اجرای نامناسب مالیات بر ارزش افزوده مشکل بزرگ تولیدکنندگان سومین دوره یارانه معیشتی امشب سه‌شنبه واریز می‌شود قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز در مشهد ۸ بهمن ۹۸ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار امروز ۸ بهمن ۹۸ +جدول واریز پاداش بازنشستگان بهداشت و درمان تا پایان هفته ساخت اعضای مصنوعی بدن در کارخانه ایرانی+فیلم مبلغ سود سهام عدالت چقدر است؟ جزئیات یارانه نقدی سال ۹۹+جدول قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۸ بهمن ۹۸+جدول  قیمت روز میوه، تره‌بار، گوشت و محصولات پروتئینی در بازار مشهد ۸ بهمن ۹۸+جدول شرایط ثبت‌نام طرح ملی مسکن تغییر کرد افزایش قیمت لوازم گرمایشی، سبب رشد هزینه‌های تعمیرات شده است کمیته ملی برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی رونق بازار نقره پشت سد قاچاق ویروس چینی در نفس نفت اعلام وصول لایحه حمایت از سهام‌داران در مجلس رشد ۲ هزار واحدی شاخص پس از افت ابتدای صبح سهام عدالت چیست؟ قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز در مشهد ۷ بهمن ۹۸ اقتصاددانان ایرانی به لاریجانی نامه نوشتند
خبر ویژه

فرصت‌سازی برای اقتصاد شهری

  • کد خبر: ۱۰۹۷۹
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
نمایشگاه «فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری» مشهد در حالی امروز به پایان می‌رسد که طی روز‌های برگزاری آن تا کنون بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه به امضا رسیده است
گروه اقتصاد| اولین نمایشگاه «فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری» در چهارمین روز برگزاری ساعات پرکاری را از سرگذراند. امضای قرارداد ۳ پروژه زیرساختی به ارزش سرمایه‌گذاری ۷۰۰میلیارد تومان و امضای تفاهم‌نامه اختصاص خط اعتباری ۴۰۰میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌های شهری، مهم‌ترین رویداد‌های مالی شب گذشته بود. در چهارمین شب از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری، قرارداد ۳ پروژه شهری به ارزش حدود ۷۰۰میلیارد تومان، امضا شد و به سرمایه‌گذاران برای اجرا، ابلاغ شد. این قرارداد‌ها مشمول پروژه تجاری‌اقامتی و پارکینگ عمومی توحید به ارزش تقریبی سرمایه‌گذاری ۶۴۰میلیارد تومان، پارک موضوعی کودک و سلامت به ارزش سرمایه‌گذاری ۳۵میلیارد تومان و پروژه جایگاه‌های سوخت کوچک‌مقیاس تک سکو به ارزش ۱۰میلیارد تومان بود.

به اهداف رسیدیم
معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد در گفتگو با شهرآرا در این‌باره توضیح داد: بخش مهمی از اهدافی که پیش از برگزاری نمایشگاه داشتیم، محقق شده است. زمانی که ایده برگزاری نمایشگاه مطرح شد، گمان می‌کردیم عمده مشارکت‌کنندگان در این رویداد از بخش‌های مختلف معاونت اقتصادی و شرکای شهرداری باشند، اما حضور سایر بخش‌ها نیز مهم و نویدبخش بود. اژدر اژدری با اشاره به حضور ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، اداره اوقاف و امور خیریه، آستان قدس رضوی و دیگر نهاد‌ها در نمایشگاه ادامه داد: این نمایشگاه اتفاق خوبی برای شهر مشهد بود. در این رویداد چندین پروژه میان فعالان اقتصادی حاضر در نمایشگاه منعقد شد و مذاکرات خوبی میان معاونت اقتصادی شهرداری با دیگر فعالان اقتصادی و سازمان‌ها انجام شد. وی بااشاره به هدف برگزاری نمایشگاه گفت: تصویری از پیشرفت‌های اقتصادی شهر مشهد ارائه کنیم و نشان دهیم که عزم و اراده جدی در مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف اقتصادی وجود دارد.

