آلودگی هوا به ازای هر سفر با خودروی شخصی، ۱۰ برابر همان سفر با اتوبوس است  اجرای طرح جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به‌جای نایلونی در بازارهای مشهد یک سوم کل آلودگی هوا در مشهد مربوط به خودرو‌های شخصی است مرثیه‌ای برای خانه‌های تاریخی مشهد خودرو‌های دارای نقص فنی و آلاینده یکی از مقصران آلودگی هوای شهرها بازگشایی خیابان «عبادت» در محله مهرآباد مشهد تا پایان سال ۱۴۰۰ خطر بزرگ بیخ گوش خانه «اکبرزاده» مشهد هفدهمین نمایشگاه کشاورزی در مشهد برگزار می شود شهروند خبرنگار| هوای مه آلود کوهشار مشهد کتابخانه حاج حسین ملک تبدیل به دیزی سرا شد! راه‌اندازی ۱۱ ایستگاه سامانه هوشمند دوچرخه اشتراکی جدید در مشهد سرمایه‌گذاری برای احداث و تجهیز پل‌های مکانیزه و غیرمکانیزه در مناطق کم‌برخوردار مشهد پرواز‌های فرودگاه مشهد متوقف شد (۲۸ دی‌ماه ۱۴۰۰) یکپارچگی شهر قلب شهر شهردار منطقه ۹ مشهد: کرامت هیچ شهروندی نباید آسیب ببیند نظرخواهی حرفه‌ای برای تغییر لباس پاکبان‌ها در مشهد صف بندی جدید در مقابل گرد و غبار خراسان رضوی شیب تند انتقال آب از خلیج‌فارس به مشهد | خاکبرداری خط‌ لوله ملک‌آباد تا تربت‌حیدریه مشهد در نوروز ۱۴۰۱ با تراکم سفرها روبه‌رو می‌شود
خبر فوری
چگونه غذای حرم امام رضا(ع) را بگیریم/راهنمای کامل دریافت غذای حضرت
مسئول دفاتر پیشخوان نعیم رضوان سازمان حرم مطهر رضوی توضیحاتی را در خصوص چگونگی دریافت دعوت‌نامه‌های غذای حضرت ارائه داد.

به گزارش شهرآرانیوز، حسین قمی گفت: بستری فراهم شد که در تیرماه سال ۱۳۹۷ سامانه نعیم رضوان و پیشخوان آن در حرم مطهر امام هشتم (ع) و در محل رواق و صحن غدیر شروع به فعالیت کرد و هدف این بود که ضمن رعایت عدالت و شفافیت در توزیع دعوت‌نامه‌های مهمانسرای حرم مطهر امام رضا (ع)، همه زائران از اقبال و شانس یکسان برای بهره‌مندی از این دعوت‌نامه برخوردار شوند.
مسئول دفاتر پیشخوان این سامانه افزود: ارائه پاسخ منطقی به درخواست زائران و مجاوران، مدیریت یکپارچه ظرفیت‌های مختلف و فراهم آمدن پاسخگویی در ساعات گوناگون بدون محدودیت، امکان کنترل و بررسی عملکرد خدمت‌دهندگان، ارائه گزارش لحظه‌ای در زمینه میزان درخواست‌ها، ذخیره (رزرو) وعده غذایی (ناهار یا شام)، دریافت دعوت‌نامه و حضور زائران در مهمانسرا، ایجاد امکان انتخاب برای زائران و... از دیگر محاسن و مزیت‌های راه‌اندازی سامانه نعیم رضوان به شمار می‌رود.
این مقام مسئول گفت: بر این اساس سامانه‌ای توسط مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی طراحی شد که تمامی ظرفیت‌ها و راه‌های دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حرم مطهر حضرت رضا (ع) که در سال‌های گذشته وجود داشت در این سامانه به صورت تجمیع قرار گرفت و زائران با نصب نرم‌افزار رضوان از طریق دانلود از سایت app.razavi.ir و یا با مراجعه به اپلیکیشن بازار می‌توانند این نرم‌افزار را دانلود کنند.
وی تصریح کرد: در نرم‌افزار رضوان برای استفاده زائران امکانات گوناگونی پیش‌بینی شده است مانند زیارت و ادعیه مورد نیاز زائران، نقشه اماکن متبرکه حرم مطهر، پخش زنده برنامه‌های حرم، مکان‌یابی همراهان از طریق این نرم‌افزار با تشکیل دادن یک گروه که در صورت گم شدن در حرم، یکدیگر را از مکان خود مطلع کنند، قسمت نذورات و خیرات، قسمت نظارت مردمی که زائران محترم به صورت برخط و مستقیم گزارش‌های خود را به مدیریت کل نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات آستان قدس رضوی ارسال کنند، پارکینگ برای اطلاع از ظرفیت پارکینگ‌های شهر و به ویژه اطراف حرم مطهر و ...

