خبر فوری
سقوط کابین شیشه‌ای آسانسور و انفجار مغازه‌ای در مشهد
وقوع ۲ حادثه مهیب در ۲ منطقه از شهر مشهد علاوه بر ایراد خسارت مالی به یک ساختمان ۱۳ طبقه و یک مغازه، جان یک نفر را گرفت و ۳ تن دیگر را نیز روانه بیمارستان کرد.

مهدی قرآنی | شهرآرانیوز؛ وقوع ۲ حادثه مهیب در ۲ منطقه از شهر مشهد علاوه بر ایراد خسارت مالی به یک ساختمان ۱۳ طبقه و یک مغازه، جان یک نفر را گرفت و ۳ تن دیگر را نیز روانه بیمارستان کرد.

سقوط آزاد از طبقه ۱۳

اولین حادثه زمانی رخ داد که ۲ جوان در یکی از ساختمان‌های مرتفع در حال پایین آمدن از طبقه سیزدهم به همکف بودند. حادثه در اتاق شیشه‌ای کابین آسانسور رخ داد. اگر چه همه چیز روال عادی خود را طی می‌کرد، اما بعد از راه افتادن آسانسور ناگهان کابین شیشه‌ای با سرعت بسیار بالا به سمت زمین سقوط کرد.
در میان راه، اما کابین با تکان شدید در طبقه هفتم ایستاد.

۲ جوان مشهدی که در میان زمین و آسمان معلق بودند و هر لحظه مرگ را در برابر چشمشان می‌دیدند بدون اینکه حرکتی داشته باشند از افرادی که در پیاده رو در حال حرکت بودند کمک خواستند.
دقایق به کندی سپری شد و هر لحظه امکان داشت تا کابین شیشه‌ای این آسانسور به ظاهر لوکس از طبق هفتم به سمت زمین سقوط کند و حادثه‌ای جبران ناپذیر به بار آورد.

موضوع به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و زمانی نگذشت که خودرو‌های آتش نشانی، آژیرکشان خود را به حوالی میدان هفده شهریور رساندند. مأموران ابتدا با مهار کابین آسانسور که میان زمین و آسمان معلق بود تصمیم داشتند که مانع از سقوط کابین شوند، اما به دلیل غیر استاندارد بودن اتاقک شیشه‌ای، این امکان برای مأموران فراهم نشد و هر لحظه ممکن بود که اتفاقی ناگوار برای سرنشینان کابین شیشه‌ای آسانسور رقم بخورد.

نجاتگران آتش نشانی، اما نقشه دیگری را برای نجات جان محبوسان اجرا کردند. داخل دیوار مشرف به آسانسور سوراخی ایجاد کردند و سپس با مهار اتاقک شیشه‌ای ۲ جوان گرفتار شده در کابین را نجات و به محلی امن انتقال دادند.
استرس و ترس بیش از اندازه، ۲ جوان حادثه دیده را دچار شوک کرده و همین امر موجب شد تا هر ۲ جوان با عوامل امدادی به بیمارستان انتقال پیدا کنند.

به گفته مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مشهد مأموران امداد و نجات در این عملیات پس از قطع برق آسانسور، به وسیله تیفور (جرثقیل دستی) کابین آسانسور را ایمن سازی کرده و با توجه به خارج شدن قسمت سمت چپ آسانسور از ریل پس از ۴ ساعت تلاش ضمن خروج محبوسان از کابین، اتاقک حادثه دیده را به زمین انتقال دادند.
آتشپاد مسعود ظهوریان افزود: علت دقیق وقوع این حادثه از سوی کارشناسان مربوط در دست بررسی است.

یکی میان زمین و آسمان دیگری زیر آوار

انفجار مرگبار در بولوار طبرسی

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مشهد با اشاره به وقوع یک حادثه مرگبار در یکی از مناطق دیگر مشهد بیان کرد: ساعتی پس از پایان عملیات نجات محبوسان در آسانسور شیشه‌ای ساختمان ۱۳ طبقه در میدان هفده شهریور، خبری مبنی بر انفجار توأم با آوار و تخریب یک مغازه به سامانه فوریت‌های آتش نشانی اعلام شد.

این مقام ایمنی مشهد ادامه داد: حادثه در بولوار طبرسی شمالی اتفاق افتاده بود که بلافاصله مأموران از ایستگاه هشتم آتش نشانی خود را به محل حادثه واقع در خیابان نظام دوست رساندند. با حضور نجاتگران آتش نشانی در محل مشخص شد، شدت این انفجار به حدی بوده که یک مغازه به مساحت ۱۲ مترمربع به طور کامل تخریب و یک خودرو سواری پراید و بخشی از یک واحد مسکونی مجاور دچار خسارت شده اند.

یکی میان زمین و آسمان دیگری زیر آوار

ظهوریان افزود: آتش نشانان با احتمال گرفتاری افرادی در زیر آوار بدون فوت وقت عملیات جست وجو و آواربرداری را آغاز کردند و پس از دقایقی ۲ مرد میان سال را از زیر آوار خارج کردند و تحویل تکنیسین‌های اورژانس حاضر در صحنه دادند. یکی از مصدومان این حادثه، اما بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرد و دیگر فرد زخمی شده در بیمارستان بستری شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مشهد بیان کرد: علت اولیه این انفجار با توجه به شدت حادثه، نشت گاز مایع بوده است، اما بررسی‌های دقیق درباره چگونگی این اتفاق ناگوار از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال انجام است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}