خبر فوری
درباره مجموعه‌های آینده شبکه نمایش  خانگی | سه ناصرالدین‌شاه در یک دوره
در این نوشتار وضعیت مجموعه‌های مهم در حال پخش در شبکه نمایش خانگی را بررسی کرده ایم و همچنین نگاهی داشته ایم به برنامه‌هایی که تنها چند قدم با نمایش در این مدیوم فاصله دارند.
شکیبا افخمی‌راد | شهرآرانیوز - شبکه نمایش خانگی این روز‌ها شلوغ‌ترین دورانش را پشت سر می‌گذارد. پخش ۷ سریال، اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی و پخش مسابقات و رئالیتی شو‌ها تنها بخشی از برنامه‌های این مدیوم را تشکیل می‌دهد. با این حال هر روز اسم برنامه‌ها و سریال‌های جدیدی در اخبار منتشر می‌شود که قرار است برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید شوند. گویا نیمه تعطیل بودن سینما‌ها بسیاری را ترغیب کرده تا با حضور در برنامه‌ها و سریال‌های این مدیوم کارشان را ادامه دهند و با مخاطبان در ارتباط باشند.

برخی از این برنامه‌های جدید چندی است کلید خورده اند و پیش بینی می‌شود با نزدیک شدن به پایان برخی از مجموعه‌های در حال پخش، توزیع شوند. به این ترتیب می‌توان گفت احتمالا از خرداد و آغاز تابستان با ترکیب جدیدی از برنامه‌ها در شبکه نمایش خانگی روبه رو خواهیم بود. ما در این نوشتار وضعیت مجموعه‌های مهم در حال پخش در شبکه نمایش خانگی را بررسی کرده ایم و همچنین نگاهی داشته ایم به برنامه‌هایی که تنها چند قدم با نمایش در این مدیوم فاصله دارند.

مجموعه‌های روبه پایان

 

نگاهی به ۲ سریال «خوب، بد جلف: رادیواکتیو» و «سیاوش»

 

سریال‌های «خوب بد جلف، رادیواکتیو»، «ملکه گدایان»، «دراکولا»، «مردم معمولی»، «سیاوش»، «گیسو» و «می خواهم زنده بمانم» مجموعه‌های درحال پخش این روز‌ها هستند. در کنار این آثار مجموعه «قورباغه» هم قرار داشت که چندی پیش پخشش به پایان رسید و هنوز جایگزینی برای آن در نماوا مشخص نشده است. سریال «خوب بد جلف، رادیواکتیو» نیز در یک قدمی پایان راه است. این مجموعه که پیش از این اعلام شده بود ۱۳ قسمت دارد، روز گذشته دوازدهمین قسمتش را در دسترس مخاطبان قرار داد تا تنها یک قسمت از آن باقی بماند.
 
مجموعه «سیاوش» هم که هم زمان با «خوب بد جلف، رادیواکتیو» در روز‌های جمعه در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود رو به پایان است. طبق اعلام اولیه عوامل سریال، «سیاوش» در ۱۸ قسمت تولید شده به این ترتیب با پخش ۶ قسمت پایانی این اثر در هفته‌های آینده، جمعه‌ها برای پخش مجموعه‌های جدید خالی می‌شود. سریال «می خواهم زنده بمانم» که دوشنبه‌ها در فیلیمو دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، دیگر سریالی است که احتمالا تا پایان بهار به کارش پایان می‌دهد. «می خواهم زنده بمانم» در ۲ فصل روایت می‌شود و مجموعا ۲۰ قسمت دارد. تا به امروز ۸ قسمت از این اثر توزیع شده و چیزی تا پایان فصل اول آن نمانده است.

براساس اخبار منتشر شده مجموعه «گیسو» نیز که ۷ قسمتش پیش روی مخاطبان قرار گرفته در ۱۴ قسمت تولید شده است. به این ترتیب پخش اثر جدید مجموعه منوچهر هادی تا اواخر خرداد به پایان می‌رسد. البته پیش از این اعلام شده بود که «گیسو» یک فصل ۱۴ قسمتی دیگر هم دارد، اما هنوز فیلم برداری این مجموعه آغاز نشده است. باید دید عوامل این مجموعه بلافاصله بعد از پایان فصل اول، ادامه داستان «گیسو» را پخش می‌کنند یا وقفه‌ای در میان این دو فصل ایجاد می‌شود که راه را برای توزیع مجموعه‌های جدید باز می‌کند.
 