مراحل نام‌نویسی برای دریافت دعوت‌نامه غذای حضرتی

قمی ادامه داد: یکی از قسمت‌های این نرم‌افزار مربوط به غذای حضرتی است که زائران پس از دانلود کردن این اپلیکیشن و ورود به نرم‌افزار رضوان و پس از ورود به قسمت غذای حضرتی، باید از طریق تلفن همراه خود، مکان‌یاب مربوط را داخل حرم مطهر امام هشتم (ع) روشن کرده تا از طریق سامانه نعیم رضوان به عنوان زائر شناسایی شده و وارد مرحله قرعه‌کشی دریافت دعوت‌نامه غذای مهمانسرای حرم مطهر حضرت رضا (ع) شوند.
وی خاطرنشان کرد: همه قسمت‌های نرم‌افزار رضوان در سراسر دنیا قابل استفاده است، فقط برای دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای بارگاه مطهر امام رضا (ع) باید شخص زائر پس از ورود به داخل مجموعه حرم مطهر رضوی، مکان‌یاب تلفن همراه خود را روشن کرده تا در مرحله قرعه‌کشی قرار گیرد؛ یا به عبارت دیگر، حضور مستقیم شخص زائر در داخل مجموعه حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج (ع) برای قرار گرفتن در نوبت دریافت دعوت‌نامه مهمانسرا لازم و ضروری است.
مسئول دفاتر پیشخوان این سامانه متذکر می‌شود: این سامانه هر ۱۰ دقیقه یک بار، مطابق تنظیمات انجام شده، بین متقاضیان دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حرم ملکوتی حضرت رضا (ع)، قرعه‌کشی انجام می‌دهد؛ بنابراین زائری که به دلایل متفاوت، فقط نصف روز و حتی یک ساعت در حرم مطهر امام هشتم (ع) حضور دارد، چنانچه به طور صحیح و درست مراحل نام‌نویسی در سامانه نعیم رضوان را از طریق گوشی هوشمند تلفن همراه خود انجام داده باشد نیز حتماً هر ۱۰ دقیقه یک بار در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شود.
قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: زائری که شماره تلفن همراه او در قرعه‌کشی پذیرفته شود، از سوی سامانه نعیم رضوان پیامکی با عبارت «دعوت‌نامه» و با این متن که شما به مهمانسرای حرم مطهر رضوی دعوت شده‌اید را دریافت می‌کند و از این مرحله به بعد با مراجعه به قسمت غذای متبرک حضرتی در نرم‌افزار رضوان و ثبت شماره ملی خود، همراهان و خانواده خود، حداکثر تا سقف پنج نفر می‌تواند نسبت به ذخیره‌سازی وعده استفاده از غذای حضرتی یعنی ناهار یا شام و تعیین و ذخیره‌سازی تاریخ و روز مشخص (از یک روز تا پنج روز پس از زمان پذیرفته شدن در قرعه‌کشی) اقدام کند.

سرشماره ۸۸۰۰ چیست؟

این مقام مسئول درباره سرشماره ۸۸۰۰ عنوان کرد: آنچه تا به حال بیان شد مربوط به زائرانی است که دارای گوشی تلفن همراه هوشمند و نرم‌افزار (سیستم) اندروید هستند، اما زائرانی که گوشی تلفن همراه آنان ساده و غیرهوشمند است هم می‌توانند از غذای متبرک مهمانسرای حضرت رضا (ع) استفاده کنند.
وی ادامه داد: بدین منظور این گروه از زائران باید عدد ۳ (به لاتین) را به سرشماره ۸۸۰۰ ارسال و پس از آن پیامکی که بیان‌کننده قرار گرفتن در مرحله قرعه‌کشی غذای حضرتی است را دریافت می‌کنند و در صورت پذیرفته شدن مانند مرحله قبل (مربوط به تلفن‌های همراه هوشمند دارای نرم‌افزار اندروید) پیامک دعوت‌نامه برای این افراد ارسال می‌شود.
