راه‌اندازی دبیرخانه پیوست رسانه‌ای در شهرداری مشهد هر فعالیت بودجه‌ای شهر، باید پیوست مشارکت مردمی داشته باشد تجهیز زیر ساخت‌های شهری، منوط به مناسب سازی برای معلولان شهروند، مهم‌تر شرایط تردد معلولان در شهر باید آسان شود مشهد؛ از دیپلماسی زیارت تا گردشگری سلامت اشتغال زایی برای ۱۵ هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی به شرط جذب اعتبار اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید احتمال اجرای طرح زوج‌وفرد مشهد در نوروز ۱۴۰۱ مازوت‌سوزی مجاز در نیروگاه مشهد! مؤلفه‌های اخلاق اجتماعی در جامعه نباید در سرمایه گذاری انحصار ایجاد شود | چرا باید سرمایه گذار داخلی متهم شناخته شود؟! کاشت محصولات کشاورزی پاییزه در اولین بوستان کشاورزی شهری ایران جانمایی ایستگاه در مسیر قطار مشهد-گلبهار آلودگی هوای مشهد رو به افزایش (۶ آذر) تصویب مطالعات خط ۴ مترو مشهد بهره‌گیری از خرد جمعی در دستورکار مدیریت شهری مشهد کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند حاکمیت اخلاق است
خبر فوری

ابلاغ لغو کامل دورکاری‌ها به خراسان رضوی

  • کد خبر: ۸۵۴۳۷
  • ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
ابلاغ لغو کامل دورکاری‌ها به خراسان رضوی
اولین گام برای کاهش محدودیت‌ها و اجرای قرنطینه هوشمند را سازمان اداری و استخدامی با بخش نامه لغو کامل دورکاری‌ها و ممانعت ورود کارمندانی که واکسن نزده اند برداشت.

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ با عبور واردات واکسن کرونا از مرز ۱۰۰ میلیون دز و واکسینه شدن بیش از ۳۰ درصد از مردم ایران در مقابل این ویروس، اولین گام برای کاهش محدودیت‌ها و اجرای قرنطینه هوشمند را سازمان اداری و استخدامی با بخش نامه لغو کامل دورکاری‌ها و ممانعت ورود کارمندانی که واکسن نزده اند برداشت؛

بخش نامه‌ای که طبق گفته معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی از روز پنجشنبه به همه دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده و در حال اجراست.

براساس بخش نامه‌ای که سازمان اداری و استخدامی کشور دوشنبه هفته گذشته ابلاغ کرده است، علاوه بر اینکه دورکاری ها، به جز برای افرادی که بیماری خاص یا فرزند کوچک دارند، لغو شده است، از اول آبان ماه، دستگاه‌های اجرایی باید از حضور کارمندانی که حداقل یک دز واکسن دریافت نکرده اند جلوگیری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ما و با اشاره به ابلاغ تمام و کمال این بخش نامه به سازمان‌های دولتی استان گفت: ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی کشور از پنجشنبه هفته گذشته به همه دستگاه‌های اجرایی در استان ابلاغ شده است و ملزم به اجرای آن هستند.

احسان یوسفی در ادامه افزود: همه سازمان‌ها و مجموعه‌های دولتی که در استان حضور دارند باید این مصوبه و بخش نامه را ابلاغ و اجرا کنند و حق تخطی از بند‌های آن را ندارند.

کارمندان باید کارت واکسن داشته باشند

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت هم در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه اگرچه واکسن زدن اجباری نیست، ولی کارکنان موظف اند کارت واکسن داشته باشند گفت: داشتن کارت واکسن، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در محل کار و کنترل تهویه برای بازگشت به محل کاری ضروری است و برخی از افراد مثل کسانی که بیماری خاص دارند و... با تشخیص مدیر همچنان می‌توانند دورکاری را ادامه دهند.

فوت شده‌های واکسن زده، فقط ۳ درصد

دبیر ستاد اجرایی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با تأکید بر اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تعداد افراد فوت شده که هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند فقط سه درصد است گفت: میزان مشارکت گروه‌های سنی بالای ۵۵ سال در دز اول بالای ۹۰ درصد و در دز دوم بالای ۷۳ درصد است.

در حالی که با کاهش سن گروه‌های هدف، میزان مشارکت کاهش می‌یابد و این مسئله به دلیل هجمه‌های رسانه‌ای در فضای مجازی است که با افزایش و شدت تبلیغات نادرست میزان مشارکت نیز کاهش یافته است.

محمد پهلوان کاشی ادامه داد: تاکنون ۴‌میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تزریق شده است که ۷۶ درصد از بالای ۱۸ ساله‌ها و ۷۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال دز اول واکسن و ۴۲ درصد از افراد بالای ۱۸ سال و ۳۷ درصد افراد بالای ۱۲ سال هم دز دوم واکسن را دریافت کرده اند. به حدود هزار نفر هم دز سوم تزریق شده است.

مدرسه‌ها نباید در شرایط فعلی باز شوند

هم زمان با جدی شدن زمزمه‌های بازگشایی مدارس از نیمه‌های آبان ماه، رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد از اعلام مخالفت پزشکان اطفال این بیمارستان با بازگشایی مدرسه‌ها تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: اکنون علاوه بر شیوع ویروس کرونا که اخیرا در موج پنجم داشتیم و البته هنوز هم خطرش وجود دارد، ویروس آنفلوانزا هم در جامعه شیوع پیدا کرده است و در موقعیتی نیستیم که بخواهیم مدارس را باز کنیم.

غلامرضا خادمی افزود: بازگشایی مدارس باعث شعله ورتر شدن بیماری خواهد شد. علاوه بر کرونا، عفونت ویروسی دیگری نیز در شهر مشهد وجود دارد که یک نوع آنفلوآنزای نوع A و عفونتی تنفسی است که شیوع زیادی هم دارد و به طور پیاپی در مطب‌ها کودکانی با این عفونت را ویزیت می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}