اطلاعیه پلیس راهور ناجا درباره ممنوعیت تردد در عید فطر برگزاری آزمون‌های پایان‌ترم دانشگاه آزاد به‌صورت مجازی | دروس عملی حضوری برگزار می‌شود باند فروش رأی قضایی تضمینی منهدم شد | ۲ قاضی تجدیدنظر دستگیر شدند دستگیری زورگیران در محله نازی آباد تهران ثبت نام در سامانه واکسیناسیون الزامی است جمعی از کادر درمان خواستار حذف خدمات درمانی به مسافران شهر‌های قرمز و نارنجی شدند مبتلایان به بیماری‌های خودایمنی چه نوع واکسنی را تزریق کنند؟ ایرانی‌ها تاکنون چه میزان دوز واکسن کرونا زده اند؟ آخرین آمار کرونا در جهان تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ + جدول جوانان و خانواده‌ها بیشترین بستری‌شدگان موج چهارم کرونا هستند آمار کرونا در ایران ۲۰ اردیبهشت | ۳۵۱ فوتی جدید کرونا در کشور، ۱۸۴۰۸ بیمار دیگر شناسایی شدند مراکز تعویض پلاک در تهران و تمام استان‌ها بازگشایی شدند آغاز محدودیت‌های ترافیکی عید فطر از فردا ۲۱ اردیبهشت در کشور بچه به دنیا بیاورید زمین قسطی بگیرید! + فیلم فیش حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز صادر نشده است (۲۰ اردیبهشت) خبر مهم نوبخت درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان درباره حال ناخوش دریاچه بختگان و فلامینگو‌ها چشم انتظار آن این ناباورانه را باید باور کرد باند سارقان خودرو در توس مشهد متلاشی شد
خبر فوری
اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان با فروش اموال تأمین اجتماعی (۸ اردیبهشت)
اکبر شوکت، عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی: رقم همسان سازی کسانی که با ۲۰ سال پرداخت حق بیمه بازنشسته شده اند، کمتر از کسانی است که با ۳۰ سال سابقه، بازنشسته شده اند.
به گزارش شهرآرانیوز، اکبر شوکت عضو هیات امنا سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگوی تلویزیونی، اظهار کرد: برای نزدیک به ۱۴ میلیون خانوار، بیمه پرداز داریم که با اعضای خانواده ۳۷ میلیون نفر می‌شوند و حدود ۴ میلیون نفر مستمری بگیر داریم که با اعضای خانواده حدود ۷ میلیون نفر هستند، جمعا ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی افزود: از این ۱۴ میلیون بیمه شده، ۱۰ میلیون نفر بیمه شده اجباری و ۴ میلیون نفر بیمه شده خاص هستند.

شوکت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بین دو واژه متناسب سازی و همسان سازی، کدام را باید بگوییم؟ گفت: تقریبا برآوردی از هر دو است و توافقاتی کانون بازنشستگان کشور، بابت همسان سازی انجام شده بود. این توافقات مبنی بر این بود که سالیانه ۱۶ هزار میلیارد تومان بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یابد، حقوق کارگر و بازنشسته به دلیل تورم‌ها خیلی فاصله افتاده است و توافق شد که ۷۵ درصد این عقب افتادگی ها، به تمامی بازنشستگان پرداخت شود.

عضو هیات امنا سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: رقم متناسب سازی امسال به ۴۵ هزار میلیارد تومان رسید و بازنشسته‌ای که ۳۰ سال سابقه دارد و حداقل بگیر است مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت خواهد کرد. این رقم بعد از اعمال افزایش سالیانه است و میانگین بالای ۲ میلیون تومان به حقوق کل بازنشستگان اضافه خواهد شد.

شوکت ادامه داد: برخی از افراد با ۶۰ سال سن، ۲۰ سال سابقه دارند و جدا از افزایش سالیانه که برای تمام بازنشستگان یکسان است، بر اساس سنوات، خدمت بازنشسته متناسب سازی می‌شود. چراکه دور از عدالت است که مانند بازنشسته‌ای که ۳۰ سال حق بیمه پرداخت کرده دریافت کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این افزایش با نرخ تورم همخوانی دارد؟ بیان کرد: مشکل اصلی جای دیگر است، در این که باید حقوق بازنشستگان افزایش یابد و اینکه حقوق بازنشستگان کم است. شکی نیست اگر شورای عالی کار حقوق کارگران را بالا تصویب می‌کرد بهتر بود، زیرا در این صورت پایه حقوق کارگران و به دنبال آن بازنشستگان افزایش می‌یافت. چراکه در حال حاضر تامین اجتماعی با فروش اموال خود متناسب سازی را اجرا می‌کند و این اتفاق خوبی نیست، هرسال هم مبلغ متناسب سازی افزایش می‌یابد. مگر تامین اجتماعی چه قدر از دولت طلب دارد؟ طلب ما از دولت هم بالاخره تمام می‌شود.