قمی در بیان تفاوت این مرحله با مرحله قبل، تصریح می‌کند: این تفاوت در مراجعه حضوری زائران است که باید به دفاتر پیشخوان نعیم رضوان واقع در صحن غدیر حرم مطهر رضوی همه روزه، حتی جمعه‌ها و تعطیلات رسمی تقویم تاریخ از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۰ (۸ شب) مراجعه و با ارائه مدرک شناسایی معتبر یعنی شناسنامه و یا کارت ملی، نسبت به ذخیره‌سازی (رزرو) وعده غذایی (ناهار یا شام) و روز و تاریخ مربوط به دریافت دعوت‌نامه، اقدام کنند.
وی در زمینه ارائه مدارک شناسایی معتبر و مورد نیاز برای صدور دعوت‌نامه مهمانسرای حرم مطهر امام رضا (ع)، تأکید کرد: برای احراز هویت شخص مراجعه‌کننده ارائه یکی از مدارک شناسایی معتبر شامل: شناسنامه، کارت ملی، گواهی‌نامه رانندگی، دفترچه بیمه و... و برای زائران غیرایرانی هم ارائه گذرنامه معتبر، الزامی است.
این مقام مسئول تصریح کرد: این کار ضمن رعایت اصول مربوط به احراز هویت شخص مراجعه‌کننده، به این دلیل است که برای کاربر این سامانه محرز شود، شخص متقاضی استفاده از دعوت‌نامه مهمانسرای حرم مطهر امام هشتم (ع) در حرم مطهر رضوی حضور مستقیم دارد.

هیچ جای نگرانی نیست

مسئول دفاتر پیشخوان این سامانه در پاسخ به این پرسش که ممکن است پس از خروج زائران از شهر مشهد، پیامک دعوت‌نامه برای آنان ارسال شود، اظهار داشت: زائران نگران نباشند، چون مطابق ضوابط تعیین شده، هر شماره تلفن همراه شخص متقاضی دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت رضا (ع) بین سه روز تا یک هفته در سامانه نعیم رضوان و در مرحله قرعه‌کشی، شرکت داده می‌شود و چنانچه شخص متقاضی، جزو پذیرفته‌شدگان در این قرعه‌کشی بوده، اما در این فاصله از شهر مشهد خارج شده باشد، مطابق آیین‌نامه سامانه نعیم رضوان تا دو سال این پیامک دعوت‌نامه همچنان به قوت و اعتبار خود باقی بوده و در طول این دو سال این شخص می‌تواند با مراجعه به دفتر پیشخوان نعیم رضوان واقع در صحن غدیر حرم مطهر امام رضا (ع) و با ارائه مدرک شناسایی معتبر و نشان دادن پیامک مربوط، نسبت به دریافت دعوت‌نامه اقدام کند.
وی همچنین به زائران توصیه کرد این گونه پیامک‌های ارسالی از سوی سامانه نعیم رضوان را در گوشی تلفن همراه خود با دقت و مراقبت لازم، نگهداری کنند.

محدودیت زمانی سه ساله

این مقام مسئول درباره محدودیت زمانی سه ساله تعریف شده در سامانه نعیم رضوان تأکید کرد و گفت: همچنانکه بیان شد، هدف آستان قدس رضوی از راه‌اندازی این سامانه، توزیع عادلانه و شفاف دعوت‌نامه‌های مهمانسرای حضرت رضا (ع) و متنعم شدن همه زائران از غذای متبرک و خوان بابرکت امام هشتم (ع) با اقبال و شانس یکسان است.
قمی ادامه داد: به همین دلیل هر زائر، چه از طریق گوشی تلفن همراه هوشمند و یا نام‌نویسی از طریق سامانه پیامکی ۸۸۰۰، پس از پذیرفته شدن در مرحله قرعه‌کشی، با ثبت شماره ملی خود، می‌تواند نسبت به ذخیره‌سازی وعده غذایی (ناهار یا شام) و روز و تاریخ مربوط به دریافت دعوت‌نامه، اقدام کند و هر شماره ملی ثبت شده در دوره اکرام این سامانه که سه ساله است فقط یک بار قابلیت استفاده از غذای مهمانسرای حرم مطهر حضرت رضا (ع) را در مدت این سه سال دارد و یا به عبارت دیگر هر شماره ملی ثبت شده در سامانه نعیم رضوان تا سه سال دیگر نمی‌تواند وارد این سامانه شود.

زائر از نظر این سامانه به چه کسی اطلاق می‌شود؟

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که زائر از نظر این سامانه به چه کسی اطلاق می‌شود، اظهار داشت: زائر از نظر این سامانه به کسی اطلاق می‌شود که در داخل مجموعه صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی حضور داشته و نسبت به مراحل نام‌نویسی در سامانه نعیم رضوان اقدام کند و براساس همین تعریف است که زائرانی که به دلایل مختلف از طریق گوشی‌های تلفن همراه غیرهوشمند، قصد ارسال عدد ۳ انگلیسی به سامانه پیامکی ۸۸۰۰ را هم دارند باید از محدوده مخابراتی تعریف شده در حرم مطهر رضوی اقدام کنند.
