شهروند خبرنگار | طراوت گل های بهاری، پس از باران در مشهد احداث دو زمین ورزشی در محله ۲۲ بهمن و خواجه ربیع مشهد بررسی تغییرات اعمال شده در طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم‌مطهر رضوی وجه تمایز مجتمع شوق زندگی، گره خوردن فعالیت‌ها با مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد است طرح «قرار زیارت» در مشهد اجرا می‌شود پیشنهاد بازنگری در معابر دارای مسیر‌های ویژه دوچرخه از سوی شورای شهر مشهد مدیریت شهری پشتیبان شرکت‌های دانش‌بنیان است شهروند خبرنگار | صبح با طراوت پارک ملت مشهد خیزش خراسان در روزگار مشروطه رشد ۷۰ درصدی بودجه عمرانی منطقه ۳ شهرداری مشهد منطقه ۹ مشهد بدون تراکم فروشی مسئولان ملی پای کار نوسازی بافت فرسوده «آبکوه» مشهد بیایند سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: مدیریت شهری آماده تعمیق تعاملات با اصناف است شهردار مشهد: هرجا مردم به کمک نیاز داشته‌باشند مدیریت‌شهری حضور دارد شهروندان کمتر از ۱۴درصد بهای سفر با ناوگان اتوبوسرانی را می‌پردازند فرماندار مشهد خواستار برخورد قاطع با مجرمان اقتصادی شد ویدئو | بررسی وضعیت بازآفرینی بافت فرسوده آبکوه بهره‌برداری از سامانه ثبت‌نام اینترنتی اماکن ورزشی شهرداری مشهد
خبر فوری
سهم ۷۳۰ میلیارد تومانی خراسان رضوی برای اشتغال زایی محرومان
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مطابق بند «ب» تبصره ۱۶، امسال سهم منابع اشتغال زایی خراسان رضوی ۷۳۰ میلیارد تومان تعریف شده است.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ کارآفرینی و ایجاد فرصت شغلی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است که تحقق این هدف در امسال رنگ وبوی امیدوارکننده تری به خود گرفته است؛ بدین معنا که امسال همه متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال زایی در استان می‌توانند به جای ۵۰ میلیون تومان، از سقف تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای اشتغال زایی شان استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مطابق بند «ب» تبصره ۱۶، امسال سهم منابع اشتغال زایی خراسان رضوی ۷۳۰ میلیارد تومان تعریف شده است.

رضا سلم آبادی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود: از مجموع ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان برای اشتغال زایی در امسال، تا اواخر دی ۶۷ درصد معادل ۴۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: سرانه وام اشتغال زایی استان امسال از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. اکنون پرداختی برخی بانک‌ها ۱۰۰ درصد انجام شده و از مجموع ۱۹ هزار وام اشتغال زایی که برای امسال تعهد داشتیم، تاکنون افزون بر ۱۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: امیدواریم تا پایان اسفند همه فرصت‌های شغلی متعهدشده را ایجاد کنیم.

سلم آبادی با اشاره به اینکه کمیته امداد خدمات را متناسب با نیاز به خانواده‌های محروم ارائه می‌دهد، ادامه داد: مهم‌ترین خدمات این نهاد، اشتغال، خودکفایی و در مجموع توانمندشدن خانواده هاست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی بیان کرد: مهم‌ترین مبنای اقتصادی، ایجاد شغل است که با این اقدام از فقر اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها جلوگیری می‌شود. عموما فعالیت مراکز نیکوکاری معیشت محور است و امیدوارم فعالیت مراکز نیکوکاری برمبنای ایجاد اشتغال و توانمندی باشد.

اجرای طرح امداد هوشمند

سلم آبادی با اشاره به اجرای طرح امداد هوشمند گفت: در این طرح ارتباط سامانه کمیته امداد با ۲۷وب سرویس برقرار می‌شود و به صورت برخط اطلاعات موردنیاز برای حمایت متقاضیان در دسترس قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه در استان ۲۱۸هزار خانوار در حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: برنامه ریزی شده است برای همه خانواده‌ها شناسنامه سلامت تهیه شود. همچنین، براساس این شناسنامه‌ها و متناسب با نیاز‌های برآورد، به نیازمندان خدمات ارائه خواهد شد.

سلم آبادی توانمندسازی و اشتغال زایی در کمیته امداد را از سیاست‌های این نهاد خواند و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با اعطای تسهیلات در بخش‌های اشتغال خرد و خانگی، هدایت شغلی و راهبری شغلی، توانمندسازی و اشتغال پایدار را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: ۱۵۰میلیارد تومان به پشتیبانی از طرح‌های اشتغال به ویژه طرح‌های دام پروری اختصاص یافته است. همچنین، در صورت تأمین زمین، برای مددجویان مسکن می‌سازیم.

وی با اشاره به اینکه سعی شده است افراد برای ورود به چرخه حمایتی کمیته امداد در نوبت نباشند، افزود: درخواست متقاضیان در اسرع وقت رسیدگی و پاسخگویی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}