خبر فوری
افتتاح ۳ سطح از ۴ سطح تقاطع غیرهمسطح آزادگان مشهد در نیمه نخست فروردین سال ۱۴۰۰
محمدرضا کلائی در بازدید از روند عملیات اجرایی تقاطع چهارسطحی آزادگان، از نزدیک در جریان برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای بهره‌برداری از ۳ سطح تقاطع آزادگان در نیمه نخست فروردین ۱۴۰۰ قرار گرفت.
به گزارش شهرآرانیوز؛ ۳ سطح از ۴ سطح پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح آزادگان نیمه نخست فروردین سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.
محمدرضا کلائی در بازدید از روند عملیات اجرایی تقاطع چهارسطحی آزادگان، ضمن خدا قوت به دست‌اندرکاران این پروژه بزرگ، از نزدیک در جریان برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای بهره‌برداری از ۳ سطح تقاطع آزادگان در نیمه نخست فروردین ۱۴۰۰ قرار گرفت.

شهردار مشهد در این بازدید بر برنامه‌ریزی مناسب برای پایان به‌موقع فعالیت‌های باقی‌مانده برای افتتاح زیرگذر، میدان و یکی از پل‌های تقاطع چهارسطحی آزادگان تأکید کرد. در همین زمینه معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد در حاشیه این بازدید با اشاره به مشکلات ترافیکی میدان نمایشگاه سابق، گفت: بر همین اساس با توجه به مطالبه مردم برای رفع این مشکل و ضرورت‌های ترافیکی، عملیات اجرای پروژه تقاطع چهارسطحی آزادگان در محل اتصال بزرگراه آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی، بزرگراه امام‌علی (ع) و میدان نمایشگاه در غرب مشهد، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ آغاز شد.

خلیل‌ا... کاظمی با اشاره به اینکه عرشه پل‌های تقاطع غیرهمسطح آزادگان به‌صورت قطعات سگمنت اجرا شده است، گفت: اکنون نصب قطعات سگمنت عرشه پل چپ‌گرد از بولوار امام‌علی (ع) به بولوار نمایشگاه و همچنین عملیات کابل‌کشی و تزریق بتن، زیرسازی و آسفالت آن نیز به‌پایان رسیده است و هم‌زمان با زیرگذر و میدان افتتاح خواهد شد.
 
وی افزود: همچنین عملیات ساخت پل اصلی تقاطع چهارسطحی آزادگان در مسیر مشهد به چناران نیز با عملیات پایه‌گذاری آغاز شده و قطعات سگمنت مورد نیاز آن نیز در کارگاه در حال تولید است. وی ادامه داد: در کنار آن پایه‌های بتنی چپ‌گرد تقاطع غیرهمسطح آزادگان از سمت چناران به بزرگراه آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی نیز در دست اجراست و در تابستان سال ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری خواهد شد. کاظمی تصریح کرد: در کنار عملیات اجرایی ساخت تقاطع غیرهمسطح آزادگان، پروژه تعریض پل چهل‌بازه اجرا می‌شود و عرض این پل تا پایان سال به ۳۶ متر افزایش می‌یابد. وی افزود: خوشبختانه عملیات اجرایی ۳ سطح از این پروژه بزرگ مراحل پایانی خود را می‌گذراند و ۳ سطح از آن شامل زیرگذر، میدان و یکی از پل‌ها نیمه نخست فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.


امروز؛ بهره‌برداری از زیرگذر دوربرگردان شهیدبرونسی

همچنین معاون شهردار مشهد با بیان اینکه عملیات ساخت زیرگذر دوربرگردان شهیدبرونسی به‌پایان رسیده است، اظهار کرد: یکی از مشکلات فراوان ترافیکی شهر مشهد، ترافیک سنگین بولوار وکیل‌آباد به‌ویژه در روز‌های تعطیل و آخر هفته است که همواره نارضایتی شهروندان را در پی دارد؛ از این رو مدیریت شهری مشهد با رهنمود‌های شورای پنجم اقدام به طراحی یک پازل برای رفع این مشکل کرد. وی افزود: نخستین قطعه این پازل تعریض پل مهندس‌پرتوی در ۲ سمت رفت‌وبرگشت و ساخت کنارگذر ویژه به‌سمت شاندیز بود که این اتفاق سبب کاهش ترافیک در این محور شد.
 
کاظمی افزود: در گام بعدی مدیریت‌شهری اقدام به ساخت زیرگذر دوربرگردان شهیدبرونسی واقع در بولوار شهیدبرونسی کرد. معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد با اشاره به اینکه عملیات عمرانی پروژه زیرگذر دوربرگردان شهیدبرونسی به‌پایان رسیده است، گفت: این پروژه اکنون آماده بهره‌برداری است و امروز در مراسمی افتتاح می‌شود و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی افزود: برای کاهش بار ترافیکی مسیر برگشت بولوار وکیل‌آباد، دوربرگردانی برای هدایت بخشی از ترافیک این بولوار به بزرگراه شهیدبرونسی به‌طول ۵۴۳ متر با ۲۱ تیر مهارمتقابل در این بولوار ساخته شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}