قمی افزود: به عبارت دیگر زائران نمی‌توانند خارج از محدوده حرم مطهر امام هشتم (ع) یا از محل زندگی، استان و شهر خود برای بهره‌مندی از غذای متبرک مهمانسرای حرم منور امام رضا (ع) اقدام کنند، بلکه باید در محدوده تعریف شده حرم مطهر رضوی، حضور داشته باشند.
وی درباره چگونگی بهره‌مندی مجاوران (شهروندان مشهدی) از غذای متبرک مهمانسرای حرم مطهر حضرت رضا (ع) نیز اظهار داشت: مجاوران مشهدی هم به جز ایام خاص و ویژه مانند دهه آخر ماه صفر، دهه کرامت و ولادت حضرت رضا (ع)، تعطیلات نوروزی و... که شاهد حضور انبوه زائران در حرم مطهر رضوی هستیم و در این مناسبت‌ها و ایام خاص، شماره ملی همشهریان مشهدی در سامانه نعیم رضوان بسته است، در سایر ایام سال و در زمان حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) که به نیت زیارت امام هشتم (ع) مشرف می‌شوند، پس از قرار گرفتن در محدوده تعریف شده برای حرم مطهر رضوی، مطابق مراحل اعلام شده می‌توانند اقدام کنند و ضوابط و شرایط دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حرم مطهر امام هشتم (ع) در راستای عدالت و شفافیت توزیع هم برای این عزیزان، یکسان است.
مسئول دفاتر پیشخوان این سامانه در مورد زائران غیرایرانی هم گفت: زائران غیرایرانی با مراجعه مستقیم به دفتر پیشخوان حرعاملی سامانه نعیم رضوان واقع در مقبره شیخ محمد عارف (پیر پالاندوز) و ارائه گذرنامه معتبر، ثبت شماره گذرنامه و مشخصات شخص مربوط از دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت رضا (ع) بهره‌مند شوند.
وی یادآور شد: البته ممکن است یک زائر غیرایرانی با گذرنامه خودش و در دوره اکرام نعیم رضوان که مدت آن سه سال است، چندین مرتبه و در مناسبت‌های مختلف به مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر حضرت رضا (ع) مشرف شود، اما مطابق ضوابط تعیین شده، درج مشخصات و شماره گذرنامه تکراری و یکسان در سامانه نعیم رضوان امکان‌پذیر نخواهد بود و این موضوع در راستای اجرای عدالت و شفافیت در توزیع دعوت‌نامه‌های مهمانسرای حرم مطهر حضرت رضا (ع) است.

منبع: قدس آنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳۸
مینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
1
3
سلام . روز بخیر . آیا غذای حرم رو حتما باید بریم اونجا بخوریم یا کسی میتونه با کارت ملی هامون غذای ما رو بگیره واسمون بیاره خونه ؟؟؟؟؟
sk
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
سلام بله میشه اورد خونه خوردن یابردن فرقش اینه که اگه همونجا بخوری مخلفات هم داره ولی بردن به خونه مخلفات نداره
عباس شیخی کبیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
0
2
سلام به امید خدا امسال بخاطر کرونا به دعودت اقا لبیک گفتند وهمه نظرنزورات خود راداخل مسجد ردیف کردند عکس فیلم گرفتند واخبارهم پخش کرد وخداراشکرتقسیم شدودرهمه شهرستانها ای کاش تلویزون نمی داشتم که دخترم این کیسه های برنج رانمی دید ولی رفتم کیسه برنج گرفتم بخدا کوتای هم نکردم واسشون درحالی که کارگرروز موزدومن ازامام رضایک کیلوبرنج تبرک ازش می خوام که من خانوادهم
فاطمه سید موسی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
0
1
سلام بنده به همراه خانواده از قم امده ایم و در قرعه کشی مهمان شدیم برای رزرو کد ملی میخاهد و ما اتباع هستیم، امکانش نیست یعنی؟
معصومه عاملی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
1
3
اصلا غذای حضرت به خانواده من تعلق نگرفته
مرضيه
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
0
3
با اهداي سلام و درود در شب ميلاد حضرت زهرا ( س)‌ به سهولت به محض ورود به حرم مهمان امام رضا (ع)‌شدم از تمامي عزيزان مهمانسرا كمال تشكر را دارم.
