ تا ۱۵ روز آینده افتتاح خواهد شد.

کلائی با اشاره به اینکه ترافیک خودرویی در میدان امام حسین (ع) به‌شدت زیاد شده است، افزود: میدان امام حسین (ع) محل اتصال به جاده کلات است. این‌جاده علاوه بر اینکه راه دسترسی به شهرستان کلات را فراهم می‌کند، به نوعی جاده شهرک‌های صنعتی توس، جاده سیمان و شن‌شویی محسوب می‌شود و نیازمند بازآفرینی است. وی تأکید کرد: اگر مسیر بولوار ابوطالب پس از افتتاح پل ابوطالب امتداد پیدا کند، همه این‌محدوده به لحاظ ترافیکی احیا می‌شود.
شهردار مشهد بیان کرد: مسیر را تا جاده کلات ادامه می‌دهیم تا چرخه تردد ایجاد شود و در‌این‌راستا، منطقه اسماعیل‌آباد مرکز این ارتباطات ترافیکی قرار گیرد.


جمع‌آوری پاتوق‌های خرده‌فروشان موادمخدر

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در جریان این‌بازدید و در پاسخ به گله برخی از اهالی درباره نبود امنیت و حضور معتادان در منطقه، اظهار کرد: رفت‌و آمد معتادان متجاهر نقش تأثیرگذاری در کاهش امنیت منطقه داشته است و طبق بررسی‌ها سرتاسر مسیر کال، کانونی برای حضور معتادان متجاهر بوده است. سردار یعقوبعلی نظری افزود: دلیل این‌نابسامانی وجود خانه‌های خرده‌فروشی مواد مخدر در مسیر کال بود. ابتدا باید تکلیف این‌خانه‌ها روشن می‌شد تا پاتوق این‌افراد جمع‌آوری شود. وی تأکید کرد: با همت مسئولان این‌اقدام انجام شده است. بلافاصله پس از اینکه بستر کال سامان‌دهی و فضای سبز شهری در این‌منطقه ایجاد شود، نیرو‌های انتظامی طبق برنامه به دیگر چالش‌های منطقه ورود پیدا می‌کنند.


مرکز درمانی ۲۴ ساعته، تا ماه آینده

در جریان بازید استاندار خراسان‌رضوی از اسماعیل‌آباد، پس از گله اهالی و فعالان اجتماعی از نبود مرکز درمانی ۲۴ ساعته در این‌منطقه، استاندار و دیگرمتولیان استانی و شهری از‌مرکز جامع‌سلامت بازدید کردند و با توجه به بررسی این‌کمبود و وجود فاصله ۱۲ کیلومتری نزدیک‌ترین مرکز درمانی شبانه‌روزی به این‌منطقه، درخواست فعالیت شبانه‌روزی مرکز جامع‌سلامت از سوی استاندار و شهردار مشهد مطرح شد و دراین باره رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در پاسخ به این‌درخواست با بیان اینکه سیستم سطح‌بندی ارائه خدمات درمانی و بهداشتی با توجه به جمعیت سال‌های قبل این‌منطقه برنامه‌ریزی شده است، گفت: هم‌زمان با افزایش جمعیت این‌منطقه، نوع ارائه خدمات درمانی باید بازبینی شود و پیشنهاد‌های خود را برای افزایش ساعت کاری این‌مرکز به وزارت بهداشت ارائه خواهیم داد.

محمدحسین بحرینی با تأکید بر اینکه مرکز جامع سلامت با توجه به رشد جمعیت در این‌منطقه باید شبانه‌روزی شود، ادامه داد: تلاش می‌کنیم، با هماهنگی با وزارت بهداشت تا یک ماه آینده این‌مرکز به صورت ۲۴ ساعته به اهالی منطقه اسماعیل‌آباد ارائه خدمت کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}