شهردار مشهد: با همراهی هلال احمر و شهرداری شاهد افزایش خدمت به زائران حرم رضوی بودیم ساعت کاری ادارات مشهد تغییر کرد (۶ مهرماه ۱۴۰۱) افزایش ۵۰ درصدی تولید زباله در دهه آخر صفر| ۱۳۰ تن زباله از محورهای ورودی شهر پاکسازی شد خدمت‌رسانی صلواتی ۱۳۵ دستگاه تاکسی ون و سدان در دهه پایانی ماه صفر آیت‌الله علم‌الهدی: خدمت به مردم، هویت ذاتی هلال‌احمر است| امدادگران هلال‌احمر برای نظام کسب آبرو می‌کنند پوشش امداد هوایی ویژه زائران مشهدالرضا (ع) در دهه آخر صفر تقویت شد ۵.۸ میلیون زائر امام رضا (ع) در دهه پایانی صفر وارد مشهد شدند خدمات‌رسانی بدون مشکل حوزه حمل ونقل و ترافیک مشهد در ایام پایانی ماه صفر ساعت سرویس‌دهی ناوگان اتوبوسرانی مشهد از ۱۶ مهرماه تغییر می‌کند درباره گلزارهای شهدای مشهد | خاک خونین‌کفنان نگاهی به تاریخ ایجاد گلزار شهدای حرم مطهر رضوی که مدفن ۷۶۵ شهید است رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس: هرکس دفاع مقدس را صنفی کند و به دنبال سهم باشد، دچار انحراف شده است  ۴۴ پرواز ویژه برای بازگشت زائران دهه آخر صفر در مشهد اختصاص یافت ۱۵ درصد بلیت‌های اتوبوس بازگشت از مشهد با سامانه فهرست انتظار به فروش رفت هوای مشهد سالم شد (۶ مهرماه ۱۴۰۱) فرماندار مشهد: لیدرها و افراد تأثیرگذار در ناآرامی‌های مشهد دستگیر شدند + فیلم استاندار خراسان رضوی از مامور انتظامی مجروح شده در اغتشاشات اخیر عیادت کرد+ عکس ترافیک سنگین در محور‌های خروجی شهر مشهد (۵ مهرماه ۱۴۰۱) معاون استاندار خراسان رضوی: نیازمند مشارکت بیشتر بین استان‌ها برای خدمت به زائران هستیم تمهیدات ویژه برای بازگشت زائران تا سه روز آینده ادامه دارد
خبر فوری

«باغ سرهنگ» مشهد کارخانه نوآوری می‌شود

  • کد خبر: ۱۰۹۴۴۳
  • ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
«باغ سرهنگ» مشهد کارخانه نوآوری می‌شود
ششمین نشست «پای حرف مردم» پس از وقفه‌ای کوتاه این بار به میزبانی مسجد امام‌حسین (ع) در خیابان شهیدحسینی محراب مشهد برگزار شد.

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ ششمین نشست «پای حرف مردم» پس از وقفه‌ای کوتاه این بار به میزبانی مسجد امام‌حسین (ع) در خیابان شهیدحسینی محراب برگزار شد و مردم این خیابان و محلات مجاور ساعاتی را بی واسطه با هاشم دائمی، رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر و کمیته نظارتی شماره یک و مجید نژادحسین، شهردار منطقه ۴، به گپ وگفت نشستند و از مشکلات پرشمار محله شان گفتند و البته قول‌هایی برای حل سریع برخی مشکلاتشان گرفتند؛ از آغاز عملیات پیاده روسازی خیابان حسینی محراب در بیست روز آینده تا آغاز ساخت بیست روزه زمین ورزشی در باغ سرهنگ و پیگیری تمام وقت برای تملک زمین‌های رهاشده محله برای ساخت پارک و بازکردن راه مردم.
به رسم همه نشست‌های قبلی، این مردم بودند که از مشکلات روی زمین مانده و حل نشده محله شان حرف زدند و از فاصله امکانات میان بالای شهر و پایین شهر گلایه کردند.

ساخت بوستان و زمین فوتبال

درخواست ساخت بوستان و زمین فوتبال در صدر درخواست‌های مردم خیابان شهیدحسینی محراب بود. بعد از بوستان و زمین ورزشی، سروسامان دادن به وضعیت پیاده رو‌های خیابان شهیدحسینی محراب دومین و پرتعدادترین درخواست مردم از شورای اسلامی شهر و شهرداری بود. اهالی محله حسینی محراب گفتند که وضعیت پیاده رو‌ها در این خیابان به قدری نامناسب است که مردم ترجیح می‌دهند به جای پیاده رو از خیابان رفت وآمد کنند.

فاجعه‌ای به نام توسعه نامتوازن

پس از طرح گلایه اهالی محل، در ادامه رئیس کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر با انتقاد از توسعه نامتوازن مشهد و تمرکز امکانات در مناطق برخوردار شهر، گفت: در انتخابات مختلف مردم مناطق کم برخوردار بیشتر از همه رأی می‌دهند و مشارکت می‌کنند، اما امکانات شهری در جای دیگر ساخته می‌شود و این توسعه نامتوازن فاجعه مدیریتی است. سیاست این دوره از مدیریت شهری این است که متمرکزسازی پروژه‌های تفریحی و ورزشی در مناطق برخوردار را کم کنیم و توجه بیشتری به حاشیه شهر خواهیم کرد.

هاشم دائمی ادامه داد: به جای تعریف پروژه کلان و طولانی برای محلات حاشیه شهر، پروژه‌های زودبازده پیش بینی کردیم؛ پروژه‌هایی که با نظر خود مردم تعریف و اجرا می‌شوند.

