خبر فوری

قتل استادکار به دست شاگرد در مشهد

  • کد خبر: ۷۳۸۳۸
  • ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
قتل استادکار به دست شاگرد در مشهد
مرد ۴۲ ساله‌ای به علت بدهی ۲۰ میلیون تومانی در مشهد کشته شد.

محمد جواد ابوعطا | شهرآرانیوز؛ مدت زیادی همدیگر را می‌شناختند. سال‌ها بود که حسن برای محمدرضای ۴۲ ساله کار می‌کرد و با هم مشکلی نداشتند. مشکلات دامنه دار آن‌ها از آنجا شروع شد که طلب حسن از استادش به ۲۰ میلیون تومان رسید و هر بار که بحث پرداخت پول به میان می‌آمد، محمدرضا به بهانه‌های مختلف از پرداخت آن شانه خالی می‌کرد، تا اینکه یکشنبه ۲ هفته قبل، حسن برای یک سره کردن کار به مقابل منزل استادکارش می‌رود و خیلی زود دست به گریبان می‌شوند و آنچه نباید، رخ می‌دهد.
روز جمعه منابع بیمارستانی در گزارش به نیرو‌های انتظامی مستقر در یکی از بیمارستان‌های مشهد، خبر از فوت مشکوک یک بیمار می‌دهند.


با حضور مأموران انتظامی و تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که «محمدرضا. ن» از ۲ هفته قبل با وضعیت جسمانی نامناسب و جراحت در سر با آمبولانس اورژانس به این بیمارستان منتقل شده است. کادر درمان نیز در این مدت همه توانشان برای نجات جان بیمار را به‌کار می‌گیرند، اما این تلاش‌ها پس از ۲ هفته بی نتیجه می‌ماند و بیمار به علت جراحت، چشم هایش را به روی دنیا می‌بندد.
مأموران متوجه می‌شوند که این فرد در یک نزاع مصدوم شده است و این موضوع آن‌ها را با یک پرونده قتل روبه رو می‌سازد. درنتیجه بلافاصله موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد گزارش می‌شود.


از تأیید قتل تا دستور دستگیری قاتل

قاضی حسن زرقانی روز جمعه همراه با تیم جنایی پلیس آگاهی استان در بیمارستان حاضر می‌شوند. بررسی‌های مقام قضایی درباره پرونده به تأیید قتل «محمدرضا. ن» منجر می‌شود.
پیگیری مقام قضایی و پرسش از اطرافیان مقتول نشان می‌دهد که فردی با هویت «حسن. ج» متأهل و اهل مشهد، ششم تیر مقابل منزل متوفی در منطقه پنجتن حاضر شده است و با یکدیگر وارد نزاع شده اند. در این میان حسن با چوب ضربه سنگینی به سر این فرد وارد می‌کند. شدت ضربه به حدی بوده است که محمدرضا در دم بیهوش می‌شود و روی زمین می‌افتد.
موضوع قتل برای بازپرس جنایی قطعی شده بود و با مشخص شدن هویت متهم و به منظور دستگیری او، بلافاصله دستور رسیدگی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به پرونده صادر شد.


دستگیری و اعتراف به درگیری

کارآگاهان پیش از آنکه خبر درگذشت «محمدرضا. ن» منتشر شود و متهم به قتل متواری شود، با به دست آوردن نشانی محل سکونت متهم، بلافاصله در محل حاضر شدند و این فرد را که از قتل استادکارش بی اطلاع بود، دستگیر کردند.
با انتقال متهم به پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات قضایی از متهم، او ضمن اعتراف به درگیری با محمدرضا که استادش بوده است و سال‌ها با یکدیگر کار می‌کرده اند، انگیزه اش از درگیری را اختلافات مالی بیان کرد.


بر اساس اظهارات متهم به قتل در برابر قاضی زرقانی، او مدت‌ها برای استادش کار کرده و مبلغ ۲۰ میلیون تومان از او می‌خواسته، اما محمدرضا پولش را به او نمی‌داده و هربار بهانه‌ای می‌آورده است، تا اینکه روز حادثه مقابل خانه او می‌رود و پس از گفت و گویی تند، عصبانیت کنترل آن‌ها را به دست می‌گیرد و مقابل چشم همسر و فرزندان محمدرضا با یکدیگر درگیر می‌شوند. در این میان او ضربه‌ای به سر استادش می‌زند و او نقش بر زمین می‌شود.
حسن پس از درگیری از محل متواری می‌شود و تا روز جمعه خبری از وضعیت جسمانی استادش نداشته است.


اختلافات مالی، کمینگاه قتل

با دستگیری متهم به قتل، بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد تحقیقاتی همه جانبه به منظور روشن شدن ابهامات موجود در پرونده را آغاز کرده است، اما نباید از این نکته غافل شد که در بسیاری از پرونده‌های جنایی اختلافات مالی میان قاتل و مقتول از پیش وجود داشته است و با گذشت زمان نه تنها این اختلاف کم رنگ نشده، بلکه به کمینگاهی برای درگیری و قتل تبدیل شده است. همچون اختلاف حساب دومیلیون تومانی که چندی قبل در مشهد به قیمت جان یک جوان تمام شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}