عضو هیات امنا سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: پایه حقوق بازنشستگان سال ۹۹، یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که امسال به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. مقداری هم بابت حق مسکن و ... بوده است و توقع داشتیم که پایه حقوق بازنشستگان به جای بن و حق مسکن افزایش یابد و در کل سال گذشته در حق جامعه کارگری اجحاف شد.

شوکت با اشاره به اینکه امسال تا حدودی با درخواست کارگران در شورای عالی کار کنار آمدند، گفت: باز هم افزایش حقوق کارگران خیلی رضایت بخش نبود، اما نسبت به سال گذشته بهتر بود و وزیر کار و نمایندگان کارفرمایی به نظرات جامعه کارگری توجه کردند.

وی در خصوص بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، بیان کرد: واقعا باید فکر اساسی در این خصوص شود، فردی که در راس دولت قرار می‌گیرد باید فکر درستی کند، بحث رفاه اجتماعی و عدالت اجتماعی مطرح است. در تمام کشور‌های پیشرفته دنیا شاخصی مطرح است که سازمان تامین اجتماعی یک ملاک رفاه اجتماعی است، اگر پایه حقوق بازنشستگان به درستی افزایش یافته بود لازم به متناسب سازی نبود و این منابعی که از دولت می‌گیریم و برای متناسب سازی هزینه می‌کنیم را سرمایه گذاری می‌کردیم.

عضو هیات امنا سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: اجرای متناسب سازی برای بازنشستگان کشوری و لشکری از بیت المال انجام می‌شود، اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گویند مالتان را می‌دهیم بروید متناسب سازی را اجرا کنید. این روال بازنشستگان کارگری را ناراحت می‌کند، منابع همسان سازی باید درست دیده شود نمی‌خواهم ایجاد ناامیدی کنم، اما باید برای اموال تامین اجتماعی بهتر تصمیم گیری و مدیریت شود هنوز به مرحله بحران شدید نرسیده ایم، اما می‌شود از این بحران عبور کرد، افرادی که تصمیم گیرنده هستند باید به این برسند که حرکت جدی درخصوص سازمان تامین اجتماعی باید انجام دهند، دولت نباید شرکت‌های ورشکسته خود را به عنوان دیون به سازمان تامین اجتماعی دهد، نزدیک به ۲۰ نوع پیشنهاد مختلف که بار مالی زیادی هم برای دولت ندارد بابت رد دیون به دولت پیشنهاد دادیم، برای مثال گفتیم قسمتی از منطقه آزاد مکران را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهید.

شوکت افزود: امسال رقم بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رد شد و این رقم‌های واقعی است، هرسال دولت حق بیمه ۴ میلیون نفری که بیمه شده خاص هستند، را به عنوان کارفرما پرداخت کند، ۳ درصد هم حق بیمه تمامی بیمه شدگان است که دولت باید پرداخت کند، هرسال دولت بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی باید پرداخت کند. گاهی دولت اعلام می‌کند که براساس نرخ همان ۲۰ سال پیش بدهیمان را پرداخت می‌کنیم که این حرف درستی نیست که نرخ حق بیمه در آن روز یک مبلغی بوده و درحال حاضر فرق می‌کند، این حرف‌ها باعث ناراحتی جامعه کارگری می‌شود.

شوکت اضافه کرد:‌ ای کاش تدبیری درستی در این زمینه صورت می‌گرفت، مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاست‌های کلی تامین اجتماعی را تصویب و ابلاغ کردند و تاکید داشتند بر روی توانمندسازی صندوق‌های بازنشستگی اقدام شود، به بازنشستگان قول می‌دهیم که بحران‌های صندوق‌های بیمه‌ای طبیعی است و می‌توانیم از این بحران‌ها عبور کنیم. یکی از خواهش‌های ما از کاندید‌های ریاست جمهوری بحث رفاه اجتماعی است از آن‌ها درخواست داریم با نمایندگان جامعه کارگری در این خصوص مشورت کنند، این طور نباشد که هر دولتی می‌آید بار خود را بر دوش دولت دیگر گذارند، یکی از شعار‌های اصلی کاندید‌اها توجه به رفاه عمومی باشد.
 

