احساس تعلق خاطر به شهر چرا و چگونه؟ دستمزد کارگران برای سال آینده، چه زمانی اعلام می‌شود؟ عدالت‌محوری؛ چشم‌انداز بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد نگاهی به وارونگی دما در کلان شهر مشهد که زمستان‌ها تشدید می‌شود حقوق مردم؛ انگیزه سفر استانی رئیس دستگاه قضا به مشهد شهردار مشهد: فرایندها به نفع مردم اصلاح شود مشهد به سرعت نارنجی شد درباره دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار فقید مشهدی دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار معاصر مشهدی درگذشت شهردار مشهد: ۳۵هزار حکم قلع در این شهر قابلیت اجرا ندارند حذف ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های کم اولویت | پروژه‌های حاشیه شهر جایگزین می‌شود رسم شهروندی سهم ۷۳۰ میلیارد تومانی خراسان رضوی برای اشتغال زایی محرومان وضعیت کرونایی مشهد زرد شد (۷ بهمن ۱۴۰۰) رقابت پذیری مبتنی بر توسعه گردشگری زیارت هفتمین جلسه کارگروه علمی نوآوری باز برگزار شد شهروند خبرنگار | زیارتگاه امام زاده حسین بن موسی کاظم (ع) در طبس شهردار مشهد: به هیچ عنوان با تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد موافق نیستیم + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری جیب مردم است + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری برای احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید
خبر فوری
پیشرفت ۳۵ درصدی پل چپ گرد، بزرگراه پیامبراعظم (ص) به بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی در مشهد
مدیریت شهری مشهد با هدف دسترسی آسان شهروندان به بزرگراه آیت ا... هاشمی رفسنجانی، عملیات ساخت چپ گرد از بزرگراه پیامبراعظم (ص) را آغاز کرده و اکنون این چپ گرد از پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی برخوردار است.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ یکی از مشکلات ورود مستقیم خودرو‌هایی که از سمت بزرگراه پیامبراعظم (ص) یا همان جاده سنتو قصد رفتن به بزرگراه آیت ا... هاشمی رفسنجانی را دارند، این است که باید چندین کیلومتر از مسیر را طی کنند تا بتوانند با دورزدن از دوربرگردان هم‌سطح این بزرگراه خودشان را به ورودی بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی برسانند.

براین  اساس، مدیریت شهری مشهد با هدف دسترسی آسان شهروندان به این بزرگراه، عملیات ساخت چپ گرد پیامبراعظم (ص) را آغاز کرده و اکنون این چپ گرد از پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی برخوردار است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه ساخت چپ گرد پیامبراعظم (ص) جزو درخواست‌های اهالی مناطق الهیه و قاسم آباد است، اظهار کرد: با ساخت این چپ گرد نزدیک به ۵ کیلومتر از مسیر ورودی خودرو‌هایی که از سمت میدان قائم (عج) قصد ورود به بزرگراه آیت ا... هاشمی رفسنجانی را دارند، کوتاه می‌شود و دیگر نیاز نیست خودرو‌ها برای رسیدن به ورودی بزرگراه آیت ا... هاشمی رفسنجانی از دوربرگردان هم‌سطح بزرگراه پیامبراعظم (ص) عبور کنند.

خلیل ا... کاظمی با بیان اینکه ساخت چپ گرد پیامبراعظم (ص) از ابتدای اردیبهشت امسال آغاز شد، ادامه داد: طول این چپ گرد ۶۱۰متر، عرشه آن ۴۴۰متر، رمپ آن ۱۷۰ متر و عرضش ۵/۹ متر است. اعتبار ساخت این چپ گرد در ابتدای کار ۱۰۰میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با بیان اینکه محدوده اجرای پروژه این چپ گرد در شریان ورودی شهر قرار دارد، تأکید کرد: باتوجه به اینکه نمی‌توانستیم در زمان اجرای این پروژه تداخل ترافیکی ایجاد کنیم، در ابتدای کار تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از بسته‌شدن مسیر و ایجادنشدن ترافیک، کار به روش سگمنتال (قطعات پیش ساخته بتنی) انجام شود. کاظمی درباره آخرین وضعیت ساخت این چپ گرد گفت: اکنون پیمانکار درحال انجام عملیات ساخت این پروژه است و این چپ گرد ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اکنون باتوجه به معارضاتی مانند شبکه برق، پایه‌های اول، دوم، سوم و چهارم پل هنوز کار نشده است، امادیگر پایه‌های چپ گرد درحال ساخت است. اکنون پی ریزی پایه پنجم به پایان رسیده و بتن ریزی ۳ قسمت از ستون‌های این پایه انجام شده و سرستون‌های آن درحال اجراست. معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: بتن ریزی مربوط به پی پایه ششم پل هم انجام شده است و اکنون در مرحله آرماتوربندی برای این پایه هستیم. ساخت پایه هفتم پروژه نیز به صورت کامل انجام و این پایه اکنون آماده شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}