درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد به‌عنوان شهر گفتگو معرفی شود کسب‌وکارهای حاشیه شهر مشهد زیر چتر حمایت مدیریت‌شهری رتبه پنجم مشهد در پارک‌های جنگلی، طبیعی و دست کاشت استان خراسان رضوی چند درصد مشهدی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند؟ (۲۸ مهر ۱۴۰۰) مشارکت مردمی برای بهسازی بافت وکیل‌آباد مشهد شهروند خبرنگار| طبیعت زیبای روستای آبقد درخراسان رضوی شهردار مشهد: بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است منع تردد شبانه برای افرادی که واکسیناسیون انجام داده اند لغو می‌شود؟ پیامد‌های نبود تمرکز در تصمیم گیری! واکسیناسیون کرونا در ۳۵ ایستگاه قطار شهری انگاره های شهر درباره اسکان غیررسمی وعده میراث‌فرهنگی برای محافظت از خانه «سالاری» مشهد فرودگاه مشهد در مسیر هوشمندسازی شهردار مشهد: از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد تدوین سند چشم انداز بیست ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا(ع) ابلاغ برنامه‌های مدیریت برداشت آب در حریم فرودگاه مشهد تا یک ماه آینده شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم اعتبارات زیارتی و فرهنگی پایتخت معنوی ایران نیازمند بازنگری است
خبر فوری
ناصحی: مهم‌ترین رویکرد شورای ششم مشهد مبارزه با فساد است
مهدی ناصحی نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسئله فساد در دو بعد فردی و سیستمی تعریف می‌شود. در ابر سازمان شهرداری وجود امضا‌های طلایی ممکن است بنا به ادله مختلف پدید آورنده فساد باشد، به همین دلیل مهم‌ترین هدف رویکردی ما در این دوره شورا مبارزه با فساد خواهد بود.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ پس از تصویب راه اندازی سامانه‌ای با محوریت مدیریت شیشه‌ای در دوره گذشته شورای شهر، سامانه فاش با محور ارائه اطلاعات به روز درباره پروژه‌های شهری در بخش‌های مختلف شهرداری مشهد راه اندازی شد و در این راستا مقرر شد؛ شفاف سازی همه قرارداد‌ها و دیگر موضوع‌های مالی - ریالی مرتبط به حوزه شهرداری با هدف جلوگیری از فساد و اطلاع رسانی به افکار عمومی، روی این سامانه قرار بگیرد.

 

با راه اندازی دامنه اطلاع رسانی شفافیت بدنه شهرداری، دسترسی به پرونده‌های شهرسازی، برنامه و بودجه، معاملات شهرداری، تأمین کنندگان مالی قراردادها، اطلاعات مدیران شهرداری، اطلاعات هیئت مدیره سازمان‌ها و قرارگیری اطلاعاتی از قبیل مأموریت‌های خارجی با هدف پیشگیری از تعارض منافع و پاسخ گویی و رسیدگی به شکایات مردمی روی سامانه فاش تعریف شد، اما کماکان به شهادت بسیاری از شهروندان این سامانه هنوز نتوانسته آن چنان که باید در بسیاری از حوزه‌ها شفاف سازی کند، از انتشار اطلاعات به روز عقب است و تا رسیدن به این هدف راه درازی پیش رو دارد.

رویکرد مبارزه با فساد

در همین زمینه نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مهم‌ترین رویکرد شورای ششم شهر مشهد مبارزه با فساد است. مهدی ناصحی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر، افزود: مسئله فساد در دو بعد فردی و سیستمی تعریف می‌شود. در ابر سازمان شهرداری وجود امضا‌های طلایی ممکن است بنا به ادله مختلف پدید آورنده فساد باشد، به همین دلیل مهم‌ترین هدف رویکردی ما در این دوره شورا مبارزه با فساد خواهد بود.

سیستمی شدن نخسین راه مبارزه با فساد

وی با بیان اینکه در وهله اول نخستین راه مبارزه با فساد کاهش حداقلی فعالیت‌های دستی است، افزود: ما در این دوره مدیریت شهری بی شک به سمت هوشمندسازی بیشتر فعالیت‌های مرتبط با حوزه شهری گام بر می‌داریم، به این معنا که برای کاهش ارتباط کاری فیزیکی و حضوری میان مردم و کارشناسان شهرداری اقدام می‌کنیم.


عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: معتقدیم اگر فرد در یک اتاق شیشه‌ای فعالیت داشته باشد بستر بروز فساد در سیستم کاهش می‌یابد. بی شک با رویکرد عملگرایانه‌ای به سمت شفافیت در حوزه‌های مختلف عمل خواهیم کرد.

تقویت سامانه فاش با انتشار همه قرارداد‌ها

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات مهم عملیاتی در این راستا ایجاد مدیریت شیشه‌ای تقویت سامانه فاش است، افزود: باید انتشار قرارداد‌ها تحت شرایط بسیار سخت و حساسی رقم بخورد. به نظر می‌رسد اگر بنای اصلی را بر محور انتشار همه قرارداد‌ها بگذاریم این مسئله بسیارکمک کننده خواهد بود. ناصحی با قدردانی از اقدام شورای پنجم در راستای ایجاد چنین سامانه‌ای در ابر سازمان شهرداری مشهد، اظهار کرد: راه اندازی سامانه فاش در نوع خود اقدام بی نظیری بوده، اما در میدان اجرا ایراد‌هایی دارد که ما در شورای ششم این ایراد‌ها را مرتفع می‌کنیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: تمام قرارداد‌های به روز در سامانه فاش قرار خواهد گرفت و برای تحقق این هدف باید نگاهمان را به کاربری موضوع متمایل کنیم. در هر حال نیت کار، نیت مبارکی بوده، اما ممکن است تاکنون در کاربری‌ها با اشکال مواجه شده باشد که این اشکالات را با نظارت اعضای شورای ششم برطرف خواهیم کرد.


وی با بیان این که اعضای شورا در سازمان‌ها و قسمت‌های مختلف شهرداری، عضو و ناظر هستند گفت: بررسی میان آنچه بر روی این سامانه بارگذاری شده با آنچه عمل شده، بر عهده اعضای شورای شهر است که در دوره ششم شورا در این بخش نظارت ویژه خواهیم داشت.


نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه در راستای ایجاد شفافیت دوره قبلی شورا حرکت خوبی را کلید زده است، گفت: سامانه فاش شکل گرفته اگر چه ناقص است، اما بالاخره اقدام مؤثری بر بدنه اجرایی شهرداری نشسته است. ما سعی می‌کنیم حرکت شروع شده را ادامه و توسعه دهیم.


ناصحی گفت: در بعد منابع انسانی اقدامات الکترونیک و هوشمند را افزایش داده و تلاش می‌کنیم در صورت امکان تمام فعالیت‌هایی که در شهرداری انجام می‌شود و مرتبط با مردم است در بستر فضای الکترونیک و دیجیتال رقم بخورد تا مشکلات این حوزه به حداقل ممکن برسد. در حقیقت امضا‌های طلایی حذف شود تا خدمات شهرداری در یک بستر عادلانه به مردم ارائه شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}