اکبر شوکت، عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی (۸ اردیبهشت)

تعداد بازدید : 2585
 
منبع: YJC

اینجا بخوانید:
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
م
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
سلام اینقدر مردم را گول نزنید اقای شوکت بی........ خودشان خرج یک رو زشان از حقوق یک ماه کارگر بیشتر است زمان جنگ اقای شوکت کجا بود تمام شهدا جانبازان عزیز اسرای مظلوم از قشر گارگر بودند خجالت بکشید
بخشعلی نجفی پاشاکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
این اقای هییت امنااینومتوجه نیست کسی که با60سال و20سال حق بیمه باشرایط سخت وزیان اوباحق بیمه تقریبا2برابربازنشست شده وخیلی چیزهای دیگه که توپیام نمیشه نوشت تاتصمیم گیرنده ای که سرنوشت ماوخانواده مونورقم میزنه اینارونمیفهمه وضعییت ماهمینی که هست تازه جوری وانمود میکنه میخواد عدالت انجام بده
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
سلام عزیزان بپرسید مهرماه ۹۹ چه وقت متناسب سازی انجام شده که من سایر سطوح اصلا متوجه نشدم با وجود اینکه خودم زمان شاغلی حسابدار بودم چرا این همه دروغ تحویل جامعه بازنشسته پیشکسوت میدهند چراااااااااااااااااااااااشما را بخدا حداقل دروغ نگید ریشه همه این فسادهادروغ است
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
با سلام ، متاسفانه بخاطر بی تدبیری در دولت و سازمان تامین اجتماعی در طول سالیان گذشته ، در سالهای آینده شاهد فروپاشی سازمان تامین اجتماعی خواهیم بود.
با این رویه که چندین سال است ورودی پول نسبت به خروجی پول در سازمان تامین اجتماعی کمتر می باشد و سازمان از اندوخته ها و سرمایه ها حقوق و مزایای بازنشستگان را پرداخت میکند در سالهای آینده به مشکلات اساسی بر می خوریم.

آینده نگری در این مملکت اصلا معنایی ندارد.
من در شرکتی کار میکردم که ۵۰۰۰ پرسنل داشت و نزدیک ۵۰۰ بازنشسته و پرداخت حق بیمه پرسنل شرکت حقوق بازنشستگان را تامین میکرد بیمه می توانست با بقیه پول حق بیمه سرمایه گذاری کند، منتهی الآن پرسنل شرکت ما ۱۲۰۰ نفر شده و بازنشستگان همین شرکت ۴۳۰۰ نفر شده و واقعا آینده وحشتناکی پیش روی کارگران بازنشسته وجود دارد.

