خبر ویژه

عامل تخریب شبکه گاز در مشهد به زندان محکوم شد

  • کد خبر: ۸۶۵۳
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی از محکومیت عامل دستکاری در تاسیسات گازرسانی و تخریب شبکه اصلی گاز در مشهد به سه سال حبس خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید کمال ابن الرضا، با بیان اینکه جرم متهم مذکور، دستکاری در تاسیسات گازرسانی و تخریب شبکه اصلی گاز به عنوان خط اصلی گاز برای تغذیه سایر مشترکین بوده، اظهارداشت: دادگاه با توجه گزارش مامورین انتظامی و لوایح تقدیمی، فرد متخلف را به سه سال حبس تعزیری و جبران ضرر و زیان وارده به شرکت گاز استان محکوم کرد.
به گفته وی، مطابق ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، هر فردی در وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه‌های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز و ... مرتکب تخریب یا حریق و ازکارانداختن و یا هرنوع خراب کاری دیگر شود، بدون آن که منظور وی اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد.
ابن الرضا ادامه داد: براساس ماده ۱ قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز، هر شخصی که بدون دریافت انشعاب قانونی مبادرت به استفاده از خدمات فوق کرده و یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز نماید، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی به جبران خسارت و سایر حقوق مربوطه شامل پرداخت جریمه نقدی تا درجه ۶ در مصارف خانگی و در مصارف غیرخانگی به یک تا دو برابر بهای خدمات مصرفی محکوم می‌گردد.
این مقام مسئول ادامه داد: در قانون تاکید شده که در صورت تکرار جرم توسط فرد خاطی، وی به حداکثر جریمه مقرر و قطع انشعاب به مدت سه تا شش ماه محکوم خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}