کلیپ ضرب و شتم محسن قاسمی، کشتی گیر فقید تیم ملی در کمپ ترک اعتیاد فیلم خلاصه بازی پرسپولیس و ذوب آهن در جام حذفی+ ویدئو گل‌ها سورپرایز در جام حذفی| پرسپولیس پیروز شد؛ سپاهان و فولاد حذف شدند! نتیجه بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن+ فیلم گل‌ها| برد قاطع در فولادشهر! مقابله به مثل مظاهری با استقلال| گلر شاکی همه مطالباتش را می‌خواهد تعطیلی تمرین استقلال تا اطلاع بعدی| حضور در تیم ملی هم منتفی است؟ بدهی ۵۵ میلیاردی استقلال| صیادمنش امید مدیران استقلال بحران کرونا در اردوی استقلال؟| استقلال و پیکان در آستانه لغو گروه سپاهان و فولاد در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد افشاگری علیرضا دبیر در خصوص گرین کارت آمریکا! صادقیانی: جای خالی پاسورمان را پر کردیم/ هیچ گاه تمرکزمان به سمت مسائل مالی و حاشیه‌ای نرفته است کلوین آمایو به صنایع هرمزگان پیوست بازگشت با قدرت میرزاجانپور در سرزمین مادری! خروج تیم والیبال شهرداری ارومیه از فشار و امیدوار به آینده! شکست صنعت مس کرمان از آویژه صنعت خراسان|امتیازآوری ویلیامز و دبل دبل طاهری مظاهری و رضاوند زیر بار معاوضه با بازیکن فولاد نمی‌روند روایت عاشقانه‌های شهدای ورزشکار | شهید علی‌اصغر کلاته‌سیفری قاب خاطره | یکی از قدیمی‌ترین عکس‌های تیم فوتبال پیام هیاهوی ذخیره‌های آویژه در آزادی| برد نماینده مشهد در لیگ برتر بسکتبال
خبر فوری
تساوی فرش‌آرا مقابل مقاومت البرز در دیدار خانگی| یک امتیاز و بس!
در روز شکست سنگین چیپس کامل برابر کراپ الوند، فرش‌آرا در مشهد مقابل مقاومت البرز به تساوی رسید.

مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ هفته دوازدهم لیگ برتر فوتسال برای نمایندگان مشهد، هفته‌ای سخت بود؛ جایی که فرش‌آرا در مشهد باید مقابل مقاومت مدعی قرار می‌گرفت و در سوی دیگر چیپس‌کامل در خارج‌از‌خانه میهمان کراپ الوندی بود که البته مهدی جاوید، ستاره مشهدی خود را به‌دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، ۲ دیداری که از قبل پیش‌بینی می‌شد عایدی چندانی برای نمایندگان فوتبال مشهد نداشته باشد.

چیپس که در یک بازی یک‌طرفه ۷‌بر‌۲ شکست سنگینی را مقابل کراپ پذیرفت و فرش‌آرا هم در سالن شهید بهشتی برابر مقاومت البرز با نتیجه تساوی ۲‌بر ۲ متوقف شد؛ توقفی که البته بعد از عقب‌افتادن با ۲ گل، بازگشت به بازی و به‌تساوی کشاندنش کمی کام مشهدی‌ها را شیرین کرد، اما حقیقت آن است که دشت یک‌امتیاز از ۶‌امتیاز ممکن برای نمایندگان مشهد در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتسال چندان شیرین نبود. نمایندگان مشهد حالا میانه‌نشینان مطلق لیگ برتر فوتسال هستند و به نظر نمی‌رسد با این شرایط جایگاهی بهتر از ششمی لیگ برتر امسال نصیب هیچ‌کدامشان بشود.

نیمه اول| ضعف فرش، تسلط مقاومت

زردآبی‌های میزبان دیدار دیروز سالن بهشتی بازی را تحت‌تأثیر فشار روانی شدید ناکامی‌های اخیر و به‌ویژه شکست سنگین ۵‌بر ۰ برابر سپاهان آغاز کردند. شاگردان مجید مرتضایی در طول نیمه اول پُراشتباه بودند و البته تحت‌تأثیر نمایش دل‌انگیز شاگردان فرهاد کشاورز در مقاومت البرز قرار گرفتند. کار‌های ترکیبی و خروج راحت از پرس بازیکنان فرش چندین‌بار مقاومتی‌ها را در موقعیت گل‌زنی قرار داد که یا درخشش رحیمی یا بی‌دقتی بازیکنان میهمان، سبب شد تا فرش‌آرا از خطر گل‌خوردن فرار کند.

با‌این‌همه بالاخره در این نیمه علیرضا ابوالقاسمی‌فرد روی یک کار ترکیبی زیبا دروازه فرش‌آرا را گشود تا میهمان پیش بیفتد. البته مجید مرتضایی و نیمکت‌نشینان فرش‌آرا به این گل معترض و معتقد بودند پیش از ارسال پاس یکی مانده به آخر بازیکن حریف روی بازیکن فرش‌آرا خطا کرده و با هل‌دادن، توپ را از او گرفته است؛ اعتراض‌های شدیدی که دست‌آخر ره به جایی نبرد و فرش با یک گل باخته به رختکن رفت.