متاسفانه هیچگونه تدابیری در این زمینه اتخاذ نمی گردد.
حسن مرزبان پناه
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
لطفا بفرماید فرق ما با بازنشستگان سایر و دولتها چیه بفرمایدمستعمر بگیرها گناه کردن 30 سال صادقانه کار کردن مبلقی که ما هر ما دادیم به ما بدهید ما صدقه نمی خواهیم غارت کردن سازمان به ماربطی ندارد این از بی کفایتی مسولین سازمان بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
تمام مسئولین دولتی را میذارن در رأس امور تأمین اجتماعی و متاسفانه اونها فقط به فکر جیب خودشون و آقازادهها هستند بنابراین وضع ما هر روز بدتر از روز گذشته،
ناشناس
Netherlands
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
سلام لطفا اضافه ها بریزیدتا۱۰م شهریور
علیزاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
با سلام ،سازمان تامین اجتماعی می توانست به دولت فشار بیاورد و طلبش را از دولت بگیرد به جای اینکه اموالش را بفروشد رئیس سازمان که از طرف دولت تعین می شود خیانت به باز نشستگان و سازمان تامین اجتماعی می کند که دولت در برابر این خوش خدمتی پاداشی به او بدهد
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
باسلام واحترام، دولت نسبت به بدهی خود به تامین اجتماعی میبایست از معادن سود آور هم بابت رد دیون خود به تناسب بدهی در چند معادن هم تامین اجتماعی را شریک کند تا از درآمد حاصله بتواند پاسخگوی خدمات بیمه پردازان وبازنشستگان انجام دهد که مورد رضایت هم بیمه پرداز وهم بازنشسته است ،
قدرت
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
اموال بازنشستگان نه تأمین اجتماعی
بازنشسته تامین اجتماعی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
1
باسلام،
خواهشا در فرمول متناسب سازی به فکر ازکارافتادگان کلی هم باشید. الان معلوم نیست ما ازکارافتادگان کلی با 20سال سابقه حقوق دریافت میکنیم، یا با 30سال سابقه؟؟ طبق ماده 111قانون تامین اجتماعی، ازکارافتاده کلی، نباید کمتر ازحداقل حقوق 4200000تومن دریافتی داشته باشد.. ولی من ازکارافتاده کلی ناشی از حوادث کار هستم و حقوقم با حق عائله مندی و حق اولاد و... شده 3700000 تومن! چراااا؟ الان 500هزار تومن فاصله چطور جبران میشه؟ تو خبرا میگن فقط حقوق سایر سطوح اصلاح میشه،... پس حداقل بگیران چی؟؟ ازکارافتادگان کلی چی؟؟ مثل همیشه هیچی؟؟ واقعا که...!
حیدری
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
اقای شوکت این گریه ها را برای کارگر و بازنشسته نکن برای رییس سازمان تامین اجتماعی بکن هر وقت دولت دستور داد پول از صندوق بازنشستگی برداشت بشه بیچون چرا برداشت میشه بدبختی این صندوق اینه مدیر ان دولتی میباشد
جم
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی در زیر اشاره میگردد.
۱-متناسب سازی کامل و درست مرحله اول و دوم برای تمامی گروههای حقوق بگیر
۲_رعایت حقوق بازنشستگان با سختی کار وزیان اور
۳-احقاق حقوق تمامی بازماندگان؛زنان سرپرست خانوارو ازکار افتادگان و غیره
۴_اجرای کامل ماده ۶۹ برای تمامی بازنشستگان همکار وغیر همکار
۵-افزایش حقوق ۱۴۰۰
۶-دریافت عیدی مثل کارگری
در هرصورت ابتدا باید نظر بازنشستگان تامین و به اطلاع نمایندگان خود برسانند و بعد با سازمان هماهنگ باشند برای صدورحکم
ناصر
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
هزینه هاومستمری بیمه شدگان خاص بایدازجیب دولت پرداخت شودنه ازحق الزحمه ما که سی سال سی درصدبیمه داده ایم
بهزاد دهنایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
0
1
سلام و عرض ادب
باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت ها و تعیین حداقل سطح معیشت 9میلیون انتظاراینست که حقوق ها به همین میزان افزایش یابد وگرنه که این جمعیت بازنشسته مستأصل هیچگاه شمارا نخواهد بخشید و فقرفسادفحشادزدی وناهنجاری های اجتماعی بیشتر در جامعه رواج پیدا میکند. به هرحال این پرداختی دردی را دوا نمی‌کند
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
0
0
از ایشان بابت نظراتشان سپاسگزاریم
این روش سیاست گذاری همیشه بود و خواهد بود فقط با رفراندم این روش صحیح خواهد شد که تمام سهام داران این صندق بابت پرداخت دیون دولت نظر دهند نشود که هر بدرد نخوری که دولت میخواهد به ما تحمیل کنند
فریبا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
1
0
پس تکلیف کساتی که ۲۰ سال کارکردن ولی در همان زمان حق بیمه ی بیشتری پرداخت کردن که اگر معدل گرفته شود معادل کسانی که ۳۰ سال کار کردن میشده چی میشه که الان همسان سازی حقوق را برای افراد ۲۰ سال کمتر میشود کمی انصاف داشته باشید همان اول ۱۰ روز را با اولین حقوق بازنشستگی ما حساب کردید و دریافتی ما دو سوم حقوق شد حال اگه هر سال هم از افزایش حقوق ما یک سوم بردارید دیگه ته سفره که هیچ ته بشقاب ما هیچی نماند حال از همسان سازی هم ۱۰ روز کم می کنید والا ما با تعدیل نیرو و ورشکستگی شرکت مجبور به بازنشستگی پیش از موعد شدیم علاوه بر اون جز بیماران نادر هم بودم می خواهم بگم امثال بنده کم نیستند لطفا ما را هم در نظر بگیرید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
من از انصاف تو در تعجبم که بیست سال سابقه رو با سی سال یکی میکنی، لطفا نظر آب دوغی نده، باید نظری داد که به عدالت نزدیکتر باشه.
ابراهینم رجبی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
0
1
سلام اقای شوکت مگرسازمان ۴۰۰ شرکت ندارد ازپیروشیمی تاالمینوم ونفت وغیر....سود اینها کجامیرود که بامنت میگویی اموال مفروشیم .....کی شماها راانتخاب کرده زیادی داری ما رانادان می دانید.....اگرمیلیاردتومات بابت تیم ملی و ولخرجهای دیگر روی دست سازمان میزاریدگناه ماچسیت....اگرمدیرعامل صنندوق کشوری مدیرعامل تامین اجتماعی بود میگفتم چی میشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
0
0
سلام
چراصحبتهای کامل اقای شوکت را حذف کردید
قدرت الله جاویدان
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
2
باسلام وخداقوت ازمسئولین محترم سازمان چرابازنشسته تسلیحات ارتش باهفده سال سابقه بامدرک پنجم ابتدایی درسال ۹۹ شش ونیم ملیون تومان بامدرک پنجم ابتدایی وبازنشسته سازمان تامین اجتماعی دوملیون اونا ازبیت المال یا منابع درامد دولت که دوباره ما نیز دران سهم داریم حقوق میگیرند اما ما حقی نداریم ایا این عدالت است
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}