مسابقه پیامکی گنجینه های شهر خورشید تمدید شد + جزئیات مسابقه رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد: پیگیر رایگان شدن استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی در پارک‌های ویژه بانوان هستیم سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی: ادبیات حماسی از راه‌های ارتباط با نسل جوان است بهره‌برداری از اولین مرکز اقامتی خیرساز ویژه نگهداری و درمان معتادان متجاهر در مشهد گفتگو با یوسف متولی حقیقی، پدیدآورنده آثاری با مضمون «مشهدشناسی» رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد: پیگیر تشکیل شورای عالی ورزش در مشهد هستیم نگرش و رفتار جمع‌گرایانه شهروندان تاکید عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهد بر ضرورت معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشور به نسل جوان خاموشی هنر در مُلک هنرمندان! | در «خانه ملک» مشهد چه می‌گذرد؟ روایتی از پدر شهیدی که نگرانی مردم یک منطقه شهر را از تأمین نان برطرف کرده است مشهد؛ پیشرو در گردشگری سلامت مشارکت شفاف مدیریت شهری مشهد با ۳۸۵۰ مسجد و هیئت مذهبی با راه‌اندازی سامانه «سما» حفاری خط ۳ مترو مشهد در جبهه شرقی ثبت‌نام در طولانی‌ترین پیاده‌روی اربعین حسینی آغاز شد خراسان رضوی نیازمند «نقشه جامع جمعیت» ره باغ حضرت زهرا (س) در آستانه بهره‌برداری ساخت ۴ مجتمع صنفی در مشهد رفتند تا زندگی ببخشند | شهردار مشهد مقدس: خانواده‌های اهدا کنندگان عضو کار بزرگی انجام می‌دهند + ویدئو اولین یادواره شهدای ارتشی غرب مشهد برگزار می‌شود
خبر فوری
پیشرفت و شکوفایی شهر در گرو طراوت و بالندگی وجود زن است
عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: پیشرفت و شکوفایی شهر در گرو سرزندگی، نشاط و سلامت نهاد خانواده و سلامت و سرزندگی نهاد خانواده، در گرو شکوفایی، طراوت و بالندگی وجود زن است.

به گزارش شهرآرانیوز، فاطمه سلیمی، عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ناطق پیش از دستور بیست و سومین جلسه علنی شورا بود در نطق پیش از دستور گفت:   فاطمه زهرا(س) فجر درخشانی است که از گریبان او خورشید امامت و ولایت و نبوت درخشیده است؛ آسمان بلند و رفیعی است که در آغوش آن ستاره های فروزان ولایت قرار گرفته است.

وی گفت: لیله القدری است که مقدراتش، ملک و ملکوت فرزندان آدم را به مطلع الفجر عصر ظهور و حاکمیت جهانی فرزندش مهدی (عج) خواهد رساند. فاطمه زهرا (س) ملکه مهربانی هاست. آن خیر کثیر و فراوانی است که دائما منشاء برانگیختگی و تحول در امت اسلام بوده و در تمامی دوران و اعصار، چراغ هدایت و راهنمای بشریت بسوی حقایق توحیدی و فضائل و مکارم اخلاقی است.

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه زنان عالم خجسته باد. و تبریک بی پایان به همه مادران و زنانی که در قامت زنانه خویش، زهراگونه مصداق ملکه مهربانی ها را نمایان می سازند.

وی با اشاره به اینکه بزرگداشت زنان با توجه به نقش محوری و بی‌بدیلشان در نهاد خانواده، از موضوع خانواده‌محوری و بزرگداشت نهاد خانواده جدا نیست و لازم و ملزوم هم می‌باشند گفت: پیشرفت و شکوفایی شهر در گرو سرزندگی، نشاط و سلامت نهاد خانواده و سلامت و سرزندگی نهاد خانواده در گرو شکوفایی، طراوت و بالندگی وجود زن است.