سه مجموعه دیگر شبکه نمایش خانگی یعنی «ملکه گدایان»، «دراکولا» و «مردم معمولی» طولانی‌تر از سریال‌های یاد شده هستند و احتمالا تا تابستان پخش آن‌ها ادامه داشته باشد. «ملکه گدایان» که تا امروز ۱۵ قسمت از آن در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته ۳۶ قسمت دارد و گفته شده در نیم فصل ۱۸ قسمتی توزیع می‌شود. به این ترتیب «ملکه گدایان» تا شهریور مهمان خانه‌ها خواهد بود. «دراکولا» و «مردم معمولی» نیز که پخششان را از نوروز آغاز کرده اند اکنون نمایششان ادامه خواهد داشت. براساس اخبار غیر رسمی «دراکولا» در ۱۵ قسمت و «مردم معمولی» در ۲۵ قسمت ساخته شده اند.

وضعیت برنامه‌های ترکیبی در شبکه نمایش خانگی

 

درباره مجموعه‌های آینده شبکه نمایش  خانگی | سه ناصرالدین‌شاه در یک دوره

 

درکنار سریال ها، برنامه‌های ترکیبی مختلفی نیز در این مدیوم تولید شده اند که مدتی است پخششان آغاز شده است. رئالیتی شو «شب‌های مافیا» یکی از این مجموعه هاست. از مرحله آغازین این رئالیتی شو تنها یک قسمت باقی مانده که شنبه توزیع می‌شود.

برنامه گفت وگومحور «همرفیق» با اجرای شهاب حسینی که از ۲۰ آذر سال گذشته در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است، ۱۱ قسمت تا پایان راه دارد، براساس آنچه پیش از این اعلام شده بود، این مجموعه در ۳۰ قسمت فیلم برداری شده است. برنامه «شب آهنگی» و مسابقه «هفت خان» دیگر برنامه‌های مهم در حال توزیع در شبکه نمایش خانگی هستند که باتوجه به اینکه به تازگی پخششان آغاز شده پیش بینی می‌شود همچنان مهمان خانه‌های مخاطبان باشند.


سریال‌های در راه پخش

درباره مجموعه‌های آینده شبکه نمایش  خانگی | سه ناصرالدین‌شاه در یک دورهبا توجه به اینکه برخی از آثار یاد شده در پایان راه قرار دارند، در ادامه این نوشتار نگاهی داشتیم به مجموعه‌هایی که احتمال دارد در هفته‌های آینده جایگزین آن‌ها شوند. شاید بتوان نزدیک‌ترین سریال به پخش را مجموعه «میدان سرخ» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان دانست. سریالی که با حضور حمید فرخ نژاد، مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، کاظم سیاحی، مسعود کرامتی، امید روحانی، بهدخت ولیان، آرمین رحیمیان، علی مصفا و امیرحسین آرمان در سال گذشته کلید خورد. در روز‌های گذشته نیز اعلام شد که فرزاد فرزین تیتراژ این تریلر معمایی را خوانده است.

سه سریال با روایت داستانی از دوران قاجار نیز این روز‌ها مراحل تولیدشان را پشت سر می‌گذارند که به نظر می‌رسد به زودی باید در دسترس مخاطبان قرار گیرند. «جیران» به کارگردانی حسن فتحی یکی از این آثار است.

در روز پنجشنبه هفته گذشته اولین تصویر از بازیگران نقش اصلی این مجموعه منتشر شد که بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه و پریناز ایزدیار در نقش جیران را درکنارهم نشان می‌داد. تصویربرداری سریال «جیران» از زمستان سال گذشته آغاز شده و این روز‌ها نیز در تهران ادامه دارد. امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی ور، ستاره پسیانی و غزل شاکری از دیگر بازیگران جیران هستند که در دومین تجربه سریال سازی فتحی در نمایش خانگی پس از ساخت سریال موفق و عاشقانه «شهرزاد» جلوی دوربین رفته اند.

فیلم برداری سریال «قبله عالم» به کارگردانی حامد محمدی در میانه اسفند سال گذشته در خانه طباطبایی‌های کاشان آغاز شد. در این سریال که درون مایه طنز دارد، حامد کمیلی در نقش ناصرالدین شاه، شقایق دهقان در نقش مهد علیا، هادی کاظمی در نقش ظل الدوله و سوگل خلیق در نقش انیس الدوله جلوی دوربین رفته اند.
 
