جشنواره مفلحون با تقدیر از برترین‌های امر به معروف و نهی از منکر در مشهد برگزار می‌شود کمیسیون ماده ۱۰۰ در مسیر حذف؟ امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری مشهد و آموزش‌وپرورش استثنایی برگزاری دوره آموزشی مربیان طرح فرهنگی چهره به چهره و چکامه کشور در مشهد مقدس تلاش شبانه‌روزی غواصان آتش‌نشانی مشهد برای یافتن ریحانه دختر مفقود شده مشهدی برنامه‌های جامع مدیریت‌شهری مشهد برای سامان‌دهی مناطق کم‌برخوردار گزارشی از دومین روز نشست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع کلان‌شهر‌ها در مشهد تعیین تکلیف بیشتر پروژه‌های زودبازده مشهد در سال جاری معافیت شرکت‌های استارت‌آپی از پرداخت عوارض | گام دوم شورای شهر مشهد برای حمایت از دانش بنیان ها آیت الله علم الهدی: گاهی عامل بالا رفتن سن ازدواج، فرهنگی است رییس کمیته بانوان کلان‌شهر‌های ایران: باید خانواده‌محوری را از شهرداری آغاز کنیم تشابه حاشیه‌نشینی در زاهدان با شهر مشهد معاون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: همکاری مردم با شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی ضرورت دارد تاکید معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بندرعباس بر توسعه مباحث فرهنگی بندرعباس براساس اصالت هرمزگان جایگاه بین المللی شهر اینجا مشهد است، اما خون خرمشهر در رگ‌های آن جریان دارد رایزنی‌های فرهنگی کلان‌شهر‌های ایران در مشهد آیت‌الله‌علم‌الهدی: ترویج دین در فضاسازی‌های شهری مصداق جهاد تبیین است| ترویج بی‌حجابی، محور فعالیت دشمن در جنگ نرم حمیدرضا جعفری، فعال رسانه‌ای مشهدی درگذشت
خبر فوری
نخستین رویداد بین المللی جهان شهر «ماه‌ امت» به کار خود پایان داد
اولین رویداد بین المللی «ماه‌ امت» با هدف فراهم کردن زیست مسالمت آمیز و اشاعه فرهنگ دوستی در میان مردم ایران و کشور‌های همسایه دیشب (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) به کار خود پایان داد.

اولین رویداد بین المللی «ماه‌امت» با هدف فراهم کردن زیست مسالمت آمیز و اشاعه فرهنگ دوستی در میان مردم ایران و کشور‌های همسایه که با اقبال و توجه شهروندان مشهدی و به ویژه میزبانان این رویداد در منطقه گلشهر مواجه شده بود، دیشب به کار خود پایان داد.

این رویداد که از هر نظر مبتنی بر اهمیت هر چه بیشتر همدلی و نزدیکی بیشتر میان ملل اسلامی برگزار شد، هم‌گرایی را به عنوان یکی از وجوه برجسته خود به نمایش گذاشت. در این باره معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی هم گفت: گلشهر یک منطقه برجسته ممتاز برای هم گرایی مردم ایران و افغانستان است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد در حاشیه برگزاری رویداد «ماه امت» اظهار کرد: مردم ایران و افغانستان در یک تاریخ بلند چهل ساله در سنگر‌های مختلف در منطقه گلشهر کنار هم درخشیدند.

اتحاد دانش آموزان ایرانی و افغانستانی

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی نیز در حاشیه این رویداد بین المللی گفت: در مدارس ایران بچه‌های افغانستانی مانند بچه‌های ایرانی باهم درس می‌خوانند و در ساختن جامعه سهیم هستند.

سیدامیر شوشتری اظهار کرد: همه تلاش دشمن آن است که بین مسلمانان جبهه مقاومت و خط مقاومت تفرقه ایجاد کند؛ لذا ما نیز باید در حد توان حواسمان به وحدت بینمان باشد.

خنثی کننده شیطنت‌های دشمنان

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی هم با بیان اینکه رویداد «ماه امت» خنثی کننده شیطنت‌های دشمنان است، گفت: در این برهه زمانی که التهابات شدیدی در حوزه خاورمیانه وجود دارد، دشمن سعی می‌کند با استفاده از اختلافات بین کشور‌های مختلف، به ویژه کشور‌های هم دین، هم زبان و دارای فرهنگ مشترک تفرقه افکنی کند.

سیدعلی قاسمی با بیان اینکه برگزاری مراسمی مانند رویداد بین المللی «ماه امت» یک دلگرمی برای مردم منطقه خاورمیانه ایجاد می‌کند، افزود: این رویداد در برهه حساس فعلی و التهاباتی که در افغانستان وجود دارد، سبب استحکام هم بستگی بین دو ملت خواهد شد.

مردم ایران و افغانستان، جدا نیستند

مسئول امور مهاجران کنسولگری افغانستان در مشهد هم با بیان اینکه مردم ایران و افغانستان از یکدیگر جدا نیستند، گفت: در زمانی که دشمن از طریق فضای مجازی می‌خواهد بین ایران و افغانستان شکاف ایجاد کند، برگزاری رویداد بین المللی «ماه امت»، این جریان را خنثی می‌کند.

سیداسدا... حیدری بیان کرد: از شهرداری مشهد تشکر می‌کنم که زمینه‌ای ایجاد کرده است تا مردم مختلف با فرهنگ‌های مختلف در کنار هم جمع شوند، اگرچه این مردم از فرهنگ مشترکی برخوردار هستند، به خصوص مردم افغانستان که از لحاظ دینی و زبان دارای اشتراکات زیادی با ایران هستند.

برنامه‌های فرهنگی با وجه جهان شهری

معاون فرهنگی هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز گفت: مشهد فقط یک کلان شهر نیست، بلکه با توجه به ظرفیت هایش یک جهان شهر محسوب می‌شود.

یوسف اسماعیل زاده اظهار کرد: اعمالی که بتواند رفتار بین المللی ملیت‌ها و مشترکات اقوام مختلف را تقویت کند از ملزومات اجرای یک برنامه فرهنگی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}