به گفته فاطمه سلیمی، نقش زنان در فعالیت‌ها و وظایف شغلی خارج از وظایف مادری و همسری نیز ستودنی است. زنان به دلیل نقش دوگانه خانوادگی و اجتماعی، با کارسنجی بالایی که دارند به مراتب تاثیر بسزاتری نسبت به زمان صرف شده در شغل‌شان را نشان می‌دهند. بر این اساس ارزیابی بر اساس زمان صرف شده در کار نخواهد توانست تاثیرگذاری نقش زنان در پیشبرد اهداف مشاغل گوناگون را نمایان سازد.

به گواه تاریخ، نسل امروز ایران انقلابی، تربیت یافتگان دامان زنانی است که خود نیز دوشادوش مردان در تمامی، مقاطع سرنوشت‌ساز انقلاب به دفاع از حریم ولایت و نظام شکوهمند اسلامی پرداختند. ایجاد آسایش، آرامش و امنیت روانی و اخلاقی در سنگر خانواده جهت امکان حضور بانشاط بانوان در اجتماع موضوعی اساسی در مدیریت شهری بوده و در حکم زیربنا و جوهره تمامی ارکان و لایه‌های نظام برنامه‌ریزی شهری از سند چشم انداز بیست ساله تا برنامه‌های میان‌مدت عملیاتی است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فضای شهر باید آکنده از عطر و عطوفت مادرانه باشد. سکینت و آرامش جامعه را زن و مهر مادرانه فراهم می سازد! زن ملکه رَحم و عطوفت و ریحانه‌گی ست! شهر باید تسهیلگر بهره‌مندی بی‌دغدغه بانوان و مادران از خدمات‌شهری و در عین امکان حضور پرنشاط در کانون گرم خانواده باشد.

به پاسداشت مقام والای زن در نخستین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده و همزمان با سالروز میلاد بانوی دو عالم، ملکه مهربانی‌ها حضرت فاطمه‌زهرا(س) اقدامات و برنامه‌ریزی‌های یکپارچه‌ای توسط شورای اسلامی شهر مشهد، با همکاری بین‌بخشی میان شهرداری مشهد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، حوزه هنری خراسان رضوی و اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در قالب مدیریت هماهنگ رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه شهر در تمامی حوزه های خدماتی‌اش گرد آمد تا قدردانِ نیکویی برای مهربانی زنان باشد تصریح کرد:  به نمایندگی از همه اعضای شورای ششم شهر مشهد مقدس و شهردار محترم در ابتدا از حمایت‌های پدرانه امام جمعه محترم حضرت آیت الله علم‌الهدی که پشتیبان و انگیزه‌بخش همه تلاش‌های شهرند و سپس از همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی در گرامیداشت مراسم ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام والای زن، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

این یکپارچگی و اتحاد به برکت وجود نازنین خانم فاطمه زهراست. در مجموعه برنامه‌های ملکه مهربانی‌ها بانوان مشهد در بیش از ۳۵ خدمت میهمان مدیریت شهری شدند.

وی تصریح کرد:  استفاده رایگان از خدمات حمل و نقل عمومی (اتوبوس و مترو)، استفاده رایگان از مجموعه‌های فرهنگی تاریخی و موزه‌های تحت پوشش میراث استان، ثبت نام رایگان کتابخانه‌های عمومی استان،   ثبت نام رایگان در دور نخست آموزش‌های هنری به مادران در حوزه هنری استان، استفاده رایگان از سینماها، تخفیف ۵۰ درصدی در اقامت در هتل ها، هتل آپارتمان ها، اقامتگاه‌های بوم گردی و ... سطح استان،   استفاده از خدمات ویژه آژانس‌های مسافرتی سطح استان بخشی از این خدمات است.

وی یاداورشد: هر چند که زنان، این فرشتگان زمینی و این ملکه های مهربانی شایسته همه مهربانی هایند. اما تلاش شهر برای جبران قدری اندک از نقش بی بدیل مادری، همسری، خواهری و زنانگی این گوهرهای وصف ناشدنی و بزرگداشت و یادآوری ارزشمندیشان نمایش اندکی از مهربانی به زنانی بود که با الگوبرداری از فاطمه زهرا س نماد مهربانی را سراسر نمایان می سازند. ملکه های مهربانی روزتان مبارک.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}