دل كه بشكند و به نيت وارد حرم شده و براي مادرم از خود آقا غذاي متبرك خواستم در كمترين لحظات اين امر محقق شد و مادرم با اشك شوق غذاي متبرك را براي فرزندان جانبازش به هديه هم اورد.
زيارت همه عزيزان قبول حضرت حق
امیرعلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
0
1
ما مدارک نداریم غذا بگیریم چیکار کنیم ما ۶ نفر هستیم محاجر هستیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
0
0
سلام من 4 فرزند دارم ما 6 نفر هستیم ولی قسمت نشده غذای آقای بزرگوار را بگیریم
هانيه اعظمي
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
0
غذای امام رضا می خوام
هانيه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
2
سلام امکانش هست منم برای اولین بار غذای امام رضا بگیرم خیلی دوست دارم ولی هیچی قسمت نشد خیلی چشم به راه همین روز هستم غذا امام رضا بگیرم
هانيه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
0
سلام امکانش هست منم برای اولین بار غذای امام رضا بگیرم خیلی دوست دارم ولی هیچی قسمت نشد خیلی چشم به راه همین روز هستم غذا امام رضا بگیرم
صدیق تناور
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
0
0
من دلم می خواد غذای حرم امام رضاع بخورم اما قسمت نشود
جواد اسلامی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
0
0
سلام ماپنج نفر هستیم وتاحالا
قسمت نشده غذای اقاروبخوریم
خانم زهرا صحرای
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
0
0
سلام نماز روزه یتان قبول حق باشد من وبچه ها خیلی دوست داریم غذای حرم بخوریم من مریضم چند بار حرم آمدم غذا بگیرم ولی ندادین صبتنام کردم هنوز زنگ نزدین دخترم خیلی ناراحت هست میگه خدا ما را فراموش کرده ولی این شبها چشمش به در هست کی غذا براش بیاراند ممنون میشم دل این بچه ها را شاد کنید اسم دخترم اسما وده ساله هست و روزه می گیرد ممنون از شما
بیتا
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
0
0
من غذا نمی خوام می خوام زودتر بیام زیارت حرم خدا لعنت کنه کرونا رو دلم برا خو د امام رئوف تنگ شده دیگه خسته شدم.
ارم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
0
0
کبوترش ماروطلبیدامروزرسیدیدیم من وهمسرم تبرک غذای امام رضاروطلب میکنیم اگه امام رضامارولایق بدونه ونظرکنه مابادعوت خودش اومدیم
مجتبی مسلمان
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
0
0
تحویل بلیط غذا
سیدفاطمه کمالیان نوایی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
0
0
سلام آقا
دارم ازمازندران میام پابوست هرسال هم ثبت نام غذا ی تبرک رامیکنم اما قسمتم نمیشه
حداقل نذرمو براورده کن اقاجان
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
0
0
سلام من مشهد هستم ولی نمیتونم غذا حرم اقا رو بگیرم
فاطمه بیدرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
0
0
مریضی داریم از غذا برا تبرک میخوام برایش
مجید قانعی بافقی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
0
0
چراغذاحرم قسمت من نمی شود
جعفررکنی رکن ابادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
0
0
یا امام رضا دلم با غذای حرم هست ۴نفریم
معصومه ابراهیم زاده دودانلو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
0
0
یا امام رضا بطلب غذای حرم بگیرم۵نفر
یاسین قاسمی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
0
0
یا امام رضا ما رو بطلب 5نفریم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
0
0
امسال ما متوجه شدیم که با نرم افزار رضوان غذا ثبت نام میکنن ثبت کردیم واقعا غذای امام رضا خیلی خوشمزه و خاص انشالله قسمت همتون بشه
اگه از نرم افزار نتونستید برید صحن الغدیر اونجا نام نویسی کنید
مرضیه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
0
0
واقعا که خادم های حرم تو اوج کرونا میان توی بیمارستان های کرونا وکلی حرف میرنن وتازه وعده وعید میدن که اگه اومدین مشهد حتما با کارت پرسنلیتون بیایید از غذای حرم استفاده کنید الان دوباره من رفتم مشهد هربار یه بهونه ای ،خوبه رزق وروزی ما ها دست شما ادم ها نیس ،تازه اگر هم خدمتی میکنیم توکرونا برای خداست دیگه لازم نیس بیایید ووعده وعید بدهید
مرضیه
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
0
0
واقعا که خادم های حرم تو اوج کرونا میان توی بیمارستان های کرونا وکلی حرف میرنن وتازه وعده وعید میدن که اگه اومدین مشهد حتما با کارت پرسنلیتون بیایید از غذای حرم استفاده کنید الان دوباره من رفتم مشهد هربار یه بهونه ای ،خوبه رزق وروزی ما ها دست شما ادم ها نیس ،تازه اگر هم خدمتی میکنیم توکرونا برای خداست دیگه لازم نیس بیایید ووعده وعید بدهید
مسلم زکی زاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
0
0
من غذا حرم میخوام اقا جون فدایت شوم ما کجا شما
حسن کرمی ورنلمخواستی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
0
0