 
درباره مجموعه‌های آینده شبکه نمایش  خانگی | سه ناصرالدین‌شاه در یک دوره
 
 
خبر کلید خوردن سریال نمایش خانگی «آهوی من مارال» نیز در روز‌های پایانی اسفند سال گذشته با انتشار عکسی از تست گریم حسن معجونی در نقش ناصرالدین شاه منتشر شد. این مجموعه به کارگردانی مهرداد غفارزاده در ژانر تاریخی- عاشقانه است و از دیگر بازیگران آن می‌توان به شبنم مقدمی، علیرضا کمالی، الهام کردا، علیرضا آرا و لیلا بلوکات اشاره کرد. «زخم کاری» نخستین تجربه سریال سازی مهدویان در شبکه نمایش خانگی دیگر مجموعه‌ای است که به تازگی کلید خورده است.

اکنون تمام بازیگران آن از جمله جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی فر، مهدی زمین پرداز، امیرحسین هاشمی، کاظم هژیر آزاد، منوچهر علیپور، مه لقا باقری، مائده طهماسبی و سیاوش طهمورث جلوی دوربین رفته اند. به نظر می‌رسد «زخم کاری» ساخته محمدحسین مهدویان می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی فیلیمو برای پخش در ماه‌های آینده باشد. مجموعه «حرفه ای» نیز احتمالا به زودی از طریق نماوا در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. مجموعه‌ای با کارگردانی ساخته مصطفی تقی زاده که از حضور دوهنرمند موسیقی پاپ سیروان و زانیار خسروی و بازیگرانی، چون علی مصفا، سارا بهرامی و ماهور الوند بهره گرفته است. با اینکه مدت زیادی از آغاز فیلم برداری نمی‌گذرد، اولین تصویر از آن منتشر شده است. همین موضوع نیز احتمال نزدیک بودن آن برای پخش را دو چندان می‌کند.


۲ مسابقه خوانندگی

علاوه براین سریال ها، رئالیتی شو معمایی-ماجراجویی «کلوپ فرار» نیز آماده تولید در شبکه نمایش خانگی شده است. این مسابقه با الهام از بازی «اتاق فرار»، ساخته شده و در آن بازیکنان مجموعه‌ای از پازل‌ها و معما‌ها را با استفاده از سرنخ ها، راهنمایی‌ها و استراتژی‌های طراحی شده حل می‌کنند؛ تا به اهداف تعیین شده دست پیدا کنند. بازی‌های این رئالیتی شوی هیجان انگیز و پرحادثه مبتنی بر ماجراجویی است و با حضور بازیگران مطرح در چند قسمت آماده پخش می‌شود. شاید «کلوپ فرار» را بتوان یکی از گزینه‌های جایگزین «شب‌های مافیا» دانست.
 
البته اگر عوامل «شب‌های مافیا» تصمیم به ساخت فصل جدیدی از این برنامه نداشته باشند. مسابقه استعدادیابی موسیقی «آوای جادویی» نیز از برنامه‌های جدید شبکه نمایش خانگی است که در دست تولید قرار دارد. در خبر‌هایی که تا امروز منتشر شده از محمد اصفهانی، رضا صادقی، احسان خواجه امیری، رضا یزدانی، علیرضا افکاری و فرزاد فرزین به عنوان مربیان و داوران این مسابقه یاد شده است. یک مسابقه استعدادیابی موسیقی دیگر نیز به نام «بَند بازی» قرار است به شبکه نمایش خانگی بیاید.

این برنامه با حضور داورانی، چون علیرضا عصار، بهروز صفاریان، امید نعمتی و مهراوه شریفی نیا با اجرای امید حاجیلی به زودی منتشر می‌شود. برنامه‌های نام برده شده در این نوشتار تنها بخشی از تولیدات جدید شبکه نمایش خانگی هستند که به توزیع در این مدیوم نزدیک شده اند. کارگردان‌های دیگری مانند سعید آقاخانی، تهمیه میلانی، محمد کارت، رضا عطاران، مرضیه برومند، ایرج طهماسب و نیما جاویدی پروژه‌هایی برای شبکه نمایش خانگی در دست دارند، ولی هنوز وضعیت تولید این آثار مشخص نیست. اما آنچه که مشخص است دست پر نمایش خانگی حداقل تا پایان سال ۱۴۰۰ است. به نظر می‌رسد این رسانه جلوتر از تلویزیون و سینما این روز‌ها درحال حرکت است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}