خبر فوری

فواد ایزدی: طالب‌زاده برای ایران فراتر از یک سردار بود

  • کد خبر: ۱۰۷۵۱۴
  • ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۸
فواد ایزدی: طالب‌زاده برای ایران فراتر از یک سردار بود
فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: طالب‌زاده در جنگ نرم دشمن فراتر از سردار ظاهر شده بود. متوجه شده بود، آن چیزی که در این حوزه کمبود دارد نگاه بین‌المللی به انقلاب است که امیدواریم با درگذشت ایشان این نگاه در کشور متوقف نشود.

گروه فرهنگ | شهرآرانیوز؛ فواد ایزدی، تحلیلگر سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مراسم بزرگداشت نادر طالب‌زاده که در مجتمع دانشجویی امام رضا (ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: عنوانی که برای نادر طالب زاده استفاده شده که ایشان سردار فرهنگی بوده‌اند، برای ایشان کم است. در جایگاه‌های نظامی تعداد سردار‌ها زیاد است، اما نادر طالب‌زاده ویژگی‌هایی داشت که عنوانی فراتر از سردار باید برای او استفاده شود.

وی گفت: طالب‌زاده یک متخصص قدر بود و در بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کرده بود. دغدغه و تعهدی که نسبت به عقبه کار‌های فرهنگی‌اش داشت او را در پیشبرد اهدافش کمک می‌کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ویژگی بارز طالب‌زاده که نیازمند توجه بیشتری است، نگاه بین‌المللی او بود. طالب‌زاده معتقد بود اگر انقلاب بخواهد در مرز‌های ایران محدود شود در دراز مدت جواب نخواهد داد. از این رو سعی می‌کرد شبکه‌ای از افراد که در نقاط مختلف دنیا تشکیل دهد که برای انقلاب کار کنند.

ایزی یادآور شد: طالب‌زاده در کارهایش به غرب انتقاد می‌کرد، رقیب اصلی ما در حوزه‌های فرهنگی، تفکراتی است که از کشور‌های غربی به ایران منتقل می‌شود. طالب‌زاده در جنگ نرم دشمن فراتر از سردار ظاهر شده بود. متوجه شده بود، آن چیزی که در این حوزه کمبود دارد نگاه بین‌المللی به انقلاب است که امیدواریم با درگذشت ایشان این نگاه در کشور متوقف نشود.

وی خاطرنشان کرد: راه نادر طالب‌زاده نباید فراموش شود و مسئولین باید بیندیشند که چگونه راه او را ادامه دهند. شهادت قاسم سلیمانی خللی در حرکت نیرو‌های قدس ایجاد نکرد، در واقع با شهادت قاسم سلیمانی راه ایران برای رسیدن به اهدافش نزدیک‌تر شد، چون پس از شهادتش، خطر او برای دشمنان با ادامه یافتن مسیرش بیشتر شد، اما در حال حاضر برای نادر طالب‌زاده ادامه‌دهنده‌ای وجود ندارد که توجه به این موضوع از سوی متولیان امر بسیار اهمیت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}