درخواست غذای حضرت
برات علی رحمتی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
0
0
سلاام اقا. من از مشهد هستم ولی نمیتونم غذای خرم اقا جانم را بگیرم انشالاه که قسمت ما هم بشه. امام رضا جان
محمد احمدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
0
0
15 تیر 1400 شد آقا طلب کرد آمدم خدمتش چطور نمیشه مهمون مهمانسرا بشم چرا هیچ صفحه مشخص نیست
زهرا کریمی سزا
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
0
0
خیلی دوست دارم یکبار دیگه مهمون امام رضا بشم
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
0
0
خیلی دلم می‌خواد بیام مشهد اما دستم خالیه من و مادرم آرزوی حرم امام رضا داریم کاش یه نفر پیدا می‌شد مارو میفرستاد مشهد
مهدی شیخ زاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
0
0
من مهدی شیخ زاده هستم خیلی دوست دارم میام مشهد
فاطمه طاهری کمالان
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
0
0
سلام امام رضا امسال جوری طلبیده شدم ک خودم حیرانم دیگه مطمعن شدم دوستداشتنمون دوطرفه اس فقط تورو ب جوادت قسم میدم قسمت من وخانوادم کن که از غذای حرمت بچشیم ..
معصومه
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
0
0
سلام خدا قوت من مسافر هستم دو نفریم یه نهار امام رضا خواستیم
غلامی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
0
0
سلام چهار نفریم و غذای متبرک خواستاریم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
0
0
یاامام رضا بطلب بیایم زیارتت
از غذای حرم هم قسمتمون بشه ان شاءالله
یه مشکلی دارم تورو قسم به امام جوادت حاجت روامون کن
غلامی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
0
0
ما 5نفریم غذا ی حرم میخوایم
هادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
0
0
به امید خدا سی ام حرمم دعای گوی همه دوستان خواهم بود
ابوالفضل
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
0
ما 2شنبه عازم مشهد هستیم غذای حضرتی میخواستیم
حسین زایری
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
0
0
غذا حرم آقا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
0
0
یا امام رضا قربونت برم که مارو طلبیدی با خودم برات مهمون بیارم آقاجان اگه قسمت وروزیمون بشه غذای حضرتی چی میشه یا امام رئوف یه نگاهی به دل بچه های خودم وبرادر شوهرم‌ومامان پیرم کن قسمتشون بشه
علیرضا اعتمادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
0
0
آقا جون
خیلی عجیب طلبیدی
ممنونتم
چند ساله دارم میام حرم ولی نصیبم نشده یکبار مهمان سفره ات بشم
تو را به مادرت و جوادت قسم ت میدم امسال مهمانیمان را بپذیرد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
0
0
لطف کنیدبرای هریک ازایرانیان‌یک کد منحصربه فردرنظربگیریدتاحداقل یکباردرعمرشان ازمهمانخانه حضرت غذای نذری دریافت کنندنه اینکه یک نفرچندین بارغذادریافت کندوفرددیگرهیچ وقت.
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
0
0
سلام من چندباره میام حرم ات امام ولی قسمت نشده بطلب مارا امام تا غذایت را بگیرم برای برادر مریض ام ممنونت ام اقا
زهرا گودرزی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
0
0
دختر خالم بار دار دلش میخواد دوروز دیگ اینجا بیشتر نیستیم گفتن اینجا ثبت نام کنیم
سید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
0
0
دوست دارم بیام حرم پول ندارم
هرکی میره التماس دعا
مجید
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
من دیابت دارم وضع مالی خوبی ندارم ولی خانوادام خیلی دوست دارند بیان امام رضا خواهش هر کی می تونه مارو ببره امام رضا
Z
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
0
0
یعنی میشه اربعین مهمون امام رضا باشیم؟ خدایاشکرت
محمدعلی اصلانی
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
0
0
غذای خوشمزه ولذت بخش
مریم برخوری
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
0
0
ارزوی خوردن غذای حرم دارم
محمدذاینعلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
0
0
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
حمید مختاری فاتح
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
0
0
سلام ما خانواده ۸نفره هستیم چند ساله مشهد نیامدهیم آرزوی سفره امام رضا را داریم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
0
0
این سامانه پیامکی حرم کار نمی‌کند برای غذا
محمد قاسمی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
0
0
السلام علیک یا علی ابن موس الرضا.بتلب.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
0
آقا زنم مریضه پول ندارم بدم به نذورات که فیش بگیرم پول تا اینجارم از کسی قرض کردم آقا تمام بیمارستان ها میگم برو دنبال معجزه. یکی بهم گفت برو دارشفای رضا روزشهادت که جوادش اونجاس ازش بگیر. آقا مهمانمون کن کمی غذاحضرتی آقا زنم...