۴ میلیاردتومان اعتبار برای پیاده روسازی

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد قول آغاز پیاده روسازی در خیابان شهیدحسینی محراب در کمتر از یک ماه آینده را به مردم این محله داد و بیان کرد: در قالب پروژه‌های زودبازده می‌توانیم ۴ میلیارد تومان برای این کار کنار بگذاریم و شهردار منطقه هم قول می‌دهد که در کمتر از یک ماه آینده این پروژه را آغاز کند.

سیاست شورای اسلامی شهر افزایش سرانه فضا‌های تفریحی است

وی با تأکید بر سیاست شورای اسلامی شهر درباره افزایش سرانه‌های ورزشی در مناطق کم برخوردار تصریح کرد: برای ساخت زمین ورزشی هم در قالب همین پروژه‌های زودبازده هر زمینی را که چنین قابلیتی داشته باشد، شناسایی می‌کنیم و در آن زمین ورزشی می‌سازیم.

دائمی همچنین از اجرای کارخانه نوآوری در زمین موسوم به باغ سرهنگ خبر داد و افزود: در مناطق کم برخوردار استعداد‌های زیادی داریم که شکوفا نشده اند و باید محلی برای شکوفایی و پرورش استعداد‌ها ساخته شود. طبق صحبت‌هایی که با شهردار مشهد داشتیم، قرار است تا دومین کارخانه نوآوری در منطقه ۴ و در همین باغ سرهنگ ساخته شود.

رئیس کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر با اشاره به بازشدن گره پروژه استخر شهیدقربانی در این منطقه، گفت: این پروژه به علت مشکلات و گره‌ای که در آن افتاده بود، در شش ماه گذشته فقط ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اما با همت شهردار منطقه مشکلاتش حل شد و اکنون ۹۰ درصد پیشرفت دارد و فقط تهیه و نصب تجهیزات موتورخانه آن باقی مانده است.

برنامه‌ای برای کسب وکار‌های خانگی

وی ادامه داد: در آینده هم قصد داریم فضا‌هایی را که در اختیار شهرداری است، مثل فرهنگ سرا‌ها و... در اختیار خانواده‌ها قرار بدهیم تا محصولاتشان را ارائه کنند. این کار به افزایش سهم سرانه‌های درآمدی آن‌ها منجر خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: شهرداری وظیفه تأمین امنیت و ساخت درمانگاه و سامان دهی طرح اگو را به عهده ندارد، اما با سازمان‌های مرتبط برای حل مشکلات مردم در این موضوع‌ها نامه نگاری خواهیم کرد.

دائمی عملکرد مدیریت شهری در این شش ماه را قابل دفاع ارزیابی کرد و گفت: به دنبال حل مسائل و مشکلات شهر و مردم می‌رویم و از طرف دیگر شما هم از ما مطالبه کنید و سرنوشت و وضعیت قول‌هایی را که به شما می‌دهیم، پیگیری کنید.

پیاده روسازی از ۲۰ روز آینده

شهردار منطقه ۴ نیز در بخش دیگری از این نشست «پای حرف مردم» پیش از هر صحبت دیگری وعده آغاز پروژه پیاده روسازی در خیابان شهیدحسینی محراب در بیست روز آینده را داد و گفت: پیاده رویی باکیفیت و هم رده مناطق برخوردار شهر اجرا خواهیم کرد.

مجید نژادحسین با اشاره به مشکلاتی که زمین موسوم به باغ سرهنگ برای مردم به وجود آورده است، بیان کرد: این زمین طبق درخواست شهردار مشهد قرار است به کارخانه نوآوری تبدیل شود که پروژه‌ای زمان بر است و مردم برای به ثمررسیدن آن باید صبر کنند، اما در قسمت دیگری از زمین این باغ، قصد اجرای یک زمین فوتبال داریم و بیست روز آینده این زمین را تحویل مردم محله خواهیم داد.

وی افزود: کار ساخت وساز درمانگاه طبرسی شمالی ۷۳ با مشارکت سپاه در حال انجام است و پیشرفت خوبی دارد. برای حل مشکل پله برقی و آسانسور پل‌های عابرپیاده منطقه هم حتما از طریق سازمان میادین پیگیری می‌کنیم تا این مشکل هرچه زودتر رفع شود.

نژادحسین با بیان اینکه شهرداری منطقه ۴ پیگیر تملک زمین‌های بزرگ رهاشده و کاهش معضلات مردم است، تأکید کرد: شهرداری مالک این زمین‌ها نیست و مدیریت شهری باید با مالکان زمین‌ها برای تملک گفتگو کند. بسیاری از این زمین‌ها در اختیار ورثه است و چندین مالک دارند و بعضی از مالکان خارج از مشهد و ایران هستند. اما با مالک زمینی که در انتهای خیابان شهیدحسینی محراب است، رایزنی‌هایی انجام داده ایم و در حال توافق برای تبدیل نیمی از این زمین به بوستان هستیم.

کارنامه ۶ ماهه

نژادحسین گفت: شناسایی زمین‌های رهاشده و تغییر کاربری آن‌ها به زمین ورزشی، آسفالت خیابان ابرار پس از هشت سال و جابه جایی پست برق چهارراه مفتح پس از پانزده سال برای بازگشایی راه مردم، بخشی از اقدامات شش ماه گذشته بوده است.

«باغ سرهنگ» کارخانه نوآوری می‌شود

«باغ سرهنگ» کارخانه نوآوری می‌شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}