نیمه دوم| غافل‌گیری میزبان، بازگشت فرش

نیمه دوم با یک غافل‌گیری شروع شد. فرش‌آرا که تمام تمرکزش را برای برگرداندن نتیجه بازی به کار بسته بود و با این تفکر پا به نیمه دوم گذاشته بود، خیلی زودتر از حد تصور گل دوم را هم دریافت کرد. بهروز عظیمی روی یک غافل‌گیری تیر خلاص را به پیکره فرشی‌ها زد و شاگردان مرتضایی را در آغاز نیمه دوم به شوک فرو برد. با‌این‌همه در ادامه فرش‌آرا بر توپ‌و‌میدان مسلط شد و توانست حملات خوبی را روی دروازه مقاومت طراحی کند؛ حملاتی که بیشتر مبتنی‌بر خلاقیت‌های فردی بازیکنانی، چون سینا اسدی بود.

بازیکن جوانی که بالاخره روی همین خلاقیت و البته سماجت توانست دقیقه‌۶ از نیمه دوم توپ را از زیر پای آخرین مدافع مقاومت برباید و با یک ضربه دقیق دروازه حریف را باز کند؛ گلی که فرش‌آرا را به بازی برگرداند و بعد از آن چندین‌و‌چند‌بار دیگر فرش‌آرا تا آستانه گل‌زنی پیش رفت و بالاخره حامد عبداللهی توانست با شوت زمینی از راه دور و اشتباه گلر حریف، تیم مشهد را به گل تساوی‌بخش برساند. در ادامه مقاومت بار دیگر بر بازی مسلط شد، اما نتیجه همان ۲‌بر‌۲ رقم خورد.

تمدید ششمی فرش‌آرا

تیم فوتسال فرش‌آرا در حالی در مشهد مقابل مقاومت البرز متوقف شد که حالا همچنان با ۱۵‌امتیاز در جایگاه ششم جدول باقی خواهد ماند؛ جایگاهی که از‌سوی تیم‌هایی، چون چیپس کامل مشهد، سپاهان، فردوس قم و حتی زندی‌بتن کلاردشت به‌شدت تهدید می‌شود، اما بالاتر‌رفتن از آن به نظر کاری نشدنی می‌آید، چرا‌که کراپ الوند نزدیک‌ترین تیم در جدول به فرش، با ۲۴‌امتیاز یعنی ۹‌امتیاز بیشتر در جایگاه پنجم قرار دارد! البته سابقه فرش‌آرا و تجربه این تیم از سایر رقبای پایین‌تر از خود در جدول بیشتر است و می‌توان پیش‌بینی کرد در بهترین حالت اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد، فرش‌آرا می‌تواند امسال هم با میانه‌نشینی همیشگی در لیگ برتر فوتسال ایران، کار را با رتبه ششم فصل به اتمام برساند.

روز بد چیپسی‌ها

نماینده دوم فوتسال مشهد در لیگ برتر در یک بازی خارج‌از‌خانه تن به شکست سنگین ۷‌بر‌۲ داد. چیپس کامل مشهد در‌حالی به کراپ الوند باخت که این تیم به استثنای دیدار مقابل سپاهان و فردوس قم، در این فصل هر چه در خانه ترسناک بوده، خارج‌از‌خانه حریفی دست‌و‌پا‌بسته و غیرقابل‌پیش‌بینی بوده است؛ تیمی که از مس‌سونگون خارج‌از خانه ۱۱‌گل می‌خورد و با مقاومت البرز در خانه به یک تساوی ۵‌بر‌۵ شیرین می‌رسد!

شاگردان محسن جنگی دیروز فقط ۲‌بار توسط محمد پیکان و سینا هادیان برابر کراپ موفق به گل‌زنی شدند و در مقابل، ۷‌بار دروازه‌شان باز شد که البته بخشی از آن به‌خاطر پاورپلی بود. چیپس با این شکست چهارده‌امتیازی و در مکان هفتم جدول باقی ماند و هنوز شانس این را دارد تا با پیروزی در بازی معوقه هفته اول مقابل راگا از فرش‌آرا تیم همشهری و رقیب هم‌پله در جدول لیگ برتر عبور کند.

گیتی‌پسند و مس فاصله گرفتند

در سایر دیدار‌های روز گذشته لیگ برتر فوتسال نتایج متنوعی رقم خورد. ۲ مدعی اصلی و همیشگی لیگ برتر با پیروزی‌های خوبشان حسابشان را این فصل هم از دیگرتیم‌ها جدا کردند و ۲ تیم پایین‌نشین شهروند ساری و راگا نیز ۲ برد خارج از پیش‌بینی‌ها به دست آوردند. تیم فوتسال گیتی‌پسند، صدرنشین لیگ امسال در حساس‌ترین بازی هفته مقابل سن‌ایچ ساوه یکی از مدعیان لیگ امسال به میدان رفت و در پایان توانست در یک بازی هیجان‌انگیز و نزدیک ۴‌بر‌۳ میهمان خود را از پیش‌رو بردارد و در صدر جدول سی‌ویک‌امتیازی شود.

مس سونگون، رقیب سنتی گیتی‌پسند، نیز در دیگردیدار دیروز با ۷ گل از سد فردوس قم گذشت تا با ۲۹ امتیاز جایگاه خود در مکان دوم جدول را تثبیت کند. فولاد زرند ایرانیان هم بعد از باخت هفته قبل مقابل چیپس‌کامل مشهد، این‌بار در خانه برابر سپاهان به برتری ۵‌بر‌۳ رسید. در دیدار تیم‌های پایین‌جدولی هم راگا توانست ۴‌بر‌۳ از سد زندی‌بتن بگذرد و شهروند ساری نیز با برد ۳‌بر ۱ در خانه حفاری اهواز، در جدول یک پله از قعر فاصله گرفت و تیم میزبان را به قعر فرستاد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}