حسن جاویدپور
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
0
0
ببخشیدما۴نفریم وغذای حضرت میخواییم تا۵شنبه شب مشهدیم لطفابه ماهم که ازراه دوراومدیم غذابدید ممنون
صفیه رضایی دهشیبی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
0
غذای حرم میخوایم
زهراعلیزاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
0
0
سلام چندروزه ک اومدیم نتوانستیم وارد سایت بشیم ۵ نفریم اگر امکانش هست به ماهم غذای تبرکی بدهید چون فردا میخاهیم برگردیم ممنون
رویا مقدسیان
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
0
سلام عرض ادب ما ۴ نفریم از راه دور اومدیم لطفا امکانش هست به ماغذا بدین ممنونم
سپهر
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
سلام امام رضا خیلی دوست دارم پدرم منو با مادرم سه تایی بیایم به زیارت شما ؟ قسمت ما رو بکن به مهمان خانه حضرت آقا جان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
0
0
عالی
نوشین
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
اقا جان غذای حرم ت رو اگه قسمتمون هست بهمون بده
مختارمددلو
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
0
عالی
آنیتا بیانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
0
0
آقا جان غذای خوبت را نسیبم کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
0
0
مریض داشتیم امام رضا شفا نداد وازغذای تبریک نسیبمان نشد تا امید بر گشتیم خیلی سخت گیری میکنید برای غذای تبریک
۴۵۶۹۸۳۴۵۳۱
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
0
غذای حرم تا جمعه هستیم
ایران میرحاج علایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
0
امام رضاجان مارامهمان خودت کن ما چهار نفر هستیم از راه دور آمدیم
مریم شمسی ۵نفر برای ۴شنبه
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
0
0
هیچ وقت این همه اومدم مشهد غذای امام رضا نصیبم نشد
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
0
0
السلام علیک یا امام رضا
معصومه قراعتی
United States of America
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
0
0
غذای حضرت
محمدآقایی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
0
0
سلام من خانواده ۳نفره هستم غذا تبرکی امام رضا میخواستم تا پنج شنبه حرم هستیم
رضا خسروی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
0
0
من یک سال شده غذا ندادن
صادق
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
0
0
آقاجان سلام،من وخانمم تازه یه هفته ست ازدواج کردیم واسه ماه عسل اومدیم پابوست ک خودت هوای زندگی مارو داشته باشی.خانمم خیلی دلش میخاد غذای حرم نصیبش بشه از اکثرخادماهم پرسید ک چطورمیشه غذای حرم دریافت کرد،من ازخودت میخام غذای حرم نصیب من وخانمم کنی.یاعلی بن موسی الرضا
فیروز کرمی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
0
0
غذای امام رضا میخوام برا ۵ نفر
جواد
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
0
0
سلام من که چندساله میام مشهد هیچ وقت نتونستم غذا حضرت بگیرم
الهه‌عابدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
0
0
امام رضا جانم پارسال همین‌موقعم موقع اومدم..بهم‌حضرتی ندادید..امسال نیازمند یک لقمه نانتم...عاشقتم امام رضا
زهرا عزیزی دهج
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
0
0
من یک خانواده ۵نفره هستم وغذا حضرتی میخواستم وتا پنجشنبه در مشهد هستم
اصغر آدی گوزل
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
0
0
سلام میخواهم غذای امام رضا رو بخورم
فریبا شب زنده
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
0
0
سلام ما حدود پنجاه نفریم که به صورت گروهی از یکی ازمحله های حاشیه نشین تبریز امروز میرسیم اگه غذای حضرت نصیبمون بشه عالی میشه امیدوارم به حرمت روزی که گذشت آقا خودش دعوتمون کنه
فائزه کیان زاده
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
0
0
عاشقتم امام رضامحتاج ی لقمه نانتم
سیدحسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
0
0
دوست دارم بیام حرم اما وضعیت معیشتیم خرابه به دخل وخرج زندگی نگاه میکنم خیلی خرابه
یگانه کشاورز
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
0
0
سلام یا امام رضا
فردا داریم حرکت می‌کنیم به سوی شهر خودمون
۲تا اولی داریم که آمدن مشهد
دعا میکنیم تا فردا غذا نصیبمون بشه
یا حق
مریم سادات جلالی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
0
0
باسلام جلالی هستم ازقم

کاروان مشهداولی ازخانواده های بی بضاعت ازقم داریم از ۳آدر تا ۷آدر درخدمت امام رئوف ....