احیای پروژه توحید
معاون اقتصادی شهردار مشهد بااشاره به اینکه بخش اصلی تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در این دوره مدیریت شهری مربوط به حوزه تأمین مالی است، گفت: معاونت اقتصادی ۲ وظیفه اصلی دارد؛ در گام نخست برای به ثمر رسیدن پروژه‌های اقتصادی، انجام محاسبات مالی و مذاکره با سرمایه‌گذاران وظیفه معاونت اقتصادی است. همچنین استفاده از ابزار‌های مالی که بخش مهم آن استفاده از اوراق است، برعهده این معاونت است.
اژدری ضمن بیان اینکه پروژه‌های اقتصادی سود یا زیان ندارند، گفت: این پروژه‌ها به‌منظور تأمین زیرساخت‌های شهر ایجاد می‌شوند. وی افزود: در همین راستا امروز ابلاغیه ۳ قرارداد مدیریت شهری به مشارکت‌کنندگان آن ابلاغ شد. پارکینگ توحید به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه مشارکتی تاریخ شهرداری یکی از این پروژه‌هاست. این پارکینگ طبقاتی با کاربری مسکونی، با سرمایه‌گذاری ۶۳۴ میلیارد تومان احداث می‌شود. این پروژه بازتعریف شده است و درعین حفظ ظرفیت قبلی با تغییر کاربری به سکونت ویژه، از سوددهی بیشتری برخوردار خواهد شد و برای سرمایه‌گذاری جذاب خواهد بود.

برندینگ اقتصادی در مشهد
معاون اقتصادی شهردار ادامه داد: پروژه دیگر که امروز قرارداد آن ابلاغ شد، پارک موضوعی است. این پارک با حفظ محیط عمومی توسعه پیدا خواهد کرد. این پروژه امکانات آموزشی و تفریحی برای گروه سنی کودکان با موضوع سلامت ایجاد خواهد کرد. این امر نشان می‌دهد که معاونت اقتصادی به تنوع‌بخشی به پروژه توجه ویژه دارد. اژدری افزود: پروژه جایگاه‌های سوخت کوچک‌مقیاس تک سکو به ارزش ۱۰میلیارد تومان دیگر پروژه‌ای بود که قرارداد آن ابلاغ شد. همچنین براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان در قالب لیزینگ برای تأمین دارایی‌ها و تجهیزات نقلیه در چهارمین روز نمایشگاه منعقد شد.
وی ضمن بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه، برندینگ اقتصاد شهری در مشهد است، گفت: معتقدیم باید بحث اقتصاد شهری با نام شهر مشهد مقدس پیوند بخورد. این رویداد باید بیشتر دیده شود، از همین‌رو در سال‌های آینده برگزاری آن را ادامه خواهیم داد. سال بعد تلاشمان این است که این نمایشگاه فراتر از شهر مشهد برگزار شود.

مدیریت و لیزینگ شهری برای نخستین‌بار
امضای تفاهم‌نامه اختصاص خط اعتباری ۴۰۰میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌های شهری به شهرداری مشهد، استفاده از یک ظرفیت اقتصادی بود که پیش از این شهرداری مشهد و سایر کلان‌شهر‌ها کمتر به آن توجه کرده بودند. حسین هواسی، معاون عملیات لیزینگ اقتصادنوین، در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: در پی مذاکرات و قرار‌های کاری که بین شهرداری مشهد و لیزینگ اقتصادنوین برگزار شد، یک خط اعتباری تا پایان سال۹۹ به شهرداری مشهد اختصاص یافت. وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای تأمین منابع مالی مورد نیاز شهرداری مشهد برای اجرای پروژه‌های شهری، پرداخت به پیمانکاران، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و حمل‌ونقل بار اختصاص داده شد که به‌صورت فصلی تأمین اعتبار خواهد شد.
هواسی اضافه کرد: این تفاهم اولین همکاری بین لیزینگ اقتصادنوین و شهرداری مشهد است که امیدوارم به الگویی برای اجرا در میان سایر لیزینگ‌ها و شهرداری‌های کشور تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: در این قرارداد، نفع همه ذی‌نفعان ازجمله شهرداری مشهد و لیزینگ اقتصادنوین حاصل می‌شود که با تخصیص اعتبار به‌موقع می‌توان آن را برای سال‌های آینده نیز ادامه داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981109004016
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}