وزیر بهداشت در مشهد: خراسان‌رضوی در معرض خطر ورود ویروس کرونای هندی؛ مرز‌ها را محکم کنید رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: ما برحضور افراد کارآمد این شورا همچنان تأکید داریم دکتر نمکی، وزیر بهداشت وارد مشهد شد قربانیان کرونا در خراسان رضوی؛ همچنان ۲ رقمی | روند بستری رو به کاهش ساخت سومین بیمارستان دولتی مشهد؛ منتظر ابلاغ تهران فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح زندگی (مصلی) به بهره برداری رسید  تاجر آرژانتینی در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد انتقاد رئیس شورای شهر مشهد از بسته بودن درب آرامگاه فردوسی درباره احیای آثار کهن در موزه‌های آستان قدس رضوی که به دوران صفویه برمی‌گردد زمین‌خواری ۶ هزار هکتاری در حریم مشهد وضعیت شکننده کرونا در مشهد | وضعیت قرمز شهر به نارنجی تغییر رنگ داد مسیر پیاده راه جلوخان فردوسی تا هارونیه هم زمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی افتتاح شد شهروند خبرنگار| نمایی از ورودی شاندیز در خراسان رضوی عملیات حفاری تونل خط چهار ۳۰ اردیبهشت از دو جبهه آغاز می‌شود فردا، یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، آب شرب برخی از مناطق مشهد قطع می‌شود شهردار مشهد: عمران در توس ادامه دارد، هر چند اقداماتی خارج از وظیفه شهرداری است جای خالی محله‌ای با معماری ایرانی اسلامی در مشهد به سوی نظم در معماری شهر مشهد پیش می‌رویم واکسیناسیون سالمندان مثبت ۷۶ سال در مشهد آغاز شد جریان‌سازی فرهنگی ۴ ساله به‌یاد حکیم توس | اقدامات مدیریت شهری مشهد برای توسعه و بهسازی توس
خبر فوری
احسان اصولی: منتقدان حوزه فرهنگی برای ادعاهایشان شاخص بیاورند
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از پایه‌های اساسی فعالیت‌های شورای پنجم، برنامه‌های فرهنگی بوده است، اما به دلایلی که بسیار به حساب می‌آید، حوزه فرهنگی همواره مورد هجمه و انتقاد بوده است تا این گونه نشان دهند که در مجموعه فرهنگی فعالیتی انجام نشده است.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از پایه‌های اساسی فعالیت‌های شورای پنجم، برنامه‌های فرهنگی بوده است، اما به دلایلی که بسیار به حساب می‌آید، حوزه فرهنگی همواره مورد هجمه و انتقاد بوده است تا این گونه نشان دهند که در مجموعه فرهنگی فعالیتی انجام نشده است.

احسان اصولی در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز گذشته با قدردانی از عوامل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد افزود: این مجموعه در نزدیک به ۴ سال از فعالیت دوره شورای پنجم از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است. سیاست گذاری و شکل گیری همه اقدامات فرهنگی در شهر بر مبنای سیاست‌های شورای شهر و سند راهبردی شهرداری مشهد برنامه ریزی شده است.

وی افزود: افرادی که مدعی اند کمترین کار فرهنگی در شهرداری انجام شده است؛ یک بار شاخص و حرف عینی برای این ادعایشان بیان کنند.


تدوین ۱۰۰ هزار نظر مردمی در قالب «محله ما»

عضو شورای شهر مشهد اقدامات انجام شده در مجموعه فرهنگی مدیریت شهری مشهد را دارای ۲ دسته آثار مستقیم و غیرمستقیم اعلام کرد و افزود: شورای اجتماعی محلات یکی از بخش‌های تأثیرگذار در تصمیمات مدیریت شهری بوده است. شورای اجتماعی محلات به عنوان نهادی میان مدیریت شهری و مردم در محلات شکل گرفت و با ایجاد طرح «محله ما» نقش مردم را در محلات پر رنگ کرد و با مشارکت مردم فعالیت‌های مختلفی اجرایی شد.

اصولی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ هزار نظر مردمی در قالب طرح محله ما اخذ شده است و خواسته‌های مردم در قالب پروژه‌های مختلف به انجام رسیده است.
وی با بیان اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی تحولات بسیار بنیادینی اتفاق افتاده است، ادامه داد: وضعیتی که در گذشته بر شهر حاکم بود با شرایط فعلی بسیار متفاوت است و مدیریت شهری با جلب مشارکت مردم و با محوریت شورای اجتماعی محلات برای رفع آسیب‌های اجتماعی کار‌هایی محوری در حوزه اجتماعی انجام داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، شورای شهر با اشاره به طرح سامان دهی کودکان کار در شهر مشهد گفت: طرح سایه بان مهر که برای سامان دهی کودکان کار در شهر کلید خورد، اکنون به عنوان طرحی مهم در کشور مطرح شده است و توسط دستگاه قضا به سایر استان‌های کشور ابلاغ شده است.
وی با اشاره به تجهیز و ایجاد ساختمان آمفی تأتر شهر و توجه به ورزش قهرمانی ادامه داد: در کنار این اقدامات در اجرای پروژه رعایت حق تقدم عابر پیاده با اختصاص اعتبارات ویژه به این موضوع توانسته ایم تحولاتی بنیادین برای آینده شهر ایجاد کنیم.

اصولی با اشاره به آثار غیرمستقیم اقداماتی که در حوزه فرهنگی اتفاق افتاد، با تأکید بر اینکه در فضای منازعه نمی‌توان کاری را به درستی به سرانجام رساند، بیان کرد: نفع مردم در این نیست که دعوا‌های سیاسی و افراط و تفریط در شهر حاکم شود. حوزه فرهنگی شهرداری توانسته است با به حاشیه راندن افراط‌ها و تفریط‌ها خود را در لبه فشار جریانات مختلف قرار دهد، اما حوزه فرهنگ و فعالیت‌های اجتماعی را برای مردم و برای متخصصان حفظ کند تا بتواند تحولاتی را در آینده شهر ایجاد کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}