درخواست غذای تبرکی داریم
محمد علي فلامرزي
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
0
چندين سال ميشه دلم غذاي امام رضارو ميخواد ولي قسمتم نميشه
سید داود حسینی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
0
0
خیلی دوست دارم یه غذای امام رضا بگیریم
mahmod
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
0
0
برا کی تهیه میشه
علی راسخی نژاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
0
0
خیلی دوست دارم مهمان امام رضا باشم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
0
0
سلام ما پنج نفر هستیم ومیخواهیم اگه شده یک بار هم غذای حرم نسیب ما بشه
فاطمه قاسمی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
0
0
با سلام من ضمایر امام رضا دوست دارم یک بار غذای حرم بگیرم
نرگس مجیدی
Netherlands
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
0
0
سلام من غذا ثبتنام کردم تاریخو ندیدم برا۱۴۰۰/۹/۱۹ ما ۲۱ مشهدیم چکا ر کنم باطل میشه ۶نفری
نرگس حبیبیپور
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
0
0
من میخوام ثبت نام کنم چیکار کنم
علی ذوالفقاری
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
0
0
خیلی دلم غذای امام رضا را هوس کردم یعنی قسمت میشه
علی هستم با دوستانم چهار نفریم میشه قسمت بشه یه غذای امام رضا را بخوریم یه فردا دیگه اینجا هستیم
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
0
0
دلم خواست دعوتم کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
0
0
سلام کد ۸۸۰۰ پیامک میزنیم غیرفعال است چرا؟!
اکبر نوده
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۶
0
0
خیلی عالیست
امیر حسین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۶
0
0
من اگه امام رضا خودش بخواهد من نوکرش هستم خیلی دوست دارم غذای امام رضا رو بخورم
رضوان
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۷
0
0
سلام آقا جان .
من و خانوادم همیشه شرمنده سفره پربرکت شما هستیم. من اردیبهشت امسال مشرف شدم حرم و تبرکی سفره حضرت نصیبمون شد . ممنونتم آقا . بازم بطلب . خیلی دلتنگم
سید‌نقی‌محمدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۷
0
0
غذای‌حضرت
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
0
0
ببخشید من غذا حرم گرفتم اشتباهی برای امروز از توی نسیم رضوان اگه لغو کنم باز میتونم بگیرم
فراز سالاری
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
0
0
باعرض سلام محصر مبارک حضرت رضا امام مهربانیها بعرض میرسانم خداوند توفیق داده از سال ۶۵ تاکنون هرسال یا هرسه سال باتفاق خانواده به پابوسی اقا مشرف شوم تاکنون موفق به اطعام از سفره بابرکت اقا نشدیم امروز هم باتفاق همسرم مشرف شدیم ولی جویا شدیم توفیق نشد انشالله نظری به حال وسفره همه مستمندان داشته باشن
فاطمه فیض
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
0
0
با عرض سلام وخسته نباشید۳ نفر هستیم خادم الشهدا ۱۰ روز است اینجا هستم ولی غذای حضرت قسمت ما نشده خیلی دوست داریم قسمت ما بشه
احمدهمتی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
0
0
از شهرستان اومدم پابوس اقا قسمت بشه غذای حضرتی میخوام
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۶
0
0
سلام ما ۶نفریم نمی‌دونم چجوری ثبت نام کنم فقط فردا مشهد هستیم خیلی دوس داریم مهمان امام رضا باشیم میشه مارو واسه فردا دعوت کنین
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
0
0
سلام
من سه سال قبل یعنی سال۹۷ ازطریق آپ‌رضوان غذای حضرت نصیبم شد
باگذشت سه سال الان آپ‌رضوان اجازه دوباره رو به من نمیده
میگه صرف شده
اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید
محمد رضا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
0
0
قیمه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
0
0
سلام یا امام رضا ما که لیاقت نداشتیم یک لقمه از غذای پر برکت شما را بخوریم انشالله خدا قسمت همه شیعیان کنه که بتواند غذای حضرتی میل کنن...ما که هر کاری کردیم نشد چون پارتی نداریم یا امام رضا خودت نگاهی به ما بنداز
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}